Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Нумизматика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Емисия 1981нови  
Авторimotepp (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 15:27



Здравейте,

интересува ме емисията от 1981 бг. стотинки с надпис Хиляда и триста години България, в какъв тираж са пуснати, и дали има такива с грешки по тях. На каква цена вървят такива монети. Благодаря предварително



Тема Re: Емисия 1981нови [re: imotepp]  
АвторARKAN (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 18:42



Колега, за разменните монети от 1981 лето какъв им е тиража не зная, но специално от тази емисия има доста монети и партиди с матрични дефекти. Лично аз преди месец купих цяла колекция от 31 монети с надпис 1300 г. НРБ, събирана 25 год. от човек, който е работил в това време в Монетния двор и през тези години е изкарвал една по една монетите като е подбирал само най-изумителните и потресаващи екземпляри. Монетите, които купих не са просто дефектни със стандартни дефекти, а ВСИЧКИ са КУРИОЗИ, всички са с по 3-4 дефекта едновременно на монета. Има направо невъзможни монети, които е много трудно да бъдат описани, просто трябва да бъдат видяни. Но дори да ти изпратя снимки, пак ще кажеш, че са правени на фотошоп. Но все пак, ако проявяваш интерес мога да ти пратя снимки на най-изумителните и куриозни монети. В момента ми дават 4 цифрено число в евро за тях, но не се продават, sorry. Направих удара на живота си с тази колекция

В тоя контекст на нещата мога да кажа, че 1 стинка (в трите варианта) и 2 стинки 1981 с надпис НРБ не са умишлено правени, а са си чиста проба дефектни. Моят човек е работил и като работник, и като бригадир, докато еволюира до средно ниво на администрацията и мога да приема за достоверно това, което ми е разказвал. А и инфото е подкрепено и от други места.



Тема Re: Емисия 1981нови [re: ARKAN]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 21:09



доста изчерпателно обяснение - благодарско но въпроса остава - тиража е ясен това са милиони стотинки но как вървят в момента. 1 ст. 1981 с надпис на реверса "хиляда и триста години българия" другите ясно обявени са 137 бр.



Тема Re: Емисия 1981нови [re: диkoбpaз]  
Авторimotepp (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 11:05



Arkan, svalqm ti shapka. Mersi za izcherpatelniqt otgovor, a moje li da spodelish za cenata na tezi moneti i ako e vazmojno da mi pratish snimki na tiq koito imash mnogo mi e interesno da vidq takiva kuriozi, blagodarq predvaritelno slav111@abv.bg, moje napravo i tuka da gi postnesh



Тема Re: Емисия 1981нови [re: imotepp]  
АвторARKAN (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 14:11



До imotepp
До 2-3 дни ще ти пратя снимки на мейла, тия дни ми е малко натоварена програмата.



Тема Re: Емисия 1981нови [re: ARKAN]  
Автор t3X (минаващ)
Публикувано25.07.08 11:19



Качи снимките направо в нета и дай линкове тук. Историята определено е интересна и си струва да се видят.



Тема Re: Емисия 1981нови [re: ARKAN]  
Авторgada (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 03:19



zdravei arkan ako moje da mi prati6 da gi vida i az 6te sam ti mnogo blagodaren za6toto nikoga ne sam vijdal takiva moneti i da si imam malko haber za kakvo stava vapros blagodarq predvaritelno
lastking@abv.bg



Тема Re: Емисия 1981нови [re: gada]  
Автор ARKAN_1 (непознат )
Публикувано27.07.08 15:39



Утре ще изпратя снимки на монетите - куриози на всички, които са оставили имейли. Коментари и впечатления можете да оставяте тук, във форума.



Тема Re: Емисия 1981нови [re: ARKAN_1]  
АвторGADA (Нерегистриран)
Публикувано31.07.08 00:59



MERSI ZA SNIMKITE





Тема Re: Емисия 1981нови [re: GADA]  
Авторimotepp (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 11:06



zdr Arkan, sajelqvam no ne poluchih snimkite ako moje da gi pratish otnovo:
slav111@abv.bg blagodarq predvaritelno




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.