Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 01.07.24 
Автомобили
   >> Nissan
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема КРиви дисковенови  
АвторSLX (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 14:25



Много странна работа.
Дисковете ми са 21,5 мм. обаче са криви. Мерих с равна повърхност по диска и просвет наистина има. Аз вече поръчах нови и сега тези просто няма смисъл за ги струговам, ако някой има проблем с неговите, да ми звънне за да не дава грешни 150 лв.

098 621 442



Тема Re: КРиви дисковенови [re: SLX]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 15:03



Новото си е ново. На щефа ми на ксантията на 70 000км се бяха спукали.



Тема Re: КРиви дисковенови [re: SLX]  
Автор@LEX (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 18:32



Моите дискове също бяха прецакани. Съветвам ви направо да сменяте. В сервиза в Драгалевци комплекта излиза около 140 лв. Ще хвърлите грешни пари за струговане а те са вентилирани и не знам кой би направил добре двоен диск.



Тема Re: КРиви дисковенови [re: SLX]  
Автор axial (magiq)
Публикувано31.05.03 00:45



Кривите дискове при Nissan не са новост (според мене).Преди 4-5 години ми се наложи да влизам в сервиз в Холандия заради криви дискове на Алмера-колата беше на 8 месеца и 17'000 км. Не мога да кажа дали са ги сменили холанците или са ги предстъргвали...колата беше в гаранция. А на Примерата преди една година престъргвах предните дискове. И на дветв коли при спиране с над 140-150 км/ч тресеше предницата.



Тема re:нови [re: axial]  
Авторvesko (Нерегистриран)
Публикувано01.06.03 00:52



Axial , az si mislq 4e e normalno da se polu4avat vibracii pri rqzko spirane ot 140-150km/h. probvam sym da priram rqsko i s po-visoka skorost, no mai nishto ne se polu4ava.... kolata ne spira!!!



Тема Re: re:нови [re: vesko]  
Автор axial (magiq)
Публикувано01.06.03 00:58



Съгласен съм... и при мене беше така... има ли ги вибрациите колата не спираше.



Тема Re: re:нови [re: axial]  
АвторSLX (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 13:22



Аз вечи ги смених дисковете, обаче така си праснах пръста догато ги стягах, че сега ръката ми е синя. Взех, че смених и накладките (отпред и ОТЗАД), обаче след това нещо ми скрибуца изодзад и подозирам, че спирачния цилиндър на задното дясно колело нещо не у ред. Освен това мирише на феродо там. Когато и подам газ скрибуцането спира, а когато върна - пак се появява. Самия спирачен апарат (горната му част) не мога да го развия - мъчих се близо 20 мин. когато сменях накладките. Имате ли представа как да проверя със сигурност дали цилиндърът задържа и как се ремонтира туй чудо.



Тема Re: re:нови [re: SLX]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 13:53



Можеш да го ремонтираш на място без да го сваляш, разбира се ако се наложи да се престъргва или нещо друго трябва вече да се свали.....
Просто като свалиш накладките, махни маншончетата на цилидърчето и с отверка или клещи изкарай буталцата,мисля че са две.....само че преди да направиш тази операция, хвани развий поне спирачния маркуч( металната тръбичка) и я запуши с клечка,но внимавай да не я счупиш.....защото ще текне едно масло........мам......
Но се съмнявам да са от тях.....по скоро май имаш надрани барабани или криви.....



Тема Re: re:нови [re: DJ Tymbi]  
АвторSLX (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 14:41



АЗ съм с АБС, т.е с дискове отзад. Искаш да кажеш, че задните ми дискове са криви...........??? Дори да са, шумът не е прекъснат, т.е да се чува само когато накладката контактува с кривата част на диска, а го чувам постоянно. Всъщност още когато купувах колата задното колело издаваше странни звуци, които стария собственик обясни с некви залепнали от стоене накладки или с друга простотия.
Освен това след като смених предните КРИВИ дискове вибрациите във волана изчезнаха.
Преди да сложа накладките навих с един уникален инструмент цилиндърчето така, че да мога все пак да набутам накладките където им е мястото.
Чудна работа. Защо на новите накладки ще отказва да се прибере цилиндъра



Тема Re: re:нови [re: SLX]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 20:14



Възможно е да не иска да ти прибира накладките, защото може да са влезли боклуци (прах) между буталата и цилиндрите. провери си предпазните маншончета, ако имаш някое скъсано, работата е ясна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.