Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Нумизматика
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Руските платинени монети и златен наполеон въпроси  
Автор lvn (непознат)
Публикувано18.04.15 21:50



:)
Първият ми въпрос за руските платинени монети е по-скоро от любопитство.
Тези от втората половина на 19-ти век.
Забелязах, че нумизматичната стойност на подобни монети с разлика само няколко години в емисията може варира много, например от 1000 до 30000$.
Значи, ясно ми е че основен фактор би трябвало да е в колко екземпляра е дадена емисия, колко са налични, колко се предлагат или търсят.
Но какви са другите фактори?
Например, има ли големи разлики в сплавта от метали, от които са правени. Навремето имах една от този период, и на гурта и пишеше, че е направена от злато, сребро и платина.
Изобщо в нета, освен аукциони и подобни, не мога да намеря нищо свястно, камо ли пък изчерпателно за руските платинени, монети, които доколко знам, са едни от първите в Света.

Другият ми въпрос е, вече от практическо естество. Понеже имам един златен наполеон, но не с нимузматична стойност, пък и те такава почти нямат:)
И не можат да намеря от същата емисия в интернет.
Монетата е от 1901-ва, 20 франка с жената и петела, 24 карата. Въпроса е, че нашите твърдят, че била около 10 грама, само че такива наполеони от съседни години в интернет ги дават около 6 грама. Та възможно ли е да е наистина 10 грама?

Редактирано от lvn на 18.04.15 21:56.



Тема Re: Руските платинени монети и златен наполеон въпросинови [re: lvn]  
Автор moket1 (минаващ)
Публикувано20.04.15 10:54



Щом е 20 франка, то е 6.45 грама и нито грам повече, може и надолу да е. :)
Ако е 40 франка - 12.9 гр. И двете не са 24 к.



Тема Re: Руските платинени монети и златен наполеон въпросинови [re: moket1]  
Автор Mi6ma6 (минаващ)
Публикувано21.04.15 16:00



6,45г /21,65 карата като се превърне в 14 карата е точно 10 грама. За това така казват.



Тема Re: Руските платинени монети и златен наполеон въпросинови [re: lvn]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано12.08.15 19:27



...Па ела да я премерим бе!) Продаваш ли я?

Весела и ползотворна година!



*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.