Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 24.06.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторyaro (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 20:14



Ако позволите и аз да кажа две думи тука.. :) Донякъде съм съгласен и с двамата (Само Дизел и Ивайло)..

Наистина, има тенденция в България луксозните автомобили от всякакъв клас (джипове, хайде СУВ-ове и лимозини) да се карат да кажем от хора със съмнителен произход на капитала.. Но тук съм съгласен с Ивайло, а именно целите, предназначението и всичко на кола над 150.000лв. са вече съвсем други. Много добре е, че Г 463 е запазил много (почти всичко) от белезите на предците 4690 и 461, но наистина, Дизеле, какъв процент от собствениците ползват офроуд възможностите му?.. И друг път, тук и на други места е ставало дума за това, и може би този въпрос ще генерира безмислен спор, но все пак според мен, процента е внушително малък.

Това, което изреждаш като серийно производство - да чудесно, наистина почти всичко от изреденото е белег на истинския джип, това мисля никои не го оспорва. Все по-малко се произвеждат джипове с цели мостове, ръчни блокажи и т.н. Друг е въпроса, че все пак има такива - Ленд Крузър, Патрол, Джимни, Ленд Ровър Дифендър. Всички те имат всичко, което ти си изредил при Г-то, без трите блокажа. За разликата в цените като нови обаче, мисля, че няма да е никакъв проблем да се надградят с чудесни такива на АРБ (нямам латиница, говоря за автралийската фирма), та и ще останат доста кинти.. :)) А и все пак, съвсем друг е въпроса в кои точно ситуации има нужда от 3 блокажа? Ще дам пример от моя опит - карам Дифендър от доста години вече и макар и да не съм екстремен офроуд съм минавал през не малко лоши места, където съм се оправял и с блокаран само междуосев аи често без блокаж, просто на бавни и т.н. Но, все пак, за всеки е относително.. :)

За МЛ-а, не съм съвсем съгласен.. В смисъл, в този клас където е той, Х5, Каиен, Туарег, са също и Гранд Чероки, Ленд Кузър, Патрол, Ленд Ровър Дискавъри 2 (доскоро, вече има 3). За всички тези мисля, че са на рама, но за Дискавъри го твърдя със сигурност, като 2-ката (в производство до края на 02.2005г.) и в продажба и в момента в добавка е и с цели мостове, перманентно 4х4 и блокаж на междуосевия - класика, като при Дифендър-а.. Е, има и много елекроника, но къде я няма вече..

За Уаз - тъй като познавам хора в БГ, които карат Уаз ии са почитатели на Уаз и лично са ми демонстрирали възможностите му, мога като лично мнение да кажа, че е великолепен за офроуд, макар и изцяло не по моите вкусове, като например аз предпочитам дизелов джип и други. Един от проблемите там е, че качеството на изработка продължава да бъде значително ниско, макар и да се наблюдава старание и напредък в последните години.. Безпорен плюс е цената. Пак казвам - мое мнение.. :))

И хора, не е нужно да се дърляме за глупости!.. :)) Всички знаем, кои са големите производители/ джипки в световен мащаб, да ги изброявам ли?.. Оттук насетне за мен е наивно твърдение от рода на - "най-добрия" и т.н. Това твърдение е неизменно, но за всеки е индивидуално и лично.. Като приказката за гарджето... Пък нека някога се съберем на една поляна покрай някои прекрасен язовир, каквито са всички в БГ, нека всеки да бъде с неговата най-добра и хубава машина и да се повеселим и така .. :)


Яро



Тема Re: мм, добре! :))нови [re: DJ_DAVEL]  
Авторяpo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 20:15



Давеле,
така те харесвам! ;))

Имаш една бира в събота от мене! ;))

Яро



Тема Re:нови [re: yaro]  
Автор DJ_DAVEL (OFF-ROAD_MANIAC)
Публикувано18.05.05 21:16



Благодаря за бирата!
На мен ми се иска да попитам дали главините AVM стават за Уаз?
Дали няма някаква разлика!

Ni6TO NE MOJE DA SE SRAVNI S OFF ROADA


Тема Re: kva niva iz planinata be 4i4e?нови [re: DJ_DAVEL]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано19.05.05 11:02



Разбира се, трябва да си оформен мазохист за да се кефиш на карането на УАЗ.

Абе направи най-простия възможен автомобил с 4х4, сложи му най-грозните гуми, сложи и някакъв там двигател и ще получиш УАЗ.
И то да кажеш, просто, ама надеждно, а то пълна барака, може да те остави по всяко време.

Абе не, който иска, да си кара УАЗ-ката. В края на краищата, това си е джип на народна цена, който можеш да го таралясваш по чукарите без да ти се къса сърцето от всяко задиране. В този смисъл, става. Ама да ми го изкарват най-великия джип, това не мога да разбера...

Само Дизел


Тема Re:нови [re: yaro]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано19.05.05 12:14



Че има джипове с това и онова, има разбира се, но колко от тях имат всичко, което серийно се предлага в G-класата и което, за мен поне, олицетворява идеалния джип? При останалите в този клас, един ще е с независимо окачване, друг ще е със самоносеща каросерия, която се гъне и троши джамове, трети с някакво супер сложно активно окачване, повечето нямат нито един блокаж, а само някакви електронни системи използващи спирачките и въобще, все ще е с някакъв компромис.

Но каквото и да си говоримм, съвсем скоро ще излезне новата G-класата, която прилича на всички останали луксозни паркетни джипове, така че няма да има за какво да спорим повече.

Само Дизел


Тема leleleleнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор DlNl ()
Публикувано20.05.05 01:35



в тая тема май сам поиспуснал развитието аре да се вместа!
ЗА САМО ДИЗЕЛ
евала брат ми за руските машини един да мисли като меннестава ама нищо от тях! Борил сам се правил сам дифери от чаика заварвам преправам и пак се прасне моста слаба работа и още как руска техника за нищо нестава!Уражия викат прават само Една пушка имах ше ме прекине толко тежка а в магла ме беше стах да излизам че после немое изчиста раждата
За SJ410
Бате спомена 4е караш селика да не е една червена стара 2,0 мотор че ако е тя те познаам!
За унимог! Е за такава машина давам самурая барабар с амортисиорите от самолета и неми пука дали се води джип кола или камион важното е кадето мина да оставам дира пак и колкооооо работа ше ми варши не е истина!
4ао и несе караите джип дет да неможе да затане несам виждал ако има такав докараите ми го аз ще докажа 4е и хеликоптер нема да помогне!
И е хубаво да пишем след последните теми шото неможе да се разбере писано ли е по темата или не!

DJIP - SVOBODATA DA OTIDESH KADETO SI POISKASH!!!


Тема Pitaneнови [re: TRANSPORTlOR]  
АвторPatrol (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 09:04



Abe nqkoj znae li kude 6te se provegda Offroad Show-to tozi weekend....,nemogah da hvana celiq reportag po TV-to svurzan s nego....
6te ocenq ako nqkoj pomogne s info za lokaciata i 4esut,ako vuob6te ima takova Show:)))



Тема Re: Съзтезаниетонови [re: Patrol]  
Авторyaro (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 22:17



На линка отдолу има информация къде, кога и т.н.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.