Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 28.05.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: ha!]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано13.06.06 21:34



Доста са професионалистите.



Не се притеснявай за съдбата на клуба, сигурна съм че доста хора ще надничат там и ще пишат, стига да го има.

В крайна сметка всички сте съгласни, че озеленяването на населените места е нещо важно, но никъде не могат да се дискутират по-конкретните проблеми, идеи и начинания.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано16.06.06 11:03



Привет!

Харесвам идеята и я подкрепям, но не съм специалист, освен това не мога да обещая, че ще влизам ежедневно в клуба.
Вероятно ще си продължа да си влизам предимно в "моя" си клуб (Туризъм),
но винаги ми се е искало и със сигурност ще се радвам, ако има такова местенце, където да мога да науча нещо повече за отглеждането на това или онова дърво, храст и т.п., и където мога да попитам специалистите и да получа компетентен отговор.

Съгласен съм, че клуб "Озеленяване" е добре да е отделно от клуб "Архитектура". Например аз не съм архитект и нямам намерение да проектирам сгради, но имам такова да засаждам от време на време по някое дръвче в квартала или другаде. Определено не ми допада темите за растенията да са безнадеждно заровени между темите за стоманобетонни кофражи и супермодерни дограми. В клуб Архитектура сигурно има и ще продължи да има такива теми, но това си е в реда на нещата, защото озеленяването е част и от архитектурата. Задачата на клуб Озеленяване според моето виждане е да се наблегне на нещата, пряко свързани с растенията, използвани и от архитектите, но вече не толкова от архитектурна гледна точка, колкото от тази на хората, които отглеждат тези растения и ги засаждат на избраните от архитектите или ентусиастите места.
Представям си клуб Озеленяване като място за събиране на полезна информация как се размножават декоративни и недекоративни растения, как се отглежда разсад, как се засажда, как се залесява (надявам се да се намери и някой горски, да разкаже полезни неща), а също и какви грижи е нужно да се полагат след това...

Струва ми се, че за разлика от по-широкоспектърните клубове (като Туризъм), Озеленяване като тясно специализиран клуб ще има и нужда от модератор - CHERRY?

Ето (част от) нашия (на клуб Туризъм) скромен принос:



може и това, но е съвсем мъничко:


(естествено, има и други теми, но не мога да ги посоча сега)

и не на последно място, това:



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано16.06.06 11:21



В отговор на:

Доста са професионалистите.



На това се разчита. За да е успешен клуб като предлагания, най-важното е да събере достатъчно професионалисти.
Ти лично изглежда си такъв (поне по образование, а вероятно и по професия)?
Важно е колко такива (без да броим любителите, какъвто съм и аз) биха участвали активно в новия клуб?



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано18.06.06 08:14



тъй де :-)) щото аз определено ще чета в този клуб ( аз в много клубове чета) ама кой ще пише? щото съм нещо служебен мод в 3 такива умрели клуба та си ме боли

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано19.06.06 17:19



До тук май най-много 4-ма евентуални професионалисти са се обадили:

CHERRY - озеленител?
фотончик - озеленител?
Ludo.Pile - озеленител?
ArchiDevil - архитект
Gines - ?

Няма ли още?

CHERRY, ако наистина имаш 10-тина професионалисти-ентусиасти, помоли ги да потвърдят тук желанието си да поддържат клуб Озеленяване, и не би имало нужда от никакви дискусии - просто регистрирането на клуба ще бъде чиста формалност, защото той реално вече ще е факт.

Редактирано от .mitko. на 19.06.06 17:21.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано19.06.06 20:50



Здравей и благодаря за подкрепата.



Не ми се иска да карам колегите си специално да се регистрират в клубовете на дир.бг, за да гласуват "за" създаването на клуб "Озеленяване".

Веднъж създаден, клубът лесно ще стане популярен точно защото и нерегистрирани потребители ще могат да пишат в него- както е в "Архитектура" и "Инженери", например.
Искам да отбележа, че споменатите клубове са създадени не след гласуване, а как да кажа... по подразбиране.
Затова и не искам да карам никого да се регистрира специално, за да гласува в тази тема.

За мен си е напълно логочно и необходимо наред с другите полезни клубове, да има и клуб "Озеленяване".
Озеленяването и запазването на малкото останали зелени площи ще стане изключително важно все някога... дано да не е твърде късно.



Тема Re: za Клуб "Озеленяване"нови [re: KMETAHAHETA]  
Автор Mлaдoжeнeц ()
Публикувано20.06.06 01:15



Супер, супер!
Ще правим срещи и ще садим дървета





Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано20.06.06 19:10



Права си, и на мен ми се видя странно, че тук могат да пишат само регистрирани... но явно си има причини. Можеха примерно да го направят както в глогинките - "Мнението ви ще бъде публикувано след като бъде прегледано от модератор", но явно и така им става достатъчно сложно.

Но, струва ми се, че щом тези хора смятат да пишат в предлагания клуб, все-пак по някакъв начин е добре да декларират това тук. Попитай ги - може би някои от тях ще се решат да се регистрират (ако още не са). В крайна сметка, никой не може да ги задължи после да не пишат анонимно в клуб Озеленяване (където модератори може и е добре да има, но в никакъв случай не бива да има забрана за анонимни постове).
Успех!



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: .mitko.]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано20.06.06 22:01



CHERRY - озеленител?
фотончик - озеленител?
Ludo.Pile - озеленител?
ArchiDevil - архитект
Gines - архитект, който си обича цветарския клуб.



А защо има питанки срещу имената на CHERRY, фотончик и Ludo.Pile? За лудо пиле съм сигурна, че е озеленител. Фотончик е младеж, заявил желание за клуб:
живея на един средиземноморски остров, плюс тва ще ставам антрополог и изследовател на средиземно море:)
луда съм по медитерана и всичко свързано с него! история (особено древна и средновековие), религия (да, и ислам!), антропология, екология, а също и кухня. конфликти и миграция особено много.
в този клуб ще можем да обсъждаме всичко - от история на кръстоносните походи до случки по време на пътешествия и рецепти:)

Чери до сега не съм я забелязваля в цветарския клуб. Пускам линк към участията ив клубовете:

Редактирано от Гинec на 20.06.06 22:41.



Тема Re: Клуб "Озеленяване"нови [re: Гинec]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано21.06.06 11:24



Значи питанката на пилето отпада веднага



Поставих ги, защото не съм го видял написано в прав текст, въпреки че до голяма степен се подразбира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.