Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 04.07.24 
Java Лафче
   >> Технически въпроси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Pak za tia paroli i kandidati, kajete vie .....нови  
АвторBochi (Нерегистриран)
Публикувано06.10.00 23:07



Ami temata e dosta nepriatna i otdavna se zamisliame da otnemem "Operatorskite prava".
Za da ne stavat takiva neshta, obache ima i dosta nepriatni Useri poniakoga koito naistina mnozinstvoto iska da izgoni ot stajata - prosto dosadnici. Ami za tova shte kajete si ima Silence i Ignore , taka e ama mnogo ot userite ne gi izpolzvat i samo se vajkat che im dosajdat.
Drugoto koeto na men mi napravi vpechatlenie e che kogato edin znae parolite sled 1 sedmica gi znajat 100 , e kak da se ima doverie na niakogo i kak da se opredelia na kogo da se dade tova pravo.
Ami az imax idejata da bude taka che kogato niakoj vlezne s operatorski prava v chata NICKa da mu se ocvetiava s dr. cviat taka che da se znae koj e operator v momenta ili pri izvejdane na spisaka s Total users da se izpisva nakraja i Operators. Pone da se znae che v momenta ima takiva i koj sa, kakto e na niakoj dr. populiarni chat serveri. Otdelno mislex da se sloji i komanda "/ban user" koeto shte reche da se blokira tozi nick i IP za izvestno vreme (kakto i naskoro tova predloji AC), da ama kakvo bi stanalo ako ja imat tazi komanda tuj narechenite Operatori --> ami moje celia chat sled niakolko chasa da e banvan , kakto pokazva praktikata dosega. Ami dobre ako tova pravo imat samo System Adminite a tova sa i shte si ostanat samo slujiteli v Dir.bg , koito az pone moga da vi potvurdia ne sum zabeliazal da zloupotrebiavat s tia si pravomoshtia.

Taka che temata e malko trudna i ako vie imate otnoshenie ili nabludenia, pishete i vasheto mnenie.

Chao
P.S. Tova e naistina texnicheski vupros



Тема Отг: Pak za tia paroli i kandidati, kajete vie .....нови [re: Bochi]  
АвторAC (Нерегистриран)
Публикувано07.10.00 00:01



Bochi mi parolata ia nauchavat sichki zashtoto ia davate na takiva hora bre... osven tova ti, pak i tia ot dir.bg ne vlizate v chata... ako vlizahte shtiahte da imate nabludenia kakvo i zashto se sluchva i na koi hora moje da se razchita da vuvedat niakakvi pravila v chata... a tova za /ban mi az predlojih da e samo za opredeleno vreme... 5 min. nakazatelni kato v hokeia :))) heh... mislia che taka niama nachin da se zloupotrebiava... spored men nai-golemia problem e na koi davate parolata... a i ne mislia che e dobra ideia da se znae koi e operator... taka horata niama da imat doverie na tozi chovek ili pak shte go tormoziat da im pravi uslugi... moga da si priznaia che imah parolata predi vreme poradi edno prosto vashe nedomislie... i niakolko hora znaeha che moga neshta koito drugi ne mogat... no pak smeia da se pohvalia che imashe i mnogo dovolni hora vupreki fakt-a che biah neautoriziran operator. V toia smisul ne e ot znachenie tolkova dali operatora e autoriziran ili ne a dali priema suvestno tazi otgovornost. Osven tova spored men e napulno bezsmisleno da ima /warning i /broadcast... ne e nujno da preduprejdavash niakoi ili pak da mu suobshtavash da se durji prilichno... toi e naiasno koga pravi neshto koeto ne triabva da pravi... tova e... dano sum dal niakoia polezna ideia

P.S. imai predvid che ako iskate da znaete za serioznite bugove na chata vi triabvat hora koito naistina da go polzvat...



Тема Отг: Pak za tia paroli i kandidati, kajete vie .....нови [re: Bochi]  
АвторЛуннаСветлина (Нерегистриран)
Публикувано08.10.00 10:35



Ето бочи, ти сам казваш че и без това проблема с хора за оператори е много сложен, а какво би станало ако се раздават права и ей така за сътрудничество! Не знам, не мисля, че е добра идея! От малкото време в чата съм забелязал, че за права ламтят тези които най не им трябват, а иначе хората които си им е кеф просто ей така да си говорят изобщо не им трябват права!



Тема Отг: Pak za tia paroli i imam predlozenie..!нови [re: Bochi]  
Автортихата.стъпка (Нерегистриран)
Публикувано08.10.00 15:47



Значи Бочи по така повдигнатия въпрос имам определено отношение, което предвид вече почти годишния ми стаж в дира искам да изразя!
Имало е много случаи когато си правя стая за да дойдат приятели който познавам и се разбираме отлично, както и доброжелатели разбира се добре дошли и в един момент идва някой, с неясен проблем и започва да руши всичко.
Ето защо правя следното предложение:
Операторски права да се присвояват на СЪЗДАТЕЛЯ на стаята, защото така или иначе той би трябвало да има представа за какво е създал тази стая и какво иска да се дискутира там. Който не споделя тези идеи на създателя имам предвид, нека отиде в друга стая. Който мисли че може безотговорно да руши създаденото, бидейки в стаята, нека създателя, имайки тези права, го прати там отдето е дошъл - на майната си!/извинявам се за израза/
Мисля, че предложението ми има резон и си струва да се обсъди. Разбира се, след като създателя на стаята излезе, операторските права се губят от него.Когато излезе от целия чат разбира се, не само от стаята.По този начин ще се получи и още нещо - в стандартните стаи ще останат скандалджиите а ние, дето влизаме в чата да си обменяме мнения и си почиваме с приятели, ще се пренесем в създадените от нас стаи!
Ок толкова засега очаквам мнението ви уважаеми създатели !



Тема Отг: Pak za tia paroli i imam predlozenie..!нови [re: тихата.стъпка]  
АвторЛуннаСветлина (Нерегистриран)
Публикувано08.10.00 21:54



Гласувам ЗА с две ръце !!!



Тема ?? [re: тихата.стъпка]  
Авторbug (Нерегистриран)
Публикувано09.10.00 09:02



taka naistina shte e mnogo got no ne sum siguren dali moze da sde izpulni tehnicheski.. ot skromnite mi nabludenia na vuzmoznostite na operatorite - te ne samo za otdelna staia a vazat za celia chat, v smisul che niakoj moze suvsem da ne e v tvoiata staia za da go kicknesh, da mu zapushish ustata i t.n.
ne znam dali mogat da go napraviat ogranichavajki op pravata samo v stajata koiato si..
no neka adminite da kazat....az sum za :))



Тема Отг: доуточнявам ощенови [re: bug]  
Автортихата.стъпка (Нерегистриран)
Публикувано10.10.00 01:17



Значи предлагам правата да се упражняват само когато СЪЗДАТЕЛЯ е в стаята. Поради факта че постоянно те изхвърля от чата искаш или не - предлагам СЪЗДАТЕЛЯ да запазва ПРАВАТА си докато стаята съществува. Така ще се създаде реален благороден стремеж за по-добри стаи с по-интересни теми и ако хората познават създателя и му имат доверие ще са там.Мисля че е справедлито!
Очаквам мнението на авторите на чата, които повдигнаха тази тема все пак.
Мисля че технически е възможно това!
айде чао



Тема Отг: Pak za tia paroli i imam predlozenie..!нови [re: тихата.стъпка]  
АвторMissFix (Нерегистриран)
Публикувано10.10.00 03:18



+ още едно голямо ЗА!
И разбира се, че е технически възможно..Я вижте сърч!



Тема Hm?!!!нови [re: Bochi]  
АвторAC (Нерегистриран)
Публикувано10.10.00 07:41



be taia ideia za suzdatelia na staiata da e operator ne e losha... ma az kato edna vedra i optimistichno nastroena lichnost iskam da obsudim i nedostatucite na takava ideia... sega... purvo seki she iska da e operator v staita si... ili pochti seki... vtoro -- da imash takava vazmojnost oznachava da imash 100 staia za 100 useri... treto -- ako iskam da si govoria s gosho i peshko obache te sa si suzdali dve razlichni staia shansa mi za tova e minimalen... shtoto nito edin ot dvamata nema da se suglasi da si zareje staiata za da doide da si govorim... be s dve dumi nikoga niama da se suberat mnogo hora na edno mesto... osven tova ako kakto kazva tihata se sabirat samo poznati... znachitelno she se namali shansa da se zapoznaesh s nekoi... neznam... be s dve dumi vupreki che mi se struva dobra ideia mislia che e nepraktichna... mi v kraina smetka ako iskate mIRC ili IRC mi... idete tam bre... tam she si imate operatorski prava sichkite i she vidite kolko e interesno da ima 1500 stai... da se ritat horata postoianno i s dve dumi da ne stava nikaf chat... ei tova e moito skromno mnenie... chaw sia





Тема Отг: Pak za tia paroli i kandidati, kajete vie .....нови [re: Bochi]  
АвторSoley (Нерегистриран)
Публикувано10.10.00 11:06



Ами не може ли да си останат общите (стандартните) стаи и там оператор да е оторизиран от дира, а в другите да се дават права на създателя и да ги губи като напусне чата.
Абе всъщност не съм сигурна, че това ще реши проблема- все си мисля че има хора (и то не са малко) дето пак ще си го правят и без някой да им дава пароли и права и квото и да е там.
А и да ви кажа проблема е, не че имате кандидат-оператори и знаят и разпространяват паролите ви, а че тези хора са тайни- защо! Ако се знаят и имат на никовете си обозначаващи символи няма да може да се прави на мним герой,а и може и да помогне когато трябва. Тоест контрола е двупосочен. Не е нужно да раздава паролите, а просто да си върши работата.
И според мен доста по-често няма такъв в чата, а трябва.
И там за такива хайванчета дето влизат и псуват наляво и надясно по най-просташкия начин да бъдат предупреждавани и ..бам да си отиват.
а не да тормозят всички- щото и филтъра не върши работа- те такива заемат целия екран.
По скоро проблема в чата е че няма оператори, а не че има квито и да са те. Някои направо си реват за изхвърляне още с пристигането си.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.