Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 23.05.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хм...НГ vs НГ...нови  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано18.02.07 18:00



В отговор на:

Нели Воева: "Страхувам се, че идеята НОВА ГЕНЕРАЦИЯ ще бъде опорочена"
(17.02.2007)


Преди няколко месеца в Интернет пространството се появи нов сайт на реформираната култова българска група НОВА ГЕНЕРАЦИЯ. Същевременно от 2000 г. функционира първият официален сайт на групата, замислен като продължение на фенклуба на легендарната банда, който съществува от края на 80-те години на миналия век.
Както фенклуба, така и сайта през годините поддържа вдовицата на фронтмена от оригиналния състав на НОВА ГЕНЕРАЦИЯ Димитър Воев, която коментира за Avtora.com паралелното съществуване на двете "официални" интернет страници:

"Официалният сайт на НОВА ГЕНЕРАЦИЯ е newgeneration.cult.bg. Някои от хората, които в момента се афишират като НОВА ГЕНЕРАЦИЯ и представят някакъв друг сайт, са много далече от онова, което Митко правеше навремето.
Това са именно тези, които го зарязаха и заминаха да работят в Канада. Точно тогава НОВА ГЕНЕРАЦИЯ изпадна в криза, тъй като имаше идеи, имаше музика, но нямаше музиканти, които да продължат съществуването на групата.
Струва ми се нереално тъкмо тези хора, които предадоха Митко и групата навремето, в момента да възраждат НОВА ГЕНЕРАЦИЯ. Нещо повече - страхувам се, че те опорочават самата идея и променят тотално облика на групата.
Не ми се иска истинското лице на тази идея - защото НОВА ГЕНЕРАЦИЯ е преди всичко идея - да приеме някаква друга физиономия. Това е важно за мен и за феновете, сред които има и съвсем млади момчета и момичета. Не искам един ден те да останат с впечатлението, че това, което в момента е НОВА ГЕНЕРАЦИЯ, е онова, което Митко Воев правеше навремето."

Инфо: Avtora.com







Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Автор pyж (рицар)
Публикувано18.02.07 18:16



Тъп спор. И аз го прочетох днес...

Според мен е нужен компромис от старите фенове - нали не може да се върне миналото назад - и да живеем така сякаш Воев е жив - както и компромис от бандата да се нарече например "Новата Нова Генерация" - което не звучи никак лошо





Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: pyж]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано18.02.07 18:32



Никой не иска да отстъпи. Заиграването с миналото може да е фатално, но уви, в този случай не може без него.




Тема ...нови [re: pyж]  
Автор VlOLATOR (черен)
Публикувано18.02.07 19:25



"Според мен е нужен компромис от старите фенове"

...когато млякото в хладилника ти се вкисне, ти какво правиш с него!?

Изхвърляш ли го или правиш компромис със стомаха си и го изпиваш, в името на това, че някога е ставало за пиене?

--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...


Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторlamb (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 10:33



безумно е това. Като ,че ли Нели Недева-Воева е Нова генерация. А не е написала една песен през живота си. Просто поради лошо стечение на обстоятелствата притежава наследството на Мите. Но не и музиката им, не и групата колкото и да и се иска.
Жалка работа.





Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lamb]  
Авторlamb (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 10:47



Пък и не знам за какво опорочаване говори след като в ефира се появяват грозни кавъри на групата-печално известния гавър на "Само двама" в изпълнение на Петър Антонов и Йоанна. Това не е ли опорочаване ?
И кои са Катето, Мони, Алина, Кристиян и Мишо. Някакви добри познати ли?
Отвратена съм от това инетрвю. То крещи -"Аз съм Нова генерация"





Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lamb]  
Автор vogelfreiМодератор (LWTUA)
Публикувано19.02.07 14:16



В отговор на:

Това не е ли опорочаване ?




Да, И това е опорочаване. Всяко заиграване с марката "Нова генерация" след смъртта на Воев е опорочаване. Ако останалите членове искат да продължат да правят нещо, да си сменят името и толкоз.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ... [re: vogelfrei]  
Авторlamb (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 14:23



И защо трябва да си сменят името. Не мисля, че членовете на групата следва да излизат под друго име. Това име е създадено от тях. Свирили са под това име, създавали са музика под това име. Заедно. Тези внушения, които се тиражират не без помощта на въпросната "менторка" за групата са абсолютно ненужни и според мен целят името "Нова Генерация" да остане нейна запазена марка. Което е нелепо според мен.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lamb]  
Авторlamb (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 14:24



Пък все пак си мисля ,че последна дума имат феновете. Ако им хареса, нека да продължават да ги слушат. Ако ли не- просто да не го правят.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lamb]  
Автор vogelfreiМодератор (LWTUA)
Публикувано19.02.07 14:30



Ти колко фена, които приемат тази група да носи името "Нова генерация", познаваш? Щото аз нито един. Не става дума за слушане или не, а за това, че един култ от миналото бива опетняван с откровено нелепи дейности - независимо дали говорим за Васето Гюров, Петър Антонов или онези, които се подвизават под името "Нова генерация".

А юридически погледнато, ако тя държи правата над наследството на Воев, е в пълното си право да говори така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.