Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 20.06.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторlache (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 18:42



http://avtora.com/news/nowini/nowa_generaciya_mitko_woew_beshe_edin_ot_nas_i_respekta_kum_nego_e_totalen_ot_nasha_strana

Нова генерация: "Митко Воев беше един от нас и респектът към него е тотален от наша страна"

По повод на изразеното от вдовицата на Димитър Воев мнение, че не може да има два официални сайта на "Нова генерация", Avtora.com потърси гледната точка към въпроса на членовете на възродената група.

В отговор на позицията на Нели Воева Михаил Пешев каза:

Обсъдихме с цялата група въпроса и позицията ни е, че не искаме да участваме в целия този спор. Аз просто не искам да бъда слаган на първа страница в Avtora.com с някакви дрязги и разправии. Не искам да участвам в скандали по медии. Ако някой има претенции - има съд, да се обърне към него.

Отидете в Министерство на културата и проверете регистрите кой какво притежава. Това, което Нели Воева притежава, никой не й го оспорва, тя си взима пари от това нещо. Не искам да говоря повече по въпроса.

Според казаното от вдовицата на Димитър Воев не става дума за финансови, а за морални претенции...

Напротив, четете форумите, за да видите, че от вашата статия тръгнаха такива неща... Не може да става дума и за морални претенции, защото ние сме "Нова генерация", а не тя. Тя не е групата и никога не е била в групата. Тя притежава права дотолкова, доколкото това, което принадлежи на Митко като интелектуална собственост, е вече нейно.

Нашата официална позиция е, че групата сме ние - виждали сте плочи, виждали сте CD-та, виждали сте книги. Митко Воев беше един от нас и респекта към него е тотален от наша страна



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторlache (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 18:43



Вярвам, че Нели не говори от претенции към бранда, а от искрени опасения да не се опетни идеята Нова генерация.

Нели, какво точно те кара да твърдиш, че новата формация предава/опорочава/петни идеята НГ? Ако се съди от интервюто с теб в автора.сом – защото някога заминали за Канада и изоставили Митко без сподвижници (Само дето съм убедена, че са бягали от тъпата ни държава, не от него. Не важи тоя аргумент. Повече бих разбрала да ги обвиняваш в държавна измяна) Моля те, опитай се по-обективно…

Вярвам също, че новата формация не иска да спекулира с името Нова генерация.

Мишо, Мони, Крис, Кате, Аля, На 15 май 1993 г. Мони е казал: "Не искам след една година да кажат “тия се правят на Нова Генерация, а всъщност не са”. Искаме да запазим името Нова Генерация като едно светло име, което е свързано с Митко. Не искаме да вършим нещо, от което той би се срамувал, макар да съм сигурен, че той е съгласен с това, което правим. Може да се експериментира винаги в нови насоки и всичко да бъде ново и да се променя в самия миг, когато се прави. Нова Генерация не е само група, тя е едно цяло поколение. Групата се казваше така, пееше се за нови времена и за новия свят..." Аз съм от хората, които очакват публична реторика от вас. Обаче изказвания от рода на горното на Мони, но актуализирано, не ответи на обвинения, които ви въвличат в противни скандали



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторlache (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 18:50



ако ви се занимава, вижте за допълнителна перспектива по темата и в другия форум :

http://forum.newgeneration-forever.net/viewtopic.php?t=2244

(изнервя ме наличието на два форума и не ми е ясно на какво се дължи, но това е друга тема. все пак ще съм благодарна на възможни обяснения. аз лично пиша в черния, щото там случайно подхванах в един момен...)



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lache]  
Авторgost (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 18:57



haha, zabelqzvate li, che i moni v intervuto popada v grafa "predateli" ???



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: gost]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано22.02.07 23:56



Няма нищо по-тъпо от такава ситуация, в която всеки си играе на обиден, а от това страда идеята. Не смятам, че някой има право въобще да коментира делата на Нели, нито пък на останалите.
Тъпото е, че и двете страни имат право. Тъпото е, че в 2007 Нова Генерация е легенда, в която още се въртят някакви пари и медиен интерес. И естествено, има мерак към името. Защото и те, "предателите" са били част от групата.
Иначе, понякога е по-добра бързата смърт от дългата агония.
Вече не е 1988 и светогледите ни са различни. А лично аз искам нещо ново, наял съм се на претоплени манджи. Като примерно новото Ревю. Можеше да бъде просто диск със старите песни и няколко нови, вместо един албум с 2 запомнящи се песни и още няколко, които са пълен талаш.




Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторswan (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 09:42



a dali puk tja ima pravoto da komentira i da obijda po tozi na4in grupata, blagodarenie na kojato i dosega polu4ava prihodi. ne mislja, 4e ima pravo. puk kato ne iska idejata da bude opetnena za6to ne dava tekstove na Voev na bandata-ta tova e edinstvenija na4in negovoto tvor4estvo da produlzava da zivee i o6te mnogo novi hora da se zapoznajat s nego. tova ne go razbiram. na kakvo se dulzi. spored men 4oveka, koito se opitva ta spekulira s imeto Nova Gemeraciq e tja.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторlache (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 10:35



С това, че "Няма нищо по-тъпо от такава ситуация, в която всеки си играе на обиден, а от това страда идеята." съм напълно съгласна, черный ворон! Не съм съгласна обаче, че никой, освен Нели и групата няма право да обсъжда "делата" им, свързани с НГ. Всички, за които НГ е важна имат това право. Само дето е супер тъпо да обсъждат и да се занимават с за жалост възникналите "негенеративни" задявки. Защото, може никой да не ме пита, но ще си кажа, че тия задявки са пример за петнене на идеята. Знам, че Нели и останалите могат и друго яче. Искам да видя и чуя другото им яче. Искам него да обсъждам. Днес. Защото настоящите ни светогледи може да са различни, но без да изключват отпечатъка на НГ върху тях. За мен НГ (и сие) се свързва със специфична ценностна система, която въобще не е времево обвързана и няма капчица общо с претоплена манджа, Ивайло, и която няма да позволя да се превърне в спомен, доколкото ми е по силите. Не че не съм наясно, че една, на вс. отгоре дребна и кекава птичка пролет не прави...



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: swan]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано23.02.07 11:34



Колко са тези приходи ?
Милион, два?
Сумата е повече от символична, мога да съм уверен в това.


puk kato ne iska idejata da bude opetnena za6to ne dava tekstove na Voev na bandata-ta tova e edinstvenija na4in negovoto tvor4estvo da produlzava da zivee i o6te mnogo novi hora da se zapoznajat s nego.
Какво развитие с текстове, които са страхотни, но са писани преди 20 години?
И колко още кавъра ще чуя на добре познатите неща?
А те имат ли кураж да продължат идеята, като дадат нещо ново от себе си, но актуално за 2007?




Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lache]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано23.02.07 11:39



която няма да позволя да се превърне в спомен, доколкото ми е по силите

Всичко вече е спомен и по-добре, ако продължава в този дух, спомен да си остане.




Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторlache (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 12:45



кое "всичко"? ценностната система, за която говоря я живея. не само я съзнавам и помня. не я живея като гениален поет и добър музикант. по своему, според способностите. като умра, и другите евентуални като мен, тогава може и спомен да не остане, но не е дошло това време




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.