Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 13.06.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 14:41



"Когато фактите говорят, по-добре да си замълчиш"

Аз,...що факти изпонаписах, ти не млъкна! Не ти "говорят" очевидно! Защо твоите факти трябва да "говорят" нещо на мен!?

"Не обиждай френдовете ми от кварталните кръчми, като ги сравняваш със себе си! В повечето случаи са по-интересни и по-качествени събеседници"

е, ходи си лафи с них!

Кво ми дуднеш тук!? Нит` съм те питал за нещо, нит` съм те викал!!

-------------------------------------------------
Заседанието продължава

Редактирано от VlOLATOR на 18.04.06 14:43.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 15:31



Тебе някой питал ли те беше за нещо преди да се разпищолиш по темата?


Next One Is Real


Тема Re: ...нови [re: dave]  
Автор dafh ()
Публикувано18.04.06 15:44



Дано всички са се забавлявали на писаниците ви, колкото мен



Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 16:46



"Тебе някой питал ли те беше за нещо преди да се разпищолиш по темата?"

Да! Съвестта ми ме попита!

И не съм се разпищолял, а скромно попитах, защо за забравили да поканят Черно Фередже и Устата на вечеринката! Те са и те яко в рапя
За Пулицър се борят...като оня дрисък от Хиподил

-------------------------------------------------
Заседанието продължава


Тема Re: ...нови [re: dafh]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 16:47



Не знам другите, но аз се позабавлявах добре

Next One Is Real


Тема ...нови [re: dafh]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 16:52



"забавлявали"

винаги! ...Инак няма кво да се прави в тва умряло куче - дир.бг!

Жалко, че само един се вързА,....с няколко ако видиш кво правя!

-------------------------------------------------
Заседанието продължава


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 17:50



В отговор на:

И не съм се разпищолял, а скромно попитах, защо за забравили да поканят Черно Фередже и Устата на вечеринката! Те са и те яко в рапя



Трябва скромно да отбележа, че аз против това ти скромно питане нямам и не съм имал никакви скромни или нескромни претенции.

Даже ако не беше питал, аз щях да попитам.
Май все още не си схванал, за какво ставаше дума.

Next One Is Real

Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано19.04.06 10:01



"....за какво ставаше дума"

па, за приликите и разликите между пънку и другата чалга!!

Разликата, да речем, е в изразните средства...Едните свирят, макар че СВИРЯТ е силно преувеличено, на китари, а другите на кларинети и други разни зурни!
Външният вид също може да мине за разлика, макар че според мен кича си е кич, независимо дали се изразява в лекьосани ластични дънки натикани в кубинките и шарена фланелка с черепи.....или брокат по къдриците и готски шалварки /за момите/ и разкошна лильава риза от пясъчна коприна /за момците/
Но хайде, от мен да мине - пиша го разлика, щот съм добра душа и мил човек!

Приликите:

- опростена и лесно достъпна структура на частушките /от 2 до 4 акорда, джъ-джъ-джъ/. Екстри като промяна на ритъм, сола, раздвижени линии, импровизация, обогатен аранжимент, класен инструментализъм --> не се наблюдават;
- безсмислени и най-често цинични текстове;
- основният смисъл се окончава в един единствен пункт - забава;
- масовост;
- кратковременност и мимолетност на произведенията;
- нисък образователен и културен ценз на консумиращите;





Ти даваш ли на детето си да слуша група, която пее за анални отверстия и говна в дъжда!? Пита ли те после "Тате, какво е анален оргазъм!?", "Защо въпросната Елена поема к*рове, аджеба... и това какво общо има с птичките и пчеличките!?", "Ако този батко наистина оправи кокошчицата, тя яйца ли ще снесе или нещо друго!?"....такива ми ти работи

-------------------------------------------------
Заседанието продължава


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано19.04.06 10:40



За ч...а няма да говоря - не мисля, че тук е мястото да се споменава тая дума.

Само дето не разбрах на какви "факти" се основават горните твърдения...
Аааа - сетих се.
1. Щото Дейв Геън се запалил да прави музика на концерт на Клаш
2. Щото се занимаваш от както се помниш с музикални стилове, с 90% от който съм прекратил вземане-даването си още преди около 17 години.
3. Щото ми се правиш на Пантелей Зарев и се опитваш да обясниш необяснимите за тебе думички произнесени от Воев с "трагизма на лирическия герой".
4. Щото анархия-манархията имат нещо общо с историята на човечеството. Е тва беше хубав факт, щото с пънка принципно няма.

Хубави факти, ама не вършат работа.

Няма да се спирам и на качествата на пънка.
Даже и не съм отварял дума за това - няма и смисъл - човек или има рецептори или няма за тая работа. Който си се родил с недъг - не е мой проблем да му правя рехабилитация.
Каквито и факти да ти изложа - пак ще стигнем до горните 5 точки. Аааа може да включим и баба ти Недка.

Сега ще ти обясня за какво става дума.

Моето мнение за прог рока, Вайли е много по-отрицателно в сравнение с твоето към пънка. Ти можеш да напишеш цяло изречение за пънка(така твърдеше - пък като гледам си написал повечко). Моето "изречение" свързано с прога се събира в точно една дума.
Чул ли си някога да казвам нещо отрицателно за прога (освен шеговито и със силно подчертаване на лично отношение)?
Не си ме чул, защото зная какво означава музиката за мен и какво е отношението ми към нея. И зная, че някои хора могат да усещат по същия начин дори ***** като прога примерно.
И не искам да ги ангажирам с личната си неприязън.

А това коя музика е по-качествена и коя не, не е свързано с количеството акорди в нея, нито пък с това как са изсвирени. Нито даже с това как са наместени. Качеството на музиката е критерий зависещ само от това, кой я слуша и какво от нея може да усети.

Другото са глупости и снобария.

Next One Is Real


Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано19.04.06 11:16



"прог рока"

Прогресив рокът е мъъъничка част от тоновете прекрасна музика, която е родило човечеството. В никакъв случай не е той контрапунктът на чалгата, че да го захапваш.

"Щото ми се правиш на Пантелей Зарев "

Мога да се направя и на Фани Попова-Мутафова, ако си поискам. Мога и да напиша дълъг, обоснован труд, подчертаващ достойнствата и префината оригиналност на пънка, ама не ща! Мога да направя един величествен анализ на шедьовъра "Let me да те love U",...и като фокусник да издърпам от ръкава си куп дългоухи пухкави довода, че парчето не е ЕКСТРЕМЕНТ, а символистична разкошотия, която изтънчение прог фенове не оценяват, щото сетивата им са недъгъви /така ли беше!?/ за подобни вакханалии на мисълта.
Мога и да се обадя на баба Недка да я чуя, щото не съм го правил от месец
С нея сме си пели "Пътнико свиден, пътнико млад" и "Гошко - хубавеца" на два гласа, кво знаеш ти тя е културтрегерът на n-ския пенсионерски клуб и обожава Пантелей Зарев

-------------------------------------------------
Заседанието продължава



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.