Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 20.06.24 
Автомобили
   >> Nissan
*Кратък преглед

Тема Помощ за избор на автомобил!нови  
Автор dodo_pv (непознат)
Публикувано27.07.05 21:20



Уважаеми Дами и Господа,

Предстои ми покупка на нов автомобил за служебни цели. Трябва да взема решение точно каква марка. Навъртам средно 15 000 км. годишно. Затова задължително с бензинов двигател. Трябва и да е комби, с възможно по-голямо багажно пространство (без да е необходимо сваляне на задните седалки- возя и хора). Имам бюджет около 30 000 лв. Спрял съм се на следните модели, но не съм достатъчно компетентен и търся съвет от всички Вас:
1. Peugeot 307 SW
2. Mitsubishi Lancer комби
3. Opel Astra Caravan
4. Nissan Primera комби
5. Skoda Octavia комби.

От значение за мен са сервизната мрежа, надеждността и разходите по поддръжка за съответната марка. Покупката трябва да се извърши между месеците септември и януари. Благодаря предварително за мненията на всеки един от Вас.



Тема Re: Помощ за избор на автомобил! [re: dodo_pv]  
Автор Bunji (Фен)
Публикувано01.08.05 02:58



Труден въпрос.

.



Тема Re: Помощ за избор на автомобил!нови [re: Bunji]  
Автор shark1 (минаващ)
Публикувано01.08.05 15:31



Много полезен линк ! Благодарско!!!



Тема Re: Помощ за избор на автомобил!нови [re: dodo_pv]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 13:54



zna4i-edinstveno audi kombi!!! super su4etanie-zdravina(nemska kola),evtini 4asti i pocinkovana lamarina-ne gnie.tova ti triabva-niakvo audi.frenskite sa slabi,na iaponskite 4astite sa skupi,ina4e sa udobni,za opel ne pomisliai-gniat za godina.a shkodata...:)edinstvenia avtomobil na koito cenata mu pada o6te na vtorata godina ot izlizaneto mu ot magazina do cenata na 10 godi6na ot drug model...-iavno ima za6to-durveta sa,nedei:)



Тема Re: Помощ за избор на автомобил!нови [re: 6666]  
Автор Bunji (Фен)
Публикувано08.09.05 14:56



Колега, не робувай на стереотипи:)

цените на частите на Ауди и Нисан.
Друго, колегата споменава 30 000 лв., май гниещите Опели са от по-стари години.



Тема Re: Помощ за избор на автомобил!нови [re: dodo_pv]  
Автор King Rat (ne murzeliv)
Публикувано08.09.05 16:07



hm...imah Vectra, sega karam primera....mislya che ili nemska ili japanska kola tryabva e izbora ti...Vectrata gnieshe - 1989 godina proizvedena, no mislya che novite nyamat nishto obshto po lamairni sus starite...shto se otnasya do serviz i poddrujka - za karotkoto vreme otkatko karma nissan-a mi se naloji da tursya edno dve drbni neshta i ....po-dobre OPEL!! na audi-ta ta sa im neosonvatelno visoki cenite....taka mislya az.....



Тема Относно качествотонови [re: King Rat]  
Автор dodo_pv (непознат)
Публикувано10.09.05 12:17



Уважаеми колеги,
митът за немското качество е отдавна развенчан, както и мита за българското трудолюбие. Много навътре съм в нещата ( 11-та година работя за немска фирма) и го заявявам категорично. За висококачествен автомобил немско пр-во може да се говори, ако приблизителната му стойност е някъде около 75-80 000 лева. Аз не мога да си го позволя. А що се отнася до корозионната устойчивост на съвременните автомобили от нисък клас ( 20-40 000 лв), то тя е една и съща!!! Изключение прави единствено ШКОДА (всички модели), тъй като имат една допълнителна технологична операция при обработката на заваръчните шевове- чешки патент, осигуряваща значително по-добра устойчивост. Но пък си имат за сметка на това други недостатъци. Бичът за съвременните автомобили е надеждността на електрониката! В следствие на непрекъснатата миниатюризация и липса на контрол за ускоренията, които могат да понесат елелементите, надеждността става все по-ниска. Тъй като вече "не съм в час" с последните достижения в областта, затова се обръщам към Вас- все някой кара нова кола и вече би трябвало да е усетил част от проблемите...



Тема Re: Относно качествотонови [re: dodo_pv]  
Авторchoice (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 17:29



От изброените модели, Lancer-a и Astra-та като че ли са в по-нисък клас, което предполага и по-малки вътрешни обеми, както за пасажерите на задните седалки, така и на товарното пространство. Това лесно може да се провери в каталозите та дори и в интернет.

Що се касае до надеждността - японците струва ми се са доста по-напред. Kолега, който кара 307 SW твърди, че от 30 дена в месеца поне 3 дена е абониран за сервиза. Вярно, частите са евтини и performance е добър, но самата перспектива да губиш толкова време по сервизи с нов автомобил не е особено примамлива.

За Opel.. не мога да кажа нищо в момента.
Mitsubishi струва ми се все още нямат добре развита дилърска и сервизна мрежа. Nissan също, но се очаква значително развитие през следващите месеци и години.

Шкода има едно единствено и съществено предимство - цена. За поддръжката казват, че е скъпа.

В заключение, ако на мен ми предстоеше подобен избор - бих заложил на Primera - оптимално съотношение цена/надеждност/ниво на оборудване.
Дано не ме псуваш някой ден... :)



Тема Re: Помощ за избор на автомобил!нови [re: dodo_pv]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано12.09.05 19:24



що се отнася до избора ти, мисля че съществен фактор в него трябва да играе това дали сервизирането на ходовата част ти влиза в гаранцията или не. да не кажа, че това трябва да е най-съществения фактор от всички предвид качеството на улиците и шосетата.

специално за шкода от няколкото случая, които съм чувал от познати купили си коли или на лизинг или директно, обслужването им е ОТВРАТИТЕЛНО и СКЪПО. не мога да дам мнение за останалите марки какво би било, но за шкода такъв отзив чувам вече от 4-5 места. вероятно значение има и кой ще ти е дилъра. в случая говорим за софийския дилър, забравих как се казва.

за пежото, явно агента, който всеки месец е в сервиза има проблем с шофьорските си умения и/ли поведението си на пътя.

|


|


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.