Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 20.04.24 
Фен клубове
   >> Индия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Индийска музика  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано03.08.05 14:43



Понеже вече няма фрий сървъри, направих нова пощенска кутия, в която съм качила част от музиката, която имам. Идеята ми е това да е наша обща, клубна "музикална кутия", в която всеки да може да влиза и да си сваля музика - или да сподели с останалите това, което има.

Адресът е:


Адрес:
Юзърнейм: mandala
Парола: manah

Направила съм няколко папки (менюто вляво):

Bhajans - тук съм качила един диск с bhajans (не знам как се произнася.).

Classical - тук има няколко парчета, които съм определила като класическа индийска музика, съзнавайки колко относително е това. А и не съм голям познавач, така че ме извинете, ако съм неточна.

Krishna Das - това е една група, чийто стил не мога да определя, но прилича също на bhajans.

Modern Beats - тук съм събрала всевъзможна модерна музика - главно тип lounge - в която са използвани мотиви от индийска музика.

Sheila Chandra - една невероятна индийска певица.

Можете да правите и вие нови папки или да попълвате наличните. Има 3 гигабайта място, което хич не е малко - а пък ако я напълним... тогава ще му мислим.

Моля да не променяте паролата, за да може всеки да има достъп.

Ми това е. Надявам се да се изкефите.



Тема Re: уаааунови [re: Rama]  
Автор Sheetal (тъмна Индия)
Публикувано24.07.05 00:22



Рамаа, страхотно е това!!! Мислех си и аз да отворим такава тема, но тъй като съзнавам, че е ужасно обширна и неизчерпаема, оставих за по-нататък, за да имам време да се ориентирам малко повече в нейните дълбини. Ето, че ти си ме изпреварила , което е похвално.
Всъщност аз лично съм най-добра във филмовата индийска музика. Можем да отворим такава папка. Имам страшно много саундтраци и парчета, които си заслужават наистина - и ритмични, и по-стари, и модерни , и по-баладични и изобщо палитрата е пъстра. Искам тук да отбележа, че модерната индийска музика е доста добра като аранжименти и изпълнения и предполагам, че ще ви хареса.

Хайде, кажи, ако си съгласна, а аз силно се надявам, че тук ще има запознати и с другите стилове на индийската музика, за да споделят техните впечатления

Поздрав!

П.С. Веднага се ориентирам към мейла да прослушам папките :усмиф:

Редактирано от Sheetal на 24.07.05 00:24.



Тема Линкове:нови [re: Rama]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано24.07.05 00:30



Оказа се, че един от линковете, от които съм теглила огромни количества индийска музика, е оцелял по чудо някакво - ето го:



Още един линк с Bhajans (изпратен от Котката Марта - наш приятел):




Подобна "клубна кутия" съм направила и за още един клуб, чийто редовен член съм - Goa & Psychedelic Trance.



Гоа трансът е специфичен вид транс музика, в която често се използват етно мотиви - обикновено индийски. Едни от най-големите гоа транс партита са се организирали в Гоа - Индия (откъдето и името на стила). Индийската култура е на голяма почит сред повечето хора, обичащи тази музика, а на типичното транс парти неизменно присъстват индийски пръчици, видеостени с индийски мотиви и божества, чилаут зали, където се продават самоси и масала чай и т.н. Така че между двата клуба има силна духовна връзка, колкото и да нямат нищо общо на пръв поглед. Та ако някой е любопитен, може да надникне и да порови из нашия транс мюзик бокс. Типично гоа парче с "индийски привкус" е например Mahadevah на Astral Projection и The Prayer на Electric Universe.

Редактирано от Rama на 24.07.05 00:38.



Тема Re: уаааунови [re: Sheetal]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано24.07.05 00:35



Разбира се, че съм съгласна! Нали това е идеята - да споделяме "съкровищата" си, а и в същото време взаимно да се обогатим с инфо и да опознаем по-добре индийската музика във всички нейни възможни стилове и интерпретации.



Тема Re: Индийска музиканови [re: Rama]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.07.05 01:54



обожавам Кришна Дас.Това е човек не е група.Един адски хот глас!!! Обожавам Ом Нама шивая.

И шейла чандра е страхотна!!!!!

Супер си!!!
Сега остава да се окаже,че се отварят от тук!:))


Mens agitat molem

Редактирано от Fire walker на 24.07.05 01:55.



Тема Re: Индийска музика [re: Rama]  
Автор sari (непознат )
Публикувано24.07.05 08:18



Браво! Браво! Ура! Възтрожени възгласи и аплодисменти! Да видя кога ще мога да дам и аз своята лепта...



Тема Re: Индийска музика [re: Rama]  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано25.07.05 19:20



Събирам всичко, което попада в разреда "киртани"... ще бъда неизмеримо ощастливена, ако някой качи нещо в пощата

jaya bolo sri guru deva ki
ananda mai ananda mai


Тема Re: Индийска музика [re: Rama]  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано25.07.05 19:55



Рамата, просто откачих на Кришна Дас!
От колко време търся точно това - не кои да е киртани, а именни тези, до които аз самата се докоснах за първи път!
Благодаря ти, о, мое безценно съкровище...



jaya bolo sri guru deva ki
ananda mai ananda mai


Тема Re: Индийска музика [re: Rama]  
Автор sari (непознат )
Публикувано25.07.05 20:49



Започнах да се възползвам, но все още не мога да върна жеста... Опитите няма да спрат!



Тема Re: Индийска музика [re: Янa]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано26.07.05 08:42



Виж в първия линк, който съм оставила - там, ако не се лъжа, имаше цели папки с киртани. А тези дни, като имам време, ще кача дъ беста от там в кутията ни, понеже хората от чужбина вероятно няма да могат да свалят от сайта.

Пък аз ще съм благодарна, ако някой ме светне за разликата между киртан и бхаджан (или както там се произнася).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.