Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 02.06.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема кажете къде...нови  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 16:38



...има албумите на нова генерация на мп3?



Тема Re: кажете къде...нови [re: дядoБлaro]  
Автор dCL (Santa Dog)
Публикувано03.02.04 17:52



ami na mp3 ostana tova koeto ne e izdavano na cd :)



Forever, Otvyd Smyrtta i Forever'98 nqma da gi namerish mp3. Tova e prednamereno, sam se sehstash zashto :). Vsyshtnost ako trqbva da sme 4estni, ostanaha dosta mp3-ki na , no te sa ripnati ot kaseta. Po dobre si kupi cd-to :)

EatexudingoinksuponandbleeddecrepitbrokenbonesatcausticspellsofHELL!

Тема Re: кажете къде...нови [re: dCL]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 18:32



?zashto gi njama drugite mp3 filove ot albumtie?
njakoi e kazal da bydat iztriti ili?
ako e tyi to tuka v byglarija sme po zle ot merkite v shtatite na RIAA

ne moze tyi
znam che e dosta sporen vyprosa za mp3 filvote, no, sami da si pravim avtocenzura ne e dobre... taka izliza che albumtie na nova generacija sa samo za pravene na pari?

ne zelaja da vlizam v sporove, zashotto otnovo kazvam vyprosa e sporen i moze da stane mnogo ostyr. no dylboooko se symnjavam prikazkite na warner i drugite golemi za tova che gubeli milioni da sa verni... te sa hameleoni, i merga im s AOL go dokazva... tyi kato e jasno che ne mogat d ase spravjat s downlaod napraviha taka che da im idvat pari ot i-net potrebitelite direktno...
e.. ako DS music ili nastojashtata grupa nov ageneracia ne zelajat da gubjat pari ot eventualnite ne kupeni albumi zaradi tova che horata mogat da gi chujat na mp3, neka narpavjat neshto drugo... makar kakto kazah po rano ne znam dali te sa iniciatori na tova da ginjama mp3 filvoete ....

tui beshe moeto mnenie, i otnovo, ne zelaja da diskutiram, samo iskah da kaz atova koeto mislja.



Тема Re: кажете къде...нови [re: ivan]  
Автор Bgpunk (...sick...)
Публикувано04.02.04 07:01



В момента говорим обаче за ДС , а не за Уорнър или някоя друга компания.
При положение че има дисковете на пазара, може да си ги купиш..защото поне по този начин поддържаш групата и може да видиш нещо друго издадено след това.Това че от сайта на НГ са махнали точно тези албуми е напълно нормално и логично, и няма нищо общо с нещата , дето ти си споменал.
Самият аз не виждам защо по дяволите народът е така запленен да сваля мр3...форматът е супер, качеството е ок, ама винаги съм го смятал за една алтернатива на записите на касетка.Все едно имаш едно С90, А страна -COIL, Б страна -Dead Can Dance.Слушаш си я, гледаш как се въртят ролките и това е.Логично, повече би ме зарадвало да си взема обаче плочата или дисковете, защото всяко издание си има атмосфера.Много трудно може да се изкефя на мр3. Виж обаче, как съм радостен на плочите си..не мога да ти опиша. Всичко е до някакво естетическо ниво, което струва пари и ако харесваш дадена музика, не виждам нищо лошо в това да си платиш.
Хората в БГ много често ги тресе синдромът "Андрешко" - тоест, бой по богатите, ние сме бедни и тн. Е, хубаво, ама нещата са имат своите правила, може да има изключения...но засега в фабриките за дискове, студиотата за записи и печатниците все още искат парички.
Докато не спрат, винаги е по-добре да купиш нещата които ти харесват и искаш да подкрепиш.Още по-важно е , когато става въпрос за БГ групи...при положение , че пазарът тука се задъхва от немотия и всичко става "на клизма" за лейбълите, дето все още издават различна музика, а не "Лупа Тупа Лупа...Липсваш ми..Лупа Тупа Тупа ..." попсни.

He who dies with the most toys, wins.

Редактирано от Bgpunk на 04.02.04 07:05.



Тема Re: кажете къде...нови [re: Bgpunk]  
Автор sister_of_night (захарносиня)
Публикувано04.02.04 09:30



забравяш обаче колко е гот да имаш всичко на един диск за изпът-тогава пей сърце ( и гърло)- кеф ти "отвъд смъртта", кеф ти.......е, плочите имат друга стойност разбира се, но така ...вървиш по сивите улици и знаеш, че цялата НГ е там в уокмена, до сърцето.........
ДА ЖИВЕЯТ МП3-тата!!!:)


.... the world in my eyes...


Тема Re: кажете къде...нови [re: Bgpunk]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 10:26



na dve neshta nabljagash
- parite ot diskovete koito podkrepjat (estestveno muzikantite
- esteticheskata stoinost na nositelite kato plochi cd i tn.

nali?

mp3 e format syzdaden za arhivirane na audio filove, kakto zip i rar
tova che se e prevyrnal v neshto poveche ne trjbva da se smjata za neshto losho s koeto trjbav da se borim - kakto mezdo drugoto e absurdno opisan v encarta (pone az ne iskam decata mi sled godini da bydat manipulirani s takiva tvyrdenia)
ako njakoi gubi pari ot prodazbi na labumite (v koeto se symnjavam) ima si drugi nachini, kato koncerti s biletina cena 5-10 leva i tn.
a ako veche samata publika reshi, dai da podkrepim finansovo kato si kupim albuma, ok - tova e tehen izbor. no ne moze s cenzura da se borish sreshtu neshto takova.
realno poglednato finansi ot tegleneto na mp3 filvoe direktno otivat v i-net providerite, shtoto si plashtash za vryzkata, tyi che ima njakoi prosti reshenia, Ds music si skljuchvat partnorstvo s njaolkko i-net provideri i taka ot prosperiteta na dvete firmi pecheljat i dvete, i syotvetno ds music gi vlagat v muzikantite si.
drugijat, po-dobyr variant, sydava se edin i-net provider ot hora koito imat vryzka s takava po interesna muzika v byglaria, i koito iska da syportva tazi kultura si kupuva i-net karti ili tam naeta linija ot tjah. tyi parite se zavyrtat i ostavat v tazi sreda a ne otivat drugade.

za esteticheskata strana na nositelja, dovodite koito imash ti sa donjakyde sypostavimi na predimstvata na mp3 filvoete.
pyrvo kato obem informacija kojato mozesh da syhranish na nositelja, vyzmoznost za direktni meta tagove (koito osven da slozish url na tozi koito gi e ripnal, mozesh da vkljuchish pylnijat text na pesenta, njakakva istorija okolo neja i tn...),
samata informacija v mp3 fila e realno po dobre arhivirana i po dobre zashtitena (da ne se nadrska povyrhnosta na nositelja primenro) tyi kato e na njakolko syrvyra, po hard diskovete i CD tata na mnogo poevche hora ot kolkoto na tezi pritezavashti plochata ili audio CDto.
ako pyk njakoi primerno izdatelite na nova generacia iskat da pecheljat ot mp3 filvoe, neka vzemat da obrabotjat, masterirat neizdavanite zapisi na nova generacia i po interesnite proekti okolo tjah (+koncertni zapisi), da napravjat on-line primerno interfeis v koito mozesh da si izbirash ot vsichki zapisi okolo nova generacia, da gi proslushash i posle da kazesh iskam da "imam", toav i toav i tova, advash si gi kym list natiskash submit, i sled kato platish chrez (e-pay? tuka pone vryzkata stoi) primerno 2-3(+postesnki razhodi) leva poluchavash v poshatat si data CD s izbrani (kompilirani ot teb) zapisi na nova generacia v mp3 format + digitalni snimki, pdf natai intervjuta i statii, "bonus" videa ot koncerti i arhivni kadri... i taka natatyk

taka veche stoinosta e druga mai...

lichno az sym protiv atocenzurata


pyk ako njakoi gi mahen ot tam, shte gi kacha drugade... ne s losho namerenie , ami prosto taka zashtoto ne mislja che ima neshto losho da gi ima tezi nehsta na mp3 i koito zelae da gi chue.



Тема пей сърце, хвърчи гъз...нови [re: sister_of_night]  
Автор Bgpunk (...sick...)
Публикувано04.02.04 18:13



Преди 10-12 години се запознах с един човек. На видима възраст около 40, той седеше пред Фестивалният Комплекс във Варна и продаваше пиратски касети с неща като Disorder, Babes In Toyland, Tuxedomoon, Chaos UK...имаше и едни ужасно сладки касети без описи, с записани супер ценни неща, които никой не беше слушал и ние беснеехме и търсихме заглавия и плочи. Този човек беше една легенда за нас..."малките" фенчета...
И тъй като той се оказа прекалено нестандартен за "Системата" у нас, не можа да си намери работа. Защото знаеше истинското име на Captain Beefheart, беше готов да ти даде последните си пари, ако го помолиш...ама не можеше да се впише някъде да мести чували, за 2 лева на ден. Постепенно той продаде цялата си колекция от безкрайно ценни плочи, събирани над 20 години ...за да преживее. Вървим си по една улица във Варна и аз още недоумявам как го е направил и той ми казва...." Всичко е в главата ми и никой не може да ми го измъкне".
Ако не е в главата ти, какъв е смисъла да си го слагаш до сърцето?
Не, не съм против Мр3...просто имам друга естетика на употреба на музиката около мен.Инак, и аз имам /даже два/ мр3 плейъра.

He who dies with the most toys, wins.


Тема Re: кажете къде...нови [re: ivan]  
Автор Bgpunk (...sick...)
Публикувано04.02.04 19:00



Ами, май нещо грешно си ме разбрал. Ни съм за мр3, ни съм против...просто темата не стои пред мен. Удобно ми е, използвам го...и това е.
Не се боря против нищо, просто бих предпочел да си купя дисковете на НГ.
За когото Мр3 са ок, ами..ок...само дето аз съм колекционер, и имам други разбирания.Обичам да отварям обложки, да мириша плочите, да пипам хартията, да бърша праха, да чета за редки издания.
Пълна "ебня" ми е да се заема да пълня едно мр3 с текстове,и така нататък...още повече че мога да имам диска или плочата.
Идеите ти за продажба на музика по нет-а не са лоши, има такива опити по странско, че даже и у нас...ама нещо не забелязвам ентусиазъм.
Истината за 90% от феновете тук е "пасивна инертност" - трудно се купува нещо, трябва рекламната машина да дъни и дъни по главите им, за да дадат 10 левчета за 1 диск. Да, ама ако няма приходи, никой няма да запише нов албум, никой няма да плати студиото си.
Концертите са трудни за направа, не виждам кой печели от концерти на по-нестандартни групи.Билет 10 лева....малко множко?
Миналото лято бях на концерт на Ахат, имаха куп спонсори, билетът беше 5 лева и дадоха пакетчета пуканки. И имаше 1000 човека, ама само наемът за Летния театър е към 2000...Осветление, апаратура, разходи...и колко остава? Ако не бяха спонсорите, АХАТ по добре да си седят у дома.
Да, ама кой се навива да спонсорира и знаеш ли как се намират спонсори? Да си търсил?
В крайна сметка, и продажбата на мр3 по нет-а в Бг е същата тъпня...
Системата е толкова усложнена, че никой няма да се навие да се занимава и да хаби време за да изтегли 10 песни.
Така че, не виждам защо се нервиш? Нима ти се свидят 10 лева?
Нима не можеш да помолиш приятел за диска? Нима не уважаваш личното решение на хората от сайта на НГ, които го поддържат и хостват стотици мегабайти мр3 и видео? Напълно безплатно....
И къде видя "atocenzurata"?
Няма лошо в мр3, ама недей забравя че и музикантите искат да хапват.
И няма лошо това да стане от един хубав продукт. В нашия случай това май не е станало това, ама нейсе.

Поздрави с The Five Americans- I See The Light - LP -Abnak rcds, 1966....леко е измачкана, пука....но си я обичам.

He who dies with the most toys, wins.


Тема Re: пей сърце, хвърчи гъз...????нови [re: Bgpunk]  
Автор sister_of_night (захарносиня)
Публикувано04.02.04 20:43



не мисля, че от постингите си досега съм показала единствено, че не уважавам НОВА ГЕНЕРАЦИЯ!

не съм казала също и че няма да си купя дисковете(дори не знаех, че са издадени (това явно е отскоро).
в един много стар постинг, ако отнемай къде си спомниш, бях на първия ред от тези, които горещо се интересуваха по темата защо няма издадена официално пълна дискография на НГ!!!!! ( за да си ги купи, не задруго) ( и защо бг музиздата е толкова безцеремонен)

моля, чети (четете) малко и между редовете -
1. за плочи темата е ясна и няма да я обсъждам.
2. мп3 е !удобен! - по-малко е свързан с качество и уникалност
3. за хубавата история - БЛАГОДАРЯ - стига да не беше с назидателна цел-(това за главата си прав----(почти!!) ми е все едно на какво и къде слушам музика, защото тя се ражда там, в главата ми, след като мине през слушалките, иначе и с лекарски мога да си я слушам)
4. за естетика може да поговорим също

за ваш ужас сега ще си пусна всичко от-до на НГ на единствения си диск


.... the world in my eyes...


Тема Re: кажете къде...нови [re: dCL]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 21:57



Аз например бих си ги купил на CD обаче до момента намерих само едно и си го купих де :))))
бтв ако кажеш и магазинчето където ги продават ще е още по-добре. ... а на сайта ... мда .... впечатлен съм ...мда 5Г не се теглят лесно но за два дена се справих :)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.