Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 17.06.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Този път парти имаше....  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано13.11.03 10:00



...или поне никой не се подигра с ГЕНЕРАЦИЯТА, което съгласете се е напредък....Дори в началото два часа ГИ слушахме ТЯХ, а не някакво шибано техно.....
...искам да поздравя момчетата от "Мефисто" за ентусиазма и доброто свирене!!!!!
...следващия път обаче се надявам групите, които свирят да направят повече от два кавъра на НОВА ГЕНЕРАЦИЯ......

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: VlOLATOR]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.11.03 10:45



Бива, като за начало....

Послушахме си, попяхме, обичахме се...За съжаление отново бяхме свидетели на явлението, че всеки като се изправи пред 100 човека губи чувство за мярка. Това се отнася за група мъртви поети...не че музиката им е лоша, напротив...ала можеха да изсвирят някоя песен на НГ. Както каза Вайълейтъра песен на НГ се кавърира за два дни...Не сте съгласни?!!Може, особено, ако не сте свирили никога

Приятно съм впечатлен от група Headstall!!!!!!!!!!!!!!!! Много грамотна музика, прекрасен глас има пеещото момче, даркърски.....


Вкусен ли бе, чаят ви?!!!

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: Yassen]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано13.11.03 19:42



Супер вълнуващо беше.. Аз пиша на всички участници в идеята - НГ парти- една голяма Шестица.. И нека по-скоро да е следващия път.

Доколкото до кавърите.... забелязах че на едно от прожектираните клипчета, как НГ пеят само под съпровод само и единствено на камъчета. Е.. дано не се стигне някой ден и до там, но все пак нека не забравяме тази възможност например при екстремни условия..



Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: VlOLATOR]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано13.11.03 23:33



...и специален поздрав на "Мефисто" на басиста..

...I follow you...


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: VlOLATOR]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано14.11.03 03:56



Липсваше ми уверността, че изпълнителите на партито ще съживят идеята Нова Генерация и ще продължат да я развиват. Витае чувството, че музикантите и особено феновете са настроени песимистично, примерени са че това което е било няма да го бъде сега. Това чувство спира развитието, удря спирачка на желанието да следващ стъпките на Воев, и да бъдеш негов достоен последовател и наследник. И затова ви моля нека да има по-малко носталгия (homesick) и повече Надежда!
--------------------------------------------------- Нова Генерация Завинаги --------



Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: pyж]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.11.03 09:32



....няма нищо по-нормално от това един фен (в това число и музикантите) на Нова Генерация (и дарк музиката изобщо) да е песимистично настроен........
...."развитие" е дума, която аз не мога да употребя, когато говоря за МОЯТА музика.....сам виждаш колко сме малко и колко сме изчезващи......, за съжаление.......Понякога се чудя ние ли сме болния продукт...или другите.......

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: Яcминa]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.11.03 09:36



..ДАААААААААА....басиста на "Мефисто".....звяр си, бате....поздрави!......абе изобщо "Мефисто" КЕФЯТ!!!!!!!!

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: VlOLATOR]  
Автор dawn4e (непознат)
Публикувано14.11.03 10:14



Ако съдя от анализа, който ми бе направен вчера на тема защо аз харесвам Генерация, май аз съм болния продукт...
При все, че малко разбрах от този анализ (правен от човек, който не харесва Генерация) излезе, че музиката им била паразит в мозъка ми, който се нуждал от постоянно подхранване. Поради тази причина се оказа, че не съм си променила съществено музикалните вкусове последните 11 години, защото паразитите в мен имали нужда от постоянство и храна...



Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: dawn4e]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.11.03 12:32



....всеки си носи кръста, бих казал аз.......
.... съветвам да кажеш на твоя познат (който ти е правил "анализа"):..как ми се иска и на мен понякога да съм проста за да мога да не мисля много мнгого и да ми е лесен живота........

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: VlOLATOR]  
Авторlvashkin (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 19:47



:-)))))........ Всеки си взима по нещо... и намира за себе си, разбира се! Няма какво да се умува - ние всички сме различни!



Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: VlOLATOR]  
Авторlvashkin (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 19:54



Дайте да ви кажа нещо за кавърите - това са песни на Воев - те са класика, но не са наши песни (на другите групи) - не става да свирим само кавъри...а и не трябва - все пак трябва да се върви напред - и Митака го казваше...:-))))) Ние, от Мефисто, ще правим нови песни по негови текстова - надявам се това да удовлетвори "глада" - ... И това ще става винаги и единствено когато имаме потребност от това като музиканти ! НИКОГА НАСИЛА!



Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: lvashkin]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано15.11.03 23:46



...ооооо, никой тук не говори за правене на кавъри на сила......Далеееееееч съм от тази мисъл.....Ставаше въпрос за това, че на парти, което е замислено (и наименувано) "New Generation Party" е ЛОГИЧНО да се прави и свири ПРЕДИМНО Нова Генерация........Иначе никой не може да иска от дадена група да прави кавъри на когото и да е било ей така......, за идеята.......няма логика!!!.....Най-нормалното нещо е една уважаваща себе си група да прави СВОЯТА музика.....и никога нищо насила и за пари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....аз самия съм се занимавал с музика (в смисъл на свирене и пеене) и ми е пределно ясно, че най-сладкото е да си правиш собствените неща!!!!!!!!!.....
....иначе чест прави на вокала ви, че импровизира дори и соло онова парче......това показа желание, ентусиазъм и любов към групата........!!!!!
Поздрави....и пишете по-често тук!!!!!.....до следващото парти!!!!

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: VlOLATOR]  
Авторlvashkin (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 23:56



:-)...



Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: lvashkin]  
Автор Yassen ()
Публикувано17.11.03 00:23



Галеше ти баса, видях те!!!!!

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: Yassen]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано17.11.03 22:20



.. и от него падаха кристалчета лед..



Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: VlOLATOR]  
Автор dete (вълк)
Публикувано21.11.03 00:48



Не, знаеш ли... всъщност май само ние си мислим колко сме били малко, а всъщност не е така. Аз сама не вярвах колко хора са запознати с НГ, докато не се запознах със самите тях... за мен се оказаха много... за теб може пък да са малко...но за бройка ли говорим въобще?

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: dete]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано21.11.03 11:57



...не говорим точно за бройка......, но аз съм свидетел на времената, когато НГ бяха действаща група......,.....тогава като че ли бяхме доста повече....., вярно е че огромен процент от тогавашните фенове бяха просто слънчогледи....тоест гледаха натам, от където идва новото (модата)...и при нова мода обръщаха главиците на другаде......Такива "фенове" винаги са ми били супер противни.......Та мисълта ми бе, че към днешна дата сме малко, но в качеството съмнение НЕ МОЖЕ И ДА ИМА......., но все пак би ми се искало да не сме ЧАК толкова малко на И на брой.....

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: VlOLATOR]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано21.11.03 21:38



..НГ никога не е имала много фенове, никога...поне според мен....а пък думата "мода" мисля - няма никакво място тук..

...I follow you...

Редактирано от Яcминa на 21.11.03 21:45.



Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: Яcминa]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 21:47



мода или нови вибрации - как приемате цялата тая естетика пречупена в новото време - групи които свирят старите текстове с нова музика или старите парчета с нов аранжимент...



Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: нoв]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано23.11.03 00:59



да се говори за обобщено за всички някак не върви ..кажи тук например ваня щерева и веднага си навличаш стотици подозрителни погледи лично аз съм доволен на всяка малка стъпка напред, важното е да бъде от сърце



Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: pyж]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано23.11.03 17:25



....е, да.....ама напред е мнооого субективно понятие......нали!?!

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: VlOLATOR]  
Автор sister_of_night (захарносиня)
Публикувано24.11.03 01:32



за някои неща понякога се трябва да се върнем назад.когато Митко беше още жив, аз бях твърде малка за да разбирам, така че развих синдрома НГ само връщайки се* назад*.и въпреки това открих нещо което остана все мое *сега*
всъщност все едно е, но е движение.а движението е живот.аз съм за експериментите (честните обаче).то винаги им личи и тогава са красиви


....let me show you the world in my eyes...


Тема експериментите...нови [re: sister_of_night]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано25.11.03 18:17



....систър, да не си си помислила, че имам нещо против експериментите........напротив......обожавам АДЕКВАТНИТЕ експерименти!!!!!....стилните...., истинските.....НЕПОДВЛАСТНИТЕ НА ВРЕМЕТО!!!(напред-назад-настрани).....какво значение има ако всичко е качествено!?!

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: pyж]  
АвторlnfraRiot (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 16:46



Koi tova???



Тема Re: експериментите...нови [re: VlOLATOR]  
Автор sister_of_night (захарносиня)
Публикувано26.11.03 23:30



couldn't agree more, Violator


....let me show you the world in my eyes...


Тема Re: Какво ми липсваше?нови [re: нoв]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано30.11.03 15:43



ми...не съм се замисляла кое точно трябва да приема повече или по-малко или хич....просто като чуя нещо - или ми харесва, или не - без значение какво е като произход.....та...песента на Мефисто адски много ми хареса...;)

...I follow you...


Тема Re: експериментите...нови [re: sister_of_night]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано10.12.03 23:13



Думата "експеримент" има вкус на нещо ново, крайно, изключително..

По-скоро според мен, ако се прави нещо в посока Нова Генерация, трябва да се използват същите технически и материални изразни средства от онези времена. А идеите.. те са вечни..

Сърцето не умира ли?


Тема Re: Този път парти имаше....нови [re: lnfraRiot]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано10.12.03 23:22



Това е един измислен поетичен образ. Не се сдържах да го споделя! Нещо от изворчето на въображението.

Тук няма загадка.. но няма ли да бъде хубаво, ако въпреки всичко я има?



Сърцето не умира ли?


Тема Re: експериментите...нови [re: pyж]  
Автор Yassen ()
Публикувано10.12.03 23:31



Символизмът също е вечен. Има една нова група Headstall. Направиха ми добро впечатление...дано прокопсат!

Красотата ще спаси света...


Тема Re: експериментите...нови [re: Yassen]  
Автор pyж (и песните)
Публикувано10.12.03 23:59



Headstall значи оглавник. Интересно име, забавен символ, вплитащ се в магически асоциации. Оглавник!

Сърцето не умира ли?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.