Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 25.04.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Леден, леден, леден  
Автор dawn4e (минаващ)
Публикувано10.05.04 17:55



е и моят ден.
В ледове потъва
слънцето във мен."

Преди време, в една декемврийска нощ, усетих за първи път СТУД. От онзи СТУД, който те кара да си представяш как изяждаш безброи кибритени клечки и нещо в теб се подпалва, за да те стопли, а СТУДЪТ продължава да е неотменно там.

Е, вече той стана част от ежедневието ми, топло ми е само понякога. Топло ми е, когато мога да съм себе си, да не се преструвам, да не лъжа, да мога да призная и най-тъмните си страни...

Странен петък – седях пред един каменен лик и водехме диалог. Аз и тя, момичето, което бях виждала няколко пъти в живота си, преди нейния живот да си отиде, красивото момиче-медиум с огнена коса...

Същата нощ за първи път ми беше истински топло. Усетих разли4ните измерения на любовта и приятелството, на себеуважението и тя беше там през цялото време. Тогава разбрах защо има хора, които ни карат да се чувстваме свободни и истински, и други, които ни обсебват, а после ни обвиняват в противното.

Първичността не победи, СТУДЪТ изчезна само за няколко часа, но един ден няма да имам нужда от кибрит. Колко невероятно усещане е осъзнаването, че има хора, които са приели СТУДА и вярват, че той ще изчезне само в някой друг живот. Та аз все още съм щастливка, понеже имам вяра и кибрит...



Тема ....в ледове потъва...нови [re: dawn4e]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано10.05.04 20:58



знаеш ли, тъкмо през тези няколко дни си мислех, че човек има нужда най-вече от енергия....която да вземе от някой друг човек....или която да прелее някъде....нещата са почти идентични - дали вземаш или даваш - няма никакво значение, важното е, че нещо се прелива.....за да създаде сила там, където е необходимо....и не е важно тази енергия да е във вид на любов между мъж и жена....напротив.....трябва просто човек...някой, който да има излъчване...

.... хората с излъчване - ...когато няма нито един от тях около теб, попадаш в междупространствие, става студено и топли единствено твоето собствено преливане към околните.....ако имаш желание да го направиш....

...иначе си тръгваш без "довиждане" и след теб завалява снега....

въпрос на избор - да се стоплиш сам, или не

странно, че я подхвана тая тема...

...I follow you...


Тема ...слънцето във мен...нови [re: Яcминa]  
Автор dawn4e (минаващ)
Публикувано11.05.04 10:42



Мдам, май енергийните ни полета си влияят и мислите ни хвърчат в една посока

Замислих се за студа в мен, когато разбрах, че под една или друга форма той се е случвал и на други хора.

И после идва изборът.... Приемаш ли студът за временно явление или си готов да му позволиш малко по малко да те вледени от страх?



Тема Re: *****...слънцето във мен...***нови [re: dawn4e]  
Автор sister_of_night (захарносиня)
Публикувано12.05.04 01:57



знаете ли....м,... беше миналото лято, застинал, безлюден следобед на малката уличка към къщи онемяла в жегата. чуваше се музика от саксофон,, медена някак и разтопена в топлото, виснеше... някой свиреше отгоре и вдигнах очи да потърся откъде идва - нямаше посока, нямаше никой...в един от прозорците на горните етажи, на тавана играеше слънчевото зайче от саксофона- единственото, краткотрайно, нервничещо , но невинно,меко искрящо доказателство , че го имаше и че музиката не минаваше просто по улицата....някакво пренасяне на съществуването....есенцията в едно петно... това толкова ме смути , че си помислих: искам живота ми да протече така - отразявайки събитията -тлеещо от събраната им чиста енергия, непокварено и независимо от грубите им повърхности , от скърцащата им механика,
резултатът от целувката на слънцето, което ги е изповядало и помилвало....само пречистената им красота...също така често си мисля, че говоря глупости.....


.... the world in my eyes...


Тема ...в моята ледена стая..нови [re: dawn4e]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано12.05.04 10:50



....когато двама човека с големи уШи седят срещу теб и между хапките спаначена пица един през друг, но без да се прекъсват, в паузите между думите на другия, всеки разказва за собствените си емоции......и за броени секунди успяват от състояние на пълен възторг да те пренесат в състояние на неудържима тъга........

....когато има един човек, с още по-големи Уши, който в едни други форуми ти е написал I FOLLOWED YOU.....

....когато един друг човек вземе от бюрото ти пясъчния часовник, за да е сигурен, че на другия ден най-после ще се преместиш пак в неговата стая....

....когато едно възторженоухилено същество ти се обади, за да те види, и, предавайки поздрави от родителите си, цяла вечер ти разказва за чудните си приключения в стил Мечо Пух....

....когато един друг човек после те накара да се захилиш кривозъбо на това, което му е щукнало да ти изпрати....

....когато накрая едно същественце те прегърне с малките си ръчички....и те целуне за лека нощ...

....когато...

...когато всичко това ти се случи в рамките на един ден....няма място за студ около теб...

...няма начин...

...I follow you...


Тема ...ела със мен..нови [re: Яcминa]  
Автор dawn4e (минаващ)
Публикувано12.05.04 12:12



... Когато нещо щукне в теб и в седем вечерта закрачиш към едни "златни мостове".

... Когато отново започнеш да търсиш смисъл на постъпките си

... Когато някой нещо ти е пожелал със силата на заклинание и то се сбъдне

... Когато някой, някъде на хиляди километри ми напише "така, че само двама ще влезем с теб във храма..."

О, да, студът изчезва и аз започвам да мечтая





Тема Aaaaaaaa...НЕ.....нови [re: Яcминa]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано13.05.04 21:17



.....не са големи...само малко са клепнали.....

Let me show you ...


Тема Re: ...ела със мен..нови [re: dawn4e]  
Автор sister_of_night (захарносиня)
Публикувано16.05.04 19:53



...когато някой приближи своята искрица до угасналата ти свещ...

...когато не виждаш лицата на хора, а усещаш топлината на усмивките им...

...когато си великодушен към всяка чужда грешка, а към своите ироничен....

тогава захвърляш палтото си, защото вече е лято...:))


.... the world in my eyes...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.