Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 22.05.24 
Музикални
   >> Нова генерация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Beznadejnost moq lubimaнови  
Автор Ledove (новак)
Публикувано30.04.01 15:52



Kajete moje li Beznadejnosta da e lubima ,moje li da ima nadejda v beznadejnosta?



Тема Re: Beznadejnost moq lubimaнови [re: Ledove]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано01.05.01 11:20



всеки път, когато човек истински обича, той обича отчаяно, на един дъх, като за последно, защото във всяка красота има нещо болезнено тъжно. ние сме като полски цветя, красиви, дъхави, но безкрайно малки и преходни в своето съществуване и точно затова още по-красиви. но нашата мимолетност не означава, че сме жалки. напротив, ние сме ограничено въ времето и пространството проявление на безкрайната Вселена. да изпразниш старата кошница на своето "аз" и да извикаш: "Аз виждам отвъд смъртта!" значи да осъзнаваш точно това и да изживяваш всичко до болка. съзнавайки същевременно, че в очите на своята любов, в небето и изобщо в света виждаш пак себе си. това е театър на красотата, създаден за теб. наслаждавай му се, съзнавайки, че всичко, което стои зад него, е всъщност едно.



Тема страхотно казано...нови [re: the_bomb]  
Автор Cy (новак)
Публикувано02.05.01 11:14



но къде в този ред от мисли е мястото на безнадеждността...



Тема Re: страхотно казано...нови [re: Cy]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 11:21



а къде виждаш място за надежда в това, което съм казал?

а има ли изобщо смисъл от надежда? това не означава ли да чакаш нещо отнякъде, глупаво осланяйки се на някакъв смисъл в живота, който сам си си измислил?



Тема Re: страхотно казано...нови [re: the_bomb]  
Автор Cy (новак)
Публикувано04.05.01 10:32



не казвай, че живееш без надежда... и без илюзии.... Дори и да осъзнаваш, че ги има пак не можеш да ги премахнеш. Убеждението, че вече си скъсал с една илюзия е най- добрия признак, че някоя нова се е нанесла на мястото на старата :))



Тема Re: страхотно казано...нови [re: Cy]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 12:10



напротив, мисля, че целият ми живот е илюзия. номерът е да се освободиш от понятието "реалност", защото и това, което се крие зад него се оказва пак илюзия. там е работата, че всичко е като сапунен мехур, на който може да се наслаждаваш, който може да е болезнено красив, но който би трябвало да знаеш, че ще се пукне някой ден. човек всъщност няма какво да губи. и осъзнаването на това е най-голямата безнадеждност - и свобода...



Тема Re: страхотно казано...нови [re: the_bomb]  
Автор niai (непознат)
Публикувано04.05.01 23:11



мдам, когато не се надяваш - всъщност само тогава можеш да се почувстваш наистина свободен, надеждата те връзва за себе си, а понякога дори пречи да направиш това което искаш



Тема Re: страхотно казано...нови [re: niai]  
Автор SWAN (минаващ)
Публикувано06.05.01 11:58



pochti si go naluchkal/a .. :)





Тема Re: сещам се по този повод...нови [re: SWAN]  
Авторthe_bomb (Нерегистриран)
Публикувано06.05.01 15:08



...какво пише като епитаф на гроба на Казандзакис:

не се надявам на нищо
не се страхувам от нищо
свободен съм



Тема Re: сещам се по този повод...нови [re: the_bomb]  
Автор SWAN (минаващ)
Публикувано07.05.01 09:42



imenno....






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.