Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 01.07.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Паркетен джип.  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано18.05.04 12:34



Става въпрос за Vitara/Sidekick/Tracker. По общо разпространеното мнение, това си е "женска" колица, никой не я слага при "истинските " всъдеходи. Да си призная, и аз така мислех. С пренебрежение гледах на Витарките, защото карах Wrangler, което си е класика, нали така? Обаче след като го продадох, се случи така, че се обзаведох с едно Трекерче. Изглеждаше ми едно такова зализано и шаренко, направо ме беше срам да седна в него и даже се бях засилил да го махам, обаче жената много го харесваше и реших да го оставя за нея, а пък аз по-натам да се огледам за нещо по-сериозно. Ето за

става въпрос.

Обаче като го покарах, започнах да го оценявам. Сега не ме разбирайте неправилно, това никога не е било сериозен всъдеход и няма да бъде! Но има СЪВСЕМ ДОСТАТЪЧНА проходимост, съчетана с прилични динамика, комфорт, здравина, надеждност, лесна поддъжка и ремонт, изключителна икономичност и функционалност. Всичко това - в сравнение с Ренглъра, разбира се. Нямам база за сравнение с други джипове, поне не ги познавам така детайлно.

Все пак проходимостта си остава основен критерий за оценка на един джип, нали така? Трябва да ви кажа, че късата база, независимото окачване отпред, съвсем приличния въртящ момент и изключителната еластичност на японския двигател, малката собствена маса и не на последно място - добрите гуми осигуряват напълно достатъчна проходимост на Витарката. Цяла зима не съм имал НИКАКВИ проблеми, докато Ренглъра често боксуваше заради дървеното окачване и широките летни гуми. Трекерчето се катери като коза, вижте как се , при това без да включвам предния мост, само на бавните.

Пиша ви всичко това просто за да споделя впечатленията си, а и за да чуя вашето мнение, разбира се. И накрая - сърдечни благодарности на KJ, който обясни как да ви покажа картинките!



Тема Re: Паркетен джип. да ама не савсем :) [re: Bushman]  
Автор CJ_ (непознат)
Публикувано18.05.04 13:22



Определено сам се навил да си продам PAJERO-тo и да си взема Vitara-ка
Няколко приатели имат Vitarki и съм много очерован от тях !
Единствено-то нещо което може да се критекува е това,че отпред е на макферсон и е малко нежно,но пак благодарение на това се далжи прекрасното поведение на пътя или изван него







Тема Re: Чудни картинки! [re: CJ_]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано18.05.04 14:30



Много ми харесаха! Аз по състезанията съм виждал само една такава тунингована Витара, на един известен състезател, Иван... дали не беше Попов, егати паметта... Та той я караше все едно е крадена и винаги даваше най-добри междинни времена. Обаче май не съм го виждал да финишира... Все се палеше съединителя, поне на две състезания - със сигурност.

И какво като предното окачване е макферсон? Нали е закрепен към рамата, а не към купето, защо да е "нежно"? И как да бъде иначе при независимо окачване? Ако амортисьорът не беше поставен вътре в пружината, а извън нея, това какви предимстава на окачването дава? Може би е по-лесно за ремонт, че може да се смени амортисьора без да се сваля пружината... Обаче към надеждността не се сещам какво отношение има...

Ако ще говорим за недостатъците на Витарата, трябва да се отбележи, че ръждясва. Имам едни приятели автотенекеджии, та при тях съм виждал няколко много изгнили. И то става въпрос не само за ламарината, а и гредите на рамата им бяха свършили, направо се виждаше през тях, егати! На една като започнаха да секат изгнилата тенекия заприлича на бъги, а от задния мост натам не остана НИЩО! Те се майтапеха, че вече могат да си я направят каквато искат - дълга база или пикап, защото така или иначе че конструират гредите наново... Разбира се, става въпрос за 12-годишна Витара, домъкната от планинските райони на Австрия и Бог знае на какви колометри. Моето впечатление е, че Трекерчето май има по-добра анти-корозионна защита, за момента няма никакви ръжди. Ама то е и по-новичко, след 5 годинки кой знае на какво ще заприлича...

Ето тук още една картинка на Трекерчето

, а тук съм , тогава за пръв път му бях свалил покрива...



Тема Re: Паркетен джип. [re: Bushman]  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано18.05.04 15:35



аз преди около седмица имах доста интересна и малко срамна,така да се каже,случка с есна Витара)))
та значи един колега понеже си беше закарал колата с сервиз и дойде с една Витара.хубаво,но нещо му присветвала лампата за охладителната течност и искаше да погледне как е нивото.да,ама ЯДЕЦ.няма ръчка за отваряне на капака)))трима човека,шофьори се изредихме,и няма.беше едно залягане...абе чудо направо.цял ден,ъ...няма и няма.накрая оня се обади на един негов познат със Самурай,щото другият му познат дето има Витара нещо не вдигаше телефона.и,ооооооооооооо чудо,ръчката се появи
та кой може да предположи че ДЖАПАНЦИТЕ са я сложили в ...жабката
така че ако има още някой който не знае къде е тая ръчка за отваряне на капака...в жабката отгоре в дясно.



Тема Re: Наистина е там!. [re: off-road]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано18.05.04 16:07



И аз много че чудих, докато намеря ръчката за капака. Даже ми дойде на ум, че може да е в жабката и я отварих, обаче не я видях и продължих търсенето. Изглежда идеята е била, като свалиш покрива на Витарата да не може външен човек да ти отвори капака и да ти свие акумулатора. Доста ще се затрудни да намери ръчката, особено ако си заключил жабката...



Тема Re: Чудни картинки! [re: Bushman]  
Автор DJ_DAVEL (OFF-ROAD_MANIAC)
Публикувано18.05.04 18:29



zna4i ivan popov e toq za koito govori6.I toi kazva su6toto za vitarkata.Ama za men toi ne e mnogo vajen.Toi si q iurka i e dovolen ot neq.A za men si e dobro djip4e za vsqkade.

Ni6TO NE MOJE DA SE SRAVNI S OFF ROADA


Тема Re: Жабката.. [re: off-road]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано18.05.04 22:23



Ха,
В жабката е класика.. На старите костенурки (VW Kaefer) ръчката е също в жабката... само, че ръчката за багажника ;)))



Тема Re: За капака... [re: off-road]  
Автор KRlSTOF (Vechno tyrsesht)
Публикувано18.05.04 23:26



Японците са сложили ръчката там, щото не се налага да се отваря често.
Двигателя е много корав и няма проблеми.
Важното е капачката на резервоара да се знае...Хе-хе. Жена ми само това
е научила.
А иначе Гео Тракера се произвежда в канадския град Ingersoll - Ontario.
С двигател на Сузуки : 1.6L SOHC L4 with throttle-body EFI
Не зная с какво му покриват ламарините отдолу но не гние като Витарите.



Тема Re: Паркетен джип. [re: Bushman]  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано18.05.04 23:55



иж си го оставил на нея,пък май не слизаш от него...
но си личи кои ходи в руските сайтове,имам впредвид заглавието на темата)))



Тема Re: Прав си, че... [re: off-road]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано19.05.04 08:46



за Ренглъра намерих сума информация по разни руски сайтове и тя ми беше много полезна. Обаче за Трекерчето до момента нищо не съм открил, всъщност не съм и търсил, защото просто няма проблеми. Открих само

, там има и въпроси и отговори /FAQ/. За тунинг нищо не съм намерил...

По принцип наистина наистнина аз карах Трекера докато жената взе книжка, но от началото на май само го изкарвам и вкарвам в гаража, защото тя нещо се притеснява. Иначе само се возя и вече започнах даже да се поотпускам, в смисъл че след кратко пътуване ноктите ми вече не са забити в таблото... Абе другите участници да му мислят, аз си слагам колана!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.