Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 30.06.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте момчета  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано21.06.04 11:07



Гледам моя верен другар и приятел Дон Кикотев питал, та се престраших и аз (за питане не биели)...

Значи и аз и той (Доне, що не ги осветли хората уа?) сме "млади" ловци и рибари (по-особено аз). Та изникна необходимостта от жипарки...

Виде се, че му омаяхте главата за "Самурайчето" и вече е "зарибен" (ще точа аз куката), та да попитам и за мене.

Значиииии,


ЖИПКА за лов и риболов.

Няма да ми трябва 100% офроудър. Ще катеря кални или заснежени "черни" пътища.

А тия дето се катерят по "Морените" пък изцяло ги изключваме.

Стотинките са до 15-16000 лв. максимум.

Има доста избори, ама аз нали нищо не разбирам.

Ето няколко вариянта:

1. Деу Мусо. За тия парички може доста новичко да се намери (информацията за всички ще бъде от мобиле.бг)

2. Форд Експлорър 4.0 литра ( въобще не знам за какво иде реч, ама убав на външен вид мамка му).

3. Ford Maverick 2.7 TD ??? хептен....

4. Geo Tracker 1.6 4x4 ...

5. Jeep Cherokee 4.0л. Тук нещата са интересни. Доста противоречиви мнения има за него. Особено за американската изработка.

6. Jeep Grand CHEROKEE 5.2 V8 (16000лева) Абе не е ли много подозрително мамка му?

7. Mitsubishi Pajero 2.5 TD (нямам никаква идея за този мотор и здравината му). Инак пише, че жипарките са яки.

8. Mitsubishi Pajero 3.0 V6 (хммм красиво звучи от към мотор и лошо от към бенДзин)

9. Nissan Patrol GR 2.8td най-младия в тая сума е от далечната 1991 (на 14г. кола)

10. Nissan Terrano 2.7 TD - нямам никаква информация дали "стъпя"...

11. Opel Frontera от 2,3 до 2.8TDi и 2.0 до 2,4i. Тука моя човек, дето ми оправя колата рече: - Идеална текезесарка, ама 2.3Д е куцо магаре. Аз да си кажа, клоня към тая марка от към цена на обслужване, консуматив и части...

12. Suzuki Vitara - Вие пишете че е читава, пък аз прекалкулирах разходите

13. Toyota 4runner 3.0i V6 ili RAV4. (4runnera ми е много на сърцето, но тия които видях в Софето са бая ръждиви)

Та това е скромния списък...

ИЗВИНЯВАМ СЕ, на всички, на които досаждам, но за съжаление почти нищо не разбирам. И кой друг мога да попитам (Дон-а отпада) освен Вас...

Благодаря Ви предварително

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Здравейте момчета [re: Set]  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано22.06.04 04:27



щом ще катериш кални и заснежени баири ще ти трябва нещо с блокиращи се дидеринциали...
първите няколко ги изклячваш,кореиските имам впредвид.ФОРДа също,както и ОПЕЛа...
Падйеро-то става...
оффффф.от списака ти май най-става за тая работа ПАТРОЛа.
гледай да е дизел и с две твърди оси...слагаш му поне един блокаш на някоя от осите и една лебетка и си готов



Тема Re: блокаж + лебедка [re: off-road]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 09:21



Човека ти пише, че ще кара по черни ПЪТИЩА, ти му препоръчваш блокажи и лебедки???
Аз също съм рибар и трябва да ти кажа, че всичко що е ПЪТ (а не произволна линия през полето) го минавам безгрижно с Лендкрузера без дори да ползвам 4х4... Трябва да е супер кално за да вкл. 4х4 и то не защото не може да мине въобще, а за да не се мъчи и да не губя време...
Лебедката може да му потрябва (евентуално) ако вкарва по-голяма лодка във водата на неподходящо място...
ПС: за дълга база джип ли говориме? Късата база Патрол се намирва и за 10-12 000лв от 90-92г. За 15-16 може и с клима да намери...



Тема Тъкмо се бях притеснил, че ми е общ въпроса... [re: Teдo]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано22.06.04 11:23



А вие отговорихте.

Благодарско !

Значиииии

Аз да добавя още малко инфо:

Няма да катеря чукари а пътища (коловози). Няма да разоравам целина (по руски образец :-))). Няма (или поне така се надявам) да пускам лодка в язовира (много тегава пък и момченцата са ми малки още :-)). Или ако пускам, тя ще е надуваема. По принцип съм грижовен за техниката си (и напоследък като ходих за риба доста страдах за ниското ми ауди), та ще внимавам и със джипарята да не се треска в камъняк.

Много се запалих за Мицубиши Паджеро 3.0 бензин покрай

. Особено това, че мотора издържа около 500 000км. без ремонти.

По принцип бензина не е ТОЛКОВА голям проблем (колата ми гълта 14-15 градско) та се надявам да прехраня и това чудо. Върл противник съм на всякакви "газови" изпълнения (освен бифюел), та ще си го карам така.

Дали някой може да ми каже някакво инфо допълнително?

И дали ще мога да се вместя в тия парички за кола след 94-та (поцинкована) ?

Гледам тези oбяви. И не мога да разбера дали няма някаква уловка.

Айде ясно, първия е къса база и без клима, ама втория...


АААА забравих !!!

И в Софето ще я таралянкам, щото нашите "пътища" са си направо OFF-Road
____________________________________

Memento mori

Редактирано от Set на 22.06.04 11:38.



Тема Re: Тъкмо се бях притеснил, че ми е общ въпроса...нови [re: Set]  
Авторoffroad.hit.bg (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 23:57



Awe kvi sa teq skapi igra4ki ... zemi si edin UAZ ...sloji mu agu .. i vij za kvo stava na vapros :) Hardcore OFF-Road ... ako iska6 i v sofiq da si go kara6 az bih si zel ili Vitara ili nekvo Samurai4e.. a za patistata si prav tva si e napravo 4ist light offroad ...ama na nqkoi im e nujno pove4e ....



Тема Re: Тъкмо се бях притеснил, че ми е общ въпроса...нови [re: Set]  
Автор Linux.Lab (дърт и изкуфял)
Публикувано23.06.04 00:58



Бензиновия го забрави. Само погледни при колко оборота ти дава максимална мощност (на Патрола е ~500 при 2000об) и забрави за него. Аз както винаги гласувам за Патрола (айде няма казвам що), а за да е тази година и да е на тази цена сигурно има защо, нали!
Освен това погледни и за някоя G класа. Мисля няма да съжаляваш, че си се сдобил с такова желязце
Успех

I feel like I should have a great idea right now. But I don't.


Тема Re: блокаж + лебедка [re: Teдo]  
Авторoffroad (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 02:56



съжалявам че съм го заблудил...
най-добре е един Москвич за тая работа.щом ще го кара само по черни пътища...



Тема Г - класите... [re: Linux.Lab]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано23.06.04 11:07



за тия парички са доста възрастни....

Патрола си е патрол

Ама и Пажеркоте не е зУе

Ще видя и потърся момчета !!!

И ще дам инфо когато се влея в редиците

____________________________________

Memento mori


Тема Не си ме заблудил... [re: offroad]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано23.06.04 11:09



Но мисълта ми беше, че не искам с лека ръка да отхвърляте всички вариянти.

МУСО-то какво му е лошо? При това с мерцедесов мотор?

Дайте малко инф за да го имам впредвид

____________________________________

Memento mori

Редактирано от Set на 23.06.04 12:53.



Тема Аз имах Волга с АГУ... [re: offroad.hit.bg]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано23.06.04 11:15



И се зарекох, че когато (и ако) имам финансови възможности дй Боже, няма повече да се кача на такова таралясниче...

Само на японски жипки и немски коли

____________________________________

Memento mori



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.