Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 05.07.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови  
АвторJey (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 19:27



Моля-помогнете...Наскоро се сдобих с тая пушка-Сузуки Витара.Но както винаги се случва при покупка на старо,излязоха някои проблемни места.С всички се справих,но остана един сериозен проблем-предполагам с инжекциона.Състои се в следното:на празен ход-гасне.Напоследък започна да предърпва и при високи
обороти.На компютърната диагностика ми казаха,че всичко е наред.Смених свещи-същото.Моля,дайте съвет какво да правя,или информация за оторизирани сервизи в източна България.



Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: Jey]  
АвторLeam (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 21:18



I az imam takyv problem, sled prodyljitelno karane /150-200km/ kato se ostavi na prazen hod i mi zagasva, predi tova svetva za sekunda "check engine" Strannoto e 4e skoro bjah na profilaktika v Mirkat smenih si gorivnite filtri,sveshti, maslo i pak go pravi ot vreme na vreme. Ina4e sym mnogo dovolen ot Vitarkata16V i ,



Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара" [re: Leam]  
Автор DlNl ()
Публикувано12.08.05 21:49



Otvori filtara i vish ravnomerno li ti praska injektora vav kamerata! Ako e ravnomerno i nepika kat maninko dete znachi pompata si proveri! No i pri edinia i pri drugia nachin se ot pompata benzinovata moje da e!
A za tva det svetva lampata chek engine vish si lamdata! Po magazinite prodavat edni komutatori s koito moje da ia izolirash! I si idanete katalizatorite!
4ao

DJIP - SVOBODATA DA OTIDESH KADETO SI POISKASH!!!


Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: DlNl]  
Автор talasan (ниско прелитащ)
Публикувано22.08.05 16:25



Здравейте, карам витара 1.8 16V преди 3 дни все още беше с немския безин и нямаше проблеми. След като сипах наш от опед Н95 светна "Engine service soon" и почна да гасне на празен ход. утре ще слагам газ и ще изолирам ламбда сондата и ще сменя горивен и въздушен филтър. Миля че проблема наистина е в горивен филтър и ламбда сонда, трябва само да се изчистят грешките на компютъра. Ще пиша как се развиват нещата...

Leam: В микрат колко пари излезна смяната на филтъра и там каквото са ти правили още ????

Редактирано от talasan на 22.08.05 16:26.



Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: talasan]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 08:17



Abe i az podoben problem. Samo che na men mi pridurva dvigatelq. Smenih vsichko, koeto razlichnite maistori me posuvetvaha: benz filtur, landa sonda, vuzd filtur i kakvo li ne oshte. A i diagnostika mi praviha. No mislq, che vsichko e ot nashiq benzin. Karal sum q kolata v chujbina 5 godini i dvigatelq si raboteshe kato chasovnik. Sega slojih gaz i izobshto nqmam problemi.



Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: Vlado]  
Автор DlNl ()
Публикувано25.08.05 22:13



Ako svetka lampa chervena ot sorta na check engine ili neshto s enjine tva e ot katalizatora! Izbushete go! Ako nesa oprai lamdata ama ne da ia smenite a prosto ia izlajete prodava se po seki gazadjiiski magazin takav komutator det ia mami!
4ao i uspeh! Inache serviza nevi go preporachvam! Strashni ceni i negramotni misiri! Po dobre pri nekoi svesten maistor! Az sam daleche inache shteh da pomogna!
4ao

DJIP - SVOBODATA DA OTIDESH KADETO SI POISKASH!!!


Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: Jey]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано26.08.05 13:48



По принцип не съм по бензиновите двигатели, но и аз карам една такава Витарка, като съм в София.

Провери дали някъде по тръбата след въздушния филтър няма пробив и не смуче въздух. Пробива може да е и невидим. Може да се открие, като вземеш газова горелка или спрей за палене на двигатели или нещо такова и минеш милиметър по милиметър отвън по тръбата, от всякъде. За горелката имам предвид изгасена, но пускаща по малко газ, а със спрея пръскаш. Ако в определено положение се усети повишаване на оборотите, значи от там смуче въздух и обърква компютъра.
Другият вариант е самия дебитометър за въздуха да ти е повреден. Намира се отчно след възд. филтър, излизат жици от него.
Успех!

Само Дизел


Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор talasan (ниско прелитащ)
Публикувано05.09.05 10:14



при мене се оказа неработещ мап сензор
изключих го докато минат празниците и почна да го търся...



Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: talasan]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано05.09.05 16:50



Е да, то резултата е същия. Грешна информация за въздуха и от там, неправилна горивна смес.

Само Дизел


Тема Re: Проблем със инжекцион на"Сузуки-Витара"нови [re: talasan]  
АвторLeam (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 23:09



uzasno skypo




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.