Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 04.07.24 
Автомобили
   >> Nissan
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема bord comp ili benzinostanciata smiata po viarno ?нови  
Автор lyub@ca (непознат)
Публикувано08.09.04 12:43



dali niakoi sluchaino niama info otnosno tochnosta na bord computera ?
fakti: 3-ti pyt si zasicham na ~ 500km raztoianie - bord comp-a kazva che sym izgoril SREDNO 8,1 l/100km! obache kato dopylnia rezervoara izliza che sym izgoril 8,6- 8,8 l/100km! dali bord-a ne smiata viarno ili bezinostanciite lyjat ?
kolata mi e Primera 2,0 benzin 97-98 g.
daite idei



Тема Re: bord comp ili benzinostanciata smiata po viarnнови [re: lyub@ca]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 14:17



Склонен съм по скоро да вярвам на борд-компютъра отколкото на бензиностанциите, но.........това ще го разбереш като заредиш няколко пъти на различни бензиностанции и тогава ако са различни стойностите, то бензиностанциите лъжат.........Всяка колконка има отклонение, +- някакви грешки...........Докато при ЕКУ-тата там отклоненията са значително по малки и там ти мери точно според мен...............Ти кога ще ме возиш пак на твоята Примерка.......



Тема Аконови [re: lyub@ca]  
Автор jamie (минаващ)
Публикувано08.09.04 16:43



скоростната ти кутия не е от точния модел кола или гумите се различават от оригиналните по размери - лъже те борд компютъра. Инак - бензиностанцията.




Тема Re: vij sa,нови [re: lyub@ca]  
Автор karl_kani_ (минаващ)
Публикувано08.09.04 17:56



bord comp. ti pokazva momentnia razhod, koito niama nishto obshto sus srednia...primer-zastani na edno miasto s rabotesht motor da vidish kak cifrata se diga,ako ostanesh 10-15 minuti , moje i do 40/100 da ti pokaje, ako puk se dvijish sus 100-120 ravnomerno po raven naklon, she ti padne do 6.5-7, a ako slizash po nanadolnishte sus sushtata skorost i pochnesh da si otdeliash kraka ot gazta, ti pokazva dori 4/100...zatova za sreden razhod nai obektivna e benzinokolonkata, no samo na golemite shell,lukoil, omv...shtoto s edin priatel predi dve godini gi hvanahme ecopetroleum v luja i izmama- otidohme s edna 5 litrova tuba i kogato siphme za 5 litra, v tubata imashe ne poveche ot 4.7-4.8 L

crazy 20'' Veilside wheel on 350z!

Тема Re: Аконови [re: jamie]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано08.09.04 18:31



Мене ми е доста интересно как го смятат тоя разход. Имат перка на бензинопровода или кво?





Тема Re: vij sa,нови [re: karl_kani_]  
Автор lyub@ca (непознат)
Публикувано08.09.04 22:14



imam si knijka za NISSANA i tam piche che si pokazva SREDNIA RAZHOD !!!
zanuliavam go i sled 1000 km se stopira niakade na 8,3- 8,7 l/100km i zamrazva!

pokazva sreden za izminatite km sled poslednoto nulirane !
Problema e che razlikata e mnogo goliama
zarejdal sam samo na SHELL, OMV i LUKOIL....
4udia se moje li da lyjat s 5-8 % ot gorivoto ??????????



Тема Re: vij sa,нови [re: lyub@ca]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано08.09.04 22:57



Може...........може, всичко може ...........освен това 5-8% не е много, а и си имат оправдание, тъй като на табелката на колконката си пише техн. данни и там пише : .........с точност +- 2%....................и кат сложиш и тубата има някакви отклонения и .........ето ти го оправданието...........



Тема Re: Всъщност...нови [re: DJ Tymbi]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 11:08



... истината е по средата. Бензиноколонките имат толеранс, но също и борд- компютъра - на него му е 'трудно' да отчете разхода на празен ход и увеличаването на разхода от износване. Не знам каква точно система е твоя, но повечето отчитат моментния разход по времето за което са отворени инжекторите, вземайки каталожния дебит на нов инжектор и налягане на нова горивна помпа. Няма корекция за износването. След това този разход се усреднява и при достатъчно дълъг пробег се установява и средния разход. Нормално е изчисления разход да е по-нисък от реалния. При това той е само за индикация, а не за 'измерване'.



Тема Re: Всъщност...нови [re: Scott]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 11:47



Точно така Скот......ту к си прав....но не може да даде разлика от 200 гр. на 5 литра гориво............трябва мотора ти да е грохнал от всякаде,нали така.........
И още нещо .............чувал съм че на някои бензиностанции пистолетите са направени така, че когато натиснеш спусъка до края,сипва по малко , а когато го натиснеш по малко,си сипва колкото трябва и затова когато ти сипват в туба не го натискат до края с цел да отчита правилното щото се вижда от тубата колко са ти сипали, но ......когато сипват в резервоара, натискат спусъка до края и тогава ти сипва ппо малко......така не можеш да ги хванеш щото са ти го сипали в резервоара.............



Тема Re: Всъщност...нови [re: DJ Tymbi]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 12:00



Да ти кажа честно по ми се вярва проблема да иде от различната температура на горивото (а оттам и различния обем) в различните часове на деня.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.