Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 07.07.24 
Автомобили
   >> Nissan
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Nissan Sunny 94...нови  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 13:25



Zdraveite. Ot dylgo vreme se kanq da napisha statiq v tozi klub i nai-nakraq tova e fakt. Sobstvenik sym na Nissan Sunny 1.6 SLX 94g. Vinagi mi se iskalo da sybera malko mneniq za avtomobila, kakto pozitivni, taka i negativni. Kolata e na 200 000km. Smeneni vsichki masla i technosti, gazova uredba (razprobid karborator), smeneni diskove i nakladki, nov syedinitel i t.n. Obshto vzeto izkliuchitelno systoqnie s ogled godinite.
Imam izvesten problem s amortisiorite, vypros koito shte byde otstranen do 2-3 sedmici, vypros na zaplata.
Golqm nedostatyk mi se struva nespiraneto na zadnite koleleta. Dori i na led, prednite kovat, a zadnite prodyljavat da se tyrkalqt. Barabani otzad.
Syshto taka ot dylgo se opitvam da namerq Manual za kolata, ili kakvato i da e pravdopodobna kniga za tozi avtomobil (*.pdf i t.n.).
Syshto taka bih se radval ako polucha i syvet kak da pribavq malko moshtnost kym skromnite 90hc.
Predvariteno blagodarq. Shte sym dovolen na vsqkakvi komentari.



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: Marto]  
Автор StormQueen (непознат)
Публикувано08.02.06 14:12



Аз пък карам Нисан Съни 1.5 slx от 87ма , бензин -)))
хечбек, купе B12
наскоро сменях шарнири, тампони, сп. дискове и накладки
сега остана проблема с плъзналите ръжди -)
ръководство за колата и аз не можах да намеря
на мен най-голямата ми мъка е липсата на серво на волана (щото съм кашкавал в ръцете и се набирам като глист на буца-)) и това че е доста ниска
иначе колата много ме кефи
съвети за тунинговане по-скоро можеш да намериш във форума на нисан-бг
-)



Тема Re: Nissan Sunny 94... [re: Marto]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 21:51



Kolega,tova za spirachkite E ABSOLIUTNO NORMALNO!!!Edin maistor ot tehn.pregledi mi preglejdashe corollata,kachva ya na valcite ,probva predni spirachki-kovat,probva rachnata-napravo shteshe da izkara kolata ot valcite,probva zadni spirachki/barabanni/ i na valcite te prodaljavat da se tarkaliat i mi vika ne ti kovat dobre zadnite spirachki,no mi zaveri tehn.pregled bez problem,no kaza otidi na serviz da ya vidyat.otivam az direktno v toyota i im kazvam sluchaya,te se izsmiaha i kazaha che tova e normalno,zashtoto ako kovat zadnite kato prednite,na led ili sniag,zadnicata shte se zavarti.Taka chtaka tryabva da bade.A i tya sunny 1.6 mnogo varvyat,ti si mu eb...l maikata s taya gazova uredba.



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: LEXUS]  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 15:12



Vchera opravihme problema sys spirachkite. Stignah do tam che iskah da natqgam kantar i ... kakvo stana, okaza se che kolata si nqma takyv. Nervi i malko trud, okaza se che ednata trybichka za zadno dqsno kolelo e zapushena i imashe vyzduh, koito izleze vposledstvie. Sega spirat i chetirite, no tova si e nepriqtno, kolata ti da nqma kantar, osobenno sega pri taq kisha i zimata, no opira do manier na karane si mislq.
Kolata opredeleno vyrvi, no na niski predavki, 1-wa skorost 60, 2-ra 110, 3-ta e otnositelno v zavisimost ot gorivoto, opredeleno nqma zor da sraboti izkliuchvatelq (7k rpm). Tova sa pokazateli na benzin, ot 1 sedmica zamenih plochkata si s alternativnoto produpkvane na karboratora. Ostro preporychvam manipulaciqta. No dali sym razvalil ili ne kolata s gazovoto, stariq sobstvenik e vinoven, ako zaviseshe ot men edva li bih iskal poveche - 10 litra/140 km - 100 izvyngradsko, 40 gradsko. Vse pak v klasa si e dosta po dobre ot drugite avtomobili na ulicata, nai golqm zor sa mi opel-ite 1.6, zdravi dvigateli imat. Inache do sega avtomobil 90 konq ne mi se e dal, stiga da ne e pipan tuk tam.
Spirachkite opravih, sega ostava vyprosa s typiq Manual, no i takyv shte se nameri.



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: Marto]  
Автор StormQueen (непознат)
Публикувано14.02.06 10:04



пробвай тук -)

http://212.50.0.43/nissan/Service%20%26%20Owner%20Manuals/



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: StormQueen]  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 16:43



Blagodarq ti mnogo priqteliu. Vse oshte ne sym uspql da gi izteglq i pregledam no ot pryv pogled mislq che vsichko koeto mi trqbwa e nalice

Otnosno tvoq problem s kashkavalenite ryce - v edno ot review-tata na yahoo otnosno nissan sunny 90-94 dori kato nedostatyk iztykvat prekaleno chustvitelnata hidravlika. Naistina lisata na takava e dosadno pri polojenie che v sledvashtata seriq tq e super chustvitelna i opredeleno moga da se pohvalq s unikalno leka hidravlika za malkoto kilogrami na koito tazi kola e. Interes mi pravi kak vsichko koeto ti si smenil e pochti tova koeto az smenih. Dovolen sym opredeleno, ne bqha pari na vqtyra.



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: Marto]  
Автор StormQueen (непознат)
Публикувано15.02.06 13:52



моля -))) дано да ти свършат работа. аз си намерих там мойта количка

само да кажа -жена съм -)
и аз съм доволна от ремонта, струваше си
сега ми останаха карета и ръжди да оправям
а мойто съни е по-стар модел от твойто и няма серво на волана -))))))
колата си е супер, поне за мен. е малко повече кончета може да има, ама кво да се прави ... -)



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: StormQueen]  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 15:27



Vij, izvinqwai che podcenih nejniq pol, no vse sym si mislil che edna jena ne moje da pishe s takyv entosiazym za avtomobila si. Pozdravleniq i izvinqwai ako sym te obidil.
Saitovete koito mi dade mi svyrshiha dosta dobra rabota, kato se ima vpredvid che dori uspqh da naucha tova onova za GTI-R sunny-to koeto si ostava blqn na tozi etap.
V kraina smetka ostavam uchuden ot fakta che imash da opravqsh lamarini, vse pak govorim za dosta kachestvena stomana, makar i po tynichka. Mislq si zavisi ot nachina po koito e eksploatirana, poddyrjana a ne i na posledno mqsto kalpaviq kit koito vposledstvie sa macali maistorite. Za kareta-ta, da pazi gospod, oshte zor ne sym vidql. Jalkoto e che po moq krai - Dobrich, Varna ima ... da de, nqma morgi i 2ra ryka chasti. Pazarq samo ot NIPARTS, dovolno no ... Mojeh da napravq si mislq kompromis s distribut. kapachka, da ne davam 40 za nova a da grabna 2ra ryka za 50% pone po malko... Sega ako imashe i edin tampon na dvigatelq da svalq ot nqkoq prekaturena karuca... Pusto ediniq mi tampon e zaminal i ... Podrobnosti... Blagodarq oshte vednyj



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: Marto]  
Автор StormQueen (непознат)
Публикувано21.02.06 12:01



:)) няма проблеми

с ръждите положението е много зле
тя не е особено добре поддържана в това отношение
намерих калници нови ама ми искат 77 лв за бройка и .. малко нанагорно ми идва -)))
в общи линии -положението с частите е зле -)))))



Тема Re: Nissan Sunny 94...нови [re: Marto]  
АвторMarto (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 12:02



Nai-nakraq vsichko si idva na mqstoto. Smeneni zadni nosachi, vsichki bialeti i vtulki smeneni, 4xMonroe chistak byrsak. Gumite s azot i nishto che sa 175 70 kolata si spi idealno. Sled takiva divi remonti ostana i da ima problem. Sega problema se svejda do smqna na garnitura na kapaka, slabost pri Sunny, vinagi masli okolo semeringite na valovete. Do tuk za 4 q kuih, stypi na 4 800. Da se nadqwame che pone 1 god shte izkara tozi inache ne mnogo skyp avtomobil. Dogodina nov kysmet... Dai boje na vseki po edna Honda...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.