Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 28.05.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано21.06.06 19:31



В цветарския клуб има още двама специалисти със сигурност. Единият е нерегистриран, но го бива. Може би има и още, но скромничат. Винаги там клубарите получават компетентни съвети по въпросите, които си описал в предишния си постинг.





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано22.06.06 06:22



Виж, вече съм обосновала много обстоятелствено защо трябва да има клуб "Озеленяване".
След като го има написано, защо разводняваш темата и дърпаш назад?

Кажи ми защо по подразбиране да има клуб "Архитектура" и "Инженери", а да няма клуб "Озеленяване"("Ландшафтна архитектура")?

Някой би ли се сетил да попита в клуб "Цветарство" каква е процедурата да си спаси кварталната градинка от застрояване, ще ли могат да му отговорят пишещите там?
Също, на човека, който е писал за ореха, някой даде ли му компетентен съвет къде точно да отиде и какво да направи, за да не му пречи ореха повече? Не му даде!
Пишещите в темата се разделиха на два лагера- да се махне ореха и да не се маха и темата набъбва от споровете между тях, а не защото някой нещо полезно е измислил, за да се излезе от ситуацията.

Та така.

Ако сте против създаването на клуба, ОК.
Въпреки, че ти когато/ако правиш проект, вероятно не минаваш вече и без част "Озеленяване". Със сигурност мога да ти кажа, че инвеститорите на цветенца много не се радват, тъй като поддръжката им е скъпа, трудоемка и ефектът е краткотраен.
Обичам цветята и им се радвам, но озеленяването на дадено място не се заключва с това да се садят цветя. Цветарството е само малък дял от науката и изкуството на ландшафтната архитектура.

Малко хора знаят, че ландшафтният архитект е компетентен по въпросите на изграждането на водни площи, каскади, беседки, летни кухни, алейки, подпорни стенички и т.н. И познанията и труда на ландшафтния архитект могат да превърнат дори пустееща земя в желано място за разходки и общуване с природата.
Мисля, малко ти открехнах завесата за какво става въпрос, въпреки, че би трябвало да ги знаеш тези неща, а не да се налага да ги пиша.

Като специалист, също така би трябвало да си насясно, че колкото и да е красива сградата, ако площите около нея/над нея не са оформрни с дори нещичко зелено, сградата си остава студена и каквито и похвати да използваш, няма да можеш да създадеш уют и връзка човек/околна среда.

На пръв поглед е абсурдно архитект да застане против създаването на клуб "Озеленяване", но само на пръв поглед. Вярваш или не, разбирам, че може да си против, но защо си против е тема на съвсем друг разговор.

Поне не задавай въпроси, на които вече обосновано съм отговорила по един или друг начин.
Просто нямам време да пиша и да се повтарям, още повече, че в момента нищо градивно не правим, само разводняваме темата.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано22.06.06 06:32



Митко, уважавам времето на хората и не мисля, че е редно да карам някого специално да се регистрира, за да гласува в тази тема.

Когато клубът стане факт, на правилното място(в друг портал), ще има линк към към клуба и хората сами ще идват да пишат и да обсъждат каквото ги вълнува.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Hacлykи (стопаджийка)
Публикувано22.06.06 12:03



Подкрепям с две ръце създаването на клуб "Озеленяване"!
Аз съм ландшафтен архитект, поддържам каталога

и веднага ще пусна линк към клуба.
Смятам че има нужда от виртуално прастранство за професионални дискусии в нашата област. Сигурна съм че ще се има интерес, стига да го популяризираме сред колегите. Аз ще се включвам активно. Отсега предлагам няколко теми - поддържане на околоблакови пространства, безопасност на детските съоръжения, справяне с вандализма към парковата мебелировка.
Хайде, давайте, чакам с нетърпение!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано22.06.06 18:16





За мен е удобно, ако има такъв клуб, да бъде обединен или с архитектурния или с цветарски я. Например: "Архитектура и озеленяване" или " цветарство и ладшафтна архитектура". Ако стане така, ще мога да участвам. Ако се създаде нов клуб, ще трябва да губя още повече време за преглеждане на любимите ми клубове.

Чисто егоистични са ми подбудите, за което моля да ме извинят клубарите, но всички имат по няколко любими клуба и знаят колко е тромав ДИР-а от доста време и колко време се губи. Цял ден работя и само вечер мога да си позволя да миткам из клубовете.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор gallillea (непознат )
Публикувано23.06.06 17:03



Напълно съм съгласна с доводите ти за съществуването на клуб Озеленяване или Ландшафтна архитектура. принципно съм "за". досега оба4е не съм имала навика да "миткам" из виртуалните клубове, но това може да се поправи :-)), особено след създаване на такъв клуб, засягащ тясно моите професионални интереси.
Подкрепям идеята ти!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано26.06.06 11:40



За теб описанието ти на предмета на ландшафтното инженерство може и да е разводняване на темата, но за мен като неспециалист беше интересно да го прочета





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано26.06.06 11:55



Ами, вярно е, че в Дир-а и аз влизам 99% само в един клуб - Туризъм, но посещавам и специализирани форуми, само че на други места, защото в Дир-а съответните клубове не вървят и има предимно спам и празни приказки.
Но ми се струва, че Озеленяване не звучи привлекателно за спамъри и за хора, търсещи място за чесане на езици.
Оснев това, не съм съгласен, че се губи повече време за преглеждане на темите, когато са в два отделни клуба. Напротив - по подредени са така и ориентирането става по-лесно, защото дори заглавията на темите говорят повече, когато са в контекста на специфичен клуб. Новите теми по-бавно напускат първа страница и се обхващат с един поглед; и т.н.



Тема добре, имате гонови [re: CHERRY]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.06.06 13:04



дайте само да уточним подробностите-заглавие и описание)





Тема Re: добре, имате гонови [re: Kиpo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано26.06.06 20:07



Заглавието зависи от това в коя директория ще го сложиш. За описанието се посъветвай с Чери. Предлагам тя да бъде модератор. Успех!

В "професионални" има следните клубаве:
DJ
PR
Анимация
Военни
Журналисти
Инженери
Полиция
Преводачи
Реклама
Финанси
Човешки ресурси - Работа

Следва новият клуб да е: "Озеленяване" или " Озеленители".





Редактирано от Гинec на 26.06.06 20:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.