Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 02.07.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема писна ми!!!нови  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 18:11



Днес ходих при майстора - да видя защо напоследък ми е нестабилен празния ход - като изключа от скорост (при наклон или при спиране) и оборотите на всеки 2 или 3 пъти веднъж падат, дори загасва, а някой път са стабилни...

Оказа се че компресията на единия цилиндър е само 68% от нормалното (другите слава богу са добре...)... Оставих колата да свалят главата... Пак ще трябва да се бъркам... Аман от тия дърти баби!!!



Тема Re: писна ми!!!нови [re: Teдo]  
АвторCJ_ (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 20:27



Ko kara6 bre ?



Тема Re: писна ми!!!нови [re: CJ_]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 22:42



Toyota Landcruiser 2.4TD LJ73 - 1986

Проблема е в дъртия педераст, от който я купих... Излезе пълен мошеник... Преди малко говорих с майстора - правен е "ремонт" на двигателя, така че да изкара 5-6 000км...
Повече не бих си купил кола втора ръка от България...



Тема Re: писна ми!!! [re: Teдo]  
Автор 4O6HDl* (майстора)
Публикувано16.10.03 08:40



За кола от 86-а си мисля, че трябва да имаш поне шести разряд (трета-А група). Поне труда да ти излиза без пари.



Тема Re: писна ми!!!нови [re: 4O6HDl*]  
АвторTedo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 10:14



Не е проблема в годината, а в безскрупулността на предишния собственик... Пример: повредило му се турбото и той вместо да го ремонтира, го свалил и го продал... преправил ауспуха и ГНП да "работи" без турбо... Сега се оказа и че е направил ремонт на двигателя с подръчни средства, колкото да я продаде...



Тема Re: Не се отчайвай!нови [re: Teдo]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано16.10.03 10:21



Ако този проблем с компресията ти се е появил наистина напоследък, значи не си за сегменти. По-вероятно е клапан или пък си издухал гарнитурата...

Ама пак не ми е ясно, защо от ниска компресия на един цилиндър да мени тихите? Нещо не виждам логика. Аз бих предположил, че е дюза или някой клапан не затваря както трябва. Има и едни отсичащи клапанчета при изхода от ГНП-то, понякога засядат. Али пък засмуква въздух отнякъде и го вкарва в горивната система. А може и помпата да си е тръгнала... Има си прости признаци, по които може с голяма вероятност да се постави диагноза.

Абе вие се отчайвате при всеки технически проблем. Аз по цял ден лежах под оня изкривен Джип, електроженът не ми излизаше от ръцете... Нали не е човек, а е машина - прави се...



Тема Re: Тия номера ...нови [re: Tedo]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано16.10.03 10:32



само измислените джамбази на Горубляне могат да ги направят. Един сериозен търговец, който мисли да се храни от продажби на коли, никога няма да се излага с такива номера от селски вечеринки. Тоя явно само е "закрепил" мотора.

Трябва всеки клиент да остане доволен, тогава той те препоръчва и други свои познати, така се прави реклама. Имам един приятел-джамбазин, дето буквално му трошат телефона всеки ден да го търсят, има хора, които са взели 5-6 коли от него и твърдят, че само от него ще взимат. И всичките му коли са евтини, поне с 25% под цените на Горубляне. Точно такива хора и печелят, а тоя, дето гледа само да те прецака, ще го видиш след някоя и друга година в първи клас...

Както се казва - търговията е проста работа, ама не е за прости хора...



Тема Re: Не се отчайвай!нови [re: Bushman]  
АвторTeдo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 16:19



Вече е разглобен:
клапаните не са напаснати добре на единия цил. + сегментите бяха в една редица и съотв. компресията на този цил. е била наполовина... Брей, значи на 3-цил. дига 120... Как ли ще върви с 4-те...

Вече купих и чарколяци: Гарнитури - комплект, биелни лагери и сегменти - общо 300 кинта...



Тема Re: писна ми!!!нови [re: Teдo]  
АвторCJ_ (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 19:58



da neti puka vsi4ki minavame po tozi pat !
Na Pajero-to mi sa6to niama ne6to koeto da nesam pravil pone po vednaj no niama drug na4in pri moita ekspoatacia ! E predi mesec smeniax cialata skorosna kutia s razdatkata :{ No taka e !



Тема Re: Колко ти излезе...нови [re: CJ_]  
АвторTedo (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 21:19



скоростната кутия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.