Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Нощни птици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема A distance there is  
Автор reader (furniture)
Публикувано11.05.12 22:11



Какво мислите за връзките от разстояние? Имат ли някакво бъдеще?

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано12.05.12 00:11



Дай точното разстояние в километри и ще ти кажа



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор reader (furniture)
Публикувано12.05.12 08:43



Сериозно ли има значение?

Ами да кажем в рамките на една държава, но в двата й края.
Ако са в двата края на света по-различно ли ще е? Всъщност може би, знам ли...

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Caра ()
Публикувано12.05.12 09:17



Кофти е, ако не може да се пътува често, започва отчуждаване.



Тема Re: A distance there isнови [re: Caра]  
Автор reader (furniture)
Публикувано12.05.12 11:07



Ами може и сближаване да има. Забелязала ли си, че като си далече от някой, имаш склонност да преувеличаваш добрите му страни и да пренебрегваш лошите? Все пак не му переш чорапите всеки ден така да се каже.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Caра ()
Публикувано12.05.12 11:21



да, може би за половинка става, за да е дълготраен брака, но задължително се появява някой, който ти е подръка, за да компенсира поне секса и общуването на живо.





Тема Re: A distance there isнови [re: Caра]  
Автор reader (furniture)
Публикувано12.05.12 11:24



Хехе, значи връзките от разстояние са винаги тройни/четворни компенсаторни



Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Caра ()
Публикувано12.05.12 11:29



Просто не са пълноценни и изцяло задоволяващи емоционално и физически.


със сигурност, ако е сериозна една такава връзка, се поддържа с компромиси и компенсаторни инструменти.



Тема Re: A distance there isнови [re: Caра]  
Автор reader (furniture)
Публикувано12.05.12 11:36



А колко време според теб минава, преди да се превърне в едно нищо?



Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Caра ()
Публикувано12.05.12 11:48



Да ти кажа, зависи от степента на зависимост към идеализираните качества на човека. Всеки има нужда от някой на пиедестал, затова никога не се превръща в нищо.



Тема Re: A distance there isнови [re: Caра]  
Автор reader (furniture)
Публикувано12.05.12 13:10



Покрай развитието на интернета имам чувството, че такива връзки процъфтяват.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Caра ()
Публикувано12.05.12 22:10



което е нормално, имайки предвид личното пространство, което никога не е достатъчно лично, затова повече хора възприемат тези връзки като по-малка заплаха. Его)



Тема Re: A distance there isнови [re: Caра]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано13.05.12 06:26



Ами то не може хем така хем онака, бе майна. Яде ти се омлет - чупиш яйца. Свиди ти се матриала - ядеш омлет ама на картинка





Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор indra (macondo)
Публикувано14.05.12 15:50



май доста зависи, но непосредствените ми наблюдения са в две посоки:

тези връзки преекспонират добрите черти и заличават лошите. за доста време. редките срещи са малък празник (или още по-малък - зависи от фазата и настроението), всички са политически правилни и, ако се налага, социално лицемерни, че нали така и така е рядко... и се оказва, че след години участниците не се познават наистина. несъмнено са доста удобни - хем си обвързан, хем не, всичко е цветя и дантели и никакви мръсни чорапи или космати крака.
до момента, в който човек не си даде сметка, че това е демо версията. реалната връзка е някъде отвъд, а животът минава.

тези връзки приключват изключително бързо за хората, които предпочитат живеене тук и сега, защото са твърде изтощителни и безперспективни. несъмнено в полунощния скайп има някаква романтика, но липсващите спонтанност, секс и съвместни мероприятия бързичко лишават обекта от привлекателност.

това съм забелязала до сега... на теб как ти хрумна?



Тема Re: A distance there isнови [re: indra]  
Автор reader (furniture)
Публикувано16.05.12 15:11



Ами сблъсквам се с някои случаи и се чудя...
Иначе и моите наблюдения са подобни, понякога обаче такъв тип връзки са твърде удобни за хора, които искат да са свободни, но и обвързани едновременно с това.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.05.12 23:07



Има бъдеще, ако работиш по него = просто логично



п.п. Ако са на един континент, е ок, ако имаш връзка на 2 континента, наистина трябва да изкарваш много пари, за да можеш да си го позволиш, а и да има смисъл да водиш подобна връзка.

Странно, за хората, които могат да имат връзка с човек в друга държава, нещата са в "икономическата" дименсия. Всъщност какво му е странното?!



Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор indra (macondo)
Публикувано17.05.12 16:24



ооо, напълно съм съгласна с тебе за удобството. убедена съм, че за да продължава да съществува някаква ситуация, всички замесени страни имат някаква - скрита или явна - изгода от тази работа.
драмата настъпва сякаш в момента на осъзнаването - "ама аз си мислех, че той/тя е различен/на" и "леле, колко съм пропуснал/а".

имат си предимства дистанционните връзки, но си имат и цена. на мен именно цената ми се стори висока едно време - твърде много половинчатости: наполовина свободен и наполовина обвръзан. за себе си тогава реших, че по-добре напълно обвързана и напълно свободна едновременно.

та така... удобството им ми прилича на това да работиш откровено гадна работа за много малко пари защото колегите са готини.



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано18.05.12 04:38



Ооо Химби, как е?



Странно, за хората, които могат да имат връзка с човек в друга държава, нещата са в "икономическата" дименсия. Всъщност какво му е странното?!

Това нещо - "икономическа дименсия". То е странното



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано18.05.12 14:42



Здрасти, аз се пека на огън тия дни, до края на другата седмица (надявам се).
Ти как я караш?



Имах предвид финансовата част на нещата, и изобщо цялата организация на връзката. Като видях тази тема и като си написах мнението, ми дойде идеята, че между бедните африкански държави (например) няма такива международни връзки. Там и комуникацията е друга, но да речем че използват гълъби или други твари, които да носят писмата, пак няма да им се получи.

Ужас, какви мисли ми минават през главата



Тема Re: A distance there isнови [re: indra]  
Автор reader (furniture)
Публикувано18.05.12 20:52



Припознах се в това с гадната работа, добре, че моята поне не е гадна. Останалото си е вярно

Заммислих се и за още едно нещо. Винаги вероятно идва момент, в който човек в такава връзка си задава въпроса дали би зарязал всичко - работа, удобства, познанства, начин на живот и би се преместил при другия. Май тогава леко зависват нещата.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор reader (furniture)
Публикувано18.05.12 20:56



Континент, леле, повечето хора, които познавам, не биха издържали да са в двата съседни малки града

То едни драми ще са, не ми се мисли. За цял континент имам предвид.
Икономическата дименсия си е важна - логистиката на нещата често съсипва всякакви, дори и благородни, намерения.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано19.05.12 08:22



Мисля че и двамата имаме правилните професии


Всъщност не всяка двойка чати по цял ден дори от работа.

Това, което ми пишеш, ми го казаха и честно да ти кажа не схванах съвсем защо е така. Беше нещо от сорта, че връзките се градят въз основа на някакви емоционални реакции, и това всъщност правело връзката интересна.

Мисля че с такава нагласа не разстоянието е проблема.



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано20.05.12 04:04



не е важното на какъв огън се печеш 90 минути, а накрая да ти издържат нервите при дузпите, като челси. Как ли я карам - работническата, да го ...
Разтягам нерви като акордеон цяла седмица, а на края, през уикенда започвам да се нервя, че нямам поводи да се нервя. Живее ми се в държава, където хората знаят как да си карат уикендите. Проблемът в тези държави е че не се вадят достатъчно кинти през другата част на седмицата

Африка няма нужда от long distance оператори по лавърската част, щото черните са в пъти по-директни от белите. Там една връзка хич не се пече на бавен огън, а направо бам на макс у микровълновата. Та толкоз по икономическата дименсия в събота вечер



Тема Re: A distance there isнови [re: reader]  
Автор indra (macondo)
Публикувано20.05.12 09:55



eee, стига бе... ако беше гадна, нямаше да я работиш толкова време...



а иначе - струва ми се, че хората, които имат интересна социална среда (и държат на нея), хубава работа и живот, дето харесват не се вкарват във филма с дистанционните връзки. или поне не за дълго.
склонните май още от самото начало обмислят такъв вариант.



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.05.12 23:01



Аз обичам уикендите, въобще не се нервя, затова са останалите дни от седмицата



Да, гледането на спорт е добра идея- седиш и гледаш а другите се потят Вчера се оплаквах на една приятелка че ме болят ставите на коленете, тя каза че не се движа достатъчно. Похвали се че прави спорт. Докато ми пишеше в скайпа, ми казва че е отслабнала и станала 57 кг. Аз си помислих " Оха, тя е станала почти като мен, а е малко по-висока" Коллвам я обратно и се оказа че тежи 75 кг , щях да припадна.


Обаче:





Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано21.05.12 04:35



Що бе, 75 кила е достойна за уважение щедрост, стига да е разпределена на достатъчна височина

Не се нервиш защото, часовника в твоята държава не цъка по "индийското работно време", особено ако има работа за вършене по телефона.
"Фиърът" - добра тава, обичам да я превъртам, жалко че излезе в апогея на грънджа и мина малко метър. Бай дъ вей "weekend еди кой си", тука наричат всеки, който не е точно такъв, за какъвто се представя. Примерно, слушаш гот рок, но не ти стиска да ходиш облечен така навсякъде през седмицата, само през уикендите и то по клубовете или в центъра на града. Ти си weekend goth



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано21.05.12 20:05



Хех тези индийци



Аз съм по тукашното време, но в края на годината мога да съм по американските дати ( чак часове не) и по азиатските ( там ще си помисля, защото имат странни практики).
Tи разбираш ли индийски английски?
Аз от време на време слушам того- немски и английски + френски, но за майтап. Добре че са термините, иначе свободните съчинения не разбирам


п.п. Тази моя приятелка има една колежка (в банка), която е рокерка, ходи с кожено яке и изтъркани ръкави, но е профи на матЛаб

Аз мога да си позволя в някои случаи да облека пола до коленете на ДжакВолфскин, иначе ходя като китайска ученичка



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано23.05.12 01:50



иначе ходя като китайска ученичка
Уау, яко фетиш

Униформите на китайските ученички не ги знам, но много ме ... таковата де ... този джей бабългам пънк:
Направо си ги представям как подскачат с пижамки на зайченца по леглото ми и пеят "Iko-o iko-o everybody lets go". А и са хард фендъм на Рамоунс, а това е вече сериозен бизнес.

Индийският английски общо-взето е разбираем за разлика от "патуа" - джамайският и "пиджин" - нигерийският. Нещо като "дикцията" на тарантайка с продънено гърне.
Ский обаче нещо добро от тубата: Пичът доста точно е нацелил какви ги е забъркала западната култура с индийките.



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано24.05.12 21:48



Wow тези не съм ги слушала, азиатките са яки, а от този индиец мисля че съм гледала нещо, свързано с ученето на бритиш инглиш, но не мога да го намеря. Но видях че имам eдна подобна фаворитка




Хехе, странното е че когато съм облечена така, въобще не ми е до фетиши ( с риза с дълъг ръкав при 30 градуса!, с елече или нещо с презрамки отдолу, в никакъв случай да не се отбелязва сутиен, панталон с ръб или ако някаква част от тялото да се вижда - само краката от коляното надолу). Утре една част от разговора ще относно . Само че аз съм по-млада и още не мога да участвам активно, иначе мога да беладвам разглобени машини, които се побират поне в 45 фус-контейнер и да балансирам няколко хиляди тона, така че да не се изплъзне от крана или да обърне кораба/ или друго превозно средство или да изкриви някоя ос После се надявам да нямам уникалната възможност да отварям повреден цолл-пломбиран контейнер, от който не знаеш какво може да те сполети - например да отвориш вратата и да ти се излеят няколко кубика вода над главата хахаххаха, не това не го правя Мнооого секси


Хм, сега вече мога да се размекна, утре сутринта ще мисля


Редактирано от Deern на 24.05.12 21:56.



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано25.05.12 05:50



Фрау Химби, спри се бе, ти стана вече троен фетиш!

Девойка с инженерни мисли в главата, крие сутиена си в елече и маха ръбест панталон из немско, балансира хиляди тонове полезен за човечеството стъфф (такива големи бутилки, като в клипа не бях виждал, с какво са пълни ?) и вечер се размеква със олди-голди круунъри. Ще ме накараш да ти сглобя един фоторобот (57 кила беше, нали) и да го оцветявам с маркери всеки ден Аз какво ли да се похваля на този твой фон. А! ... слобявам страница за лесно започване на работа за българите идващи в UK. Ще обединя всички телефони, изтекли до момента по форумите и ще изтараша тефтерите на целия ми познат народ. Така е то. Добрата бритиш фея съм аз! Винаги готов да сипя едно канче боб в душата на родния емигрант



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано25.05.12 18:19



Този сайт сигурно е полезен за новозаселилите се. А тези хора как ще стигнат до идеята да гледат там? Линкнат ли е някъде?

Аз като търся нещо, гледам в гуугл, а като търся конкретно работа, разпостранявам при всичките познати от бранша, така излиза доста информация, все пак фирмите могат да се държат под око, та те са в определени зони физически/местонахождение и се знаят.


Не съм инженер, за това е трябвало да уча малко повече


п.п.Днес бях с тъмносиня пола до коляното и с риза. Нося пола, когато ми седи по-добре, отколкото съм предполагала. Добре че пробвах за всеки случай и реших да я нося днес. Тежа по-малко от 55кг, или точно 55. Когато не правя спорт ставам по-лека, а от 34 размер започнах да нося от време на време 32.

Сега имам едно усещане на безтегловност и уикенд. Очаквах днес да ми открият грубата грешка от предната седмица, но всичко мина добре. Само имам някакво странно усещане, можех да се постарая повече, но да видим.

На мен не ми се налага да знам в детайли коя машина каква е. Интересуват ме само размери, за другото трябва да се сещам Уф сега ще видим дали през идващата зима ще се ядосвам с Южна Африка, дано и при тях вали сняг

Редактирано от Deern на 25.05.12 18:20.



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано26.05.12 04:42



А, супер!


Изрязах и лепнах първия елемент от фоторобота: пола отиваща към 32 размер, оцветена в тъмносиньо.
Следващите изрезки: височина (не се повдигай на пръсти!), чорапки (цвят?, дължина?), тип елече (тук трябва да играят май повече от един маркера), буйки (цвят?, номер), сутиен (цвят? номер?), бикините са скрити от полата (тях ще ги маркирам само с бял пунктир), дупе (тук трябва да се посочи формата на даден плод-зеленчук, както гласи етикета), коса (цвят?, дължина?, еластичност и характер на косъма?).
Последен етап: физиономия (по нея има много да се работи, имам около 20 въпроса, така че, ще я оставя за есента).

На мен не ми се налага да знам в детайли коя машина каква е. Интересуват ме само размери, за другото трябва да се сещам Уф сега ще видим дали през идващата зима ще се ядосвам с Южна Африка, дано и при тях вали сняг
Тц, тези трохи информация няма как да ми послужат за фоторобота. Всъщност, мога да сложа там една афрогривничка за украса (на лявата или на дясната ръка?) Мога да ползвам и това "интересуват ме само размери" - да предам една алчна нотка в очите, ама с лицето ще се занимавам по-късно, както казах.

Terms & Conditions: Фотороботът ще се ползва за строго конфиденциалните нужди на клуб "Нощни птици"

А красота, която готвя с телефоните, ще види бял свят във всички беге медии в UK. Ама strictly телефони, на които се предлага целогодишна работа, а не "Трябва ми сервитьорка, която да се казва Мима и да е с татуировки на всички правилни места"



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано26.05.12 11:48



Това за начало е добре,но честно да призная не съм сигурна че може да се регулира успешно какви ще са раб договори между работодател и работополучател. Но аз генерално не мога да си представя как ще се действа от поне двете позиции, от третата-твоята да речем че ще селектираш.
Преди време писах с някаква фирма,която отчаяно търси някой да се справя с българските им клиенти, май тези бяха с техника за обновяемата енергия,вече не помня добре. Те нямаха идея как трябва да изглежда всичко това и клоняха към хора, които могат да разпознаят и преценят ,но това са хората,които никога не са работили с българи.

не знам какво стана с тях,но ако се преместя в Щутгарт и има някой унас,който може да даде няколко съвета как се работи с българи без да има германци там на място, ще помисля сериозно


Полата е 32 номер. Всъщност аз не съм съвсем наясно какво ми харесват мъжете,но се съмнявам някой да си признае че ми харесва задната част сетих се за един,който ме пита на шега дали имам подплънки в джинсите,но той може да има някакви фетиши,не го познавам чак толкова добре,и въобще през повечето време говорим несериозни неща ( имаме общи познати )

Пп. Ще доизпия кафето и излизам.тук е лято,мен ме мързи,даже не съм включила рс, а пиша от телефона на младша. Очаквам да се прибере всеки момент и да ми го вземе, трябва да махна кирилицата



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано26.05.12 20:52



Окей, извадих подплънките от полата и добавих една четвърт бели чорапки, малко да го издокарам на китайска ученичка. Това е първият фетиш-фоторобот в историята Дира, моля за по-сериозно отношение, никакво чувство за "историчност" не демонстрираш до момента



Това за работата, което казваш е така, но в случая просто искам да събера на едно място важните неща по първите стъпки в UK. Агенциите са сериозни с хубави отзиви, предлагат постоянна нискоквалифицирана работа, което пък дава време на човек да си ъпгрейдне образованието, защото всеки ден без работа тук щави по три кожи от бюджета. От друга страна (с изключение на хората, дошли по покана на работодателя, демек - с work permit или тези, които кандидатстват за синя карта като dependant от съпруга/та си, който вече работи тук), все още никой не може да почне някаква квалифицирана работа, без да налее кинти преди това в касичката на някой курс, колеж или професионална асоциация. Това относно договорите не касае новодошлите, защото почти никой няма правото да бъде наеман да работи на договор, но пък има правото да работи като самонает чрез агенция. Мда, в такива ребуси живеем, но страницата на бай ви Cruiser ще разпери крила кат орлица над изтерзания беге емигрант. Oh, ye !



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано26.05.12 21:51



Това е много евтина държавна политика. Аз мислех че тук са евтини далавераджийски Ханьовци, но британците явно водят класацията.

Тези мини-джобс трябва да се забранят, но господата политици нямат интерес.

1. За миниджоб до 320 евро (по памет) работника сам плаща всички осигуровки, които разбира се не могат да се вземат насериозно за една пенсия.

2. Миниджобс 400 евро са с платени осигуровки от работодателя, без да се делят с работника. Това значи че отиват в общата каса, а работника е на пенсионерски социал ако я кара така.

3. Миниджобс повишават заетостта.

4. Дефакто мисля че изолират хората от колектива и миниджобберите не си търсят правата ( почти няма заведени дела от тях), и мисля че не са в синдикати, не съм много сигурна.


п.п. Българските квалификации признати ли са във Великобритания?



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано27.05.12 03:41



щи скъсам ушите химберски дето ме хващаш посред нощ да се дъвча с разни миниджобсове (кви са тия дражета?), вместо да лепя изрезки на фетиш фоторобота ти



Аз мислех че тук са евтини далавераджийски Ханьовци, но британците явно водят класацията
Не съм много съгласен. Бачкането като самонает обикновено се асоциира с нископлатен и нискоквалифициран труд, но голяма част от тези самонаети могат да вадят солиден кинтаж, който нараства скокообразно, за разлика от този на наетите, където растежът на заплатата е доста по-бавен. Да не говорим колко повече място за маневри с данъците имаш като самонает. Голяма част от британците се ориентират към този статус, а не към наетия труд. Така че рундът между Техникума и Университета е доста спорен. Е, леко си прецакан обаче, ако кандидатстваш за ипотечен заем като самонает - водиш се за по-рискова категория.

1. Какви са тези "миниджобс"? Нещо като парт-тайм работа ли?
2. Пенсията тук се състои от няколко компонента, ако залинее някой от тях, веднага доливат в канчето на кандидат-пенсионера т.нар. pension credits докато се стигне до определения от тях стандарт за ... хм ... "достоен живот". Отделно от това, като се мине дадена възраст почват безплатните привилегии.
3. Плащането на националните осигуровки и данъците става по линията самонает-нает. Телефоните, които готвя са за самонаетите, защото сигурно поне 90% от българите тук бачкат като такива. Самонаетият си плаща осигуровките сам, по Class 2 (задължителна) и по Class 4 (ако вади над необлагаемия годишен доход)
4. Търсенето на правата става по 2 линии: имаш/нямаш дупе и говориш/не говориш английски. Т.нар. small claims courts не са нагъчени с много бюрокрация, защото бачкат към местните общини и вземат решение по всеки трудов спор в рамките на 3 месеца. А като доказателства се считат дори и устните договорки, стига да са подкрепени с някоя друга фактура, смс или имейл (красота - представям се какво пого ще настъпи в БГ, ако това се въведе). Employment трибуналите са по-тежка гемия, там се ходи ако имаш поне 1-2 година търпение и искаш да влезеш в заглавията на вестниците. Случаите им се гледат на базата на прецеденти, понеже (каквото е английското право)
5. Разбира се, че квалификациите (с малки изключения) се признават, но най-напред трябва да минат през организацията им за приравняване NARIC, където (surprise, surprise) обикновено намират несъответствия с българския и тукашния хорариум на някоя дисциплина и ясно какво - жули кинтата по приравнителни курсове, в университет, одобрен от националния им регулатор на твоята професия - дадена професионална асоциация, за членство в която после трябва да кандидатстваш и т.н. Умерено изтощителна клизма - някъде към 2-3 години.

Ай, че не ми остана слюнка от разкази, пък и филмът вече се свали :)



Тема Re: A distance there isнови [re: Cruiser]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано27.05.12 10:26



Първо що е то миниджоб:




Аз мисля че ако човек изкарва около средната заплата по стандарта в държавата (който не е по закон, а по сметка наум, но за нас да вземем Уикипедия, защото сме в различни държави ) , е добре да работи като нает.

Подозирам че и във Великобритания работните договори могат да се сключат с физическо лице - Петър, а не с Петър АГ.

Това дава определените привилегии, които самонаетите нямат, и не само че ги нямат, но и нямат други-равностойни за сметка на липсващите.

А като доказателства се считат дори и устните договорки, стига да са подкрепени с някоя друга фактура, смс или имейл


Тук е сходно, особено за тези, които са квалифицирани от Индустриалната и Търговска камара. Дори в тези случаи бюргерския закон действа с обратна сила ( само професионално разбира се) - хората в тези професии са по презумпция виновни. Но това предполага че всички осигуровки за чужди блага са на име на професионалиста и трябва да не е прекалено тъп за да може да организира веригата.


Хм, за 2-3 години предполагам може да се квалифицираш изцяло по тяхна система. Или имаш предвид висше образование / каквото и да е висше учебно заведение?


Кой филм ще гледаш?

Ух днес ме боли главата, снощи гледах Топ Гън, малко са прекалили с измислиците, но филмът за тия му години е приятно неангажиращ



Тема Re: A distance there isнови [re: Deern]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано03.06.12 02:45



Добре е да работи като нает за самата държава, защото данъците са му прозрачни и по-лесно може да бъде обвързан с кредити



Тук истинските трудови договори могат да се сключват с Петър (нает) и Петър (самонает, но директор на елтиди). При нарушаване на договора в първия случай Пешко си отнася кривия с цялата му дължина, във втория случай - елтидито му, което може да има примерно 100 паунда деклариран акционерен капитал

Но това предполага че всички осигуровки за чужди блага са на име на професионалиста и трябва да не е прекалено тъп за да може да организира веригата.
Това някак не можах да го схвана

2-3 години са достатъчен период за да си приравниш де факто вече взетото висше образование по тяхната академична система и да се паркираш в съответната им професионална Асоциация. През това време можеш да чиракуваш разбира се и да си правиш нетуъркинга. Индийците, например, много кльопат евтината професионална работна ръка. И така, ще развееш победоносно накрая своята призната тапия. Е ... леко ще понамирисваш на къри, ама карай сега, няма сега да издребняваме.

Къв Топ Гън бе душа, аз съм фен на хоръра, фантастиката и войната. Под 5 кофи кръв за мен не е филм



Тема ...нови [re: reader]  
Автор Яcминa (стъпки в снега)
Публикувано11.06.12 18:13



всяка любов заслужава да зарежеш всичко.



Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор reader (furniture)
Публикувано15.06.12 13:25



Ако е любов - няма да се наложи. :-)
п.с. Всичко, всичко, ама ей на - дете не бих зарязала за такова нещо.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.