Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 02.07.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Клуб Славянствонови  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано24.08.05 16:56



Здравейте на всички,

До сега не ми се е случвало да имам подобни просветления за откриване на нови клубове, но от известно време изучавайки културата и бита на славянските народи с нарастваща тревога забелязвам, че българите са почти напълно забравили своята славянска същност и практически не познават основните славянски културни традиции, празници да не говорим за славянския пантеон - повечето българи не знаят дори и един славянски бог. Не говоря за нещо повече а това е нещо, което не трябва да се случва.

Мисля, че ще е чудесно да има клуб, където хората да могат да поговорят и да прочетата повече за славяните, тяхната история, култура, изкуства, традиции, да научат колко много красота има в тях. Защото научавайки повече за славяните - старите, и тези, които са край нас днес, ние научаваме повече най-вече за себе си и това, което сме.

Ще бъда благодарна ако подкрепите идеята ми защото вярвам, че е за добро.

Поздрави и най-добри пожелания,
Грахче

Die! Resurrect! Die again!


Тема Re: Клуб Славянствонови [re: Гpaxчe]  
Автор lachistein (*V*еличество)
Публикувано24.08.05 18:30



Чудесно предложение. ЗА.

А славянският пантеон е наистина изумително богат и колоритен:)


Класа.

Тема Re: Клуб Славянствонови [re: Гpaxчe]  
Автор rpaдcko чeдo (briakenthas)
Публикувано24.08.05 18:36



Чудесна идея!
Определено ми се струва, че ще бъде полезен такъв клуб, най-малкото защото в представите на повечето българи славянството се изчерпва с Русия, а историята на славяните - с учениците на Кирил и Методий.



Тема Имаш моята подкрепа.нови [re: Гpaxчe]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (много докачлива)
Публикувано24.08.05 20:02



Но имай впредвид, че и аз съм от онези българи, които незнаят много за славянските празници....

Все пак искрено ти желая успех.


"Животът ни е пътешествие , идеите - пътеводител"-Виктор Юго

Тема Re: Клуб Славянствонови [re: Гpaxчe]  
Автор пaтpиoт бr (върховист)
Публикувано24.08.05 21:36



Против, ние не сме славяни а БЪЛГАРИ. Стига с тези комунистическоруски теории.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Клуб Славянствонови [re: rpaдcko чeдo]  
Автор Cимeoн (изследовател)
Публикувано24.08.05 21:58



ЗА!
Градско чедо, ти сякъш си първият от години, който напомня тази истина в БГ форумите.

---------------
(.'.) МИР (.'.)


Тема Re: Клуб Славянствонови [re: Гpaxчe]  
Автор бoйнa oвцa (блее)
Публикувано24.08.05 22:45



Ами това напомня клубовете Индия, Индианци и сега Келти - някак излишно ми се вижда, компетентните и интересуващите се са малко, темите набързо се изчерпват - общо взето са едни и същи, музика, бит, фолклор и после многоседмично мълчание.

Пък и не разбирам какъв е смисъла да се прави клуб за нещо, което някой си абстрактен трябва да научи - нещата не се учат по форуми, а чрез самостоятелно четене, сайтовете са хиляди, информацията е достатъчна - само желание да има.






Тема Re: Клуб Славянствонови [re: Гpaxчe]  
Автор nashenec (pure bulgar)
Публикувано24.08.05 23:40



...че българите са почти напълно забравили своята славянска същност...

Не си права с това! Българите имаме БЪЛГАРСКА същност! Само една 4аст от произхода ни е славянски, което ни вклю4ва в славянският клуб, но не ни прави 100% с такава "същност" народ. Съветската доктрина по въпроса явно е оказала своето влияние.
Погледни тук



Не съм съгласен

Македония е само едно географско понятие



Тема Re: Клуб Славянствонови [re: пaтpиoт бr]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано25.08.05 01:02



Ти си българин..ашколсун и сигурно хич не рабираш какво говорят руснаци, чехи сърби и др. ..
хахаха

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Клуб Славянство [re: пaтpиoт бr]  
Автор rpaдcko чeдo (briakenthas)
Публикувано25.08.05 04:13



Абе, заеби го овой пещерен антикомунизъм, славянски езици има, което според мене си е достатъчно, за да има интерес към културата и историята на останалите славяни.
Колко знаеш за Полша или Чехия например?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.