Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Нощни птици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно ми е...нови [re: Kpъr]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано02.05.06 12:08



Не знам, може би всеки вижда себе си в различна светлина, но не е добре според мен да се вглеждаме прекалено само в някои наши черти и характеристики, които примерно не харесваме. Защото ако задълбаваме само в тези неща, няма да можем да видим и други, на които си заслужава да обърнем мъничко внимание все пак. В човек има заложени различни неща - и добри и лоши, и красиви и не дотам привлекателни, но не трябва да гледаме едностранчиво, защото тогава и погледа ни се изкривява, а това определено не е добре за нас самите. Много е важно как човек гледа на себе си, защото това оказва съществена роля и в живота му. Пожелавам повече позитивен поглед и откривателски дух на хубавите неща в теб и в живота ти като цяло

Бъди себе си, открий себе си!


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: Kpъr]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано02.05.06 13:37



Да ти кажа честно, аз нямам грам проблем със самочувствието си!
Просто от известно време забелязвам, че когато общувам по телефона или в Интернет, хората ме приемат доста по-сериозно, от колкото при live комуникацията! Може би, защото човек изгражда прегради на живо или, все пак, външността е определяща за възприятието на даден човек (но силно се надявам да не е второто)!
Всъшност, темата ми беше за значимостта на визията за околните... но сега като си помисля, действително, ако за теб е важно как изглеждаш (и не визирам теб конкретно) - ще е важно и за останалите...
И все пак странно е защо не толкова надарените визуално хора искат да са красиви в очите на другите, а симпатичните искат да ги приемат, като сериозни и умни...

...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: morning_star1]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано03.05.06 02:21



просто гледам да съм откровен,
но пък на тъмно изглеждам добре...

откровеността така или иначе не се цени особено, никой не очаква да си казваш каквото мислиш, и дори и това да правя пак изглежда все едно лъжа...

може да се каже че проявявайки резервираност към външния си вид 'пробвам' доколко бързат хората в отношенията си - ако държат да са набързо и винаги близо само до умни и красиви хора, просто ще се окажат бързо и надалече от мен, дори и виртуално и няма да има контакт, което в крайна сметка може да не е чак толкова лошо...



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано03.05.06 02:25



логично изглежда -

нямаш ли проблем със самочувствието, => се държиш добре дори и виртуално, => следователно ти имат доверие,

а пък който се държи объркано, или просто говори така, дори виртуално предизвиква много съмнения към него... остава да почне и да лъже - просто няма как да прави това...

Скритата визия е тази която има решаващо значение - визията на представите, а тя е идеална във виртуалното пространство...
При идеални представи пък нарастват и очакванията, затова има и разлика с "наживо" - там просто очакванията са реални, а не идеални.



Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.05.06 08:55



Мисля, че не си приличат, а се уеднаквяват. А щом се уеднаквяват, значи няма особено значение, нали?

Абе изобщо идвайки насам си мислех за това и аз, и пак стигнах до извода, че не е защото на мен ми се иска да няма, ами няма връзка и това е.

It feels so incomplete...


Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано03.05.06 12:04



Да... мисля, че си права до някъде... не трябва да се подценява външния вид, поне не напълно...
Но все пак, поне при мен, особено ако става дума за любов, визията не е толкова важна. Чистотата има значение, мирисът - огромно (аз съм способна да се влюбя само от аромат)!... Но с времето съм забелязала, че красавците могат да ме привличат само и единствено сексуално... и тук стигам до извода, че аз също "дискриминирам" хората по външен вид... може би с всички е така, за съжаление!
И все пак, продължавам да си мисля, че по-важно е излъчването, аромата (благодаря ти, че го спомена) и сексапила... а за мен са секси хора, които знаят какво искат от живота... и го постигат... и не се оплакват... и не хленчат... Това са красиви хора... и тази красота е важна за мен!
... А хармонията идва по-късно, поне така си мисля...

...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: morning_star1]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано03.05.06 12:44



Така е... доверието трудно се печели, но за сметка на това се губи ужасно лесно!
Относно потребността да споделям... аз ясно съм я осъзнала, но според мен е най-важно да разграничиш точно какво и конкретно с кого да сподяляш! Не е добре да натоварваш един единствен човек с всичките си терзания, защото тогава не споделяш... просто се жалваш... оплакваш... и мрънкаш (не визирам теб - просто начин на изказ)...

...Lead me into your darkness...


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: nenepyga]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано03.05.06 12:52



Да абсолютно си права, че трябва да се научим с кого какво можем да споделяме. Тъй като и отношенията с различните хора и приятели са на различни нива на близост и всеки сам трябва да прецени кой какво може да понесе, кой може да разбере и т.н.

Бъди себе си, открий себе си!


Тема Re: Интересно ми е...нови [re: morning_star1]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано03.05.06 13:27



Добре де... така е, с различните хора има различни нива на близост...
Но, нали все пак има поне един човек, който ти е особено близък?!
Възможно ли е да споделяш всичко с него... няма ли да го натовариш прекалено много... може би да станеш дори леко досадна?!

Знам, че се отклонихме леко от темата, но темите за доверието и споделянето също са доста интересни!!!

...Lead me into your darkness...


Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано03.05.06 13:30



Един поглед... едни очи... аромат ... хармония ........ любов!

Или не е задължително да са в този порядък?!

...Lead me into your darkness...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.