Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Нумизматика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Много важен въпрос!!!нови  
АвторИkoнoмoв (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 12:57



Здравейте,
Имам много голямо желание да колекционирам стари или антични монети(за мое съжаление съм с доста повърхностни познания, но се надявам скоро да наваксам с четене на книжки основно)-та въпроса ми е как е регламентирано колекционирането на на монети у нас. Става въпрос, че бих искал абсолютно всичко да е ЗАКОННО-как се придобиват монети(като изключим иманярите има ли някаква борса или или легален начин човек да си купи, така че да не се притеснява някой слънчев ден да му потропат на вратата-а вечерта да го дават по телевизията, като поредния крадец на национални богатства и т.н)
Предварително благодаря на всички, които ще си ноправят труда да ми отговорят )))



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: Иkoнoмoв]  
Авторtrader (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 13:45



нов си ... начина е скъп и прескъп. Не си заслужава.Купувай от аукционите ... нема да ти тропат на вратата



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: Иkoнoмoв]  
Авторpaзcипниkoв (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 14:23



ами кво да ти кажа!?единствения законен начин е да си я Васил Божков.. или пък Боян Радев..или някакъв друг такъв мутро-бизнесмен





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: paзcипниkoв]  
АвторИkoнoмoв (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 15:43



Да де ,но аз не съм нито единия от тях-бюджета ми е 3-4бона хахаха.Няма ли наистина легален начин...



Тема Re: Много важен отговор!!!нови [re: Иkoнoмoв]  
Автор пaнko чeпa (непознат )
Публикувано15.06.09 16:44



С такъв бюджет защо не се ориентираш към юбилейните серии на Българския Монетен Двор ? Гарантиран произход и качество , относително добра ликвидност и гарантирано запазена себестойност на благородният метал . Сами по себе си въпросните монети носят и добра доходност във времето ако погледнеш статистиката на цените на благородните метали . Аз лично инвестирам по малко но редовно от Au 0,999 сериите с понамалели тиражи . По въпроса за античните и средновековни монети не бих те съветвал да инвестираш в каквато и да е форма стига да не си убеден в автентичноста на покупката . За това се иска време , наблюдения и опит . По форуми и аукциони по правило никой не продава на цена дори близка до реалната . С малко наблюдения ще си съставиш реална преценка кои са прекупвачите и шарлатаните без никакъв нумизматичен интерес а само печалбарски . Бих ти посочил десетина редовно присъстващи "образа" които се подвизават тук във форума и се ползват с мнението за авторитети но това само ще предположи нови партизански никове и нищо в повече . Ще ги познаеш по това че за всичко са компетентни и на всяко предложение отговарят с негативни отзиви . Успех и дано получените знания ти доставят повече удоволствие от чисто материалните цели които си поставяш !



Тема Re: Много важен отговор!!!нови [re: пaнko чeпa]  
Авторkar (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 22:47



Здравей приятелю!Чистата нумизматика е любов ,страст и необходимост.Според Чепа си поставяш материални цели което ми се струва издава неговото отношение по въпроса като цяло.Юбилейните серии са нещо интересно ,но във никакъв случай не могат да заменят тръпката от това да се докоснеш до една антична монета.За съжеление новоприетия закон не ти дава право и възможност да закупиш от България такава монета освен от чужбина като удостовериш това с фактура и митническа декларация.Вода гази а жаден ходи!Както никой от дълбока древност до сега не се е преборил с проституцията така нито новия закон нито който и да е ще се пребори с колекционерството.Успех-това е хоби за мъже ,а не за чепове!



Тема Re: Много важен отговор!!!нови [re: kar]  
Автор пaнko чeпa (непознат )
Публикувано16.06.09 00:30



Какво ти казах по-горе ? Няма нужда да ги посочвам с пръсче . Пазаргатският манталитет не търпи провокации ! Гледай сага кой ще е следващата "рибка" ? Този последния никога не пее солу ! Има и си и дружка която често прекрачва прага на доброто възпитание и ще вкара "опорна оферта" както правят и в оценките си за антики .



Тема Re: Много важен отговор!!! [re: пaнko чeпa]  
Авторkar (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 00:50



За сведение на Икономов и най вече на ЧЕПА в този клуб нито съм купувал още по малко продавал.Тук се опитвам ако нещо зная да го кажа или нещо да науча .Като правило не всички пишещи са знаещи,а по скоро търсят поле за изява.Това не бива да те смущава ,защото такъв е клуба ,а по скоро да те радва ,че има и по зле от теб въпреки че си начинаещ в областта на нумизматиката.За последното сам ще се увериш.Успех!



Тема Re: Много важен въпрос!!! [re: Иkoнoмoв]  
Авторkar (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 01:18



Икономов,ако се интересуваш от цинкови монети или"натривки" на бронзови монети се обърни към Панко,той даже има такава тема. Ако си направиш труда да се върнеш назад ще видиш за какво става въпрос.Ще изпиташ известна доза погнуса.Спирам до тук защото и на мен ми стана гадно.



Тема Re: Много важен отговор!!! [re: пaнko чeпa]  
Авторemo2 (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 15:17



За мен ли говориш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.