Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 22.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Клуб "Озеленяване"  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано10.06.06 07:37



Предлагам да се направи един клуб "Озеленяване", където да се пише от специалистите и любителите.



Нека генерираме полезни идеи и предложения по темата със зеленината в населените места. В клуба може да се споделя още опит, наблюдения, впечатления от зелените системи в други европейски градове(и не само). Могат да се обсъждат програми, които се използват от ландшафтните архитекти и т.н.

Сегашният клуб "Диря в парка" беше хубав като идея, но за съжаление асоциациите с името на клуба са доста смехотворни и темите се свеждат до оплаквания кой каква диря е настъпил в парка и клубът не е много вдъхновяващ са сериозни дискусии.

Очаквам да ме подкрепите! Благодаря!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.06.06 11:15



има клуб " Цветарство"
Там е пълно със специалисти





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано10.06.06 12:07



аз съм за.
моята любов са дърветата, и особено средиземноморските палми и борове



:..Want not, lack not..:

Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Kиpo]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано10.06.06 12:07



Не е точно така. :)

Клуб "Цветарство" е повече за домакини, които се питат една-друга едно-друго относно стайните си цветя.


Спор няма, че клубът е просто сладък и подреден. :)
Но озеленяването на населените места не се свежда до това кой какво цвете си отглежда в хола, в кухнята и на балкона.

Както има клуб Архитектура, така трябва да има и клуб "Ландшафтна архитектура". :)
И тъй като досегашните ми наблюдения показват, че много хора не знаят що е то ландшафт, затова предлагам клубът да се казва ясно и просто "Озеленяване".

А в него ще има кой да пише със сигурност, защото портали и сайтове за озеленяване има, но няма нито един форум, в който да се коментират наболелите проблеми и да се обменят идеи м/у професионалисти, занимаващи се с тази област или студенти, изучаващи специалността. :)



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: фoтoнчиk]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано10.06.06 12:14



Ето, ако се създаде клуб "Озеленяване" веднага ще те помоля да напишеш една голяма, илюстрована тема за това как е организирана зелената система на града, в който живееш.



После, когато я постнеш, ще те питам за разни професионални нещица, които ти може би не си забелязала на пръв поглед, но от които аз се интересувам.




Тема za Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Люб ()
Публикувано10.06.06 21:07



az sym za, shtoto ozeleniawaneto e neshto koeto ima perspektiwa kato oblast, a i rabotia na miasto, kydeto se prodawat takiwa stoki...

"Bibi is back sie hat kein Dreck am stecken sie muss checken wo sie wohnt"


Тема Re: za Клуб "Озеленяване"нови [re: Люб]  
Автор KMETAHAHETA (Henopo4eH)
Публикувано11.06.06 12:02



И аз съм ЗА, но да вземем да ги садим. А не само да си говорим къде, какви дървета имало и как се изсичали. Инак да си говорим можем доста.

Ай сиктир бе лимонадо...Не си газирана а ти хвърчи капачката.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано11.06.06 12:29



Звучи аргументирано.


Трябва ми само още малко- да видя, че има потенциален интерес. Мисля,ч е ще стане.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Kиpo]  
Автор ArchiDevil (непознат)
Публикувано11.06.06 19:10



Има клуб "Архитектура" Там могат да се обсъждат такива теми. Ландшафтните архитекти да участват в клуб "Архитектура", тъкмо ще разведрят там атсмосферата. Струва ми се излишно да има два "архитектурни" клуба.





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор ArchiDevil (непознат)
Публикувано11.06.06 19:18



Чери, аз съм архитект, но не тормозя клуб "Цветарство" с озеленяване. Там споделям личните си неволи с цветенцата на балкона. Откъде накъде си мислиш, че там клубарите са само домакини?



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: ArchiDevil]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано11.06.06 19:22



А съгласен ли си тогава клуб "Архитектура" да се прекръсти на "Архитектура и Ландшафтна архитектура"?

Аз не мисля, че мястото на ландшафтните архитекти е под шапката на архитектите.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: ArchiDevil]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано11.06.06 19:38



Какво точно поиска да ми кажеш с коментара, че не тормозиш клуб "Цветарство" с озеленяване? И аз не тормозя клуб "Цветарство" с озеленяване.



Затова отдавна ми се иска да има специален клуб, в който да се обсъждат въпросите със зелените площи в населените места.

Според мен който се грижи за подредеността в дома, за чистотата и за цветята, домакинства.
Не виждам нищо нередно в класификацията "домакин/домакиня".
Когато работим, може да ни именуват с всякакви титли, като се приберем в къщи и се заемем с рутинните домакински задължения, ставаме и домакини, нали?

Редактирано от CHERRY на 11.06.06 19:42.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Kиpo]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано11.06.06 19:53



Благодаря за подкрепата.



Мисля, ще се съберат още поддръжници, ще видим в следващите дни.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор ArchiDevil (непознат)
Публикувано11.06.06 21:36



Хм.. Нистина е добре да са двата клуба в едно. Просто защото са се изучавали тези десциплини при едни и същи преподаватели от архитектурния факултект. но..... не трябва да се месим в клуба на цветарите.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: ArchiDevil]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано11.06.06 23:04




Не ми се иска да споря с теб и да разводнявам темата.

Ландшафтната архитектура се изучава в Лесотехническия университет, а Архитектурата в УАСГ.
Доста пресилено е да се каже, че са ни преподавали едни и същи преподаватели, още повече, че никога не сме изучавали еднакви дисциплини!
Вие имате някои предмети, свързани с опознаването на растителността, които се водят от преподаватели от Лесото. На мен са ми преподавали няколко архитекти(които много уважавам и от които много съм научила!).

Въпреки това, отново казвам, че не мисля, че мястото на Ландшафтната архитектура е под шапката на Архитектурата.

Нека им отделен клуб, посветен само на озеленяването, а ти къде ще пишеш и четеш е твой личен избор.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Ludo.Pile (Градинар)
Публикувано12.06.06 13:49



С две ръце гласувам "ЗА"





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Kлyбничka ()
Публикувано12.06.06 22:04



Предлагам да се направи един клуб "Озеленяване", където да се пише от специалистите и любителите.

Предлагам, ако изобщо се осъществи този клуб, да се регистрира в секцията "професионални" Защото май специалистите ще са повече от любителите.

айййййййййййййййййде успех, озеленители.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано13.06.06 07:52



разбирам защо е това разделение от цветарство и от архитектура. ще ми е интересно в такъв профи клуб
обаче
ще ли бъде още един непосещаван мъртвороден клуб? ще има ли посещаемост ще се пише ли в него? колко са професионалистите??

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: ha!]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано13.06.06 18:56



Мястото му е в категория "професионални", но ще стане като клуб "анимация" - започна много ентусиазирано, но професионалисти там са само двамата модератора.


Скукааа

Редактирано от Гинec на 13.06.06 18:58.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано13.06.06 21:26



Хайде сега, нужно ли е с такъв негативизъм да се подхожда?!

Зелените площи са полезни за всички обитатели на градовете и селата.
Проблемите на зелените системи скоро ще започнат да вълнуват все повече хора.

След бума от ново строителството, трябва да се запази все пак някакъв баланс м/у природа и бетон.
В тази връзка, съвсем логично е да започне да се обръща повече внимание на местата, които биха могли да се превърнат в зелени оазиси.

Иначе, всеки клуб си има върхови моменти и спадове.
Абсурдно е да не се създаде един несъмнено полезен клуб, само защото съществува вероятност в даден момент да не се водят ежеминутни дискусии и това евентуално да се стори скучно на някого.

Не мога да коментирам какво е положението в клуб "Анимация", тъй като не съм чела никога там, но със сигурност темата за озеленяването е доста присърце на много хора.

Също така, за да добие популярност даден клуб, той първо трябва да се създаде.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: ha!]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано13.06.06 21:34



Доста са професионалистите.



Не се притеснявай за съдбата на клуба, сигурна съм че доста хора ще надничат там и ще пишат, стига да го има.

В крайна сметка всички сте съгласни, че озеленяването на населените места е нещо важно, но никъде не могат да се дискутират по-конкретните проблеми, идеи и начинания.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано16.06.06 11:03



Привет!

Харесвам идеята и я подкрепям, но не съм специалист, освен това не мога да обещая, че ще влизам ежедневно в клуба.
Вероятно ще си продължа да си влизам предимно в "моя" си клуб (Туризъм),
но винаги ми се е искало и със сигурност ще се радвам, ако има такова местенце, където да мога да науча нещо повече за отглеждането на това или онова дърво, храст и т.п., и където мога да попитам специалистите и да получа компетентен отговор.

Съгласен съм, че клуб "Озеленяване" е добре да е отделно от клуб "Архитектура". Например аз не съм архитект и нямам намерение да проектирам сгради, но имам такова да засаждам от време на време по някое дръвче в квартала или другаде. Определено не ми допада темите за растенията да са безнадеждно заровени между темите за стоманобетонни кофражи и супермодерни дограми. В клуб Архитектура сигурно има и ще продължи да има такива теми, но това си е в реда на нещата, защото озеленяването е част и от архитектурата. Задачата на клуб Озеленяване според моето виждане е да се наблегне на нещата, пряко свързани с растенията, използвани и от архитектите, но вече не толкова от архитектурна гледна точка, колкото от тази на хората, които отглеждат тези растения и ги засаждат на избраните от архитектите или ентусиастите места.
Представям си клуб Озеленяване като място за събиране на полезна информация как се размножават декоративни и недекоративни растения, как се отглежда разсад, как се засажда, как се залесява (надявам се да се намери и някой горски, да разкаже полезни неща), а също и какви грижи е нужно да се полагат след това...

Струва ми се, че за разлика от по-широкоспектърните клубове (като Туризъм), Озеленяване като тясно специализиран клуб ще има и нужда от модератор - CHERRY?

Ето (част от) нашия (на клуб Туризъм) скромен принос:



може и това, но е съвсем мъничко:


(естествено, има и други теми, но не мога да ги посоча сега)

и не на последно място, това:



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано16.06.06 11:21



В отговор на:

Доста са професионалистите.



На това се разчита. За да е успешен клуб като предлагания, най-важното е да събере достатъчно професионалисти.
Ти лично изглежда си такъв (поне по образование, а вероятно и по професия)?
Важно е колко такива (без да броим любителите, какъвто съм и аз) биха участвали активно в новия клуб?



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано18.06.06 08:14



тъй де :-)) щото аз определено ще чета в този клуб ( аз в много клубове чета) ама кой ще пише? щото съм нещо служебен мод в 3 такива умрели клуба та си ме боли

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано19.06.06 17:19



До тук май най-много 4-ма евентуални професионалисти са се обадили:

CHERRY - озеленител?
фотончик - озеленител?
Ludo.Pile - озеленител?
ArchiDevil - архитект
Gines - ?

Няма ли още?

CHERRY, ако наистина имаш 10-тина професионалисти-ентусиасти, помоли ги да потвърдят тук желанието си да поддържат клуб Озеленяване, и не би имало нужда от никакви дискусии - просто регистрирането на клуба ще бъде чиста формалност, защото той реално вече ще е факт.

Редактирано от .mitko. на 19.06.06 17:21.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано19.06.06 20:50



Здравей и благодаря за подкрепата.



Не ми се иска да карам колегите си специално да се регистрират в клубовете на дир.бг, за да гласуват "за" създаването на клуб "Озеленяване".

Веднъж създаден, клубът лесно ще стане популярен точно защото и нерегистрирани потребители ще могат да пишат в него- както е в "Архитектура" и "Инженери", например.
Искам да отбележа, че споменатите клубове са създадени не след гласуване, а как да кажа... по подразбиране.
Затова и не искам да карам никого да се регистрира специално, за да гласува в тази тема.

За мен си е напълно логочно и необходимо наред с другите полезни клубове, да има и клуб "Озеленяване".
Озеленяването и запазването на малкото останали зелени площи ще стане изключително важно все някога... дано да не е твърде късно.



Тема Re: za Клуб "Озеленяване"нови [re: KMETAHAHETA]  
Автор Mлaдoжeнeц ()
Публикувано20.06.06 01:15



Супер, супер!
Ще правим срещи и ще садим дървета





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано20.06.06 19:10



Права си, и на мен ми се видя странно, че тук могат да пишат само регистрирани... но явно си има причини. Можеха примерно да го направят както в глогинките - "Мнението ви ще бъде публикувано след като бъде прегледано от модератор", но явно и така им става достатъчно сложно.

Но, струва ми се, че щом тези хора смятат да пишат в предлагания клуб, все-пак по някакъв начин е добре да декларират това тук. Попитай ги - може би някои от тях ще се решат да се регистрират (ако още не са). В крайна сметка, никой не може да ги задължи после да не пишат анонимно в клуб Озеленяване (където модератори може и е добре да има, но в никакъв случай не бива да има забрана за анонимни постове).
Успех!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано20.06.06 22:01



CHERRY - озеленител?
фотончик - озеленител?
Ludo.Pile - озеленител?
ArchiDevil - архитект
Gines - архитект, който си обича цветарския клуб.



А защо има питанки срещу имената на CHERRY, фотончик и Ludo.Pile? За лудо пиле съм сигурна, че е озеленител. Фотончик е младеж, заявил желание за клуб:
живея на един средиземноморски остров, плюс тва ще ставам антрополог и изследовател на средиземно море:)
луда съм по медитерана и всичко свързано с него! история (особено древна и средновековие), религия (да, и ислам!), антропология, екология, а също и кухня. конфликти и миграция особено много.
в този клуб ще можем да обсъждаме всичко - от история на кръстоносните походи до случки по време на пътешествия и рецепти:)

Чери до сега не съм я забелязваля в цветарския клуб. Пускам линк към участията ив клубовете:

Редактирано от Гинec на 20.06.06 22:41.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано21.06.06 11:24



Значи питанката на пилето отпада веднага



Поставих ги, защото не съм го видял написано в прав текст, въпреки че до голяма степен се подразбира.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано21.06.06 19:31



В цветарския клуб има още двама специалисти със сигурност. Единият е нерегистриран, но го бива. Може би има и още, но скромничат. Винаги там клубарите получават компетентни съвети по въпросите, които си описал в предишния си постинг.





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано22.06.06 06:22



Виж, вече съм обосновала много обстоятелствено защо трябва да има клуб "Озеленяване".
След като го има написано, защо разводняваш темата и дърпаш назад?

Кажи ми защо по подразбиране да има клуб "Архитектура" и "Инженери", а да няма клуб "Озеленяване"("Ландшафтна архитектура")?

Някой би ли се сетил да попита в клуб "Цветарство" каква е процедурата да си спаси кварталната градинка от застрояване, ще ли могат да му отговорят пишещите там?
Също, на човека, който е писал за ореха, някой даде ли му компетентен съвет къде точно да отиде и какво да направи, за да не му пречи ореха повече? Не му даде!
Пишещите в темата се разделиха на два лагера- да се махне ореха и да не се маха и темата набъбва от споровете между тях, а не защото някой нещо полезно е измислил, за да се излезе от ситуацията.

Та така.

Ако сте против създаването на клуба, ОК.
Въпреки, че ти когато/ако правиш проект, вероятно не минаваш вече и без част "Озеленяване". Със сигурност мога да ти кажа, че инвеститорите на цветенца много не се радват, тъй като поддръжката им е скъпа, трудоемка и ефектът е краткотраен.
Обичам цветята и им се радвам, но озеленяването на дадено място не се заключва с това да се садят цветя. Цветарството е само малък дял от науката и изкуството на ландшафтната архитектура.

Малко хора знаят, че ландшафтният архитект е компетентен по въпросите на изграждането на водни площи, каскади, беседки, летни кухни, алейки, подпорни стенички и т.н. И познанията и труда на ландшафтния архитект могат да превърнат дори пустееща земя в желано място за разходки и общуване с природата.
Мисля, малко ти открехнах завесата за какво става въпрос, въпреки, че би трябвало да ги знаеш тези неща, а не да се налага да ги пиша.

Като специалист, също така би трябвало да си насясно, че колкото и да е красива сградата, ако площите около нея/над нея не са оформрни с дори нещичко зелено, сградата си остава студена и каквито и похвати да използваш, няма да можеш да създадеш уют и връзка човек/околна среда.

На пръв поглед е абсурдно архитект да застане против създаването на клуб "Озеленяване", но само на пръв поглед. Вярваш или не, разбирам, че може да си против, но защо си против е тема на съвсем друг разговор.

Поне не задавай въпроси, на които вече обосновано съм отговорила по един или друг начин.
Просто нямам време да пиша и да се повтарям, още повече, че в момента нищо градивно не правим, само разводняваме темата.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано22.06.06 06:32



Митко, уважавам времето на хората и не мисля, че е редно да карам някого специално да се регистрира, за да гласува в тази тема.

Когато клубът стане факт, на правилното място(в друг портал), ще има линк към към клуба и хората сами ще идват да пишат и да обсъждат каквото ги вълнува.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Hacлykи (стопаджийка)
Публикувано22.06.06 12:03



Подкрепям с две ръце създаването на клуб "Озеленяване"!
Аз съм ландшафтен архитект, поддържам каталога

и веднага ще пусна линк към клуба.
Смятам че има нужда от виртуално прастранство за професионални дискусии в нашата област. Сигурна съм че ще се има интерес, стига да го популяризираме сред колегите. Аз ще се включвам активно. Отсега предлагам няколко теми - поддържане на околоблакови пространства, безопасност на детските съоръжения, справяне с вандализма към парковата мебелировка.
Хайде, давайте, чакам с нетърпение!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано22.06.06 18:16





За мен е удобно, ако има такъв клуб, да бъде обединен или с архитектурния или с цветарски я. Например: "Архитектура и озеленяване" или " цветарство и ладшафтна архитектура". Ако стане така, ще мога да участвам. Ако се създаде нов клуб, ще трябва да губя още повече време за преглеждане на любимите ми клубове.

Чисто егоистични са ми подбудите, за което моля да ме извинят клубарите, но всички имат по няколко любими клуба и знаят колко е тромав ДИР-а от доста време и колко време се губи. Цял ден работя и само вечер мога да си позволя да миткам из клубовете.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор gallillea (непознат )
Публикувано23.06.06 17:03



Напълно съм съгласна с доводите ти за съществуването на клуб Озеленяване или Ландшафтна архитектура. принципно съм "за". досега оба4е не съм имала навика да "миткам" из виртуалните клубове, но това може да се поправи :-)), особено след създаване на такъв клуб, засягащ тясно моите професионални интереси.
Подкрепям идеята ти!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано26.06.06 11:40



За теб описанието ти на предмета на ландшафтното инженерство може и да е разводняване на темата, но за мен като неспециалист беше интересно да го прочета





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано26.06.06 11:55



Ами, вярно е, че в Дир-а и аз влизам 99% само в един клуб - Туризъм, но посещавам и специализирани форуми, само че на други места, защото в Дир-а съответните клубове не вървят и има предимно спам и празни приказки.
Но ми се струва, че Озеленяване не звучи привлекателно за спамъри и за хора, търсещи място за чесане на езици.
Оснев това, не съм съгласен, че се губи повече време за преглеждане на темите, когато са в два отделни клуба. Напротив - по подредени са така и ориентирането става по-лесно, защото дори заглавията на темите говорят повече, когато са в контекста на специфичен клуб. Новите теми по-бавно напускат първа страница и се обхващат с един поглед; и т.н.



Тема добре, имате гонови [re: CHERRY]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.06.06 13:04



дайте само да уточним подробностите-заглавие и описание)





Тема Re: добре, имате гонови [re: Kиpo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано26.06.06 20:07



Заглавието зависи от това в коя директория ще го сложиш. За описанието се посъветвай с Чери. Предлагам тя да бъде модератор. Успех!

В "професионални" има следните клубаве:
DJ
PR
Анимация
Военни
Журналисти
Инженери
Полиция
Преводачи
Реклама
Финанси
Човешки ресурси - Работа

Следва новият клуб да е: "Озеленяване" или " Озеленители".





Редактирано от Гинec на 26.06.06 20:15.



Тема Re: добре, имате гонови [re: Kиpo]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано26.06.06 20:13



а средиземно море?
за този клуб гласуваха 10 души, за моя вече има поне 20?!

:..Want not, lack not..:


Тема Re: добре, имате гонови [re: фoтoнчиk]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано26.06.06 20:20



Желая ти успешно осъществяване на клуба, който си предложил, но не го считай за "Моя клуб" Дори и клуба да стане, той не ще е "Твоят" клуб, а едно общо пространство, в което ще има винаги място и за теб.





Тема Re: добре, имате гонови [re: Kиpo]  
Автор lachistein™ (казън)
Публикувано27.06.06 03:20



от какъв зор пък



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Ludo.Pile (Градинар)
Публикувано27.06.06 07:13



Озеленяването само по себеси е творечество и знание. От една страна се рисува, но не с боички а с природни материали (растения, камъни и др.), а от друга е знание по архитектура, ботаника и др. и разбирасе много вкус и естетика.

Озеленяването е дисциплина чрез която се създават Градини...
нищо че повечето озеленители са г.з-ове..

И мисля че мястото на ОЗЕЛЕНЯВАНЕ си на 100% в КУЛТУРА И ИЗКУСТВО, а не в ПРОФЕСИОНАЛНИ..

хаиде .....хаиде....каде е новия ворум?


Редактирано от Ludo.Pile на 27.06.06 07:22.



Тема Re: добре, имате гонови [re: Гинec]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано27.06.06 11:58



знам знам:)
имах предвид клуба който предложих, затова казах моя:)
не го считам за мой, спокойно:) и мерси за пожеланието



:..Want not, lack not..:

Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано03.07.06 11:50



Има ли го вече клуба?
Айде че искам да пусна снимки на малката ни градинка в къщата и да кажете професионално какво трябва да и се пипне

Че ние само непрофесионалисти се занимаваме с нея.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: jeni4ka]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано02.08.06 13:29



Здравейте!



Първо, благодаря на всички за подкрепата, благодаря и на Киро, че ни даде пространство, в което да можем да дискутираме нещата, които ни вълнуват!

Клуб Озеленяване вече е факт. Можете да го видите в сегашния му вид, .

Клубчето все още не е в окончателната си формата, но вече може да се пише там и да се събират материали за бъдещи дискусии. Ще се радвам на всички въпроси, коментари и препоръки, свързани с озеленяването.

Ако има определени теми, които ви вълнуват, споделете ги, за да могат повече хора да се включат в дискусиите... въобще, интересното тепърва ни очаква...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.