Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Нумизматика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: PAGANEO]  
АвторИвaн Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 11:16



Драги приятелю PAGANEO,
раздразних се от твоето необосновано самочувствие, което отново демонстрираш най-нахално ("самочувствието ми като нумизмат, то се базира не на събраната огромна колекция, а първо на това, че цял ред водещи специалисти у нас стотици пъти са консултирали с мен своите виждания и предположения по множеството спорни въпроси от българската нумизматика, и второ - на факта, че тези уникални монети съм ги открил, ровейки се из купчини с хиляди "корубки", в които вие сигурно не бихте видяли нищо повече от изкривени медни ламаринки!"). Подобни надути изявления от човек, който говори за "последните Душани и техните наследници" (сръбският цар Стефан Душан е един и няма други Душани), не знае че от десетилетия терминът "полугрошове" е изхвърлен от българската нумизматика ("смея да твърдя, че имам цялата българска библиография на тая тема" ???, но изглежда не си чел внимателно), който дори не знае, че се пише дискусионна, а не "дискутабилна" (в българския език няма дума " дискутабилна"), не може да бъде съветник, а още по-малко съдник и на по-образованите и интелигенните от него. Хвалиш се с контактите си с научните работници и със съветите, които им даваш и в същото време им се надсмиваш високомерно - " на "книжните" изследователи мога да им завидя само за упоритостта, с която години наред пишат, и пишат, и пишат.... в доказване на недоказуемото!".
Нямах намерение повече да се занимавам с теб, но амбицията ти да вкараш профанските си представи за средновековните български монети в интернет ме накараха още един път да ти обърна внимание, нещо към което очевидно много се стремиш. Нека тези, които четат да си направят изводите.



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: Ивaн Ивaнoв]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано15.08.05 21:07



Жалък нещастник!!!



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: PAGANEO]  
Автор peshokn (непознат )
Публикувано16.08.05 09:10



:)

Редактирано от peshokn на 16.08.05 09:11.



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: PAGANEO]  
Автор peshokn (непознат )
Публикувано16.08.05 09:11



Извинявам се,че прекъсвам "меренето на пишки",но бих искал да помоля PAGANEO - разбира се,ако не му представлява трудност да ми покаже снимка на перпера на Йоан Асен II!
Впрочем напълно подкрепям инициативата за средновековен български монетен каталог - ако е нужно,мога да помогна с каквото мога!

Аз съм прост - не съм като вас - ама според мен вместо да се карате,можете да подходите с уважение един към друг - нищо не се знае в крайна сметка!

Редактирано от peshokn на 16.08.05 09:15.



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: Ивaн Ивaнoв]  
Авторraлбa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 23:08



Драги Иван Иванов позволявам си да се обърна към вас след като видях ,че пишете смислено за нумизматиката.Ако можете ще ви помоля да ми помогнете в област,която е химия:)Ще можете ли да ми кажете някоя рецепта за изкуствена тъмнозелена патина.Ако случайно сте специалист и в тази област или познавате колеги ще ви помоля да ми съдействате.Благодаря ви.



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: kpacи]  
АвторИвaн Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 17:49



Здравей Краси, преди ок.25 г. беше публикувано едно писмо на възрожденеца В.Стоянов (1862 г.), в което се говори за златна монета от времето на Иван Асен ІІ, предадена на руския вицеконсул във Варна. Дали това е бил златен българска перпер и до днес си остава една загадка.



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: Ивaн Ивaнoв]  
Авторtarnovetz (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 13:24



За сега известната е само 1. Има документ в Ермитажа-Санкт Петербург-Русия, че 1.златна монета на Цар Иван Асен ІІ се подарява чрез руския консул на руското правителство, но самата монета липсва, а само документа за дарение стои.



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: tarnovetz]  
Автор haqsko (pro hunter)
Публикувано17.09.05 17:50



като един материалист да попитам:ако я има аджеба тази монета колко ще струваи ако има една защо според вас да няма и втора?



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: haqsko]  
АвторVarna (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 18:07



Човече някои неща наистина не могат да се оценят.
Тук парите не значат нищо пред уникалността.
Хубаво е монетата да попадне в добри ръце,които ще я оценят,а не в някой мизерен прекупвач...



Тема Re: Златната монета на Иван Асен ІІнови [re: tarnovetz]  
Автор PAGANEO (неверник)
Публикувано19.09.05 15:10



Цитат от проф. Юрукова:
"Монетата е известна в 6 екземпляра! Един в НИМ, един в частна колекция в България, и 4 в частни колекции в чужбина."
За съжаление това не е публикувано, а е от частен разговор, следователно няма начин да я накараме да каже повече по въпроса!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.