Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 30.05.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAIL  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 17:59



HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAIL
Iskam da si kupja njakoj ot dizelowite warianti na trite modela, no se kolebaja w izbora si .. izrawneni sa kato ceni, oborudwane, harakteristiki ... S udowolstwie bih prochel mnenieto Wi



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
АвторVlady (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 19:49



Нито един от посочените. Погледни

да видиш какво се казва суперпроходима машина



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Vlady]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 11:45



Blagodarja ti, no na tazi adres kato che njama nishto ...



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Vlady]  
АвторVlady (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:16



Извинявам се за грешката в линка

. Приемете моите най-искрени извинения



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Vlady]  
АвторVlady (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:18







Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано20.03.06 22:13



T'ва не са съвсем офф роудъри, за Нисан Хтрейл не знам, не съм виждал при нас на живо (но видях за какво иде на реч в гугъл). При нас има Nissan Xterra, което си е май офф роудер, защото предлага някакви блокировки на мостовете.

Иначе и аз купувам от доста време Хонда ЦР-В или Тойота РАВ4, време беше и аз да се огледам за по-малко СУВ, защото моето харчи доста бензин и взе да остарява. Тойотата имат и хайлендър, но не ми харесва външният вид.
Тойота пуснаха и 6 цилиндров двигател за РАВ4, но 6-така на Сузуки Витара е по-евтин.
Все пак тойота си е тойота. Лично аз съм карал Хонда ЦР-В, хареса ми приятно автомобилче, този дето го карах аз обаче беше само с предно. Олл уийл драйв-а на хондата и на тойотата мисля е автомотичен, но не е фул тайм, тоест по принцип е с задно(не ми харесва) и само като се усети приплъзване се пуска автоматично и предното. Не съм 100 %
дали са по принцип с задно или с предно обаче (за 4х4) моделите става дума. 4х2 и на хонда и на тойота са си с предно. Тойотата има по-готин външен вид, но хондата има повече място вътре, нещото което не ми хареса на хондата която карах е че нямаше облегалка където да си сложа ръката, armrest му се вика, а аз съм ссвикнал на подобно нещо.

The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Dilithium]  
Автор talasan (ниско прелитащ)
Публикувано19.04.06 12:00



нито едно от 3-те НЕ става за оффроуд. Това са коли за ходене на ски и по сухи черни пътища. Всички те са без цели мостове от зас, нямат раздатъчни кутии с демултипликатор. И електонният контрол на приплъзване е само за мокър и заснежен асвалт. Той работи с дадчиците на АБС-а, и като приплъзне някое колело АБС-а за част от секундата го блокира и така спира приплъзването. Ако вкараш такава кола в гората, първо ще и изпопадат пластмасите... и за около 1 - 2 км. кален черен път спирачните дискове ще прегреят АБС-а ще откаже а и от там компютъра пе влезе в авариен режим. Колата спира а шофера утива за трактор



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: talasan]  
Авторmss (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 18:23



ти си бил голям умник бе, таласан... и сигурно си искал да се наречеш таласъм, май?
ама си сбъркал правописа нещо...

виж сега, ти ако искаш си карай "Нива"-та или "УАЗ"-ката... те със сигурност няма да се разпаднат на 3-4 км, ама на тебе бъбреците ще ти се откачат...
от трите засега най-добрият офроуд е, като че ли XTrail... поне съм го пробвал и на сняг и на кал... е, не е истински офроуд, но за парите си е екстра.
Хонда имат нов модел от 2007 г., ама ми се вижда много напудрен за да е добър за офроуд... май ще се конкурира повече по софийските улици с раф-чето...





Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
Автор bluebutterfly (???)
Публикувано13.05.07 18:23



Ако искаш автомобил за off-road един Ленд Роувър Дефендър ще ти свърши отлична работа, има леко грубиянски вид, но е идеален за сурови условия, пресечени местности и всичко останало





Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 19:52



Новият Нисан е супер ! Производител, който не ме уважава ,като клиент и преценява ,че Европееца кара дизел,бутни му една ръчка там да превключва, зарежи го. Тойота,Хонда, мицубиши имат само дизел с ръчка, а за американците само бензин автоматик- стереотипи !!!!Най-после Нисан направиха дизел,автомат, 6+1, перфектен интериор, само че ще чакаш от октомври.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Bлaдo]  
Авторdrv (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 14:17



Не знам какви са му off-road качествата на X-Trail-a, но има някои много дразнещи неща:
1. Много се чака
2. Не може да се избира опционално оборудване - само на пакети с огромни разлики в цените
3. Много тъпо ми звучи кола за 50 000 - 60 000 лв - и да няма опция за да свири MP3 . Ако искаш MP3 трябва да отидеш на най високите нива с навигация.
4. Ако искаш ксенон - приготвяш 70 000 и получаваш.. демек mp3=5000 лв, ксенон = 10 000 лв.
5. Подлакътника на предните места не се мести - което го прави неизползваем за 90% от хората.
По подобен начин стоят нещата и с RAV4 - ако искаш crius control (дреболия която при други марки струва 200 лв.) - отиваш на luxury изпълнението за 65 000 (за 130 коня мотор

). Там пък ксенон въобще няма, да не говорим за автоматична трансмисия на дизела.
CRV-то пък високото ниво с ксенон отива на цената на Touareg.
Надявам се малко да се съвземат описаните по-горе марки, под натиска на Captiva и Antara, които предлагат дизели с автоматична трансмисия и много приличен набор екстри.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
АвторCkъпepниk (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 19:03



Я, не им пълни джобовете на тия. Единствен и изключителен представител за България-Това е мръсно!Цените на колите им ги измислят любовниците им -е така за благозвучие, няма нищо реално! Там ,където има конкуренция, там е истината. За тия пари ще си вземеш отличен оф-роудър- Лада Нива или на старо нещо друго + перфектна чисто нова кола за возене.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: drv]  
Автор chil (непознат )
Публикувано07.09.07 16:35



Ti ne znae6, kakvi sa mu off-road ka4estvata, ama az se ubedih li4no - purvo gledah edno film4e deto go projektirat v salona na Nissan, a posle s edin ot prodava4ite napravih i test-drive. Emi kazvam ti, 4e v momenta na pazara ot malkite suv-ta nqma drug s takova povedenie izvun putq (btw tova e mnenieto i na AutoBild v broi 15 ili 16). Mojebi samo Freelander-a ima takova, ama e po4ti 2x po-skup. Karah i prehvalenata Captiva. Pulna tragediq - sus 120 po magistrlata - vutre ne moje6, da si 4ue6 prikazkata. To samo s niski ceni ne stava, triabvat i tehnologii i ka4estvo. Taka4e Captiva-ta e za "tarikati", deto do v4era sa karali Golf-3, a dnes i te sa re6ili, da "vlezat v igrite na po-golemite". T.e vajna e bazata za sravnenie, ako me razbira6 pravilno.
Ima edna basnq za lisicata, deto i se doialo grozdence. Zapo4nala, da podska4a, da si otkusne, ama ne mogla, da go dostigne, 6toto to bilo navisoko. Nakraia kazala:"Kiselo e sigurno" i si trugnala. Ta i tvoiata rabota takava, dragi drv - vsi4ko 6to e skupo e kiselo.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: chil]  
АвторDRV (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 10:21



По-горното твърдение за шума при 120 по магистралата, показва, че най вероятно най вероятно информацията ти не е от първа ръка. Като говориме за off-road качества на X-TRAIL, нека да споменем, че няма бавни скорости, за разлика от suzuki grand vitara например.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: drv]  
Автор chezare111 (непознат)
Публикувано17.09.07 14:57



1.вярно почаках 40 дни но имам перфектна колица./поръчка на изложениато си направих/
2.мр3 с 6 диска не е 5000 хиляди а го взех към ниво комфорт брат ми си взе тва дето е с 5000 отгоре и е с навигация и ксенон и интелигентен ключ.
3.за подлакътника си прав

между другото и за новият рав4/136 коня/ и аутлендър/140 коня/ ми казаха 2 месеца да чакам на изложението. а за новият аутлендър ми казаха че излиза в производсво декември така че в БГ догодина а нисанчето дойде с новия двигател 150 коня дизел чудничко но за чакане си чаках като искам новия модел така е



Редактирано от chezare111 на 17.09.07 14:58.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: chezare111]  
Автор3dfx (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 11:24



Честито!
Аз също ще взимам новия X-Trail и съм убеден, че за тези пари е най-доброто решение. Разбира се не е offroader, но е най-подходящата комбинация м/у комфорт, динамика и проходимост. 173к.с. са достатъчно както за магистралата, така и по пътя за Пампорово. А на мен повече не ми трябва....



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: chezare111]  
Авторdrv (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 15:53



1. Да ти е честита колицата, безаварийно да си я караш

и много да те слуша!
2. Дилъра ми каза, че само DVD навигацията свири MP3 , за changer каза, че само аудио cd-та свири.

Аз пък междувременно се сдобих с Антара - с всички екстри без навигацията , чаках я само 2 седмици :) . Предполагам, че не е с качеството на нисана, но и тя си е 150 кончета, пък и цената и е доста по-ниска от нисанче със същото оборудване



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Ckъпepниk]  
Авторrodnilb (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 00:15



Zdraveu te,

Gledam, che tyka se vixri spor za nov "djip" i se izbira mejdy 3 marki.
Nie imame firma za Internet vav Varna i sega tochno iskame da si kypyvame nov djip za nashata rabota, tau kato nie obslyjvame rauon s po trydna dostapnost smisal vilna zona /m. Sv. Nikola - Pochivka/ i prez zimata tam e dosta trydno za xodene tau kato ima mnogo bauri i neravnosti na patq.
Ta i nie taka ogledaxme pone 15 marki SUV-ta i xodixme dori na test drive na Shevrolet Captiva. Targoveca kouto beshe s nas ne ni pozvoli dori da provame modela malko taka izvan patq smisal po neraven teren s dymite tova e asvaltova kola! Taka, che sami si napravete smetka za kakvo stava dyma ako nqkou iska da si vzema neq tochno. Vqrno cenata i e taka po niska i dori v bazoviq si model ima dosta ekstri i to vajni, no vsichko i tam e taka kalkylirano, che cenata i qvno da pokriva vsichko tova + pechalba, no za smetka na proxodimost i t.n...
Sega Gledam, che tyka mnogo xora vednaga sa pochnali da kazvat vzemi si tova, vzemi si onova za istinska proxodimost i t.n.., no nezabravqute, che povcheto naistina super djipove za istinski Off Road parvo, che xarchat mnogo gorivo sled tova samite te kato novi a i po princip sa po skapi ot tezi za koito stava dyma tyka vav vaprosa na choveka i danacite sa im po golemi i razmeri i vsichko kato cqlo. Taka, che tyka vaprosa ne e kou djip e nau-xybaviq, a kou ot tezi 3 marki choveka da si vzeme. Zashtoto ako naistina iska nqkou lyxsozen zdrav, komforten i nadejden djip za bezproblemen Off Road ako moje da si pozvoli vednaj cenata my, i sled tova razxoda my neka si vzema nau-noviq Mitsubishi Pajero i nqma da ima nikakavi problemi s nishto.
No tau kato tyka za govori konkretno za 3 marki nie lichno sega shte si vzemem edin Nissan X-Trail i si mislim, che nqma da sajalqvame. Cenata e normalna za MPS ot tozi klas, ot tazi marka, s tezi ekstri, s tova kachestvo, i s tozi razxod kato cqlo.
Rav4 e xybav, no tou za cena ot 50000 leva nqma nishto v nego. Edva pri cena ot 55000 leva veche ima integriranata sistema za kontrol na ypravlenieto trakshan konktroli i t.n.. A tova sa si dosta vajni ekstri na patq veche za edin nov avtomobil. Taka, che xybavo e da gi ima. Honda sashto darjat edni visoki ceni na fona na neznam si kakvo, zashtoto s nishto ne vpechetlqvat tolkova. Kola kato kola, samo deto cenata i po visoka i si kazvash e za kakvo mi e togava tova!? Pone kato shte se davat poveche pari pone da e marka deto si stryva parite. A Nissan opredeleno e dokazana vav vremeto kompaniq. Taka, che vzemau Nissan X-Trail i ne go misli. Ako nqma da xodish v gorata i iz gengerlecite nqma kakvo da go mislish. Te xodqt tam samo oneq lydite deto iskat da si cypqt djipovete da gi provat kolko shte im izdarjat. Tova sa otkachalki. Te prosto se djydqt kakvo da pravqt. Sega ako xodish po takiva sastezaniq i pechelish pari ot tova e dryg vapros. Togva otivau v Amerika i vzemau Hummer H1 ili H2 no poneje sam sigyren, che nqma da pravis takiva glyposti si vzemau Nissana i pak shte si vzel nau-dobroto ot tezi 2 drygi modela koito ti posochvash tyka.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: rodnilb]  
АвторSUV fan (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 12:49



Да се включа и аз...
Когато човек се колебае между тези три марки, ясно е че не става дума за истински офф роуд. Аз лично карам новия RAV, мисля че е идеална комбинация между градски автомобил (малки размери, лесно се маневрира и паркира в софийската претъпкана джунгла при не особено голям разход), туристически семеен автомобил (прилична возия и динамика на магистрала, отново много добър разход, удоволствие от шофирането при по-дълги пътувания, достатъчно място за багаж на цяло семейство с малки деца) и автомобил, с който безпроблемно можеш да отидеш на пикник, за риба и т.н. - все места където излизаш от пътя (разбира се не при екстремни условия). Много малко са колите, които могат да свършат толкова много и разностранни задачи. Както каза един колега по-горе - истинския офф роуд е за малоумници, които нещо доказват (незнайно какво) някому или си доставят есктремни усещания (може би защото им е скучен живота поради изчерпване на всичко, което се купува с много пари). За нормалната експлоатация - всички тези SUV ще свършат работа. Според мен е безмислено да ги класираме и сравняваме - японските фирми имат така уеднаквена продукция, че според мен са правени само да изпреварват чуждите конкуренти, а в по-малка степен да се борят помежду си. Изборът тук е най-вече според цена и оборудване, лични предпочитания и виждане. Никой не би могъл да даде точен съвет от сорта..."Ей този от трите а най-добър".



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: SUV fan]  
АвторГopckи (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 15:30



Напълно подкрепям предишното мнение за японските SUV-много добри и с крачка пред другите.Аз лично си избрах Subaru Forester и много му се радвам.Впечатлен съм от боксерния двигател и начина ,по който могат да се вземат завоите с по-висока от нормалното скорост!Без да пренебрегвам Тойота(досега коли само тази марка избирах и лошо не мога да кажа за тях),горещо препоръчвам Subaru,още повече ,че всеки момент се очаква представянето на новия Forester.





Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Vlady]  
Авторdodi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 12:31



Искам да науча повече неща за трите джипа.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: dodi]  
Авторpaдyeв (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 13:21



Понеже отделих много време(обикаляне,четене,ровене в нета) ,за да си избера добър SUV, ще се радвам,ако мога да бъда полезен на други хора в този форум.От 10 дни съм собственик на НИСАН Х-ТРЕИЛ,бензин,2000м2, 140 к.с.,клас на оборудване комфорт(няма кожа и ксенон) ,РЪЧКА,цена 52 000лв. Навъртях 1100км. и първите ми впечатления са ,че направих правилния избор.Колебаех се между Митсубиши аутлендър и Нисана .Но се отказах от аутлендъра по следните причини:скромна гама бензинови двигатели,много тъпо разположен горивен филтър на дизела отдолу,което му намалява просвета до 178мм(или нещо подобно),външнивт вид на Х-трайла е много по-добър за мен и вътре е по-функционален.Има и страхотен шибидах,става почти кабрио.


НИСАН Х-ТРЕЙЛ според мен е един чудесен автомобил-вози много добре,много е маневрен и функционален,доста добре се държи на пясък и кал(все пак е добре при тестовете да имаш приятел с УАЗ наблизо).Въобще е едно прекрасно съчетание на по-висок автомобил ,с повишена проходимост и комфортен автомобил за градко и извънградско каране. Нито изминатите километри,нито времето е много,но за сега никакви дефекти.
Недостатъци:това за мп3 е вярно-не можах да повярвам,че не чете такива музиката,която е по принцип много добра.За подлакътника имам чувството,че нарочно е направен така,за да не можеш да се облегнеш.Единствената друга екстра,която бих искал да има е при заключване с дистанционното автоматично да вдига стъклата и да затваря люка.Другата ми кола е така и е едно голямо удобство.
Накрая искам да ви кажа най-голямата изненада.ТОЗИ АВТОМОБИЛ МИ ГОРИ ОКОЛО 8.3 л/100 км бензин смесено градско-извън градско и това в разработка на двигателя(засякох я от 150 км.).Мислех,че борд компютърът ме лъже,но го засякох и с пълен резервоар.Това е положението!Но от НИСАН ми казаха първите 1000 км. да не превишавам 3 000 оборота и аз почти го спазвах.С тези обороти извън града върви със 120 км/ч.
Тъй-като имам и УАЗ-това( наистина е джип),бих посъветвал тези ,които търсят хем як джип,хем градска кола да не си правят илюзията ,че има такава нещо.Колкото пъти влезете в гората с лъскавия джип,толкова пъти трябва да го боядисвате.
Накрая искам да споделя нещо, над което всички трябва да се замислим.Не че Х-ТРЕЙЛА е кой-знае каква кола,но забелязвам ,че хората с по-стари коли панически се разкарват от пътя,когато ги настигна,направо с риск да се претрепят или да препречат пътя на движещия се в дясно.Призовавам всички джипари,а и всички каращи лъскави коли-ДАЙТЕ ДА НЕ ТОРМОЗИМ ХОРАТА ПО ПО ПЪТЯ,ДА НЕ ИМ СВЯТКАМЕ С ФАРОВЕТЕ,КОГАТО ГИ НАСТИГНЕМ.КОЛКОТО ПО-ЛЪСКАВА КОЛА ,ТОЛКОВА ПО-ГОЛЯМ ДЖЕНТЪЛМЕН В НЕЯ.ДРУГОТО Е ПЪЛНА СЕЛЕНИЯ И КОМПЛЕКСАРЩИНА!



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
Авторrodnilb (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 02:15



Axxx da vi kaja az si kypix noviq Nissan X-Trail i napravo sam super dovolen ot djipa si.
Moq lichno e s benzinov motor 4 cilindara, 2000 kybika, 140 K.S. i s avtomatik s 6 stepeni i prosto strashno mnogo sam dovolen ot djipa kato cqlo. Nqmam gram zabelejki kam djipa, a za parite si prosto nqma sravnenie.
Az lichno baq izbirax kakvo SUV da si vzema i da vi kaja xodix na mnogo test drive's na mnogo marki i modeli takiva. I oshte ot nachaloto kato cqlo si xaresax X-Trail zatova i nego porachax i go chakax celi 5 meseca da mi douda ot Qponiq i sega napravo mnogo se radvam, che sam napravil tozi izbor, zashtoto v momenta Nissan imat edni ot nau-dobrite oferti za djipove otnosno cena, kachestvo, ekstri i t.n.. Prosto za tezi si pari da vzemesh neshto tolkova kachestveno na svetovno izvestna marka kato Nissan, marka s tradicii v proizvodstvoto na 4x4 veche nad 55 godini i s tezi ekskti, koito xorata davat v modelite si i s tova kachestvo prosto cenata e prekaleno dobra.
Djipa e otlichen kato 4x4 i prosto e super. Gradcko mi pravi 12 l. na 100 km. razxod na benzin kakto sam s avtomatik. A izvan gradcko mi pravi nau-mnogo 10 l. na 100 km.
Kazvam vi djipa e prosto vednaj, kouto si go gybi nqma da sajalqva i shte e mnoooooogo dovolen ot nego.

Danail Lazarov,
Varna



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: rodnilb]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 08:59



Да де ,само че къде в Англия се намира Qponiq ??? Може би си чакал колата да я откарат от Англия до Япония за да и сложат баркодовете . Баща ми навремето така си чака 13 години Ладата и много беше доволен после

В сравнение с останалите изброени в темата коли наистина е най-доброто, което може да се избере. Особено с тая скъпа нафта си е направо екстра.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: Дa]  
Автор chil (непознат )
Публикувано05.08.08 15:25



За каква Англия говориш? Х-Трейл се прави в Япония.



Тема Re: HONDA CRV, TOYOTA RAV4 ili NISSAN XTRAILнови [re: George]  
Автор subaruforester (непознат )
Публикувано13.08.08 17:36



вече го пуснах като самостоятелна тема, но все пак може би и за вас не би било безсмислено... а как ви изглеждат тези коли сравнени с новото Субару Форестър 2009? някакви мнения с детайли, особено ако имате реален опит, а не само наблюдения над информация изнесена по сайтове? мерси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.