Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 30.04.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ГАЗ, НИВА или УАЗ?  
Авторaлбeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 11:43



Здравейте, много ще се радвам да ми дадете съвет.
Искам да си купя някакъв джип от типа на NIVA, GAZ или UAZ. Проблема е там, че имам 2000 лева заделени за това нещо. Естествено джипът ще е втора употреба, но искам да е здрав и по възможност да са му евтинки частите. Втората употреба НИВА са доста скъпички, така че се отказах от тази идея.
Остана UAZ или GAZ. И двете ми звучат като "Тъмна Индия" и в съзнанието ми изникват онези зелени руски военни джипове. Можете ли да ми дадете линк към някаква снимка на подобен автомобил, за да придобия поне малка представа. Другата ми молба е да споделите опит и за двата автомобила - кой е по-добър и какво е показало времето? И изобщо какво ще ми препоръчате?



Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ?нови [re: aлбeнa]  
Автор Linux.Lab (дърт и изкуфял)
Публикувано16.06.04 13:28



Ами по руските сайтове има доста информация за тези колици.
Аз гласувам за УАЗ, щото такива имаме :)
Преди обаче да продължиш с търсенето си помисли хубаво за какво ти трябва. Ние ги ползваме само за лов и ходене по баирите и те стават само за тая работа и то на къси разтояния. Ако тръгнеш с тая кола на дълъг път ще си направиш харакири.
Успех.

I feel like I should have a great idea right now. But I don't.


Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ?нови [re: aлбeнa]  
АвторCИУ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 13:38



Зависи за какво ще го ползваш, така че класацията може да изглежда така:
ГАЗ, НИВА, УАЗ - Избираш НИВА ако не ти се налага да караш чак толкова по тежки терени. Въпреки това е доста проходима, но за по-тежък офроуд не става.
ГАЗ, НИВА, УАЗ - Избираш УАЗ ако ще го караш само извън пътя, на лов, по гори, офроуд и въобще дето друга кола не ходи и не ти пука какво ще стане с него. Хубаво е да има блокаж.
ГАЗ, НИВА, УАЗ - Избираш ГАЗ ако ще си копаш градината...



Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ? [re: aлбeнa]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 15:09



Здрава руска кола няма /в смисъл, че винаги има нещо за оправяне, дори като я вземеш от магазина... Чети в новия брой на Офроуд за двигателя на Вушев... /Частите са евтини, ама ако не си ги сменяш сам не е толкова евтина подръжката... /имаш ли разряд за автомонтьор?/ Какво точно мислиш да правиш с тая машина?
Идеалния вариант е да си я държиш на село при баба и дядо и да я караш само офроуд... Имай предвид, че разхода е твърдо над 15/100... с изкл. на Нивата /тя затова е и доста по-скъпа/... Иначе чисто нови и УАЗ и Нива са 10-12 хил. лв...



Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ? [re: aлбeнa]  
Автор DJ_DAVEL (OFF-ROAD_MANIAC)
Публикувано16.06.04 15:26



zna4i si4ki ti dadadoha perfektni otgovori.I kakvoto i da kaja nqma da e tolkova dobro.No sporet men trqbva da misli6 ili mejdu nivata i yaz-kata.Ama kakvoto i da vzeme6 vse stava.Edinstveno kadeto GAZ-kata se 4upi po lesno.Az takova vpe4etlenie imam.A 4e yazkata e zdrava ne moje da se tvurdi na 100% ama kogato q kara6 kakto trqbva a ne s glupavoto ska4ane ili nekvi drugi nqma kak 6te se tro6i

Ni6TO NE MOJE DA SE SRAVNI S OFF ROADA


Тема za tezi pari shto ne kupish Samurai???нови [re: aлбeнa]  
Авторmitrev (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 17:10



az karam edin, i sym mnogo prijatno iznenadan. Prohodimostta mu e vpe4atljavashta, razhoda malyk, verno 4astite sa skupi - sega smenjam lageri na diferenciala, king-pin i kolelata: lager pinion diferencial: 6lv, king-pin:2.50lv, semeringi po 1.50lv ... mnogo sa skypi 4astite, vijdash :)))
e, verno ot arabite umnojavash po 10, no tova ako si strashno typ :)))



Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ?нови [re: Teдo]  
Автор Linux.Lab (дърт и изкуфял)
Публикувано16.06.04 23:57



Как 15 бе Тедо. Аз под 20-22 не съм свалил УАЗ-ката.
Обаче пък там където съм я прекарвал моя Нисан ще го гледа тоя пейзаж само през крив макарон.

I feel like I should have a great idea right now. But I don't.


Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ?нови [re: Linux.Lab]  
Авторoffroad.hit.bg (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 00:11



УАЗ на бензин ...вие чувате ли се ..това въобще не е рентабилно. Слагаш му една газова уредба и си пееш из горите на Рила ....



Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ? [re: Linux.Lab]  
Авторaлбeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:11



да, става въпрос за разстояние от около 15 км. в горски път. Така че се преживява...

Само да те питам тези УАЗ не харчат ли много?



Тема Re: ГАЗ, НИВА или УАЗ? [re: CИУ]  
Авторaлбeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 10:13



хахаха - това за градината ще го имам предвид

Ама НИВИте не си оправдават цената според мен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.