Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 28.05.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 29.08, 17:00, Южния парк  
Автор skin_the_sun (непознат)
Публикувано22.08.06 00:20



Кампанията MTV EXIT (End Exploitation and Trafficking) продължава уникалното си музикално турне с грандиозно парти в София. Събитието ще се проведе на 29-ти август в две части – парти на открито и клубна вечер. Ian Brown, Нова Генерация и Cigaretta ще подгреят феновете от 17.00 до 22.30 в Южния парк, а визуалните ефекти ще осигурят британските VJ-и Microchunk.



Seems every path leads me to nowhere...


Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: skin_the_sun]  
Авторlvashkin (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 17:38



Впечатлих се!



Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: lvashkin]  
Авторml. (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 00:06



Ivashkin, svirite li oshte? Bi bilo dobre, si mislq...



Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: skin_the_sun]  
Автор recoil ()
Публикувано28.08.06 17:08



Нова генерация ще излязат на сцената в 19.20 и ще свирят до 20.05 (50 мин)

Найс





Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: skin_the_sun]  
Автор pyж (и роза)
Публикувано30.08.06 11:53



Жалко за новата *Нова Генерация*. Изявата им вчера (29.08) беше кофти. Лично не можах да намеря себе си или да се почувствам комфортно като у дома, сред приятели. Впечетлението ми е, че новата формация залага повече на визията, на самочувствието, на електрическия звук, и по малко на посланието, смисъла, емоцията, човешкото, интимното, мощта и бунта. Песните бяха Човекът Змия, Черно Танго, Арлина, Студен Живот, Бездействие, Да, Да, Да, Изповед. Последната песен беше кастрирана с последвало обяснение, че им е свършило времето.
Ако може да се намери *хубавото*, то е че песните на Воев ги има и още не са излезли от Играта Живот, че продължават да вълнуват и будят духовете.



Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: skin_the_sun]  
Автор RlFl (непознат)
Публикувано30.08.06 13:31



Според мен Нова генерация се представиха чудесно.
Новите парчета са в съвсем логична музикална насока, която от своя страна по никакъв начин не те кара да се препознаеш в тях и да ги сбъркаш. Напротив. Съвсем премерена и леко пулсираща електроника в добър синтез с китарите. Харесаха ми много, а забелязах и на още много хора.
Визията също беше зашеметяваща (особено водопадите по време на Waterfall )
Алина и Катето пяха ужасно добре макар, че очевидно имаше проблем с мониторите и част от кийбордите. Много добре подреден сет-в началото стари парчета, изсвирени и освежени в нови аранжименти, след което преливане към новите и финалните, пънкарливите, на които луднахме от кеф.
Прекъсването беше гадно защото бе точно в кулминацията но същото не бе по вина на групата, а на организаторите - бандата трябваше да свири точно 50 минути, които очевидно изтекоха по време на "Изповед". Според мен трябваше да ги оставят да изсвирят парчето докрай, вместо да гледаме около 30 мин. екипа на Ян Браун как подрежда сцената. Както и да е.
След това добро представяне очакваме с нетърпение и турнето наесен





Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: RlFl]  
Автор skin_the_sun (непознат)
Публикувано30.08.06 15:21



На мен ми хареса как се представиха макар че звукът не беше достатъчно добър според мен и това че прекъснаха Изповед беше наистина жалко.. а и очаквах да има повече хора..

Seems every path leads me to nowhere...


Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: RlFl]  
Авторstumble (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:30



Аз съм също много доволен от концерта :)
Но още ме е ЯД за Изповед....все едно насилствено ги свалиха от сцената.
Организатори! Какво да се прави ;)
М/у другото едното от представените нови парчета "Waterfall" е всъщност на групата на Алина Трингова - Eternity с която е творила, мисля че в Канада...



Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: RlFl]  
Автор pyж (и роза)
Публикувано30.08.06 17:00



Съжелявам, че започвам спор, но още с първото си изречение заявяваш позиция различна от моята.

Точно описваш звученето на новите песни, които са "по-леки", което от гледна точка ги прави по-популярни, по-комерсиални, по-радиозвучащи, по-смилаеми. Пънкарските песни (Да, да, да, Противодействие, Изповед, Само двама) са също залитат към поп музиката. Единствено от значение за този концерт за мен са Човекът Змия, Черно Танго, Арлина и Студен Живот, който представят един жесток свят на очуждение.

Нова Генерация с Димитър Воев има стил, който не се продължава от новата формация. Това, че се представят по определен начин чрез визия, дрехи, самочувствие не ги прави "дарк".

"Дарк" е в душата на човека. Нова Генерация е музиката на душевната болка, но също и на надеждата (песните за безнадежността могат да се схваща и като търсене на път за надежда). Ако тези мотиви и теми се изоставят и се заменят с нови с оглед на съвременния пазара, на съвременната музикална култура, това е престъпление, предателство. Надявам се да чуя на живо песни като Тъмна Земя, Ледове, както и песни албума "Отвъд Смъртта".



Тема Re: 29.08, 17:00, Южния паркнови [re: pyж]  
АвторRlFl (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 17:54



Всеки има право на мнение разбира се.
Мисля си, че е рано да кометираме толкова задълбочено новите парчета поради причината, че все пак ги чухме за пръв път. Нека си дадем малко време и съм сигурен, че същите "ще узреят" за нас или по скоро ние "ще узреем" за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.