Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Нумизматика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дефектни монети.Какво говорят те?нови  
Автор Buckler (Тук съм)
Публикувано26.03.08 12:10



От детските си години имам някои пробити и огънати монети. Иска ми се да чуя мнението на знаещи хора за тях.

Ще потърся из къщи и другите.



Тема Re: Дефектни монети.Какво говорят те?нови [re: Buckler]  
Авторmetod (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:36



Това е сребърен талер,но не е скъп защото е пробит максимум 10лв



Тема и аз ....нови [re: metod]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано26.03.08 15:21



аз също имам доста пробити ....но нямам намерение да ги продавам, така че си ги гледкам и им се кефя .....верно че стойноста им пада ......фиууу туп ....ама кво да се прави ....навремето това е бил чеиза ....



Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!

Тема Re: и аз ....нови [re: Galeon]  
Автор Ex a (Да ли)
Публикувано26.03.08 15:46



Ми ,чи то и аз имам многу. Ма са бая занозени. Тугиз и аз шъ си ги държа. Мъ пък за ко ли съ ми я?



Тема Re: и аз ....нови [re: Ex a]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано28.03.08 00:08



ша си купиш булка))



Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!

Тема Re: и аз ....нови [re: Galeon]  
АвторБykлep (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 11:31



Моля Ви бъдете по сериозни.
В България има много пробити монети.
И аз също.Жалко ми е да ги изхвърля!Може би някой ги колекционира?



Тема Re: и аз ....нови [re: Бykлep]  
Автор t3X (новак)
Публикувано28.03.08 12:02



Всяка монета има колекционерска стойност. В случая, дупката намалява тази стойност. А и повечето хора разсъждават така - "За какво ми е продупчената, като мога да си намеря перфектна ?" и са прави. В случая ако мислиш ще забогатееш, като продадеш монетата... ми няма. И аз имам шепа такива и аз ги пазя само защото не си струва да ги продавам. Пази си ги, при всички положения е по-интересно да държиш в ръцете си нещо на повече от 100 години, вместо да си купиш кутия цигари за 2-та лева, които ще ти дадат за монетата... а е и по-здравословно...





Тема Сериознонови [re: Бykлep]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано28.03.08 12:14



на всички им е ясно ,ама ги помързява да пишат , за това ще ти го кажа с две думи .....
имай предвид че съветите от редовните посетители са безплатни и за това нека ги уважаваме .....
пробитите монети - сребърните можеш да ги претопиш(за нищо друго не стават)и да си направиш украшение , или брошка за пичката .....отделно има няколко златарски магазина в София които ги изкупуват само за материал на горе долу-казвам горе долу ...борсова цена ....преди време беше 17 цента ....сега вече не знам колко е щото спрях да се занимавам ...
лично моят съвет е:
поради факта че (предполагам) притежаваш няколко а не две дисаги да речем няма смисъл да ги продаваш или разкарваш ...почисти си ги и си ги сложи в албумче за бъдещите поколения....
надявам се да си доволен



Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!

Тема Re: Сериознонови [re: Galeon]  
АвторБykлep (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 13:32



Да! Благодаря!
Наистина са само няколко. Не се каня да забогатея от тях, а и не пуша. Просто някои от тях са доста странни. Мислех си , че някой може да помести още нещо. Ще бъде интересно да се види поне пробито нещо ,което иначе няма как. Скоро ще се опитам да покажа една - мисля скандинавска. Сигурен съм , че ще ви хареса.



Тема Re: Сериозно [re: Бykлep]  
Автор Buckler (Тук съм)
Публикувано11.04.08 13:33



Жалко, че никой не публикува някоя интересна макар и пробита...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.