Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Нощни птици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Можете ли да ми кажете...нови  
Автор _Aneta_ (Черната роза)
Публикувано01.08.01 20:29



... има ли смисъл да се живее? Не че искам да се самоубивам, но по дяволите, какъв е смисълът??? Ние просто като че ли съществуваме. Ядем, пием, отделяме, размножаваме се, остаряваме, умираме... След нас други и така върви... Можете ли да кажете какъв е смисълът в този абсурден кръговрат? Дали Смъртта не е по-добро решение? Дали хората се страхуват не от нея, а от неизвестното.
А тя може да е по-прекрасна от живота, който е отвратително безсмислен.
Преди мислех че има някакъв смисъл да се живее, но вече изобщо не знам дали е така...



Тема Re: Можете ли да ми кажете...нови [re: _Aneta_]  
Авторanonimno (Нерегистриран)
Публикувано01.08.01 21:23



Vseki sam namira otgovora na tozi ?[kakuv e smisula da se jivee]
Poniakoga tukmo si mislish che si nameril otgovara i xop,okazvash se pak tam ot kudeto si trugnal.Otgovorut e EDIN:
TURSI DOKATO NAMERISH.Vseki rano ili kusno,e moje i da e tvurde kusno no vseki namira otgovora na tozi vupros i toi e razlichen za vseki,zachtoto vseki zovek se otlizava ot drygite sus svoiata individyalnost.bla-bla,drun ta plias
MNOGO MNOGO NE MY MISLI,TAKA E PO_LEKO I PO_LESNO
4AO



Тема Re: Можете ли да ми кажете...нови [re: _Aneta_]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано01.08.01 21:26



Анета,

Какви са твоите Цели в живота?
Имаш ли такива?
Какво ще оставиш след себе си?

Моля те, отговори ми на тези въпроси, ако искаш да си поговорим след това.



@=>=>=


Тема Моето виждане на нещатанови [re: _Aneta_]  
Автор lnsight (Shurrarist)
Публикувано01.08.01 22:05



Има смисъл да се живее точно толкова колкото и да се умре. Естествения подбор обаче по естествен път редуцира броя на хората които от 2-те алтернативи избират 2-рата, а тези които са останали всячески търсят /съзнателно или не/ причини и основания за съществуването си и това което намират много рядко е истината. Истината според мене е някъв дълбок нагон към живота, който по причина на гореспоменатия естествен подбор е по-силен от нагона към смъртта ..... всичко останало са някакви рационализации

I'm down here for your soul....


Тема Re: Можете ли да ми кажете...нови [re: _Aneta_]  
Автор Xapви ()
Публикувано02.08.01 00:42



Както insight отбеляза, смисълът на живота е толкова смислен, колкото и смисъла на смъртта. Смисълът на живеенето е в самото живеене, смисълът на смъртта е в умирането. Общо взето това е като спора за кокошката и яйцето.

Според логическия позитивизъм (едно такова странно философско направление, е, може би не съвсем философско) въпросът, не подлежащ на верифициране, е безпредметен, тоест, не си струва да се обсъжда, тъй като не може да се установи истината, дори ако такава съществува.


"Ето - покой, дайте покой на отрудения, и ето - успокоение." Но те не искаха да слушат. Исая 28:12


Тема Истината се установява,нови [re: Xapви]  
Автор Stephan (клиничен случай)
Публикувано02.08.01 01:17



когато въпросите са зададени правилно. А в случая с Витгенщайн - проблемът е че има много истини - всяка една от тях е валидна - но някои от тях помежду си са коренно противоположни. Просто според логическия позитивизъм и истините си маркират територии като кучетата, които някои разхождат сутрин из квартала.



Тема Re: Можете ли да ми кажете...нови [re: _Aneta_]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано02.08.01 11:51



Това е достатъчно смислено - да ядем, пием, отделяме и т.н. Какъв е смисъла да не правим всичко това????? Смъртта така или иначе ще дойде някой ден. Няма да бързаме я. И то само защото в училище не са ни казали "децаа, ей в това и това е смисъла".

А да, без малко да забравя - от време на време ако обичаме никак няма да е зле.



Тема Re: Можете ли да ми кажете...нови [re: Xypodilec]  
АвторSelda (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 12:11



Винаги съм си мислила, че животът е една голяма подготовка за всичко, което ни чака след него...Мога много да говоря по тази тема, защото и мен ме вълнуват същите въпроси, но едва ли има смисъл при положение, че мога ясно и просто да кажа-не, според мен няма никакъв смисъл да живеем...Животът е гаден, а майката природа е една Развратница!
Има една мисъл на А. Милър: "Животът е онова, което ти се случва докато правиш планове как да живееш!"
Помисли над това.





Тема Re: Можете ли да ми кажете...нови [re: Selda]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 00:19



taia misql e strahotna-na Milqr...

az mislia,che SMISQLQT NA JIVOTA E DA BQDEM SHTASTLIVI.taka ili inache-rano ili kqsno shte svqrshi...,zashto da ne go izpolzvame ei taka-za da si prekarame priatno.az mislia,che smisqlqt e v tova-da bqdem dobri i shtastlivi..
milsia si oshte ,che che taka si natrupvame polojitelni energii,osvobojdavame se ...i prosto si TVORIM Jivot.a natrupvaiki polojitelni energii,se ZASTRAHOVAME ot vsichki loshi.prosto STAVAME PO-SILNI.i si jiveem shtaslivi i silni i daje i NE SE SESHTAME za VQPROSI kato:"Kakqv e smisqlqt na JIvota?"
taka mislia.



Тема Тази тема я нищят инови [re: _Aneta_]  
Автор Stephan (влюбен в Румяна)
Публикувано04.08.01 07:07



в клуб "Философия" - можете да обмените идеи с тях. Нали те живеят в "света на идеите" на Платон.

Виж тук:



Със здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.