Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 25.05.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Искам да се сьздаде клуб Плетивонови [re: galas]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано15.12.06 10:52



извинявай , но изобщо не ми стана ясно за кои свивки на последни бримки става въпрос- тези за ръкав или за бието?



Тема Re: Искам да се сьздаде клуб Плетивонови [re: Гълъбицa]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано16.12.06 10:24



За ръкав. На кой ред трябва да започна да свивам?



Тема и аз искамнови [re: galas]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано16.12.06 12:37



Съвсем права си! Времето си тече и ще останете ненаучени. Аз - нали съм от по-старото поколение - съм понаучена от баба ми - светла й памет! Започна да ме учи още в първите класове. На две куки, на една, на пет - жилетки, шапки, терлички за бебе, чорапи...
Както се казва - никое знание не е излишно!
Още повече плетенето е доказано като един от начините за разтоварване и отпускане от напрежението, натрупано през ежедневието. Да не говорим, че е полезно - все пак можеш да си оплетеш нещо, което ще ти е не само от полза, но и ще ти е кеф, че си си го направила сама...


Аз съм определено ЗА създаването на такъв клуб. Готова съм да споделя всичко, което знам, и да помогна с каквото мога. И не само това - сигурна съм, че и аз ще науча доста неща от вас...


Я вижте на мойта мъничка внучка какви неща съм изплела... Нищо, че розовата ни рокля ни е облечена с гърба напред, а ръкавиците ни са червени... важното е, че баба ги е оплела!



Хубавото предстои...

Тема Re: Искам да се сьздаде клуб Плетивонови [re: galas]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.12.06 19:25



Не съм майсторка, ама ми се струва, че е най-добре просто да измериш с метъра необходимата ти дължина до свивката. И по самата плетка да прецениш къде точно да започнеш да свиваш. Щото нали се сещаш, че е много условно. Зависи и от преждата и от куките, а и от самата плетка. А и не забравяй, че едни плетата по-рехаво, други по-сбито.
Явно няма да направят клуб. На мен ми се искаше да е "Сръчни ръце". Сега няма къде да се похваля с новите пердета дето си шия в момента и коледната украса. Бе какво да се прави. Няма да се фалим за сега.



Тема Елате в гобленитенови [re: Karinka]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано19.12.06 10:28



И ние сме сръчковци, да не кажа че любимата ми книжка като малка беше "Моливко и Сръчко"



Тема Re: Елате в гобленитенови [re: Гълъбицa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.12.06 19:19



ами ако и останалите там са съгласни ....
щото някак не върви да се натрапваме



Тема Re: Елате в гобленитенови [re: Karinka]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано20.12.06 11:29



И преди са се пускали там теми за шевици, карета и други ръкоделия. За плетива още не , но предполагам че с това само би се обогатил клуба и определено ще има повече посещаемост , отколкото ако са разпръснати на много отделни клуб4ета в които пишат 2,3 човека, на което сме свидетели в момента




Редактирано от Гълъбицa на 20.12.06 11:32.



Тема Re: Елате в гобленитенови [re: Гълъбицa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано20.12.06 13:38



веднага идвам да се хваля с новото си перде тогава!



Тема Re: Елате в гобленитенови [re: Karinka]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано26.12.06 10:13



Значи там се местим

Ок



Тема Re: Искам да се сьздаде клуб Плетивонови [re: Karinka]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано09.01.07 02:15



На мен тази идея ми харесва много.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.