Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Нощни птици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За смъртта.нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано02.05.06 02:45



това за водата може би се досещаш - взех го от една детска приказка,

май не е беше точно от там че утрото е по-мъдро, но сега мисля да проверя,

лека нощ



Тема Re: въртим се...нови [re: Яcминa]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.05.06 08:52



Натанцува ли се?

Добро сънено утро! Днес ще е тежък ден, но ще свърши.

It feels so incomplete...


Тема Re: За смъртта.нови [re: Kpъr]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано03.05.06 08:53




И по-мъдро ли е?

It feels so incomplete...


Тема ---0---нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано14.05.06 19:59



Мирише на кафе със сметана, в компанията на Анатема и техния "Съд", мисля за всичко, което съм пропуснала някога. Приятелски срещи, бягства от училище, споделена любов, домашен тормоз, да бъда лоша, гримирането, нощувания в дискотеки и клубове, много МУЗИКА, малко музика, да се науча да пуша и да правя любов на лунна светлина, да скоча, да не скоча, да пътувам надалече сама... И много други, разбира се.

А колко спечелих.

Щях ли да съм пак аз, ако бях минала през всичко онова?

Интересно е, че човек се формира от своето минало, но не е добре често да се върща към него, най-малко - защото е болезнено понякога и най-много - защото е безсмислено, тъй като не можеш да го преживееш отново, не и по същия начин. Можеш да си спомняш какво-е-било и най-вероятно - да изпиташ почти същото, каквото си изпитвал тогава. Емоционалната ни памет пази усещанията дори и картините отдавна да са се размазали, подобно на неумела снимка от начинаещ фотограф.

А аз имам ужасна памет.

It feels so incomplete...


Тема Re: ---0---нови [re: reader]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано16.05.06 01:41



ти - лоша ?

ха, мечтай си



Тема Все повеченови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано16.07.06 15:48



се чудя дали наистина те е имало - дали просто не съм си те измислила, така, както обичам да си измислям идеалностите. Дали не съм си измислила пръстите ти, топлите докосвания зиме или леда ти лятото? Или може би е имало някога някъде нещо, спомням си някава болка и рани от удари, но сега по мен няма нищо. Белезите - избелели от времето, косата ми - осветляла от летежа на дните, а дланите - загрубели от многото чужди докосвания.

Съчинила съм си всички срещи, всички опити да бъдем заедно, когато е било невъзможно. Нарисувала съм те, какъвто съм искала да бъдеш - разбиращ и красив, може би съвсем ненужно. Заличила съм онова, което ме е дразнило и вече не помня дали и какво е било то. И сега вече не знам дали те е имало.

Имам само спомен, който май дори не е истински.
Да си измислиш спомена - трудно може да има нещо по-тъжно.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано07.08.06 00:13



Най-новото ми лично откритие: зад всяко нещо, зад всяко чувство си има причина. Ако успееш да намериш причината, получаваш и контрола върху чувството.

Сега тече период на изпитване - дали и тази теория ще се докаже или ще се отхвърли като много други.

It feels so incomplete...


Тема Re: Пише ми се.нови [re: reader]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано09.08.06 12:00



работата винаги е била зле, ама чак толкова, че да почнем да си измисляме спомените!!!...
и виденията наяве, дето ги няма за никой друг. щото няма очи да ги види. и чувството, че не си владетеля на чувства, а само ги излъчваш като мтелска антена. и отсрещния дето не ги усеща чувствата по същия мой (твой, негов) начин. и като не видиш причина за повече излъчвания не можеш да контролираш, щото няма какво.
просто емисията свършва, пускаме търг за нова продукция. щото чувството си задремва, презарежда се и пак избликва.
простичка истина - има причина - има чувства. има и контрол върху чувствата - докога да продължат. после малко летаргия и после пак - кръговрат се нарича. та, така.



Тема Re: Пише ми се.нови [re: dorset]  
Автор morning_star1 (различна)
Публикувано16.08.06 14:22



Не знам как точно можем да контролираме чувствата си, но съм разбрала, че това си е борба, устояване. Защото чувствата могат както да бъдат полезни, така и измамливи и да те вкарват в състояния, които те превръщат в жалка картинка за теб самия понякога. И ако не си в състояние да отстраниш причината, трябва да се противопоставиш на състоянието, което е резултат, следствие от така развихрилите се в теб чувства, без да си ги канил понякога.

И ако в един момент успееш да надвиеш чувството в теб, това е добре, но се питам докога, докога ще успеем да бъдем необезпокоявани от така натрапилото се чувство. Можем ли да го прекършем от корен се чудя, за да не може да бъде нежелан дразнител? Но какво да правим като сме само едни обикновени хора и никой май не е застрахован от чувствата - поканени или не.
Но е добре и човек да бъде разумен и да не позволява на чувствата му да го водят за носа. Да проявява сила, за да може да надвива над чувствата, тогава, когато не желае да нарушават душевният му комфорт.

Бъди себе си, открий себе си!

Тема Re: Пише ми се.нови [re: dorset]  
Автор reader (I long for you)
Публикувано21.08.06 08:59



Жега.
Ама толкова горещо, че вече не ти пука колко. И все пак не толкова горещо, както тогава. Още я помниш онази безумна година, когато дърво и камък се пукаха от горещината и въздуха трептеше в мараня.
Сега е просто горещо. Опитваш се да дишаш на малки глътки въздух, смесвайки ги със студена вода. Даже помага. Оставяш от теб да се оттече отровата ти и да замине някъде из канавките. И опитваш да оцелееш в очакване на нощта, когато ще можеш да свършиш всичко.

Та и с чувствата тъй...

It feels so incomplete...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.