Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 30.06.24 
Автомобили
   >> Nissan
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Смяна задните накладки на P10?нови  
АвторStenli (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 20:32



Отскоро понякога чувам шум отзад при натискане на спирачките.Реших да ги отворя ,но стигнах до сваляне на прахозащитната капачка.Някой ако знае да каже как се сваля барабана.Опитах да развия гайката, но не можах/не съм я напъвал щото не съм сигурен това ли е пътя/.Само проверих за колко могат да се намерят накладки/35лв на ,,ХР.БОТЕВ,,106/



Тема Re: Смяна задните накладки на P10?нови [re: Stenli]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 09:27



Почукваш с чук леко от всички страни и след това сваляш. В Киров Бош бяха по евтини (нещо като 29-30 лева), но са Ferodo, но не си купувай преди да си ги видял че наистина са за смяна.
И аз бях като теб и после се оказа че съм с оригиналните накладки но има още 30-40000 км живот още в тях, добре че Киров Бош си ги взеха обратно без каквито и да било проблеми (чак се изкефих) и за същите пари си купих четири електродни свещи от другият им магазин.



Тема Re: Смяна задните накладки на P10?нови [re: TurboDizelKombi]  
АвторStenli (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 09:55



Барана отделно ли се вади /може да се използва скоба/ или се развива гайката и се вади заедно с лагерите ?



Тема Re: Смяна задните накладки на P10? [re: Stenli]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 10:15



Пич, ще ти обясня с две думи, щото както винаги няма време....
Махаш капачката, под нея има голяма гайка мисля че е 22 кл.,развиваш гайката и леко с чук удряш по задната част на барабана, от всички страни.....естествено НЕ трябва да си на ръчна.......след като го свалиш понякога се вадят и лагерите...ако семеринга се извади де.....задфължително хвърли едно око на вътрешната страна на барабана,може да има дълбоки улеи и като смениш накладките после барабана да не влезе.....тогава на струг се престъргват.....това се прави още и за да не свирят спирачките когато спираш.....
Аре чао че......



Тема Re: Смяна задните накладки на P10?нови [re: DJ Tymbi]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 10:21



DJ Tymbi го е обяснил по-добре. Това за гайката нещо ми бледнее (в паметта) но може да се бъркам с другата ми кола.



Тема Гайка има.нови [re: Stenli]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.05.03 23:53



Ама обикновено тази гайка има шплент - за да не се саморазвива.
Може да е законтрена и по друг начин, разбира се.
Развиваш, тогава измъкваш барабана. Не си купувай накладки, може просто да има прах или ръжда на люспици по твоите-а иначе да са добре. Ако не са за смяна, просто почисти от мръсотии накладките и барабана отвътре и сглобявай. Стяга се малко гайката - колелото трябва да може да се върти на ръка леко - точно преди да започне да задържа. Нов шплент/законтяне и си готов.
ПП: Приготви си грес - може да се наложи ако няма в лагерите да сложиш.

UB40 !



Тема Re: Гайка има.нови [re: jamie]  
АвторStenli (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 00:58



Thank !!!!!



Тема Re: Смяна задните накладки на P10?нови [re: Stenli]  
АвторSLX (Нерегистриран)
Публикувано01.06.03 21:23



Аз си смених задните накладки преди 2 дни, обаче днес ходих до щъркелово гнездо и някакво отвратително скрибуцане долиташе отнякъде. Първо реших, че е гърнето, но звукът си идваше някъде от ходовата част. Като се прибрах, подуших всички колелета и около задното ляво вонеше доволно на феродо. После насред паркинга пред нас свалих колелото, но не мога да разглобя спирачния апарат, щото нямам инструменти, когато въртя остта на колелото заедно с диска (имам АБС) се чува стържене. Когато сменях накладките ползвах един инструмент куча марка за да "навия" спирачния цилиндър.
Бати тъпата работа.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.