Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Нощни птици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Пише ми се.  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано16.12.05 09:56



Пише ми се днес, но не знам какво. И с кого.
То, не, че има някой наоколо...
Ама на мен ми се пише.

Пред дилемата обаче кому са нужни още изписани думи в света съм на път да се откажа. Мислех си колко думи минават покрай нас всеки ден, колко ние сами създаваме, как бълваме думи, зад които в един момент се оказва, че не е останало нищо. Мислех си как най-доброто прикритие за страха са думите, многото думи, които изграждат цяла стена срещу околния свят и ни дават възможност да се защитим от собственото ни невежество.

Може би истинското остаряване е факт, когато вече сме овладели думите. Когато можем да говорим и пишем с часове, без да казваме нищо - точно каквото правя аз сега в момента.
А истинските неща са прости.
Например:

Обичам те.

Липсваш ми.

Искам да те видя сега.


А дори и простите думи наричаме цинично клишета, поставяйки под съмнение смисъла им.
Защото няма никакво значение какво точно означава любов, или какво точно означава липса, или среща. Важното е точно тези изтъркани думи в точно този конкретен момент изразяват желанията на сърцето. А сърцето не ми дава да ги нарека клиширани фрази, когато за мен са истина.

Та. Пише ми се. На кого? Не знам. Има ли някой всъщност?

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема .нови [re: reader]  
Автор Яcминa (роден кретен)
Публикувано17.12.05 15:00



истинското остаряване е факт
когато
спрем
да слушаме
музика



а ти пиши, по този начин пееш :)

...I follow you...


Тема Re: .нови [re: Яcминa]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано17.12.05 15:29



Започвам, без да знам къде ще ме изведе.
Гледах днес децата - как се радват на снега... И на предстоящите празници.
А на мен ми е мокро, кално и студено.
И нямам шапка да ми пази косата от измръзване на клечки :))) Изобщо - гадост.
Разбира се, не си купих шапка, за да има за какво да съжалявам, че съм пропуснала, после.

Изобщо възрастни сме, защото се опитваме да си правим живота по-интересен, за да има за какво да живеем, разбира се. Но забравяме, че в плановете, редуването на празници и делници, в мислите какво ще готвим за вечеря и как ще платим наема, той Минава. Не ни пита, не иска съгласието ни, не ни чака. Снегът ще се сменя от слънце, радостта от болка, любовта от безлюбовие, а ние ще се движим между тях напред или назад, но нанякъде. Защото останем ли на едно място, загиваме.

Я да те питам - how you suffer the sweetest condition?

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема .нови [re: reader]  
Автор Яcминa (роден кретен)
Публикувано17.12.05 15:49



и аз днес отказах на покана за въргаляне в снега

нямам настроение за нищо, а навън така хубаво снежи на едри снегулки

...I follow you...


Тема Re: .нови [re: Яcминa]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано17.12.05 16:02



Ами освен да ти изпратя една такава:
Вали на парцали, от ония, дето като паднат и веднага стават на вода.
Утре, като скове, ще имаме перфектната ледена пързалка под купища смачкани снежни човеци - а ти знаеш какъв ужас изпитвам от хлъзгане. Абе купон!

Я се нахилвай бързо!

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано19.12.05 13:30



И така, приятели и съседи! (Сашо ще ме извини, че му крада обръщението)
Какво е Любов?
Усещам как се подсмихвате под мустак в момента и честно казано, напълно ви разбирам. Такова клише е тази дума вече, в интерес на истината, чак аз започвам да се дразня. Но все пак какво е? Все нещо трябва да значи.

Спомням си първата ми любов така наречена. Да, голяма любов беше, не предполагах, че някога ще свърши. Дали е свършило ли? Да. Приемаме, че "любов" е нещо, което се трансформира. В какво - не знам. В нещо. Спомен, мисъл, усмивка по лицето, когато се сетиш за...
Приемаме, че е свършила, когато истинският спомен ти оставя усмивка, а не усещане за тъга или загуба. Когато отново можеш да мислиш, без да изпитваш болка, без да искаш да изчезнеш от лицето на Земята.

Един единствен човек ми е задавал въпроса "Дали и с теб ще се нараним?" И аз имах глупостта да съм безкрайно честна. Все още се питам - винаги ли трябва да се нараняваме, винаги ли трябва да е болка?

Разбрах, че не е нужно да я описваш и обясняваш, любовта. Не е необходимо да я изказваш дори, ако не искаш, както и да я задържаш в себе си, ако желаеш да я кажеш, само защото "обичам те" било клише. Ама имало ли я, ама нямало ли я, ама истинска ли била или просто сме си я измислили. Да, нищо такова няма значение, защото ТИ вече знаеш отговора, защото ти вече знаеш всичко. Или поне всичко, което ти е нужно, за да я разбереш. Всичко, което ти е нужно, за да я приемеш такава, каквато е - несъвършена като нас, болезнена или порочно щастлива. Твоята любов и ничия друга.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор kлapиc (старлинг)
Публикувано22.12.05 16:23



Всъщност, философски погледнато, онова, което е, трябва да е достатъчно. Просто защото повече няма да стане.
Та и с любовта е нещо такова. Нито ще стане повече, нито по-хубава или по-добра. Или я има, или не, а това лесно се разбира, усеща се без кой знае колко мислене.

Въпросът е как да запазим добро съотношение между любов и секс.

Само камъкът може друг камък да трогне.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано23.12.05 08:41



и на мен ми се пише, но определено няма на кого. а аз открай време обичам думите и значението, което носят. макар че според отсрещната страна кому били нужни думи. аз в стремежа си да говоря и пиша не съм била стигала по-далеч. В тези случаи, разбира се, се сещам за онази хубава песен на Extreme.
но ако нямаше нужда от думи, щеше ли да ги измисли човечеството...
що се отнася до остаряването - не бих нарекла така този момент на осъзнаване на значението на всяка думичка, по-скоро бих го нарекла помъдряване. възрастта е нещо извън нас, доколкото духът е млад, пък макар и ставите да са сковани от артрит.
нещата са прости, но ние имаме непоправим навик да ги усложняваме.

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: pravist]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано23.12.05 09:09



Мда, и аз все още не мога да реша прости ли са нещата или са сложни - все пак ако ние си ги усложняваме, значи са сложни, нали така?
А след като снощи чаках рейс ни повече, ни по-малко от 1 час на около минус 10 градуса, леко ми се беше поизчерпал философския капацитет. Е, мина ми вече, разбира се Често се случва да се чудя да псувам ли или да се хиля напоследък, но гледам да избирам второто.

Extreme са били прави за поне едно нещо хората - че ако има нещо по-важно от думите, това са действията. И хиляда думи не могат да изтрият едно грешно действие. И все пак когато кажеш нещо на глас, все едно му правиш магия за случване. Та - трябва да се внимава с говоренето ( и писането в случая)

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор daliq_ (непознат )
Публикувано24.12.05 05:57



hei,zdraveite az samo minavam ei taka
...ve4e ne mi se pishe



Тема Re: Пише ми се.нови [re: kлapиc]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано26.12.05 01:14



Добрият баланс е трудно достижим. Колко ли хора могат да се похвалят, че са постигнали и едно съвършенство в живота си?

Колко хора в живота ти са те разбирали напълно, изцяло и завинаги?
Колко хора са те обичали така, както са обичали себе си, че и повече дори?
Колко са били онези, които са те опознали по-добре, отколкото сам си се опознал?

Тежки въпроси, които обаче гледам да си задавам от време на време и все около края на годината - странното е, че все нещо като равносметки се получават, а толкова мразя да изчислявам живота си, рамкирайки го в някакви невероятни недоизпълнени планове, сгрешени посоки и непресметнати движения.

Днес осъзнах, че стоя пред полуоткрехната врата, под която светлината едва се подава, но все още не знам какво има зад нея. Предусещам го, предвкусвам онова, което е отзад и ме очаква, но всъщност вероятно и идея си нямам за какво иде реч. Искам да надникна, а дали ще успея? Не знам все още...

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Написано е.нови [re: reader]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано27.12.05 23:08



“Ние се въоръжаваме с думи и тръгваме на поход да намерим истината. Мислим си, че сме постигнали целта си, но когато се връщаме от похода, виждаме, че плячката ни е само думи, които с нищо не се различават от тези, с които сме тръгнали на път. Дори непоколебимата опора на мислите ми – Книгата за Потока и Силата - нали и нейната природа е същата! В нейна защита може да се каже, че самият Лаодзъ не е искал да записва нищо и че трудът му е най-древният от известните ни подкупи, тъй като е написан с едиствената цел да накара началника на заставата да отвори пътя на Запад. Но след като е от думи и отразява умозаключения, тази книга не е ли – в съответствие със собствената й мъдрост – последователност на врати на раждането, през които минава четящият я, като изживява, според броя на главите, осемдесет и един кратки живота? А щом е така, може ли да се каже, че последната страница обръща онзи, който е отгърнал първата? Не знам."

В.Пелевин/ДПП

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (минаващ)
Публикувано02.01.06 01:01



Нещо подобно казват и писателите които могат да пишат, но не искат, защото са любители еколози - защо да се отсичат още хиляди дървета, че да станат преносител поща на сътворените илюзии...

Иначе да, нещата са прости... дори още по-прости, толкова са обикновени като дишането че дори думите са излишни, може да се изразят с поглед, но може и без него - направо с мисъл и добро отношение...

Понякога и мен ме обхваща съмнението че появата на думите и речта не е нещо положително, а е средство за постигане на разбирателство по време на война, размирици и въобще - в случай на крайности когато няма друг начин освен да се използва най-силното оръжие - думите...

А понякога просто и на мен ми се пише...




Тема Re: Пише ми се.нови [re: pravist]  
Автор Kpъr (минаващ)
Публикувано02.01.06 01:03



думите не могат да се използват за да се преплува реката,

но пък може да ти бъдат просто казани - "че ти си на другия бряг, вече... "


Но само от някой който е също на другия бряг, разбира се...

П.С. - ще взема да променя и една друга известна фраза "познай кога лъже - мърда си устните", на познай кога човек е самотен - когато говори... Ако не беше самотен, просто нямаше да трябва да говори с думи, а да "комуникира"...

дано не се засегнеш, просто ей така си мисля... и се надявам всички присъстващи да бъдат изключение, разбира се... от само себе си.

Редактирано от Kpъr на 02.01.06 01:06.



Тема Re: Пише ми се.нови [re: Kpъr]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано06.01.06 09:13



думите са красиви. усмивката също. защо да не използваме и двете. освен това според мен думите мотивират по-успешно.
за самотата може би си прав...

може би там и тогава друга съм била...


Тема ...нови [re: reader]  
Автор Яcминa (роден кретен)
Публикувано06.01.06 15:27



един поет беше казал някъде: "когато ми се прииска да прочета нещо хубаво, сядам и си го написвам"....

исках да кажа - няма ли да напишеш нещо и днес, знам, че обичаш да четеш....

...I follow you...


Тема )...нови [re: Яcминa]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано06.01.06 17:04



Този поет е бил много самонадеян - качество, абсолютно необходимо, за да се нарече човек поет.

Аз всъщност никак не мога да пиша. Или поне не така, както ми се иска - защото думите все сковават смисъла в леда на безсилието. Мисля си, че за да пишеш, не трябва да си прекалено глупав - все пак се налага да умееш да се изразяваш, но и не трябва да си някой умник, защото тогава няма да ти е до писане. Златната среда...

Дълго време се запознавах с хора точно на тази база - умението им да боравят с думите. И до момента деля хората на две категории - поети и писатели.

Писателите владеят словото. Умеят да ти разкажат Живота по толкова земен и истински начин, че да те "влюбят" в себе си. Собственото им "аз" неизменно присъства в текстовете им, изпълва ги и егоцентрично изолира целия свят навън.

Поетите мразят думите. Стремежът към краткост и любовта към емоциите ги отличават. Те предпочитат тишината пред шума, недовършеното пред цялото, началото и края пред случващото се.

Кое си избираме?

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема )...нови [re: reader]  
Автор Яcминa (роден кретен)
Публикувано07.01.06 13:55



изключително много уважавам хората, които могат да напишат нещо смислено и красиво със съвсем малко думи....обичам загатването, символите, нарочно недовършеното провокиращо послание....

влюбена съм в думите и обичам да си играя с тях, да ги гъделичкам, да ги разтеглям и накъсвам, да ги разрошвам и украсявам.....да ги карам да ми пеят...

поетите не мразят думите - те просто ги подбират ужасно педантично

пример:
"Поетикален дневник на Петух Дубарова" - там всичко си е точно на мястото ;))))))))

...I follow you...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор.............. (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 15:29



АЗ ..........



Тема Re: Пише ми се.нови [re: Kpъr]  
Автор............. (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 15:29



разбира се че могат



Тема Re: )...нови [re: Яcминa]  
Автор................. (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 15:30



по склона на връх вудзи
охлюв по сртъмното
пълзи ли пълзи



Тема )....нови [re: Яcминa]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано09.01.06 10:44



Петух ги умееше тези неща.
Чудя се понякога в кого/какво ли се е преродила...

Може би в някой пясъчен замък на брега на Средиземно море - там, където винаги е топло.

А може би и в тревичка по билото на Рила. Кой знае...



If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: ..............]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано09.01.06 10:47



В отговор на:

AЗ....



За теб е ясно.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.

Тема Re: Пише ми се.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано09.01.06 10:54



Не, не са прости - нали сами сме си ги усложнявали - значи са сложни като краен резултат, нали?

Еколозите по принцип са нещо значително безполезно - да, няма да хабим хартия, а дисково пространство, много добре, но планетата така или иначе ще загине - и май никой не може да противодейства на това. За съжаление - аз си я харесвам Земята каквато е, не харесвам в повечето случаи хората, но пък кой ще ме забавлява, ако не те.

Интересно е това, че на човек му се пише, когато е самотен - трябва да се провери, не може току така да се вярва на подобно песимистично твърдение. Защото по-простото обяснение е, че има прекалено много свободно работно време, мдам.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: )....нови [re: reader]  
Автор Яcминa (роден кретен)
Публикувано09.01.06 11:56



Петух сам го е написал:

"...и чувствам - на пристанището блясъка
превръща ме във водорасло нежно,
посажда ме завинаги във пясъка
с очи, с ръце към морската безбрежност..."

;)

...I follow you...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано12.01.06 02:13



Вярно, забавляващо е да се говори...

планетата няма да се унищожи,

"път тук ще се строи тука", друже... /така е израза...

лека нощ



Тема :)нови [re: Kpъr]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано12.01.06 08:49



"Път ще се строи..." точно както в Пътеводителя... Може би няма да е зле да ни тресне някой катаклизъм, че да ни изтрие от лицето на Земята - и без друго само й врЕдим. Когато нас ни няма, тя ще се събуди отново красива и зелена. И сама.

Мислех да пиша, по-точно писах и мислех да поствам за Усещането за Влюбен.
Отказах се тази сутрин.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: :)нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано12.01.06 23:23



да, и аз точно Пътеводителя намеквах...

На земята и пречим, но много повече - на себе си...
май взех да ставам голям оптимист...



Тема Re: :)нови [re: Kpъr]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано13.01.06 09:05



На себе си да, не и на другите - ето ти не ме пречиш никак
А се уча и на себе си да не преча вече - никой няма полза от това.

И разбрах, че оптимизмът помага нещата да се случват така, както ги искаме.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: :)нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано19.01.06 00:56



оптимизма е велика работа, и влече... направо море от оптимизъм



Тема Re: :)нови [re: Kpъr]  
Автор reader (мИлодийка)
Публикувано19.01.06 08:55



Като се замисля, няма кой знае каква съществена разлика между оптимизъм и песимизъм, м?

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторdaliq (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 23:51







Тема ...нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано11.02.06 19:11



Едно време тъгата беше секси. Котираше се добре във всичките й разновидности: меланхолия, самота, изоставеност, мъка, болка, умора и гадост. Безлюбовието и то.

После стана все едно. Сам убеждавайки се, че минава, знаеш, че ще мине и у другия. Разбираш, че и да не мине, ти Нищо не можеш да сториш по въпроса, освен да кимаш умно и със съчувствие. Дори, когато съчувствието и разбирането са ти съвсем истински, знаеш, че това не може реално да помогне никому.

А дали наистина не може?

Продължаваш да кимаш състрадателно и разбиращо, но започваш да мислиш защо мислиш, че не може да помогне. Може би защото на ТЕБ не е помогнало и прилагаш индукция за останалите? Много възможно.

Всъщност какво е нужно на една средностатистичека личност? Да я разбират (в повечето случаи) и да я обичат (по възможност). Разбирането води до усещане за общност, а любовта - до усещане за единство. Много вероятно всичко, което наподобява разбиране или любов, се счита, че помага.

Вече всичко се превръща в апатия, а аз продължавам понякога да пиша за себе си.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: ...нови [re: reader]  
Автор indra (macondo)
Публикувано07.03.06 01:28



когато пишеш за себе си... тогава са имената на нещата... думите тежат... събират други... като молци около газена лампа...
пиши за себе си. хубаво е да те чета.



Тема ...нови [re: indra]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано07.03.06 09:43



И аз те четох вчера. Сигурно не е толкова странно и няма нищо случайно.

Освен за себе си, не остава кой знае какво за писане - по-точно няма смисъл. Не, че и в това има, но поне освобождава място за нови "спомени". Сега, когато имам време да осмисля случилото се и случващото се без емоционалната обремененост на нещата, е по-лесно да се прехвърли всичко на "хартия".

Очаквам твоите нови следи.

It feels so incomplete...


Тема Re: ...нови [re: reader]  
Автор indra (macondo)
Публикувано07.03.06 09:57



при мен прехвърляно на хартия е част от процеса по разтоварване на емоции. някакъв вид душевен ексхибиционизъм.
обаче помага. лятото го установих.



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор zla_gadina (и хапя даже!!!)
Публикувано07.03.06 14:24



Когато ми се пише... пиша в блога си.
Има ли още някой, който да е грижлив стопанин на блог?

Crazy by nature


Тема Re: Пише ми се.нови [re: zla_gadina]  
Автор indra (macondo)
Публикувано08.03.06 00:54



аз. но не съм грижлива.



Тема Re: Пише ми се.нови [re: daliq]  
Авторmicrosoft exchange (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 01:29



ia kakuv posting



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторmicrosoft exchange (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 01:30



I na mene, no ne namerih kade, inache znam kakvo.....



Тема Re: Пише ми се.нови [re: microsoft exchange]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано08.03.06 08:45



Какво?

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано15.03.06 23:46



Ей тъй като стане, най - лошо...
Твърдеше една македонка, следите на която се загубиха покрай нарко-комуните в Испания.
Ей тъй като стане, най-лошото е да не пишеш. Пиши бе, реалния живот дава маса материал за писане. Примерно, днес установиха, че водомерът ми не работи. Не е работил май никога /както трябва/, но сега вече не реагира на почукване и на потупване.
Преди поне превърташе нещо стрелката, сега нихт...
И без да тая този вътрешен драматизъм в себе си, защото и на мен ми се пише, ВиК /СЗ ми иска 35 лева, за да ми ремонтира устройството. Или с 10 лева повече, за да ми продаде ново, луксозно, с гордост в гласа ми каза инкасаторката.
И докато го ремонтира, времето без водомер ще ми струва по 14.40 на месец, 5 кубика.
Така, понеже на теб ти се пише, дай ми акъл, дали да пусна маркуч и да отглеждам нещо зеленчуково и да поя с питейна /имам място точно под прозореца, ще излъжа бабите, че на магазина има евтино сирене и така трайно ще ги изместя от мястото им под прозореца ми/ или да реагирам като европеец и да извадя няколко смачкани лева за ремонт на тази пущина?
Мисля, че това е тема, която може да заеме няколко хектара от мисълта на всеки разумен човек, аз нямам толкова, дай акъл.
И не на EXTREME. Нуно е начинаещ песновик!




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано16.03.06 19:12



"Тва е положението!" - вече ми стана любим лаф това.

Не знам 5 кубика вода на месец малко ли е или е много, та затова и не мога да оценя по достойнство тревогата ти по повод строшения водомер.
Прочее нещо не ми е до писане тия дни, но с удоволствие чета.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано16.03.06 21:06



Шшшшшшшшшшш, русото бейби, 5 кубика са 14.40 лв...
А водомерът върти, утре ще звъня на тази клявка и ще предявя изисквания.
Всъщност, днес ми се пише, сега си влизам от фитнеса, ще ям, кана кафе и ще пиша. Беше труден ден, един от тези, дето нищо не става...ама на края на деня ми иде да се кача на металната стълба, дето е зад вратата на спалнята ми, да се доближа до отдушника в банята, да махна решетката, да навра глава и да изрева - АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!
И усилен от комина, този вик да стигне чак до небето.
И ми иде да взема един автомат и да изпозастрелям хората, дали идеята за ВИП БРАДЪР...
Тестово гледам малко, отвратен съм...
То не бяха Пищови, лезбийки, педераси, деца, скали, оперни певици.
Въобще, задължително ли е да се въртим на тази планета ?
Сега голи в байсена пеят тази песен:


ИМАЛА МАЙКА

Имала майка едно ми чедо,
едно ми чедо Никола.
С очи звездици, с лица трендафил,
левенто чедо Никола.


Припев:

Е...Никола, Е...пирински орел
Е...Никола, Е...български юнак


Дотегнало му от чорбаджии,
и черно робство фашистко.
Литнал Никола бой да се бие
с върли народни душмани.

Припев...


Дом му станали Пирин и Рила,
черните нощи закрила.
Знаме червено в ръце развело,
млади си момци повело.

Припев...

Задължително ли беше да посягат тъкмо на тази песен?
На фона на километричните опашки в КАТ днес и опитите на една пазвантка от гишето да ми държи тон, че това или онова...
Да, ей тъй като стане, най-лошо...




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано17.03.06 10:17



Значи да разбирам, че 14.4 са много?
Щото, нали, зависи от гледната точка.

А да си стоиш вкъщи също не си е работа, макар че се спестяват срещи с досадни лелки например.

ВИП брадър какво те бърка - като не те кефи, не гледай - виж колко е просто. Аз умрях от смях, като разбрах, че са вкарали онзи великотърновски ненормалник - Пищова. Няма такъв човек просто и няма друга държава, която да се занимава повече от 5 секунди с простотиите му!

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано17.03.06 20:52



Седенето у дома спестява и неща от този сорт:


Съдът глоби с 50 лева змейовка, била учител
07:23 ч. 17.03.2006 г.

Районен съд - Стара Загора, наложи административно наказание - глоба от 50 лева, за хулиганство на 27-годишната Петра А. от старозагорското село Змейово за побой над учител. Инцидентът станал на 2 март. Синът на Петра А. учи в едно от основните училища в Стара Загора и по време на пътуването от Змейово към града в автобуса нарекъл с обидна дума един от преподавателите в училището - К.К. Учителят не преподава на третокласника, но, засегнат от обидата, го ударил. Малко по-късно дошла ядосаната майка и нанесла побой на преподавателя в учителската стая. Повикана била полиция, която съставила на Петра А. акт по Указа за борба с дребното хулиганство, а за инцидента било образувано бързо производство. Това е второ нападение в старозагорско училище.
Жени ОГНЯНОВА

В момента съм в такова положение/настроение, че ако тази Петра дойде, бих я смлял. И то така професионално, че може и да я убия.
Но не, такива майки при мен не идват. Днес на пътя ми се обади една, дето половин час ми врънка, че оставя мъжа си и отива да живее в София.
Тръскаше една найлонова торба с евро центове, които дъщеря и, бившата ми ученичка, вероятно е събирала от бакшиши от пияни чужденци...
И така си тръскаше, тръскаше, взирах се, бяха около 3 евро, упътих я къде да си ги обмени и побързах да се махна.
Сигурно ако я бях поканил на кафе, каквото се предполагаше от елементарните правила на учтивостта, вероято би навлезнала в живота ми като изпусната торба с цимент. С много прах и тъпо "туп".
Сакън...

ВИП Брадър е като някаква евтина екранизация на Фелини, "сладък живот" за 3-4 лева, евтиния на всичко, давай да рупаме...
Боли ме стомаха чак от смях. Но не съм се смял.
Нали знаеш, аз не се смея.




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано18.03.06 20:51



А, смееш се понякога, доколкото знам. Всеки се смее така, както и все плаче понякога, но не всеки си го признава.

It feels so incomplete...

Редактирано от reader на 18.03.06 21:25.



Тема '''нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано18.03.06 21:44



Когато съм се раждала, звездите казали, че ще бъда практична, разумна и детайлна. Нарекли ме безчувствена и студена. Сякаш още от дете ме бяха пенсионирали с купчина мъдрост, която да заблуждава света, че знам почти всичко за него.

В училище ми внушаваха, че не мога да пиша, че това е работа, която не е за мен. Боравенето с думите беше оставено на заден план, за да науча, че всичко е математика, изчисляване, точност и прециз. Добри уроци и същевременно недостатъчни.

Кога човек се обръща към думите? Когато математиката не успее да му даде точния отговор. Когато го няма онова "42", на което ще можеш спокойно да се опреш и да оставиш сълзите да измият тревогата. Този момент винаги идва, рано или късно се събуждаш от сън и си мислиш как вече си на 40 (50, 60, етц.) и как животът се е изгубил някъде по пътя. Нали до преди секунда го държеше за ръка, къде е изчезнал?

И тогава става страшно.

Дали ще е криза на средната възраст, менопауза или моментна истерия, няма значение. В този момент с човек се случват страховити неща. Честно да си призная, малко ме е страх, че когато това ми се случи, няма да знам какво съм правила през последните 30-40 години.

Затова записвам, когато мога.

И когато искам. Сякаш напук на всичките ми учители се занимавам толкова с думите, работя с думи, тренирам думи сякаш са най-тежкият спорт на земята. Може би чакам тяхната отплата, а може би просто запълвам времето до следващия междупланетен взрив, когато няма да имаме нужда практически от нищо. И може би онези звезди, които ми предричаха разум, леко ще са се изместили, някъде встрани, за да обхванат цялото ми егоистично "Аз". Може би.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано20.03.06 00:40



Смях, плачене, тръцки-мръцки.
Последно се смях вчера, когато вървях из квартала с една съседка, шефката на един езиков център. Но центърът и не върви, затова планира бюро за запознанство. И си вървим ние, аз съм пил, тя още повече, като президент на губеща фирма. И ми дудне за бизнеса със запознаства.
Обещава и да ме ожени. В същия момент се чува някакъв адски рев, викове, пиянски крясъци.
На около 100 метра от нас се вижда някаква пиянска компания.
Аз се забавям малко, навих си леко ръкавите на якето, това е, школовката на тренера.
Тя се шашна, бутна се в мен, викам си, то ясно, стана боя...
Бой не стана, те наближиха и млъкнаха. Бяха някакви скинчета, много пияни.
Не знам що се стреснаха, все искам да го отдам на опитите на дамата да се вчеше, преди да излезем, ама ...може би героичната ми осанка имаше и тя някакво участие. Отминаваме ги, аз я спрях, обърнах я и викам:
-"Ей това ти е призванието и бизнеса. Запознай тези деца с други деца, които слушат нормална музика, не пият, не пушат, четат книги...!"
И умрях от смях. После гледахме Туин Пийкс в едно заведение, тя черпи водка, после стана една беля. Ама това е тема на друга тема.


Кога плаках последно ли?
Няма да си кажа.


Въобще, и двете неща просто се случват, не трябва да им отдаваме голямо значение.




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано20.03.06 22:37



Да, и не им отдаваме особено значение.
Ти май си станал много страшен за местните мачовци?

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано20.03.06 23:41



Тъпа вечер, слушам Велвет първия и пея ли, пея...
От година не си ги бях пускал, а те са си още велики. Сега тече оная песен, дето все я бъркат, че е на Доорс.
"It's my life, it's my wife..."

Да стряскам местните мачовци ли?
Вероятно не, но мога да се сбия. Ето какъв ме вижда Тишо от 10 клас, натрупал до момента 3 двойки. Виждаш ли в мен зомбито, което ще блъска главата на врага в земята, докато той се гърчи в пяна от кръв?
Колежките ме намират за доста по-слаб в реалност, защото това е вероятно рисувано около Декември, 2005, когато авторът имаше 7 двойки, а аз ходех на училище с един огромен сак, където имах боксови ръкавици и два екипа за тренировка. Явно той го е впечатлил с размерите си.



Напоследък съм много отнесен. В апартамента остана само една крушка, тази от кухнята. Постоянно забравям да купя нови крушки и след 18.00 разчитам предимно на светлината на мобилния ми телефон и на светлината на монитора.
В спалнята и в хола се движа пипешком, съвсем панелна готика, интересно преживяване. Обичам тъмнината.
Знаеш ли, че ми е много криво.
Днес правихме помен на баба ми. Събитие такова, че нямаше как да не отида.
Събрах се с всичките баби, лели, вуйчовци, братовчедки, които тъжно отляха по малко ракия в съдовете пред тях, след това започнаха да ядат, разказвайки си неща.
Неща, косвено свързани със смърт, със спомени, с хора, които аз или не помнех или никога не бях виждал.
Едната ми леля, която е на 87 години, погребала приживе 2 сина и мъжа си, разказваше надълго и нашироко за всичко, за миналото, като тук таме изплакваше истерично, щом споменеше имената на синовете си...
Всичко се беше свило в гърлото ми, седях настрани от нея, на ръба на стола, исках да се махна. Страх ме беше. Плачеше ми се. Наистина. Станах, казах довиждане на всички и чевръстата сервитьорка грабна съда, в който отливаха, за да полеят на гроба и мислейки, че е празен, ме заля целия. Никой не забеляза, а аз просто излязох, за да не остана след учудените погледи на старците, гадаещи по този неочакван символ- поличба.
А после, часове след това, седях, почти лежах на автобусната седалка и гледайки светлините на прозорците, покрай които минавахме, се усетих, че ако умра, те ужасно ще ми липсват.
Бях толкова уморен, пръстът ми вибрираше, премазан от една щанга, просто лежах на седалката и си мислех, че ако умирам, няма да ми липсват чак толкова много неща. И си помислих дали си струва да си направя кутия, в която да си пъхам всичко, което искам да остане с мен след смъртта.
Да е малка, за да мога да я взема, като умра. И вътре да е всичко...
Представяш ли си?
Мислила ли си, какво ще има в твоята кутия...
Може би ще има тази песен в моята....
Here she comes, you better watch your step
She's going to break your heart in two, it's true It's not hard to realize
Just look into her false colored eyes
She builds you up to just put you down, what a clown
'Cause everybody knows (She's a femme fatale)
The things she does to please (She's a femme fatale)
She's just a little tease (She's a femme fatale)
See the way she walks
Hear the way she talks
You're put down in her book
You're number 37, have a look
She's going to smile to make you frown, what a clown
Little boy, she's from the street
Before you start, you're already beat
She's gonna play you for a fool, yes it's true
'Cause everybody knows (She's a femme fatale)
The things she does to please (She's a femme fatale)
She's just a little tease (She's a femme fatale)
See the way she walks Hear the way she talks

Познаваш я, нали?




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано21.03.06 08:54



Познавам я, разбира се.
Колкото и ти.
Абе всички ли жени сме така фатални понякога? Или си въобразявам? Или мъжете вземате навътре нещата от време на време?

А Тишо от 10 клас ти е фен - за да напише, че Tonchev's (?) rulzzz при 7 двойки, наистина ти е голям фен.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторmicrosoft exchange (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 22:48



Mnogo neshta, dori namerih kude



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано22.03.06 23:42



Не, вероятно не я познаваш от тая и страна. Понякога си мислиш, че я познаваш, пък то тя една с едни, друга с други, фаталната жена.
Тая, дето ти напомня:
You're put down in her book
You're number 37, have a look

Описан, прошнурован, все едно дължиш нещо, че въобще си вкаран в тефтерите.
Но интересното е, че всъщност не е много фатална, просто минава и отминава.
Проблем е, ако я помниш повече, отколкото трябва. Тя е като пиявица, която пълни гушката от чуждите спомени, колкото повече, толкова повече, не че и трябва, но чудно, на тези животинки дали им трябва кръв или просто така си се наливат.
Както обичаше да разказва една такава "фатална", най-обичала да събере на среща всичките мъже около себе си и да почне:
"С теб съм спала, не беше кой знае какво. С теб ще спим, ама не очаквай повече. С теб ли....хааха, не се и надявай. Пък ти може да ми платиш сметката и да ме изпратиш"
Спомени някакви, всякакви.
Тишо е лайномет от класа, едно от най-подлите създания, които познавам.
Мерси от такива фенове. Чудно, как може едно дете да е подло.
Може и то по много начини.
Знаеш ли, аз май ще ставам член на БАС - Български Анти-фашистки Съюз.
Вчера бях там, удивителни характери, аз книга мога да издам, само да се надишам с тяхната атмосфера.
Помолиха ме да "пазя" председателката на Шалом, отиваме ние, мрачна стаичка в бившата Милиция, сега централа на БСП.
Вътре пълно с активисти, едни такива, с железни лица на бивши военни и милиционери, стари другари.
Влизаме, аз бях с маскировъчните гащи, мнннннооооооого готин, водещата казва -
"Оооооо, и от шалом са тук! А кой е това? "
И аз тупам крак по военному и казвам:
"Младеж, просто младеж"
Беше така смешно, че през цялото време се щипех, за да не избухна.
Много ме израдва един друг младеж, който постави въпрос, който срази пенсиите с абсурдността си...
"Значи, аз имам приятел в Пловдив. И той ми разказва за скиновете и фашистите. Обаче, той ми каза, че скиновете мразят циганите, при това са и фашисти, ама тогава фашистите какви са...?"
Изрече го и замига невинно през очилата си, зад които вероятно се криеше поглед на масов убиец на куклите на другите деца в детската градина, който не е спал през деня, за да остане сам, да декапитира зайовци, мечовци, барбита и после невинно да гледа под юрганчето олелията и да се прави, че спинка.
Този въпрос така смути наблюдателите от другата възрастова група, че те доста време шумяха машинално с "Дума", сякаш търсеха отговор по страниците, или по стар навик намачкваха Работническо дело, за да могат да го ползват с хуманитарни цели, в качеството му на тоалетна хартия.
Бомбата догърмях аз, като попитах и аз невинно, след като БАС е анти-фашистка, тогава за какво е ?
Не получих ясен отговор, но имах своите 2 минути слава, сред няколкото посетители.
В интерес на истината, имаше една мацка, която ставаше, вероятно мотивация да отида и на следващото събрание. Вярно, наличието на жени на такова място, с мотивация, различна от "Защото спряха Алф по БТВ!!" е доста плашеща, но следващият път пак ще взема думата и ще разбера.
На това много се смях.
Пък после, да си призная, не помня нищо от днес. Не си спомням даже какво правих, не ходих на фитнес, бях уморен, тъпо ми беше.
Викаха ме на диско-парти по едно време, пратих смс, че съм на умиране и просто превключих канала.
Загледах се в Биг Брадър, аз мисля, че никой не излиза от там, просто Пищова ги яде и като всеки добър хищник, после си трае и няма кой да му се скара.
Така е, "отборът на Питона рулира.."
Но не колкото БАС!
Айде да те правим БАС-аджйка и да ти търсим младо партизанче, което да обезчестиш в гората, докато наоколо пъплят активисти на Атака, предрешени като стражари?
Членския внос - 20 стотинки за месец и издават красиви членски книжки.

Помисли си, а?




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано23.03.06 20:41



Не, мерси, не ме забърквай в политика само - и без друго ми е дошла до гуша.
Как ли няма да тръгна да се занимавам с някакъв си съюз антифашистки при това.

Тебе направиха ли те функционер?
(междудругото на френски функционер означава държавен служител )

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано24.03.06 21:09



Колко пъти ще ти казвам, че си прост човек, а?
Хората са направили тези неща за да срещнат like-minded хора и да се вземат и да правят деца и зимнина!!!
Вчера чух, че една от мотивацията на хората да станат терористи, била именно ...самотата и липсата на партньор.
И сега, аз както съм ергенин от няколко месеца, мога да взривя общината и да поискам нещо абсурдно. Примерно да ми прекарат втори телефон.
Само защото ми се приказва с хора и искам да ми обръщат внимание...
Но не, петък вечер е, съвсем лежерно, аз седя по бермудки, пия едни органични и консумирам други неорганични субстанции и слушам това:
Трудно было человеку
Десять тысяч лет назад,
Он пешком ходил в аптеку,
На работу, в зоосад.
Он не знал велосипеда,
Слепо верил в чудеса,
Потому, что не изведал
Всех достоинств колеса,
Колеса.
Солнце на спицах,
Синева над головой,
Ветер нам в лица,
Обгоняем шар земной.
Ветры и вёрсты,
Убегающие вдаль,
Сядешь и просто
Нажимаешь на педаль.
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
О-о, о-о, о-о, о-о
А теперь на белом свете
Все куда-то колесят,
Едут взрослые и дети
На работу, в зоосад.
Едут в баню и аптеку,
Едут к тёще на обед,
Что же будет с человеком
Через десять тысяч лет,
Тысяч лет...
Солнце на спицах,
Синева над головой,
Ветер нам в лица,
Обгоняем шар земной.
Ветры и вёрсты,
Убегающие вдаль,
Сядешь и просто
Нажимаешь на педаль.
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
О-о, о-о, о-о, о-о
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль
Даль-даль-даль-даль

ако искаш и ти да се присъединиш към мен, заповядай...


Обуй си късите гащи, идва пролетта...
Така казаха поне по ВЕФ-а днес.
И след песента, дано си размислила за предложението ми за БАС...
В гората бързо ще ти намерим някое партизанче, момче юнак, има да се гоните из храстите, да гърмите с пищаците /1 патрон -. левче, скъпо, ама.../
После ние командирите ще дойдем, той ще е почервенял леко, въобще, ще се получи добре, ще има красота, ще ви съберем и така...
А ако стане революция, още по-добре.
Ти без това и от политика не се интересуваш.
Да си кажа, и аз не се интересувам.
Дай ми секс, пари, компот от ягоди, пубчично признание, безкалориен сладолед, фитнес, бокс и борба, да изкарат най-накрая Пелевин новите на български и малко любов. Може и кола да искам, нали вече съм конкурент на жабока-шофьор.
Ти нещо друго повече от това искаш ли?




Тема Re: Пише ми се.нови [re: Bgpunk]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано26.03.06 11:03



Дай ми секс, пари, компот от ягоди, пубчично признание, безкалориен сладолед, фитнес, бокс и борба, да изкарат най-накрая Пелевин новите на български и малко любов.

Е, много искаш, никъде не дават така! И ако имаш всичко това, какво ще искаш после - че то не остана!

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано27.03.06 00:16



Има доста повече, но това е програма минимум.
Животът се оказва, че не бил лош. Снощи злоупотребих с ядене и пиене, гледайки опита на Звездомир Керемидчиев /Звезди/ да ни прилъже, че тримата типа до него, са група АХАТ.
От отчаяние изпих 7 бири, навивах една приятелка да си сваля мъже, като отиде при тях и им каже "Знаеш ли, котето ми умира у нас...", после обещах на една твърдолинейна фенка на метъла и Атака, да и подаря диск с 200 кючека, въобще, бях на вълна забава. Ти искаш ли бройка от този диск?
Не знам защо, ама повечето жени се опулват от идеята...
И циганинът на тоалетните само мен пускаше на аванта, пиках поне 4 пъти, само за да го тествам. Другите ги гонеше по коридора и искаше 20 стотинки.
А на мен всеки път "господине, моля" и хартия ми даваше, която аз отхвърлях с гордо вдигната глава. Май съм се оборчил...
Не обърнах внимание и на един глупак, дето дойде да ми търси сметка за световната конспирация. Казах му, че за да го дослушам, ще искам 4 бири, при това само от съжаление. Той се засегна, аз умрях от смях...
Хората полудяват. Трайно и с целеустремени темпове.
Сега, под напора на студената съветска сърф естетика на тази компилация:
01-Поющие Гитары - Ginza Lights
02-Поющие Гитары - Анкета
03- ? -Тачанка
04- ? -Полюшко-поле
05- ? -Котенок
06-Гармония - Dance On!
07-Гармония - ?
08-Гармония - Journey to the Stars
09-Кертукай - Cry For A Shadow
10-Алма-Атинский Электрон - Поющая гитара
11-Дос Мукасан - ?
си мисля, че има наистина още неща.
В момента тече "Тачанка", аз припявам, защото знам словата от детството си.
Искам да си допиша книгата, че да излезе някога и в някаква форма.
Идва ми някаква идея за роман, дето ме чекне, при това интересен.
Да видим, да видим.
Ще си я купиш ли?
Да не я даунлоаднеш, убих та...




Тема Звуци.нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.04.06 16:38



Главата ми е пълна със звуци. Най-често откъслечни песни, думи от казани и написани неща, вкусове на докосвания, спомени за топлина/студ, цветове на погледи, мирис... Всичко е звук, но не прави песен, по-скоро прилича на ахармоничното начало на последната част на някоя ненаписана още симфония.

Човек спира да чува не, защото ушите му се повреждат, а защото иска да се изолира от света и тогава вътрешната му мелодия ще направи песен. Но не и ако всичко те разсейва, карайки те да мислиш, че онзи, външният свят е някакси по-важен. Там всичко е тревога и нерви, няма зелена трева и поляни, които да те поемат в обятията си, няма чисто небе, от което никога да не вали дъжд. Там е всичко, заради което живееш и нищо, заради което да си струва да живееш.

Как да се заслушаме в мелодията на сърцето? Къде са ушите ни? Как да ги отгледаме или отворим? И дали изобщо е възможно?

Може би, може би е много вредно да търсиш всички отговори в себе си, ами ако ги няма там? Ако там, вътре, всъщност няма нищо?

It feels so incomplete...


Тема Re: Звуци...нови [re: reader]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано11.04.06 18:00



единственият звук в главата ми е пищенето в лявото ми ухо. настинах тези дни и не знам от какъв инат вече трети ден се мъча и не ходя на лекар. работа има за вършене и няма кой да ми я свърши, та не мога да си позволя да се излежавам.
като казах работа...не знам откога не съм пожелавала нещо истински - да го поискам, да помечтая за него, да търся начин да го получа.
скоро имам рожден ден - обожавам рождените си дни, а май тази година не съм празнично настроена. дори списък с подаръци се затруднявам да измисля - а всеки втори пита какво искам.
какво искам - не знам. толкова съм го зациклила, че не мога да се събера в кожата си.
и музика спрях да слушам, макар че да са живи и здрава А-ха - напоследък само те ме спасяват с онзи разкошен албум Lifelines.
както беше казал поетът...
и скучно, и тъжно,
кому да протегнеш ръка, когато те мъка задавя...
а не бих казала, че ми е тъжно. живуркам си по инерция, та чак страх ме хваща ...
а Поколението П не оправда очакванията ми. започна обещаващо и завърши ... добре. отчайващо.
приятелка, живееща в Щатите, ме попита тези дни коя е книгата, която напоследък ме е впечатлила, за да си я купи и чете. не можах да й отговоря. още нямам отговор. а не е като да не чета.
чета. и пиша. но ги няма хората - онези, които искам да опозная; които ме карат да се чувствам добре; които ме провокират; които ме изненадват; които ми се усмихват; които ме карат да чувствам;
няма ги. ама интересно къде са потънали. или все още спят зимен сън и чакат пролетта. а тя май дойде. и замириса на цъфнали дръвчета.
започнах да мечтая ли...
мне, просто констатирам.
отивам да се утешавам вкъщи с дистанционното. така добре приляга на ръката ми напоследък.
а може и да се опитам да наредя поредното късче от пъзела - 1000 парчета - лодки, бряг, вода, дървета, къщи, поне три нюанса небе...

може би там и тогава друга съм била...


Тема За смъртта.нови [re: pravist]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано17.04.06 16:38



"Безбройни стъпки е животът, а пък смъртта - една единствена, която те отвежда най-далеч.

Уж тя е странна и нелепа, уж тя е вън от твойта воля, а сам слепец, ти водиш сляпата си смърт.

Отрано своя край насочваш. И поотделно всяка твоя стъпка решава целия ти дълъг ход.

Не знаеш нищо за смъртта си - къде, кога, каква ще бъде. Но сам си я подготвяш цял живот.

И цялото ти поведение е всъщност избор на смъртта ти.

Не може с твойта смърт друг да умре.

Животът ти да е зависим, повтарящ другите, шаблонен, но краят е неповторимо твой.

Характерът се очертава едва с последния ти дъх.

Животът чрез смъртта е изразен."

Б. Димитрова

Много мисля за това напоследък.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (минаващ)
Публикувано18.04.06 02:50



казано е че човек не умира от болестта си, а от всички болести и мисли които е натрупал досега...

в този смисъл, не мисля че

е добре да мислиш въобще за смъртта и да трупаш такива мисли и други отрови... мисълта също може да отрова, както и каквото и да е било друго.



Тема Re: За смърттанови [re: reader]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано18.04.06 08:34



дали смъртта или животът ни е сън...

този начален стих съм запомнила. беше ме потресъл много.

а Блага в този си стих е може би права. Но подобни мисли са далеч от мен тези дни.

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано18.04.06 08:36



тук съм съгласна. човек не бива да трупа в себе си негативи и гняв спрямо другите. трябва да живее със съзнанието, че всеки следващ миг може да сложи край на много неща.

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано18.04.06 15:58



Човек умира от живеене всъщност.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смърттанови [re: pravist]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано18.04.06 15:59



Всъщност не точно за смъртта като такава, по-скоро за начина й на представяне.

Абе не знам...

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторvik (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 18:20



И на мен ми се пише, но не мога. Главата ми е пълна с думи, но изчезват пред белия лист. Искам да мога да пиша, искам да мога да пея.
Душата на дявола бих си продала за да мога да пея.



Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано20.04.06 13:14



добре че не го правя - живеенето...



Тема Re: Пише ми се.нови [re: vik]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано21.04.06 18:14



Просто пей. Какво значение има дали можеш или не.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано21.04.06 18:16



За живеенето не знам, ама мисленето явно го правиш. А разправят, че и то било доста вредно :)

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано24.04.06 18:04



изглежда го предпочитаме мисленето защото е по-лесно да го спираш и продължаваш - като с ключ/бутон...

Но свикне ли се , може и да се забрави за това



Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано25.04.06 21:25



Инерцията?

Тя се промъква.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано26.04.06 03:20



хм, никой ли още не я е спрял, мързели...

те хората и света спират уж, и драмата, и други неща чрез
щраусово скриване на глава в пясъка,

но в действителност - нищо, живота си тече, писаното си стои, водата отминава и ние чакаме нашият цвят да дойде...

лека нощ ?



Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано26.04.06 10:13



Какво, според теб, прави смъртта да изглежда толкова привлекателна, понякога?!
... болката, мъката, инерцията, страхът, или просто отегчението от Живота?!

...Lead me into your darkness...


Тема Re: За смъртта.нови [re: nenepyga]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано27.04.06 08:44




Привлекателна може да е само за самоубийците, пък аз не съм от тях, за да ти кажа.

Може да е интересна обаче - в онзи смисъл, в който са интересни нещата/събитията/хората, върху които нямаш контрол. И колкото и да си мислиш как това е естествен процес, когато те удари, изобщо не знаеш как ще реагираш и какво ще е като усещане.

Интересен ми е и начинът, по който хората, които могат да пишат, пишат за смъртта. Защото май само думите ни остават за това събитие.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано27.04.06 08:46



"но в действителност - нищо, живота си тече, писаното си стои, водата отминава и ние чакаме нашият цвят да дойде... "
Това ми хареса, точно в мой стил е.


Добро утро?

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано27.04.06 12:31



... Е и аз не съм от самоубийците, а и истинските такива, едвали могат да пишат тук в момента... защото за смъртта никой не може да разкаже "от личен опит"!
Но, да си призная честно, е имало моменти в живота ми, когато смъртта ми е изглеждала, като "сладко избавление"... и не че съм мислила за самоубийство, просто ми се виждала, като най- безболезнения изход...

...Lead me into your darkness...


Тема Re: За смъртта.нови [re: nenepyga]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано27.04.06 16:32



Мисля, че всеки е имал подобни моменти. Но минават. Трябва да си много глупав, за да си убеден, че винаги с всичко ще се справиш.

Но в крайна сметка на човек му се случват неща, с които да може да се справи и да понесе.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор nenepyga (пъстрокрила)
Публикувано28.04.06 09:51



Естествено, че всеки е имал подобни моменти!
...Интересно е, как когато човек излезне от дупката, забравя много бързо лошото... изведнъж смъртта престава да е привлекателна... живота става ценен и не можеш да си представиш, как едва преди няколко дни си го проклинал същия този живот...
Но така е... наи-хубавото свойство на човешкия мозък е да забравя!

...Lead me into your darkness...


Тема В кръгнови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано01.05.06 17:34



Въртим се, всеки в своя омагьосан кръг.
Щастие, нещастие, път, Любов, писмо, целувка?
Уж не сме деца, но детските ни игри са недоизиграни и затова ги повтаряме и усложняваме до безобразие.

Днес мислих, че животът не е нито толкова сложен, колкото ни се струва, нито толкова прост, колкото ни се иска. А може би не ни се иска да е прост, иска ни се да е интересен, защото знаем, че скуката ще е онова, което ще ни убие. И затова се влюбваме и разлюбваме, тръгваме си и се връщаме, започваме и завършваме. После нещо се чупи и оставаме в омагьосания кръг на собствените си взаимоизключващи се желания.

Вглежам се в най-близките си хора - винаги толкова различни и толкова същите. Мога да предвидя дори следващата им реплика, но не ми омръзват. Понякога е тъжно, че всъщност никой от нас няма да надскочи себе си, нито ще изненада другия кой знае колко. Но после се оказва, че може би е по-добре така.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано02.05.06 02:45



това за водата може би се досещаш - взех го от една детска приказка,

май не е беше точно от там че утрото е по-мъдро, но сега мисля да проверя,

лека нощ



Тема Re: въртим се...нови [re: Яcминa]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.05.06 08:52



Натанцува ли се?

Добро сънено утро! Днес ще е тежък ден, но ще свърши.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.05.06 08:53




И по-мъдро ли е?

It feels so incomplete...


Тема ---0---нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано14.05.06 19:59



Мирише на кафе със сметана, в компанията на Анатема и техния "Съд", мисля за всичко, което съм пропуснала някога. Приятелски срещи, бягства от училище, споделена любов, домашен тормоз, да бъда лоша, гримирането, нощувания в дискотеки и клубове, много МУЗИКА, малко музика, да се науча да пуша и да правя любов на лунна светлина, да скоча, да не скоча, да пътувам надалече сама... И много други, разбира се.

А колко спечелих.

Щях ли да съм пак аз, ако бях минала през всичко онова?

Интересно е, че човек се формира от своето минало, но не е добре често да се върща към него, най-малко - защото е болезнено понякога и най-много - защото е безсмислено, тъй като не можеш да го преживееш отново, не и по същия начин. Можеш да си спомняш какво-е-било и най-вероятно - да изпиташ почти същото, каквото си изпитвал тогава. Емоционалната ни памет пази усещанията дори и картините отдавна да са се размазали, подобно на неумела снимка от начинаещ фотограф.

А аз имам ужасна памет.

It feels so incomplete...


Тема Re: ---0---нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано16.05.06 01:41



ти - лоша ?

ха, мечтай си



Тема Все повеченови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано16.07.06 15:48



се чудя дали наистина те е имало - дали просто не съм си те измислила, така, както обичам да си измислям идеалностите. Дали не съм си измислила пръстите ти, топлите докосвания зиме или леда ти лятото? Или може би е имало някога някъде нещо, спомням си някава болка и рани от удари, но сега по мен няма нищо. Белезите - избелели от времето, косата ми - осветляла от летежа на дните, а дланите - загрубели от многото чужди докосвания.

Съчинила съм си всички срещи, всички опити да бъдем заедно, когато е било невъзможно. Нарисувала съм те, какъвто съм искала да бъдеш - разбиращ и красив, може би съвсем ненужно. Заличила съм онова, което ме е дразнило и вече не помня дали и какво е било то. И сега вече не знам дали те е имало.

Имам само спомен, който май дори не е истински.
Да си измислиш спомена - трудно може да има нещо по-тъжно.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано07.08.06 00:13



Най-новото ми лично откритие: зад всяко нещо, зад всяко чувство си има причина. Ако успееш да намериш причината, получаваш и контрола върху чувството.

Сега тече период на изпитване - дали и тази теория ще се докаже или ще се отхвърли като много други.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано09.08.06 12:00



работата винаги е била зле, ама чак толкова, че да почнем да си измисляме спомените!!!...
и виденията наяве, дето ги няма за никой друг. щото няма очи да ги види. и чувството, че не си владетеля на чувства, а само ги излъчваш като мтелска антена. и отсрещния дето не ги усеща чувствата по същия мой (твой, негов) начин. и като не видиш причина за повече излъчвания не можеш да контролираш, щото няма какво.
просто емисията свършва, пускаме търг за нова продукция. щото чувството си задремва, презарежда се и пак избликва.
простичка истина - има причина - има чувства. има и контрол върху чувствата - докога да продължат. после малко летаргия и после пак - кръговрат се нарича. та, така.



Тема Re: Пише ми се.нови [re: dorset]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано16.08.06 14:22



Не знам как точно можем да контролираме чувствата си, но съм разбрала, че това си е борба, устояване. Защото чувствата могат както да бъдат полезни, така и измамливи и да те вкарват в състояния, които те превръщат в жалка картинка за теб самия понякога. И ако не си в състояние да отстраниш причината, трябва да се противопоставиш на състоянието, което е резултат, следствие от така развихрилите се в теб чувства, без да си ги канил понякога.

И ако в един момент успееш да надвиеш чувството в теб, това е добре, но се питам докога, докога ще успеем да бъдем необезпокоявани от така натрапилото се чувство. Можем ли да го прекършем от корен се чудя, за да не може да бъде нежелан дразнител? Но какво да правим като сме само едни обикновени хора и никой май не е застрахован от чувствата - поканени или не.
Но е добре и човек да бъде разумен и да не позволява на чувствата му да го водят за носа. Да проявява сила, за да може да надвива над чувствата, тогава, когато не желае да нарушават душевният му комфорт.

Бъди себе си, открий себе си!

Тема Re: Пише ми се.нови [re: dorset]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано21.08.06 08:59



Жега.
Ама толкова горещо, че вече не ти пука колко. И все пак не толкова горещо, както тогава. Още я помниш онази безумна година, когато дърво и камък се пукаха от горещината и въздуха трептеше в мараня.
Сега е просто горещо. Опитваш се да дишаш на малки глътки въздух, смесвайки ги със студена вода. Даже помага. Оставяш от теб да се оттече отровата ти и да замине някъде из канавките. И опитваш да оцелееш в очакване на нощта, когато ще можеш да свършиш всичко.

Та и с чувствата тъй...

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано29.08.06 15:29



за целта може да се ползват и кратковременните водоизлияния от небето. като това вчера, дето едва не отнесе Карлово.
ама не отнесе таилката в гърдите. щото не е изстинала пепелта от пожара. пък отдолу едни въглени - отгоре дъжд, и лека коричка, дето плъзга капките и не дава огъня да са угаси.
и едно желано бягство от изличаването на спомена.
и много думи, несвързани на глед, щото наведнъж и щото да кажат сичко, дето не успяло да бъде казано....



Тема Като умрели листа...нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано24.09.06 20:56



Като черупки на загинали отдавна тела се носим във времето. Дишаме, живеем и ходим на работа. Надяваме се, мислим си, че усещаме какво се случва наоколо ни. Всъщност сме мъртви - есенномъртви и ако някой ни стисне, ще се случим на прах в шепата му. Ние сме успешните хора. Имаме всичко и нищо. Не се страхуваме, освен от онова, което неизбежно ще ни достигне. Вече ни е достигнало. Страхът...

Спомням си времето, когато се страхувах да пресеча улицата с ревящи автомобили. Но бях по-смела от сега - правех го. И после пак, и пак. После тренирах да се боря малко по малко и успявах. След това разбрах, че не е нужно - ако знаеш какво може да последва, знаеш и как ще се нараниш, нали? И започнах да избягвам малките битчици, които понякога завършваха с победа, понякога с провал, но неизбежно - с по някой научен урок. Защо трябваше да влизам в огъня, нали щеше да ме опари? Защо да се хвърлям от скалата в пропастта, нали щях и без друго да си разбия главата? Защо...

На всички тези отговорени "защо" губех по едно атомче себе си - истинското си аз. И го замествах с друго - с предпазливото, с разумното. Онова, което винаги знаеше "защо" и никога "как точно".

Ще трябва да започна наново. Да докосвам огъня, да тичам със затворени очи и да лудувам пред очите на хората. Да не се страхувам от чувства, публичност или болка. Искам отново да усетя какво е да се влюбиш и да го признаеш пред себе си и пред целия свят. Отново да стана за смях пред хора, за които ми пука и да не ми пука от това. Да казвам истината без да се съобразявам, с пълното убеждение, че така трябва.

Може би съм забравила как, а може би не...

It feels so incomplete...


Тема ами да..нови [re: reader]  
Автор Яcминa (триглаватаХидра)
Публикувано28.09.06 10:49



време е да се преселиш на моята планета ;



Come sail your ships around me
And burn your bridges down


Тема Re: Като умрели листа...нови [re: reader]  
Автор lzida_ (сянка)
Публикувано28.09.06 17:00



Това е защото думите ЛЪЖАТ....едвам възникнали в съзнанието те вече са полуизречена лъжа.
Защото - едно нещо може да се каже по много начини и когато го кажеш само с един, премълчавайки всички останали, ставаш лъжец.
Защото твоите начини да опишеш себе си и това което става с теб са недосегаеми като сърцето ти за всеки друг. Твоята истина разбрана в света на истините на човека срещу теб се превръща в лъжа - защото е попаднала в среда, където не е вярна и разбрана.
Единствено Демоните ни са в състояние да ни разберат.
А думите могат само да капят като умрели листа, откъснали се от дървото на истината.
Можеш ли да кажеш, че са листа или са само тяхно подобие.





Тема Re: ами да..нови [re: Яcминa]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано28.09.06 22:22



Астероид "Ясмина"?
Той не беше ли много малък, ще има ли място да гледаме заедно залезите по 120 пъти на ден?



It feels so incomplete...

Тема Re: Като умрели листа...нови [re: lzida_]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано28.09.06 22:26



Дори и да лъжат думите, ние не можем да лъжем друг, освен себе си.

Не можем да бъдем други освен такива, каквито сме - жалки или величави понякога. Тъжни или адреналиново-весели. Добри, лоши, всякакви.

И кой е виновен, че сме неразбирани - не сме ли точно ние, които сме повредили комуникацията някъде по трасето?



It feels so incomplete...

Тема Re: Като умрели листа...нови [re: reader]  
Автор lzida_ (сянка)
Публикувано29.09.06 13:54



Комуникацията е изначално повредена, това е заложено в нея, заради фактора ВРЕМЕ, заради природата на съзнанието ни да бъде МИКРОКОСМОС в макрокосмоса. Това, което кажа сега може да е вярно за една изминала секунда, в която е възникнала мисълта ми, в момента казвайки го - е полуистина, след миг - ще е пълна лъжа, защото за тези няколко секунди аз съм се променила и истината за мен вече не е тази, която е била преди малко.
От тази гледна ночка ние се лъжем постоянно, с което се свиква - стига да приемеш потока на времето и да пускаш мислите и думите си с леко сърце - като мелодия изпусната в реката на безвремието.


А когато моята мисъл проникне в МИКРОКОСМОСА на човешкото същество срещу мен, то там тя претърпява такива трансформации, за да бъде разбрана, че ако ми я върнат обратно няма да я позная и ще се удивя, колко е различна от преди.
Хората, чиито вътрешни светове са най близки до твоя трансформират мислите ти в нещо приемливо и хубаво - и си казваш - РАЗБРАН СЪМ, а всъщност е поласкано само Егото ти и си оставаш все така неразбран ....
Има и други хора, с които говорите все едно на различни езици - те обикновенно не са ти симпатични и с тях трудно комуникираш.
И въпреки всичко това - всеки един от нас си остава една ВСЕЛЕНА. И стига да имаш желание да се учудваш и удивляваш по детски, да изследваш и събираш съкровища - можеш да поемеш пътя към вселената на другия човек. И никога пътя не е еднакъв, самия ти никога не си еднакав, като реката, която винаги е същата, а всъщност винаги е различна.
Разковничето е - не да те разберат, а ти да разбереш, за да добавиш във вселената си нови съкровища събрани от хората до теб и да приемеш, че всичко е преходно, а истината - отдавна загубена между изречените думи, което не ги прави нито по-малко красиви, нито по-молко преходни ...


С космически привет от Пета Междугалактическа Станция!
Едно зелено човече.



Тема Да продължим.нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано01.10.06 21:47



fragile

Такъв беше. Дори и не успявам все още да открия точния превод на думата, която си ти. Може би и заради езика, през който трябваше да минава общуването ни - това ме уморяваше, но и оставяше достатъчно много неща недоизказани, така че винаги, когато се видехме, да ни бъде интересно.

Чуплив. Не, не можех да те докосна с груби ръце, страх ме беше, че щеше да се изпариш във въздуха. Самият ти беше бял и прозрачен като утрешен вятър, като планинска свежест и уморено море. Само вдишвах леко от теб, а после се затварях, за да си припомням усещането.

Деликатен. Антоним на грубостта всъщност, чудех се възможно ли е в тебе да няма капка агресия. Възможно ли е в което и да било човешко същество да я няма? Може би не... И онзи особен ореол на нереалност, физически осезаем, да, разбрах, че животът никога няма да спре да ме изненадва.

Крехък. Как оцеляват в света хора като теб? Може би някаква сила ви пази, за да не се стопите от допира с действителността. Някакви скрити вродени механизми и самосъхранителни инстинкти покриват и скриват същността ви и не допускат да ви докосват мръсни души.

Знаеш ли, може би ако имах повече време, сигурно щях да открия и недостатъците ти. Ако поисках...



It feels so incomplete...

Тема Re: Да продължим.нови [re: reader]  
Автор.................. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 22:34



5>>>100 тема

ще те притисна до мене
ще помълчимe прилепнали
сърце до срце
еднакви души
щастливи по своему



Тема Да продължим?нови [re: ..................]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано11.10.06 09:51



Няма те.
Щом мене ме няма до теб.
И няма ме.
Щом с тебе в мен не живея.
Времето - бяга напред,
и ни оставя във спомена.

Не съществуваме. Тук и сега
събират ни страсти минали.
Съдба ли?
Не мисля така.
По-скоро дим от комина.

It feels so incomplete...


Тема Пускам синови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано19.10.06 23:31



онази, "нашата" песен.
Мисля си колко е глупаво, детинско и загубено това с общите песни, после решавам, че е също толкова глупаво да заробвам музиката за някакви клиширани и отдавна умрели чувства. Чувства ли са били или пак съм си ги измислила...

Истината е, че дълго време нямах сили да я пусна тази проклета песен, после дълго ми беше толкова безразлично, че не знаех даже къде да я намеря, още повече къде да намеря желанието да положи тооолкова усилия.

Свърши, пускам я пак от началото. Красива е. На нея сме ревали, любили сме се вдъхновено, обичали сме се и сме се разбирали без думи. И след години да я чуя, ми казваше, само за теб ще се сетя. После стана така, че се забравихме, спряхме да се обичаме, да се любим и да се разбираме, и това, разбира се, не беше изненадващо, а просто болезнено. Може би мисълта за обреченост от самото начало всъщност е обричала всичко? Няма значение, може би любовта наистина не може да съществува без липса и всичко тук е просто словоблудство, за което ще горя в някой измислен ад, най-вероятно - моя собствен.

А песните продължават да се сменят, всяка - сякаш създадена, за да припомня или насочва за нещо - като снимки на минали и бъдещи мигове, предсказания за онова, което чака и ще се случи. Но въпреки всичко днес няма да направя най-страшното признание.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пускам синови [re: reader]  
АвторOkтoмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 20:50



Запази последния танц


И тази вечер е като другите,
кой може с поглед да те намери,
непрестанно си предлагат услугите
наперени кавалери.

Ще замлъкне на оркестъра измамата
от прозорците нощна светлина
и ще танцуваме с тебе двамата
сред космическа тишина.

Припев:
Хей, запази последния танц
за мене, за мене, за мене.
Хей, запази последния танц
сред космическа тишина,
сред космическа тишина.

На твоята издръжливост всеки се чуди,
сякаш не стъпваш на земята,
уморена си от танците луди,
а аз си намествам очилата.

От погледи хорски ще се избавим,
от саксофона с ироничния глас,
но дали ще можем вече да се преправим
на самите, самите нас.






Тема Re: Пускам синови [re: Okтoмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано22.10.06 21:51



Кой ли танцува вече...



It feels so incomplete...

Тема Re: Танците, жестовете, движениятанови [re: reader]  
АвторOkтoмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 23:06



отдавна са замрели, но е останала музиката, запечатана в съзнанието, на помнещия

.


ТАНГО СЪС СПОМЕНА

Дамян Дамянов

Танцува вятърът със куп листа.
Танцува залезът със есента.
Танцува изгревът с една земя.
Танцувам аз със тях, ала сама...

Сама със спомена, който си ти.
Сама със мъката - твоите черти.
Сама със залеза - твое лице.
Сама със вятъра - твои ръце.

Всеки спомен е едно танцуване
с отминалото щастие.
Всеки спомен е едно пътуване
подир звезда угаснала.

Танцувай ветре с мен и вий листа!
Танцувай есен с мен и ти мечта!
Води ме в своя танц и ти земя!
Танцувам ли със вас - не съм сама!







Тема Re: Танците, жестовете, движениятанови [re: Okтoмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано23.10.06 13:45




Споменът за музиката е красив и различен от самата музика.

Често си спомням за моментите, в които съм се превръщала в музика, когато всяка частица от тялото ти затрептява в един ритъм и политаш над земята.

Да, не съм сама.

It feels so incomplete...

Тема Re: Не спирай да се вслушваш в тишината.нови [re: reader]  
АвторOkтoмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 17:00



В нея е спотаена най-омайната музика

.

"
- Край плажа на изток от селото има един остров, а на него – огромен храм с много камбани – казва жената.
Момчето забеляза, че е облечена в странни дрехи, а косите и са покрити с воал. Никога преди не я беше срещало.
- Виждал ли си храма?- попита тя. – Върви да го видиш и ми кажи как го намираш!

***
Пленено от красотата на жената, момчето отиде до мястото, което му бе посочила. Седна на пясъка и погледна хоризонта, но не видя нищо по-различно от обичайното: синьо небе и океан.
Разочаровано, то се запъти към рибарското селище, което се намираше наблизо, и там попита за острова с храма.
-А, това е било много отдавна, по времето когато моите прадеди са живели по тези места- каза един стар рибар. –Станало земетресение и островът потънал в океана. Но макар, че вече не се вижда, все още се чуват камбаните на храма, когато водата ги разлюлее на дъното.
Момчето се върна на плажа и се опита да чуе камбаните. Прекара там целият следобед, но успя да долови само шума на вълните и крясъците на чайките.

***
Когато се стъмни, родителите му дойдоха да го приберат. На другата сутрин то пак отиде на плажа; не можеше да дoпусне, че една красива жена ще говори лъжи. Ако някой ден тя се появеше отново, би могло да и каже, че не е видяло острова, но е чуло камбаните на храма да бият, разлюлени от водата.
И тъй, изминаха много месеци. Жената не се появи и момчето я забрави. Бе убедено, че трябва да открие богатствата и съкровищата на потъналия храм. Ако чуе камбаните, ще разбере местонахождението му и ще извади скритите в него съкровища.

***
Вече не го интересуваше нито училището, нито приятелите му. Бе се превърнало в обект на шеги от страна на другите деца, които казваха:” Той вече не е като нас. Предпочита да гледа океана, защото го е страх, че ще губи в игрите.”
И всички се смееха, щом видеха момчето да седи на плажа.
Въпреки че не успяваше да чуе старите камбани на храма, момчето постепенно научаваше най-различни неща. Започна да проумява, че след като толкова дълго е слушало шумът на вълните, те вече не са в състояние да отвличат вниманието му. Скоро след това свикна и с крясъкът на чайките, с жуженето на пчелите, с вятъра, с поклащащите се листа на палмите.
Половин година след първият разговор с жената момчето вече не позволяваше никакъв шум да отвлича вниманието му, ала все още не бе чуло камбаните на потъналия храм. Идваха рибари да си поговорят с него и казваха:”Но ние ги чуваме!” момчето обаче не успяваше. След известно време рибарите почнаха да му говорят други неща: “Ти си твърде много зает с мисълта, че трябва да чуеш камбаните, които са на дъното. Зарежи тая работа и върви да играеш с приятелчетата си! Може би само рибарите ги чуват!”

***


След като измина почти цяла година, момчето си помисли :”Тези мъже сигурно са прави. Най-добре ще е да порасна, да стана рибар и да идвам всяка сутрин на този плаж, защото започна да ми харесва.” Помисли си също така и следното:”Вероятно всичко това е някаква легенда, възможно е след земетресението камбаните да са се счупили и никога повече да не са звънели.”
Същият следобед то реши да се завърне в къщи.
Приближи се до океана, за да се сбогува с него. Погледна още веднъж пейзажа и тъй като вече не бе обсебено от камбаните, се усмихна на красивата песен на чайките, на шума на вълните, на вятъра, люлеещ листата на палмите. Дочу гласовете на приятелите си, които играеха наблизо, и се зарадва при мисълта, че ще се върне отново към детските си занимания.
Момчето бе доволно и благодари – така както само едно дете би могло да го стори – за това, че е живо. Бе убедено, че не си е загубило времето напразно, тъй като се бе научило да съзерцава природата и да благоговее пред нея.
И в този миг, заслушан в шума на океана, чайките, вятъра, листата на палмите, гласовете на приятелите си, които играеха, момчето долови за първи път звън на камбана.
След това чу още една.
И още една, докато накрая, за негова радост, забиха всички камбани на потъналия храм. "


"ВОЙНЪТ НА СВЕТЛИНАТА - НАРЪЧНИК"
Паулу Коелю



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторkтoмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 18:53



Понякога пък "гълтаме" думите и се ограждаме със стена от мълчание. Мълчанието е толкова дълбоко, че забравяме да говорим. Загубваме умението да покажем себе си на околните.
Обвиването в пашкул от тишина също е израз на страх. Страх някой да не открие "Ахилесовата ни пета" и да не се възползва от нас...
Не казваме нищо. Никога. На никого. Така се чувстваме неузвими и защитени.
А в действителност сме загубили връзката с действителността...


По-добро ли е гробовното мълчание от водопада от думи?



Тема Re: Пише ми се.нови [re: kтoмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано24.10.06 21:12



Интересно, за това мислех да пиша и аз, но ме хвана страх. "Твърде лично" беше първата ми мисъл, хахах



Не знам, улавям се понякога как не мога и не искам да говоря, а усещам, че трябва. Сякаш си в бездна и не ти се излиза, а ако останеш още малко, няма и да можеш. Думите са се превърнали в оловни късове, които те теглят към дълбините и не ти се правят усилия да ги изваждаш навън. В един момент се оказваш увит като в тежки лиани, плъзнали около тялото ти.

Какво правиш, ако изпуснеш момента?

It feels so incomplete...

Тема Re: Пускам синови [re: reader]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано24.10.06 23:59



и, кое по дяволите е това признание? нима това, че преди отново да бъдем заедно, ще искам да бъда с много по-красиви, по-желани (от другите) и по-желаещи ме и ще бъда с тях, докато отново не се сблъскаме, за да потънем заедно в несвършващо утре?!



Тема Re: Пускам синови [re: dorset]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано25.10.06 09:33



Забравих го вече признанието.

Така е - като отложа казването на нещо, значи така или иначе не е било важно и го забравям.

Добре, че човек може да забравя.

Няма да бъдем заедно, не в този живот, колкото и да е тежко, така е по-добре. Дори и да се виждаме, и да се чукаме, и да се залъгваме, че се обичаме, няма да е. Няма да се сблъскаме с него, няма да потъваме в никакво утре, защото утрето вече се е преместило в друга посока. Вече сме в друга паралелна реалност, защото знаем. Няма я изненадата. Няма го новото, което да върне тръпката - тя затова и не се връща и не може да се върне.

Ама кой знае, може да си променя мнението след време.

It feels so incomplete...

Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
АвторOkтoмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 10:54



Това, което си писал/a също е лично.
Моят момент отдавна е изтърван...
Проговарям. Разбрах, че малко хора биха си направили труда да те чуят какво точно им казваш. Повечето живеят точно в собствените си представи...за света, така че дали говориш или мълчиш е безразлично, те тях си виждат

.



Тема Re: Пускам синови [re: reader]  
Автор TheTeacher (Онзи Който Учи)
Публикувано31.10.06 00:30



Отново е есен
камината незапалена ... рано е за това
навлечни мисли за лятото
топлината
мечта ....
листата избягали
дърветата недоумяват ...
какво ли не им угодиха че така ги напуснаха
има ли някой да каже
какво е мечтата
за лято



Sorrow is my bread

Тема Re: Пише ми се.нови [re: Okтoмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано01.11.06 08:51



"Хората" по принцип никога не са имали и няма да имат значение. Човекът би имал.
Вярно е, че не слушат - колкото и аз слушам - само думите на отделни човеци имат значение за мен. Когато техните уши се затворят, тогава става страшно.

Но вероятно дори и това не е трагедия.

It feels so incomplete...

Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
АвторHoeмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 11:31



Когато техните уши се затворят, тогава става страшно.


Мда. И търсиш ли причините?





Тема Re: Пише ми се.нови [re: Hoeмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.11.06 14:03



Понякога.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
АвторHoeмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 20:48



С намирането им как се справяш

?



Тема Re: Пише ми се.нови [re: Hoeмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано11.11.06 22:43



Често късметлийски познавам.



It feels so incomplete...

Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторниkoй и нищo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 09:30



Пиши си..:))) Щастливка...)))

На мен вече не ми се пише...
Изчерпи се импулса за писане...
Замръзна...ей тъй, в полет...
Внезапно.
От думи.
От не-думи.
......
сега просто трябва да се оттече времето...


.................



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
АвторHoeмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 10:26



А случвало ли ти се е да си мислиш, че си намерил/а причината, а да се окаже, че "тя" била "то", т.е. не била причина, а следствие

.
Малко изкилиферчено го казах, но си мисля, че объркването на посоката в причинно-следствените връзки е обусловено доста често от позицията на наблюдаващия...



Тема Re: ...нови [re: ниkoй и нищo]  
АвторHoeмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 11:56









Тема Re: ...нови [re: Hoeмвpийcka вeчep]  
Авторниkoй и нищo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 20:14



Точно така.



Тема пфунови [re: ниkoй и нищo]  
Авторнeщoтo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 01:23



кой плаща



Тема Re: Пише ми се.нови [re: Hoeмвpийcka вeчep]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано15.11.06 22:20



Случвало ми се е да съм в кръговрат, чиято посока на въртене осъзнавам твърде късно. Общо взето гледам да не му обръщам внимание - щом не съм се сетила овреме, значи така е трябвало.

Поредното доказателство за собствената ми несъвършеност и глупост.

It feels so incomplete...

Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
АвторHoeмвpийcka вeчep (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 11:03



Хубаво е да не му обръщаш внимание, но да забраниш съществуването му не можеш.
Всяко нещо около нас обогатява ежеднението ни, независимо от отношението ни към него

.



Тема Re: пфунови [re: нeщoтo]  
Авторниkoй и нищo (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 21:26



аз



Тема Съм, не съм.нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано22.11.06 09:42



Какво съм и какво не съм?

Не съм търсещият човек. Онзи, който ловува, който обикаля нощем за поредната "жертва", набелязана от съзнанието му отдавна, преди тя да е съществувала реално. Не съм от онези, които действат преди да мислят, въпреки че мисленето убива действието. Не съм от жертващите всичко, за да имат. Аз чакам да дойде моето време.

Не съм убиващият човек. Не убивам дори и миналото. Опитвам се съзнателно да не наранявам нищо и никого, но едва ли винаги успявам. Не разбирам, когато се обезглавяват хора, идеи, желания или чувства. Въпреки всичко това се случва често наоколо. Дори и на мен.

Не съм типичният човек. Не планирам, освен всекидневните си занимания. Животът ми няма нужда от план, той просто се случва, при това по най-добрият възможен начин. Не желая да изпълнявам чужда програма за качество или щастие, нито да живея чужди идеи, да се съобразявам с чуджи намерени и желания.

Не съм и женственият човек. Не се поддавам на суеверия, нито на външни спекулации. Не ходя където не ми се ходи, не говоря с който не ми се говори, не гледам каквото не ми се гледа и не играя когато не ми се играе. Никой не може да иска от мен нещо, което аз не искам за себе си. Свободна съм.

Но какво съм?

It feels so incomplete...


Тема Re: Пускам синови [re: TheTeacher]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано16.12.06 07:26



Зима.

It feels so incomplete...


Тема Година?нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано16.12.06 07:32



Точно година е минала, гледам, а на мен все още ми се пише понякога.
Променя се животът, а с него и ние, всичко върви и не спира, бърза, сякаш знае защо и накъде. Опитваме се да разтеглим времето, да го разчленим и запълним с някакви "по-смислени" дейности, забравяйки, че това ни създава занимания, но не и ново време.

Кога се приема мисълта, че нещо е свършило? Кога разбираме, че сме на края, че времето ни вече е свършило?

п.с. Честит рожден ден, Караско! Не съм те забравила.



It feels so incomplete...

Тема Re: Година?нови [re: reader]  
Автор palatka (минаващ)
Публикувано21.12.06 18:25



Нещата свършват когато ние пожелаем това.





Тема Re: Година?нови [re: palatka]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано22.12.06 21:31



Да. А ние кога пожелаваме?



It feels so incomplete...

Тема Re: Година?нови [re: reader]  
Автор palatka (минаващ)
Публикувано23.12.06 19:25



Хм. Когато се уморим. Когато престанем да вярваме.



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Авторzaio (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 13:50



www.testyourself.hit.bg



Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор reader (solitude)
Публикувано04.02.07 00:18



Сещам се за моментите, в които съм се държала като идиот. Не са един и два и ми иде да потъна в земята от срам. Същевременно знам, че ситуациите са се стекли така, защото не е било възможно иначе. И, вероятно, ако беше възможно да ги преживея отново, щях да постъпя по същия начин.

Срамът е най-излишното от всички чувства. Знам го добре, но за съжаление тази мисъл е втората, която ми идва на ум.

Иначе аз съм от хората, склонни към подобни мазохистични усещания. Такъв тип хора предпочитат да се самонараняват, внушавайки си колко са глупави и грешни, макар че знаят, че самото това е излишно, погрешно и безсмислено. Но и не могат или могат трудно да избягат от себе си, а и рядко го искат. Да, познавам и други като мен. Споделяме общо отношение към света и себе си. И винаги се изненадвам, когато открия точно емоционално копие на себе си в някой друг.

Чудя се има ли и други излишни чувства.

All I ever longed for - the presence of you...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор *Джeми* (S.N.O.B.)
Публикувано08.02.07 00:28



Има.
Вината е едно излишно чувство. Грешки се поправят чрез действия, а не чрез самобичуване, примерно.
И чувството за самодостатъчност е излишно. Така може никой никога да не разбере, че ни е имало... хъм...

п.п.: понякога все още и на мен ми се пише





Тема Re: Пише ми се.нови [re: *Джeми*]  
Автор reader (solitude)
Публикувано08.02.07 08:44



А страхът - излишен ли е и кога?

Това за самодостатъчието е интересно - и аз съм го мислила, ама не ти ли се струва, че то така или иначе няма никакво значение дали ни е имало или не, ние нямаме значение за никого щом ни няма.

И пиши, когато ти се пише, ще се радвам.



All I ever longed for - the presence of you...

Тема Любов.нови [re: reader]  
Автор reader (solitude)
Публикувано13.02.07 11:12



Тръгнал всеки за това да говори.
Няма любов.
Има секс, има и музика. Това със сигурност го има. И това е всичко. По-точно казано всичко, извън това, е измислица, суета, прах на вятъра. Да, знам, че е заради утре и че след броени дни всичко ще свърши и животът отново ще поеме нормален. Всяка година се повтаря едно и също - не ви ли омръзна?

Моят единствен 14-ти февруари беше преди 4 години, величествената пролет на 2003. Питат ме помнела ли съм дати - да, помня дори и часовете на "всяка наша малка среща" и не намирам нищо чудно в това. Искам да умра от пръсване на мозъка, препълнен с информация за всеки щастлив миг, отказал повече да ми служи, складирайки трохите на споделената страст. Красива смърт ще е...

Липсва ми понякога - вярата, че я има и ще се случи някога отново.

As I lie here bleeding


Тема Re: Любов!нови [re: reader]  
Автор lonely_tears (jOkEr)
Публикувано05.03.07 03:28



То любов да има любов взаимна 14 не ми е нужен ...

Say Somethin


Тема Re: Любов.нови [re: reader]  
Автор46 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 04:13



...туй,що не гасне...

колко ли имена има



Тема Точно прединови [re: reader]  
Автор reader (solitude)
Публикувано01.04.07 01:38



четири години, в 1 - 1.30 през нощта на първи април.

...

Няма да забравя.

As I lie here bleeding


Тема Re: Точно прединови [re: reader]  
Автор *Джeми* (слънчев лъч)
Публикувано14.04.07 12:40



Какво е станало тогава? Ако не е много нетактично да задавам подобен въпрос, де...

Моите неща, забелязала съм, се случват през май-юни и през септември. Всичко онова, което ми е важно.



Луна в Риби, в 7-ми дом - не обичам да плувам и да пия сама... хъм...

Тема Re: Точно прединови [re: *Джeми*]  
Автор reader (solitude)
Публикувано15.04.07 17:44



Предпочитам да ти напиша бележка.



As I lie here bleeding

Тема Re: Точно прединови [re: reader]  
Автор46 (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 01:54



...ako,сега спях,тези редове нямаше да ги има:)...



Тема Re: Любов.нови [re: reader]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано17.04.07 18:34



след седмица имам рожден ден.
тук влизам от дъжд на вятър.
но се сетих за мой рожден ден преди ... май вече са 4 години.
когато ми бяхте на гости. с други приятели от клуба...
видях, че си се сетила за рождения ден на Караско. и аз се сещам.
и понякога го виждам (от известно време) ...
и неловко май... се правим, че не се виждаме
защо ли
носталгия.
и на мен ми се пише.
но мисля, че отдавна никой не ме чете.

може би там и тогава друга съм била...


Тема Re: Любов.нови [re: pravist]  
Автор reader (solitude)
Публикувано18.04.07 08:53




Опитвам се да разбера четенето и писането взаимносвързани ли са.
Естествено е напоследък никой никого да не чете, макар че почти всеки пише.

Това тук е някаква съвременна форма на психотерапия май, наблюдавам засилващ се устрем за писане при наличие на належащ за решаване проблем. И мързел, другата движеща сила, но в обратна посока...

Пък вземете се поздравете с Караско някой ден, не би трябвало да е чак толкова страшно.

As I lie here bleeding

Тема Re: четенето и писанетонови [re: reader]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано20.04.07 12:21



не е задължително да са свързани. при всички случаи обаче е добре и да можеш да четеш, и да можеш да пишеш. а ако имаш и какво да напишеш след това, най-добре.

като видиш написаното, усещането ти се променя, така че за формата на терапия си права.

проблеми нямам. напоследък не ме и мързи.
просто съм в депресия, предизвикана неясно от какво



може би там и тогава друга съм била...

Тема Re: четенето и писанетонови [re: pravist]  
Автор reader (solitude)
Публикувано21.04.07 22:53



Аз винаги знам какво предизвиква депресиите, не винаги си го признавам обаче.

Абе нищо няма значение, все едно е. Животът е кратък, но за сметка на това - шибан, затова, както казваше някой - да не го мислим толкова.

As I lie here bleeding


Тема Re: Точно прединови [re: 46]  
Автор reader (solitude)
Публикувано21.04.07 22:54



А сега спиш ли?



As I lie here bleeding

Тема Пиша тук,нови [re: reader]  
Автор reader (solitude)
Публикувано25.04.07 09:06



където никой няма да ме чуе.
И слава Богу.
Сякаш викам в пустинята, а знам, че планетата не е населена.
Колко дълго може да се живее в лъжа? Може ли цял живот да прегръщаш някого без да се отдаваш напълно - или по-добре сам... Не знам.
Мисля обаче, че понякога трябва да се лъже, и не просто трябва, а е задължително.

As I lie here bleeding


Тема Re: Пиша тук,нови [re: reader]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано26.04.07 14:42



а как боли! и в двата случая.



Тема ...нови [re: reader]  
Автор Яcминa (Д.)
Публикувано26.04.07 21:51



по-добре сам.

Моята любов е моята лавина.


Тема Re: Пиша тук,нови [re: reader]  
АвторДДT (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 22:05



Мисля обаче, че понякога трябва да се лъже, и не просто трябва, а е задължително. - Добро утро


Може ли цял живот да прегръщаш някого без да се отдаваш напълно.. - Отдавай се напълно. Какво те спира? Страхове?



Тема Re: Пиша тук,нови [re: reader]  
Автор rane ()
Публикувано26.04.07 22:21



ако вярваш в неистина , и разбереш, и мълчиш...



Тема нови [re: reader]  
Автор reader (solitude)
Публикувано28.04.07 08:21



предадох сърцето си, за да позная мъдростта,
и да позная лудостта и безумието.
Познах, че и това е гонене на вятър.
Защото в многото мъдрост има много досада;
и който увеличава знание, увеличава печал."

As I lie here bleeding


Тема Re: "Инови [re: reader]  
Автор46 (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 14:42



блаженни са нисшите духом,



Тема Re: "Инови [re: reader]  
Автор *Джeми* (слънчев лъч)
Публикувано18.05.07 01:09



Не знам дали наистина никой никого не чете. Аз, във всеки случай, чета. Проблемът е, че веднага след това забравям какво съм прочела...


Може би, ако и пишех, щях да помня... хъм...

Сега се чудя: защо желанието за писане избягва успокоените духове?
Само стихиите ли пораждат вдъхновението, ъм?

Луна в Риби, в 7-ми дом - не обичам да плувам и да пия сама... хъм...

Тема Re: "Инови [re: *Джeми*]  
Автор reader (solitude)
Публикувано18.05.07 14:54



Да, убедена съм.
Защото тогава търсиш отговори, даже не и толкова утеха и успокоение, а отговор. Намериш ли го - писането губи смисъл. И стигаш до точката, в която всичко ти е досадно, до момента, в който нещо отново не те разтресе.

As I lie here bleeding


Тема Re: "Инови [re: reader]  
Автор *Джeми* (слънчев лъч)
Публикувано21.05.07 05:31



... отговор. Намериш ли го - писането губи смисъл. И стигаш до точката, в която всичко ти е досадно, до момента, в който нещо отново не те разтресе.

Ще ми се да не се съглася. Но, поне на този етап, не мога да измисля как... хъм...



Хрумва ми само, че някои хора прописват усърдно след получаването на отговорите. И се казват я Кастанеда, я Коелю...

Луна в Риби, в 7-ми дом - не обичам да плувам и да пия сама... хъм...

Тема Re: "Инови [re: *Джeми*]  
Автор reader (solitude)
Публикувано23.05.07 22:21



Всякакви ги има. И аз досаждам с глупости, не дай боже обаче да взема да си повярвам като Коелю, че манекенките ще се сдобият с втори символ на обожание.

Предполагам, че има случаи, в които дори и писането не помага...

As I lie here bleeding


Тема ...нови [re: reader]  
Автор reader (hopeless)
Публикувано05.09.07 22:59



Първата любов беше смелата. Борбена като младо животно, като скок от високо, като скоростно шофиране и сблъсък в стена. Беше дълга, неприемаща и неразбираща, сякаш не искаше да се махне - от инат и стремеж да се докаже. Тя искаше и мечтаеше, не разсъждаваше и не се мотаеше в празни приказки.

Втората беше предпазливата. Предпазлива и разсъдлива. Беше завладяваща и нова - носеше усещане за пълнота, доверие и осъществяване. Тя даваше и вземаше, беше хармония и тишина. Пристъпваше с малки бавни стъпчици и полека заемаше празните пространства.

След нея дойде дивата. Тя знаеше какво иска и беше намерила начин да се осъществи. Знаеше и, че ще е кратка, но се беше примирила с това - с цената, която трябваше да плати, за да я има. Беше силна, много силна и изгаряща, беше огън в ръцете ми и се губеше така, както пламъкът изчезва нагоре към небето.

После беше случайната. Никой не вярваше, че тя ще се случи, но изненада всички, особено участващите. С нея никой не можа да се справи - тя беше сбъркала мястото и времето. Донесе неудовлетвореност и съжаление, нещо нетипично за самата й същност. Преодоляха я, но остави широк плосък белег.

Последва я невярната. Колебаещата се и недоверяваща се на нищо, тя беше унищожена съвсем в зародиш. Доверието вече беше изчерпано и тя нямаше как да пробие твърдата повърхност на онова, което беше видимо. С един замах беше изтрита и само бегли спомени я съживяваха от време на време.

Последната Любов... Ще я кръстим страдание. С пълното съзнание за своята безсмисленост, тя все пак успя да заживее свой живот. Пасивното и неадекватно отношение й бяха царска люлка и тя цъфтеше - много бавно, много дълго тлееше и вероятно също толкова дълго ще умира. Когато е в силата си обаче, носи силни емоции и достатъчно болка.

Коя от тях е истинска?

...обичах ли, обичана ли бях,
или просто към смъртта пълзях...


Тема Re: ...нови [re: reader]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано26.09.07 17:38



и всичките се настигаха, задминаваха и кръстосваха пътеки. и оставиха единствено и само празно. усещане за нищо.



Тема Re: ...нови [re: dorset]  
Автор reader (hopeless)
Публикувано27.09.07 09:15



Не, усещането за нищо е, когато ги няма.

Добро утро!



Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Хм,нови [re: reader]  
Автор reader (furniture)
Публикувано29.12.08 10:53



поредната нощ, не знам коя вече подред от последните няколко седмици, в която го сънувам. И друг път се е случвало подобно, но не чак толкова настойчиво, сънуване.
Какво бяха сънищата - отломки от миналото или зрънца от бъдещето? Или нищо?
Всъщност няма значение, но започнах да се плаша, а страхът е лош съветник. Какво да се прави с тези неканени вклинени в мислите ни сънища, които само те разконцентрират и излишно те вкарват в театри без никаква полза?

Може би да се забравят?

Добро утро, свят!

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Хм,нови [re: reader]  
Автор Яcминa (стъпки в снега)
Публикувано29.12.08 11:53



има нещо напоследък във въздуха, и аз сънувах. няколко пъти.
мисля - сънят ни е паралелен живот. не искам да го гоня.

в такива сутрини ставам с особена усмивка :)

Всеки сам си създава Лавината, която ще го погуби.


Тема Re: Хм,нови [re: Яcминa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.12.08 12:40



има нещо напоследък във въздуха
да не си гледала "Властелина на Пръстените" наскоро?



Queen's only


Тема хах,нови [re: Last Roman]  
Автор Яcминa (стъпки в снега)
Публикувано29.12.08 13:40



позна! :)
изгледах първата част, но това изречение не го помня, сигурно подсъзнателно ми е влязло в главата :)))

Всеки сам си създава Лавината, която ще го погуби.


Тема Хах,нови [re: Last Roman]  
Автор reader (furniture)
Публикувано29.12.08 18:09



аз пък тъкмо го чета.



Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: Хм,нови [re: Яcминa]  
Автор reader (furniture)
Публикувано29.12.08 18:11




Може и да е, представяш ли си колко паралелни животи можем да изживеем така насън?
А ти можеш ли да викаш сънищата - да си намислиш за какво ти се сънува и така да стане?

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема ...нови [re: reader]  
Автор Яcминa (стъпки в снега)
Публикувано30.12.08 18:23



трудно ми е да извиквам сънища. даже почти винаги обратното става - колкото повече го искам, толкова повече немога да го сънувам. затова и винаги се радвам на внезапна поява на неочакван обичан гостенин ;)

като среща някаква извън времето е. и извън всичко.
като в "Goodnight lovers" - така, както си я "превеждам" само аз ;)

Всеки сам си създава Лавината, която ще го погуби.


Тема Re: ...нови [re: Яcминa]  
Автор reader (furniture)
Публикувано31.12.08 13:53




Някъде бяхме писали, че в сънищата душите ни си определяли срещи без ние да знаем.

Тази нощ за пореден път ми се прииска вместо да спя (и без друго не беше кой знае какво спане) - да стана и да пиша. Вече дори и не помня за какво точно.

Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема тези днинови [re: reader]  
Автор Cтpaнницa (ококорена)
Публикувано09.01.09 21:15



и аз спя сякаш неспокойно, без да сънувам, но с очакване за нещо. събуждам се рано, въртя се в леглото... сънищата ми обикновено са странни, но със сюжет. веднъж сънувах как с колега от работа организирахме митинг.
от друга страна, героите от приятните ми сънища нямат лице - може би защото още не съм ги срещнала...
не знам дали обичам да сънувам, но определено държа на съня си. 8 часа по възможност, моля



http://desisportrait.blogspot.com

Тема Re: тези днинови [re: Cтpaнницa]  
Автор reader (furniture)
Публикувано10.01.09 14:23



Аз пък с удоволствие бих разменила съня за нещо по-запомнящо се.



Между моята Любов и мене се изправят
триста нощи, сякаш триста зида...


Тема Re: ...нови [re: reader]  
Автор terminator.x ()
Публикувано12.01.09 01:45



След Последната идва друга, Другата. Смислена и устремена :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.