Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Нощни птици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Интересно ми е...нови  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано26.04.06 11:11



... От известно време съм се задълбала в едни размишления, та реших да ги споделя и с вас...
Колко важен е външния вид на човек? Дали визуалния образ има решаваща, или поне значителна роля в живота на човека?!
Чувала съм израза "Сексът продава" и до голяма степен съм се убедила, че това е така, но дали това е всичко... нима нещата са толкова прости?!

...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано26.04.06 23:41



Зависи какво точно искаш да продаваш? И струва ли си цената все пак?

А относно външния вид много зависи от конкретния човек? Как гледа на нещата? Какво го интересува? Какво иска да постигне с изгледа си? А нека си спомним и поговорката: "По дрехите посрещат, по акъла изпращат". Тя може да важи с пълна сила и за външния вид на човек. Първото впечатление в реалния свят е преди всичко по външния вид, затова човек не трябва да бъде небрежен в това отношение относно себе си и това, което се изисква от него да го направи, за да се чувства и той самия комфортно в собствената си кожа. Но това не е всичко според мен. И какво ако имаш съвършенна фигура и погледът ти пленява и всеки би паднал в краката ти? Това е на първо четене според мен, но после се появяват и други фактори, които са много по важни от изгледа на лицето, грима, облеклото и т.н.
Има неща, които са много по значителни от външния вид, но пак повтарям зависи каква е целта за покоряване с този вид. Не си много конкретна в поставената тема.

Бъди себе си, открий себе си!


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано27.04.06 08:58



На този въпрос може да има единствено конкретен отговор, не и отговор "по принцип". Проблемът е за теб лично какво значение има външния вид или за конкретен човек, чието мнение те интересува. Но за съжаление няма правила.

За мен специално - след години наблюдения - се оказва, че външността има никакво или пренебрежимо малко значение за оценката, която формирам за хората. Винаги много други неща са по-напред в класацията на приоритетите за това дали един човек става или не става за конктакт и за какъв точно контакт става. Голяма част от тези фактори са свързани и лично с моята необходимост от контакт и до каква степен тя може да бъде задоволена от съответния човек.

Та така. Няма значение.

It feels so incomplete...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: morning_star1]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано27.04.06 11:22



Аз, до голяма степен мисля като теб....
За мен лично виншния вид не е от първостепенна важност, а и смятам, че красотата е относително понятие... Естествено, че визията е важна, особено при първи контакт (без значение дали се опитваш да продадеш нещо - това е просто израз)... но не ми е ясно, обаче, защо когато помоля някой вируален субект (без значение от пола) да разкаже нещо за себе си, повечето започват с описание на външния си вид. Това ме наведе на мисълта, че очевидно за повечето хора визията е основната им характеристика... До скоро приемах тези хора за повърхностни, но сега се замислям, дали не ги "съдя" прекалено строго!
... А темата зададох по този начин, защото ми се искаше да се получи нещо, като диалог...

...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: reader]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано27.04.06 11:41



Оооооо да!
И за мен външния вид не е от значение, не само за познанства и приятелства... но и в любовта. Забелязала съм , че може да ме привлече предимно интелекта и чара, без перфектната визия да е задължително условие... Обикновено са ми интересни хора, които са добри в това, което правят... и са уверени в себе си!
Но не мисля, че начина, по който аз възприемам хората е много популярен... защото съм забелязала, че голяма част от хората, особено работодатели и мъже, приемат добрата визия, като едно от основните предимства... не че това е проблем, особено за хора, които ценят себе си и знаят какво искат... странно е, че се отдава такова значение на красотата, след като привлекателните хора, в повечето случаи, не са красавци...


...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано27.04.06 11:47



Виж хората са различни и уникални, но имат и много общи неща помежду си. Зависи какво търси човек в този живот? Какво е ценно за него? В какво влага силите си? С какви очи гледа на живота и какъв поглед има в себе си? Дали по важни за него са външните неща или търси нещо повече от това, нещо, което може да открие само във вътрешното си естество, само ако го търси обаче. И затова за различните хора ценни са различни неща, в зависимост от търсенията на човек. Ако човек започва да изтъква в себе си външността си, то тогава можеш просто да си правиш изводи за конкретния човек. А може и на някои им е необходимо повече време за да се отпуснат, за да разкажат и по лични неща за себе си. Но това не е задължително според мен. Защото личните неща са за хора, на които можеш да имаш доверие, но как се печели доверие в днешно време? Задавала ли си си този въпрос? Макар, че ако човек е свободен в изказа си той би могъл да каже кое е важно за него, кое е нещото което би изпълнило със смисъл живота му? Но не съм сигурна дали голяма част от хората си задават тези въпроси? А относно споделянето също не съм сигурна дали хората са готови на това? Дали са го осъзнали като потребност, като нещо което им липсва, знам ли? Но това е много лична територия според мен, отредена за специални хора. А искреността е нещо, което може би не е особено на почит в днешно време и може би затова повечето хора са затворени в себе си, заровени в проблемите си... Но аз май много навътре задълбах... Sorry!

Бъди себе си, открий себе си!


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано27.04.06 12:08



Както и самата ти каза красотата е относително понятие - за едни тя е във външния изглед, за други е в нещата, които излизат от сърцето на човека. Защото единствено в сърцето могат да се раждат истински неща, а те са които са обаятелни, привлекателни и желателни поне за мен. Но ако човек е красив отвътре, то това в даден момент се проектира и във външния му вид според мен. Излъчването, лъчезарността, топлото отношение - това са неща, които не са за презиране, а напротив ценни са и като такива трябва да полагаме грижи да ги съхраним в себе си. Поне за този, които ги търси, желае и ги "прегръща" в себе си.
Да външния вид не е от значение за приятелствата и особено за любовта, поне не за мен. Защото любовта е в много тясна връзка със сърцето на човека, а какво общо има външното привличане, харесването със сърцето примерно. Може би затова, хората които търсят да се харесат по външния изглед много бързо и се разделят след това, защото красотата е преходна, а и с една гола красота могат ли да се градят човешки взаимоотношения?
А ти не се притеснявай, че начина по който възприемаш хората е непопулярен сред множеството. И какво от това. теб какво те засяга множеството. С него ли искаш да споделиш живота си. Но търси единиците, които биха откликнали на твоите нужди и търсения. И не се притеснявай, че мислиш по различен начин примерно, но напротив считай го за привелегия и не спирай да го търсиш. Рано или късно ще намериш това, което търсиш.

Бъди себе си, открий себе си!


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: morning_star1]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано27.04.06 16:21



Нещо май не си ме разбрала... това са просто размишления! Не търся нищо или някой конкретно, просто споделям някои свои мисли тук...
А.... и не се притеснявам и грам дори, за това, че мисля различно от множеството (а кой може да каже как мислят другите), напротив даже... мисля, че хората, с които общувам по принцип, дори и тук са доста над средното ниво на интелигентност, а и ми беше интересно да чуя и чуждите размисли по този въпрос!
... Но благодаря ти все пак, че ме насърчваш!
Ще дерзая!

...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано27.04.06 16:39



В началото, когато си малък, не е популярен. После става.

It feels so incomplete...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано02.05.06 02:48



мисля че и аз така правя - веднага си казвам че не изглеждам добре, за да не изненадвам лошо с този факт ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.