Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Нумизматика
*Кратък преглед

Тема въпросче...нови  
Авторнeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 12:24



здравейте на всички! извинявайте за неуместния въпрос но можете ли да ми кажете със какъв цифров апарат да снимам монети, понеже със моя монетата става размазана?
още веднъж се издинявам за глупавият въпрос.



Тема Re: въпросче... [re: нeзнaйko]  
АвторBeнци (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 12:30



Здравей,

Няма значение марката на цифровия фотоапарат - важно е просто да е включен макро режима за снимане на близки обекти с малко фокусно разстояние. Обикновено при повечето апарати този режим се изобразява от едно цветенце.

Поздрави,





Тема Re: въпросче...нови [re: нeзнaйko]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано10.09.09 13:08



И аз бих ти препоръчал - снимай на силна светлина, но разсеяна - да не пада директно върху стотинката. Също така, не я снимай точно отгоре, ами малко под ъгъл, така ще се види гланца (ако има такъв, разбира се).

Ето тук съм си правил разни експерименти:





И последен съвет от мен - ако ще я обявяваш за продан, не слагай прекалено качествени снимки, защото се виждат всички дефекти, даже такива, които даже и с лупата не се забелязват.... Ето, иначе това ми е една от хубавите монети, на живо лъщи направо, а гледай тук на какво прилича...

The storm is coming...

Тема Re: въпросче...нови [re: Bushman]  
Авторнeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 14:10



mnogo blagodarq nz vsi4ki. imam 12tina rimski monetki, a mi trqbvat pari i re6ih da pitam po ve6tite v zanaqta.
o6te vednaj blagodarq!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.