Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 29.09.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HELP !!!!!  
АвторLanser 2,OTDl (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 23:33



Предварително се извинявам, че ще Ви помоля за съвет за кола, която не е джип. Както е видно от ника ми, имам Лансер 2,0TDI комби. Нещо не я харесвах как върви и как се ускорява (веднъж ми се случи някакъв тип с един Опел Кадет от старите с мотор 1,6 D така да ме изпревари, че се замислих дали ги има мотора ми тези 90 коня, дето ги дават по книга) и затова изпратих един мой познат да я закара в Одрин, Турция да я прегледат и регулират ако е възможно. Там имало някакъв много добър майстор на дизелите, направо бил магьосник!! Та направил колата човека да върви както я исках и моя човек си тръгнал.........но на границата угасил колата и после като я запалил, вече не можела да работи на празен ход, а и мощността я нямала никаква........едвам се е прибрал с нея. Повече от 60 км/час не можела да вдигне, а на баирите е карал на втора.
Като си дойде помислихме, че се е запушил някой маркуч за горивото. Откачихме тръбата, подаваща гориво на нафтовата помпа и като напомпам помпата за обезвъздушаване на горивния филтър, нафтата излиза от тръбата много добре, значи поне маркучите не са запушени. Ауспуха също не е запушен, защото като се запали колата и се усеща как излизат изгорелите газове.
Има ли някой някаква идея какво може да е станало?



Тема Re: HELP !!!!!нови [re: Lanser 2,OTDl]  
АвторTedo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 23:40



Работи ли турбото? Да не ти се е откачил някой маркуч?
Може да ти е регулирал (въртял) нафтовата помпа и да не я е фиксирал добре (да се е разцентровала)...
Не можа ли да намериш някой майстор в Анкара (че е по-далече)?



Тема Re: HELP !!!!!нови [re: Tedo]  
АвторLanser 2,OTDl (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 12:05



Той е правил нещо по турбото, но дори и турбото да не работи, би трябвало колата да има никаква мощност все пак, а тя едвам се влачи. Иначе пали веднага, но угасва ако не се подава непрекъснато газ. Пък и на празен ход като подам рязко пълна газ и едвам се форсира мотора, много бавно се покачват оборотите.
Всички казват, че в България няма човек, който да разбира от дизелови коли, затова пратих колата в Турция. В Айтос има някакъв прехвален "майстор", но си е гола вода, ходил съм и там. А за турчина в Одрин съм чувал много и все добри отзиви, затова го предпочетох него.



Тема Re: Lancerнови [re: Lanser 2,OTDl]  
АвторTedo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 15:26



A ima li elektronika po kolata? Moje da e izgorialo neshto...

Pushi li mnogo, merishe li na nafta? Nai-veroyatno se e razcentrovalo vpraskvaneto na gorivo...

Nai-dobre e da se zakara pak pri maistora - da si q opravia... Tvoq priatel e trebvalo vednaga da se varne... problema ti sega e kak da zakarash kolata do tam...
USPEH (shte ti trebva)!!!



Тема Re: HELP !!!!!нови [re: Lanser 2,OTDl]  
Автор 4O6HDl* (майстора)
Публикувано18.06.03 16:49



Странни неща виждам тук. Понеже някои ме броят за разбирач, да взема да погадая малко. Знаеш ли какво пипат по турбината Големите Майстори? Махат и байпаса-ограничител на натоварването. Тогава мотора литва, турбината също. Ако се спре след каране под товар и се угаси веднага мотора в повечето случаи турбината просто блокира. Разбира се говорим за проблемна турбина. На нормалните при такава ситуация само им се съкращава живота. Възможно е да е имало проблем и с горивната апаратура, но така описана загуба на мощност след спиране ми мирише на турбина. Когато не е изваден ротора на невъртяща се турбина мотора работи много зле, щото се очиства недостатъчно. Този мотор няма електроника и не е TDI. Само Фолксвагените ползват това съкращение и то не означава Турбодизел интеркулер, а турбодизел с директно впръскване. Ако знаеш къде е мотора, извади маркуча, който е м/у смукателния колектор и охладителя на въздуха (интеркулъра). При работещ мотор и подаване на "газ" трябва мощно да духне въздух от него. Ако не духне...турбинка, ремонтец, втора ръка и т.н. Ако духа здраво ша минеш по-тънко. И за да не пълним на хората мястото с други неща можеш да ме питаш каквото искаш в клуб Пежо.

Колите са като животните: Обичат този, който ги обича.


Тема Zagatkaнови [re: 4O6HDl*]  
Автор LordDigitalМодератор (DigitalDesigneR)
Публикувано18.06.03 22:59



Tiq Turbini bez WasteGate ne si OverSpinvat dosta predi da stigne chovek do gasene na motora?:)

Inak vsqkakvi diskusii da dobre dosli tuka

Редактирано от LordDigital на 18.06.03 23:02.



Тема Re: Zagatkaнови [re: LordDigital]  
Автор 4O6HDl* (майстора)
Публикувано19.06.03 08:40



Не спират. Особено турбина с износени лагери и уплътнения. По принцип и редовната турбина трябва да се поизчака малко преди гасене. Говорим за екстремно спиране, т.е. възникнала нужда от бързо спиране при бързо каране, спираш, гасиш и слизаш. В този момент турбината се върти още, а няма мазане. Изчакването е необходимо и за темпериране на корпуса (най-вече). При проблемна турбина и малкото масълце, което е останало минава откъдето си иска и уит. Наблюдавал съм турбина на дизел 100кW. При форсиране на място и гасене (а някои хора така си гасят моторите) роторът се въртя около минута. Винаги има откъде да мине въздуха, а освен това оборотите са ниски и няма дебит, който да я спира. Тя спира бързо до определени обороти, да кажем от 50000 на 10000, ами после?

Колите са като животните: Обичат този, който ги обича.


Тема Re: HELP !!!!!нови [re: 4O6HDl*]  
Автор Caмo Дизeл (отнесен)
Публикувано19.06.03 11:03



Опа, малко късно се включвам и аз.

406HDI - заставам 100% зад твоето мнение. Пипана е турбината, повече от вероятно, както е най-вероятно проблема да идва сега от нея.
Уейстгейта (байпаса) може да е регулируем и да е надуто налягането, може и да е махнат. Натоварването върху турбината да е станало много голямо и да е спекла накрая.
Този двигател нямаше ли предпазен датчик за налягането? Ако е така, наистина някой би се изкушил да пипа байпаса на турбината , щото датчика ще реже от горивото, ако налягането стане твърде високо.
Като пробвате турбото със сваляне на маркучите, внимавайте нещо да не падне при лопатките на турбината...че с каква скорост изхвърча после, няма да ти обяснявам...

Само Дизел


Тема Re: HELP !!!!!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 4O6HDl* (майстора)
Публикувано19.06.03 12:43



Няма как да попадне, защото преди нея е въздушния филтър. А ако го няма и наистина попадне нещо в турбината, то ще е за последно......

Колите са като животните: Обичат този, който ги обича.


Тема Re: HELP !!!!!нови [re: Lanser 2,OTDl]  
АвторTedo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 14:00



Moga da ti kaja firma za remont na TURBO v Sofia. Imat i stend za testvane - ako te interesuva...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.