Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 13.06.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано17.04.06 17:52



Като се понаучиш на музика, тогава ще си позволяваш да разговаряш с мен, момче!


"Няма да влизам в спорове за Хиподил и Ъпсурт - нямам лично отношение.
Каквито и да са текстовете им - са си едни от интересните бг банди. А Ъпсуртите определено се различават от другите рап шитни.
По отношение на рапа - ами да вземете да прочетете книжката Рап Атака"



е, с това трябваше да започнеш....и да свършиш!

Ще прочета книжката, да! Да. Да. Непременно, да!
На дневен ред ми е след като прегледам записите на "Рап нюз" ...едно време дето ги правеше някакъв гъз в предаването "Добро Утро"

Лека вечер, момче! Аз отивам да слушам наживо пианото на гусин Мишел Льогран, а ти ходи си пусни как квичи оня нещастник Вишъс

И вземи се почерпи, че ти обърнах внимание!

-------------------------------------------------
Заседанието продължава


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано17.04.06 18:21



МИрси за Фниманието!

За Хиподил и Ъпсурт - не ме бъркай с хората дето ги слушат!
Интересни са, щото имат твърди и то многобройни фенове. И освен това - извадени от контекста на подрастващото поколение и модата. А за текстовете - ми то в дори в съвременната класика има по-вулгарни примери. Да извадя ли цитати?

За "Рап атака"-та съм абсоютно сериозен!
Просто прочети/послушай нещо на David Toop и тогава ми отговаряй насмешливо. Бтв - приятелче на Фрипарата, бате!!!
Естествено - изобщо не си забелязал контекста, в който ти предлагам четивото. Не се и надявам да го забележиш. Безнадежден си!

А за Сид Вишъс - хич не му мисли - има толкова много по-качествен пънк (нали пънка "кратковременно" съществува от около 30 години - официално де), за да слушам точно бате ти Сид.

.......
Човека който трябва да се почерпи поради отделеното внимание си ти! От около месец не съм обръщал внимание на ничии екскременти в нета. Ама от твойте ми се насълзиха очите (... и от умиление) !

Next One Is Real

Редактирано от dave на 17.04.06 18:27.



Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 09:36



"Мерси за вниманието"

е, моля!


Достатъчно писах по-горе по темата, нямам какво повече да кажа! Също нямам какво да си кажа повече с хора, с които представите ни за музика се разминават КАПИТАЛНО! Това прави всякакъв разговор излишен!

Следя и пиша в този клуб от три години...не за да си говоря за Хиподил и Ъпсурд, а за да отдавам почит на Димитър Воев!

Да се пише за Рап музика и за Хиподил, неща които аз директно отнасям в графа "чалга", в клуб на името на ГЕНЕРАЦИЯТА..., за мен си е чиста проба обида към паметта на Воев!

Слушай си там "чекай-чекай", "колега, е*и си майката" и "Елено моме, кацни ми на к*ра за да ти го тура" и не се занимавай със сериозна музика! Не ме занимавай и мен, респективно! Аз не съм те питал за мнението ти....кво ми цъфна тука да ми дуднеш!? Да ме видя да рева за теб? Да ме интересува какво мислиш!?
Знаеш ли кога ще прочета книга, посветена на рап-а??? Когато джанката роди ананас, тогава! Или когато това остане последната непрочетена от мен книга на света!

И не се пробвай да ме убедиш, че пънкът е нещо, за което си залужава да напиша повече от едно изречение и че бил съществувал 30 години! То по тая логика и старата градска песен е жива в сърцето на моята любима баба Недка!

Ако успееш да ме убедиш изобщо в нещо, значи имаш ДАРБА и можеш да убедиш религиозен палестинец, че евреите всъщност са прекрасни хора. И обратното!


-------------------------------------------------
Заседанието продължава


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 11:02



Батенце, ако не си разбрал досега, нямам нищо против личното ти отношение към пънка.
То си е лично твой проблем.
Нещото, което ме дразни е начина по който го заявяваш - не като лично мнение, а като единствената, всеобхватната и най-вярната парадигма.
Няма да е лошо да се научиш най-после да изразяваш правилно личното си отношение.
Още повече, че за мен, да се отнасяш по този начин към пънка е чиста проба обида към паметта на Воев.

А и бате, за да те зарадвам много - ето нещо писано от Воев:

УЛИЧЕН РАП

От сън напрегнат
и безумен се събуждам,
но не мисля, че въобще
от него имам нужда.

Поглеждам в огледалото -
цял кретен по бански,
физиономия озъбена,
перата ми индиански.

На тебе ти подвиквам:
Мърло, ставай вече!
Цяла нощ не спахме,
защото се съблече.

Първи, втори, трети
и така нататък,
знаеш, че се трудих
със сили без остатък.

Виждам, че закуска
няма да направиш,
по котлоните горещи
целувки ще оставиш.

Е, добре, кажи ми
поне как се казваш,
а сега се махай бързо
защото ми досаждаш.

Водата от чешмата
потича в мен ръждива,
аз нагло се усмихвам
и водка си наливам.

Не искам да съм трезвен,
защото разсъждавам.
Боли когато мисля
и не мога да създавам.

Пр.: Улични момчета,
улични късмети,
по улиците бродят.
Виждаш ли ги?

Улицата стара
е тяхната награда,
в уличния свят
намери ги!

Първи се събират.
Първи се разделят.
Първи са сред нас.
Настигни ги!

Вървиме с тебе двама
отляво и от дясно,
на празното пространство,
в което ни е тясно.

Във джоба аз ти бъркам,
във джоба ти ми бъркаш,
така крадем света,
който ни обърква.

Старците наоколо
рибешки немеят,
беззъбите им челюсти
излишно се гордеят.

Така че, генералите
и другите такива,
изобщо да го духат!
Рапът не умира!

В един град, в който няма розови сълзи и бръснарски салони, а късите поли служат за салфетки в баровете, ние хванахме флипер. На него може да играеш, но по-добре да го разкараш, защото лекарства няма. Единственото лекарство за нас е улицата.


Димитър Воев

.....
Не трябва да се слагат рамки на нещата, май...

Next One Is Real


Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 11:41



"Нещото, което ме дразни е начина по който го заявяваш - не като лично мнение, а като единствената, всеобхватната и най-вярната парадигма. "

Дреме ми, кво те дразни, на качулката! Винаги заявявам в прав текст това, което мисля! За мен това е единствената правилна позиция! Ако щеш за парадигма го приемай, ако щеш за лема..., все ми е тая. Занимавам се с музика откакто се помня, няма какво да ми кажеш ново или да ме научиш в тази област!

Тва дето си ми го пуснал не е трактовка на този "рап", който е общоприетото жаргонно понятие за музикален стил, изразяващ се в рецитиране на безумно-глупави цинични рими под съпровод на семпъл и дръм машина. "Рап" в случая е употребено като метафора на "уличния бунт"!

"Още повече, че за мен, да се отнасяш по този начин към пънка е чиста проба обида към паметта на Воев. "

Ето,...всеки тук смята, че другият обижда паметта на Воев. Това е резултат на разликата в ценностните системи. Още по-горе ти казах, че това прави "разговора" безсмислен!
Единственото достойнство на пънка е, че се гътна бързо. Почти веднага!
Пиянска, изключително простовата и нечистоплътна музика за плиткомислещи индивиди. Ти не мислиш ли така!?



-------------------------------------------------
Заседанието продължава

Редактирано от VlOLATOR на 18.04.06 11:44.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 12:14



Амчи Вайли, то рапа като идея си е чиста проба уличен бунт.
Това, което се върти по МТВ няма нищо общо с рапа (или поне с идеята му).
Така, че метафората си е съвсем на място.
И защо Воев според теб е избрал точно тази скверна дума за метафора - щото го е било гнус от нея ли? Смешно!

И да се опитвам да ти отварям очите за музиката - няма да успея - не, че нямаш достатъчно бели петна - в изобилие са.
Просто се движиш в доста тесен коловоз и излизане от него няма.

А по отношение на прадигмите - казал си го много хубаво За мен това е единствената правилна позиция... За мен!!!
Aко свикнеш да употребяваш това словосъчетание, хич няма да ти гъделичкам марксистко-ленинистките тези

Доколкото знам, Воев доста си е падал по тази "пиянска, изключително простовата и нечистоплътна музика за плиткомислещи индивиди", наречена пънк...
Айде бате - до другия анти-пънк уикенд

Next One Is Real


Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 12:47



"Просто се движиш в доста тесен коловоз и излизане от него няма."

Слушам детайлно /до степен "изучаване"/ почти всички разклонения на рок музиката! От делта блуус и фюджън..., през класик, хеви, арт и прогресив рок и метъл...., до индъстриъл и дарк уейв! Увличам се и от класическа музика.
Ако на това му викаш "тесен колковоз"..., не знам кой е широк!


През ушите ми да минали доста пънк банди /поне основните/, защото като ученик имах всякакви залитания, включая и към пънка!....че дори и към екстремния метъл. Добре че ми дойде акъла в главата, та се отървах сравнително бързо! Остана ми само сантимент към пост пънка!

"За мен"

Винаги го подчертавам! По горе - тоже! Няколко пъти споменах, че слабо ме дреме за пънкари, чалгари, малгари.....всеки да си яде квот си иска, дреме ми на качулката /това го пиша за втори път, дано пък го фиксираш!/...

"Доколкото знам, Воев доста си е падал по тази "пиянска, изключително простовата и нечистоплътна музика за плиткомислещи индивиди", наречена пънк..."

Знаеш - грънци! Единствените групи, за които съм чел и чувал Воев да проявява някакво отношение са:

King Crimson
Depeche Mode

Всичко друго са легенди!

"Айде..."

Ай!



-------------------------------------------------
Заседанието продължава

Тема ами...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 13:02



В отговор на:

Знаеш - грънци! Единствените групи, за които съм чел и чувал Воев да проявява някакво отношение са:

King Crimson
Depeche Mode



Цитат от интервю с Воев - 11 октомври 1990 г. На въпрос свързан с песните на ГЕНЕРАЦИЯТА:
Най-важното е, че са искрени. Аз винаги съм държал точно човек, ако иска да каже нещо... Затова винаги ми харесва пънкът. Това съм искал да взема и това ползвам - тази искреност и непосредственост. Това, което чувстваш, да го кажеш. Наистина това ми харесва! Има някаква поезия, която в известен смисъл художествено замъглява понятията. Тя също трябва да е подчинена на чувството. Откровеността е много важно нещо! Така смятам.

Та така...

Next One Is Real

Тема ...нови [re: dave]  
Автор VlOLATOR (д-р Фостър)
Публикувано18.04.06 13:39



Ти сериозно ме подценяваш, момче! С подобни цитати, извадени от контекст, ако мислиш, че ще ме убедиш в нещо..., си в капитална заблуда!

Чел съм го това! Не е определящо по никакъв начин!
Чудесно виждаш, че е казано в контекст на свободата за избор на позиция, а не като музикално и музикантско влияние!

Пънкът верно си е пълна слободия, спор няма. И в качеството си на такава, достойнствата и от гл. точка на МУЗИКАТА са отрицателна величина. Анархии-манархии, имат някакво отношение към новата история на човечеството, ама ние говорим за музика и поезия, не за лумпени и пролетарии!

Цитати ще ми вади... сладур!

Че той и Dave Gahan казва, че е решил да се захване сериозно с музика след като е посетил концерт на Клаш!
/до тук, ако ти го извадя....звучи сякаш "Йее, Дейв Гаан се е вдъхновил от пънк група"/...но чуй цялата история:
Gahan казва - "Видях, че мога да направя това, което правеха те на сцената и заради което ги зяпат толкова много хора, доста по-добре и по-качествено. Що да не се захвана"

Момче, съобразявай се с кого говориш, аз не съм ти френд от кварталната кръчма!

-------------------------------------------------
Заседанието продължава

Редактирано от VlOLATOR на 18.04.06 13:56.



Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано18.04.06 14:07



Когато фактите говорят, по-добре да си замълчиш, а не да пръскаш слюнки.
Изобщо не съм вадил нищо от контекст.

Не обиждай френдовете ми от кварталните кръчми, като ги сравняваш със себе си! В повечето случаи са по-интересни и по-качествени събеседници. И поназнайват доста повече неща за поезията, музиката и историята на човечеството.

Next One Is Real



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.