Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 20.06.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: vogelfrei]  
Авторlamb (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 14:54



Много хора познавам, повярвай ми, които им се радват и сега. За които това, че се събират е сбъдната мечта и начин повече хора да се запознаят с творчеството им. И да продължат напред, а не да ги погребваме.
Да, държи правата за текстовете и част от музиката но предполагам, че знаеш, че много от парчетата са съавторски от другите членове-от Мони, Кристиян, Михаил Пешев. Пък и начина, по който се намесва и използва името на Воев за такива игри е много недостоен. Мисля си, че те имат много повече правото да свирят тези парчета и да пеят тези текстове защото са ги създавали заедно, отколкото други хора. Но това е според мен самата.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Авторpyж (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 15:41



Добре казано, Violator! "Да изхвърлим вкиснатото мляко!", "Да погребем старите кости!" - Съгласен съм... Обаче на тези хора им се прави музика, и нека продължават да я правят... И има ли значение как се казват? Те не правят музиката на Воев, не следват идеите му... Eдва ли ще набият един голям в културният храм? Нямат толкова смелост, а имат страх... Така, че какво значение има името, лейбъл-ът - важно е какво има отзад - помия или закуска, пепел или диамант... С уважение, руж!



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lamb]  
Авторemil (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 16:54



ia ne s tozi ton



Тема ...нови [re: pyж]  
Автор VlOLATOR (черен)
Публикувано19.02.07 17:50



"И има ли значение как се казват? Те не правят музиката на Воев, не следват идеите му"

Да, има!

Именно заради това, че не правят музиката на Воев и не следват идеите му.
И особено след като това което правят, по ВСЕОБЩОТО ЕДИНОДУШНО мнение, е некачествено, беззъбо и неатрактивно!

Ама нали ако се кръстят "Кръшната Яребица"..., на изявите няма да има и 20 човека, за продажби и излъчвания изобщо да не говорим. Друго си е марката "Нова Генерация". Пропита с уханието на прекрасните песни на Димитър Воев.
Експлоатация му викам аз на това.


"Eдва ли ще набият един голям в културният храм? Нямат толкова смелост, а имат страх..."

Те отдавна го набиха кола. Още с първите изяви след т.нар. реюниън през 2003-та. Пълното разочарование на мнозинството от хората с отношение към групата, хвърли за първи път негативна светлина върху легендата. Преди това не помня да е имало критики, спорове, разделение. Одобрението беше пълно, идеята - една!
А и не познавам човек, който да е харесал и ЕДНА от изявите на новата Нова Генерация. Тук е писано много, няма смисъл да се повтаряме.

Колкото до смелостта...., аз не знам каква по-голяма смелост от това, да излезеш да свириш преди Depeche Mode. Да стъпиш на сцената на най-големите в жанра. И то - след като изобщо не си адекватен на събитието. Ни като качество на изпълнение и подготовка, ни като емоционална ангажираност. A ако името и присъствието на мастодонта Depeche Mode не може да те мотивира...., не знам какво може!

--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...

Редактирано от VlOLATOR на 19.02.07 22:54.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: lamb]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано19.02.07 21:16



безумно е това. Като ,че ли Нели Недева-Воева е Нова генерация. А не е написала една песен през живота си. Просто поради лошо стечение на обстоятелствата притежава наследството на Мите. Но не и музиката им, не и групата колкото и да и се иска.

Ами, не е безумно. Поне от юридическа гледна точка. От морална гледна точка...?
Интересно,че не се сещам за друг подобен спор в БГ музиката.
Претенции за име, което би продавало, защото има определена твърда аудитория.
Име, което обаче е заковано с друго име, свързано с неща, случили се преди 20 години.




Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Bgpunk]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 22:20



i taka da vi obiasnia niakoia ne6ta 4e mi vdigate nervite izli6no navremeto mihail pe6ev i kompania zaminaha v kanada i taka ostaviha voev sam drugi hora pak kazaha 4e bez voev niama nova generacia i tezi hora izvednaj sa setiha to4no sega da se vra6tat da napraviat niakoi lev sram i pozor



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: az]  
Авторfame (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 11:56



kvi levove, kvi gluposti. vse edno v bg mnogo se pe4eli ot music. razbira se, 4e imat pravo da izlizat pod tova ime.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: fame]  
Авторdoni (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 12:31



Хора, четете ли изобщо?

Нова генерация е моята група. С нея се забавлявам на тъмно. Пресъздавам лиричния мистицизъм на сърцето си и създавам неочаквани ситуации, които постепенно изграждат облика на нашия стил. Но това е без особено значение. Смисълът е в играта. А по-точно в творчеството. Самият процес на създаване събужда дремещите чувства и ги кара отново да потанцуват пред самите нас. Ние ги следваме неотстъпно и така изживяваме тяхното имагинерно съдържание с вкус на реалност. Понякога нещата не вървят така добре. На нас всичко ни омръзва и загубваме искрата. Тези спадове може би са закономерност, но лично мен ме изнервят и ме поставят в неудобното положение на инертност. Досега винаги сме ги преодолявали дори с цената на някои персонални промени. За никой напуснал не ми е мъчно и това ме кара да съм лек в чувствата си. По радиото и телевизията почти не ни пускат. Страхуват се от нашата искреност. Защото тя изгаря и те кара да се чувстваш неудобно, когато не си чист. Казват, че нашите песни са мрачни, защото на тях им е мрачно в главите от затворения кръг на глупостта и суетата, в който се намират. Те ми приличат на малки човечета, които се страхуват от господарите си. Само че, в случая господари няма и остава само страха. А когато понякога го преодолеят, се натъкват на собствената си посредственост, която в повечето случаи се оказва непреодолима бариера. Съжалявам ги. Това е всичко. Иначе на бас китара се свири лесно. Слагаш си ръцете - едната на грифа, другата на струните и: там, там, там. А и струните са само четири...

Димитър Воев



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: az]  
АвторLucretia (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 09:29



Айде много да не си вдигаш нервите, че току виж ти скочило кръвното. Само за пари се говори а това, че Нели Недева- Воева взима пари от авторски права никой не споменава. Докато групата, която така ожесточено плюете има изяви и се опитва по някакъв начин да се възроди, тя си получава своето ей така, клатейки се краката и плюейки по хората, които са градили всичко това заедно под това име. При всяка една тяхна изява, без да си мръдне пръста. И има наглостта да говори за опорочаване на идеята и тем подобни.
Е да, много лесно и удобно е това.



Тема Re: Хм...НГ vs НГ...нови [re: Lucretia]  
Авторdoni (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 12:37



Хахахахаха


Говорим за 20-30 лв на някакъв голам период




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.