Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 26.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кулб "Пъзели"нови  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.04.05 10:53



Гледам в категория Хоби и не мога да повярвам - няма пъзели. Това е едно много сериозно хоби и много хора се интересуват от него. Като гледам напредъка на новите клубове няма да го бъде, така че пиша направо тук - започвам най-големия пъзел на света, надявам се до края на годината да съм го завършил


Това си струва

Тема Ехааааааа!нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано19.04.05 12:50



Искам и аааааз!!! Обожавам пъзелите! Дай линк към твоя, да го видим.

...and I guess I just don't know...


Тема Re: Ехааааааа!нови [re: the_alchemist]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано21.04.05 09:38





Това е, има и още един като него на тая страница. Също има и един 18К на Educa, но той е малко по-малък на размер, а и май като парчета. Тия на Равнсбургер са по 18240.

п.с. 200-300 метра зад билата на бул.България има голям магазин за играчки, където можеш да си поръчаш да ти докарат всичко от равесбургер - те са им официалния преставител, 18К струва към 200 лева ... и не прави грешката да идеш без кола - това чудо е голямо, неудобно за носене и тежи над 10 кила

Редактирано от Лaнc Линk - тaйният areнт на 21.04.05 09:45.



Тема WOW!!!нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано21.04.05 10:58



Това нещо е страхотно! Даже страховито! С тия размери и килограми... Къде го нареждаш - на пода ли? А после какво ще го правиш?

Изобщо не знам дали такова нещо ми е по силите... Най-големият пъзел, който съм правила е 1 500 части, т.е. 12 пъти по-малък... Обаче Равенсбургер определено са ми любимите!

А случайно да имаш представа, дали някъде в София е възможно да направят пъзел по снимка?

...and I guess I just don't know...


Тема Re: WOW!!!нови [re: the_alchemist]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано22.04.05 10:29



Ами да ти издам тайната - големите пъзели (9000+) ги слагат в няколко пликчета. Този е в 4, така че реално се редят 4 пъзела по 4560. Най-големия който наредих беше 5000, така че тоя просто ще отнеме повече време, но няма да е по-сложен.

Редя го на кадастрон и на части, каквото е готово го складирам да друг лист. По този начин работното поле е един кадастрон и още един за наредените парчета (може и под леглото да стоят).
Иначе съм в ново жилище и още не съм се дообзавел, така че имам къде да го събера накрая. Мисля да го залепя и да го сложа на една от стените като фототапет. Ще бъде много яко за нова година може и да е готово


Това си струва

Тема Re: Кулб "Пъзели"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Авторcиди54 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 22:27



Аз съм от Русе.В града ни има клуб по спортен бридж наречен "Пъзела".Първоначално идеята да бъде наречен така беше съобразно паната с които е изграден клуба,да бъдат боядисани в различни цветове, като пъзел.В последствие се сетихме, че тази дума преведена от английски означава в буквален превод "занимателна игра с ума", а нали искахме да създадем клуб за умствени спортове-бридж,шах,табла, но най-вече бридж.След откриването му някой гости ни подариха пъзели,които с общи усилия направихме и с тях украсихме клуба.Това стана традиция и вече трета година различни хора-наши приятели,членове на клуба или техни близки и познати си купуват пъзели от най-различна големина и ние заедно в свободното си време ги редим.Става голямо шоу, защото членовете на клуба са в по голям процент студенти, а и клуба се намира в студентски град и нали се сещате как се уплътнява свободното време.А какво невероятно преживяване е моментът, когато се сложи последното парче...Чувстваш се сякаш си покорил Еверест.
Желая успех с този невероятен пъзел.Аз лично искам да направя Сътворението на света и да го монтирам на тавана на клуба.Знам,че е с 12000 части.Весели велигденски празници.



Тема Re: Кулб "Пъзели"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано27.04.05 11:26



Гласувам "ЗА"

Между другото, срам-несрам, още не съм наредила онзи 5 хилядник
Нямам къде да го разстеля

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Кулб "Пъзели"нови [re: lady Marian]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.04.05 11:28



Ами да, ние тогава подходихме доста оптимистично, като си мислихме, че като сме много ще опоскаме петицата за един ден ... ама до тогава не се бях сблъсквал с подобно нещо.
Иначе сега мога да ти кажа да си го разделиш на купчинки, така няма да ти заема повече от един кадастрон. Само за накрая ще ти трябва място да го разпънеш.


Това си струва

Тема Re: Кулб "Пъзели"нови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано28.04.05 13:50



Да де, но как да разбера кое парче от кой край е?

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Кулб "Пъзели"нови [re: lady Marian]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано04.05.05 10:25



Е не можеш ли да различиш парчетата от замъка от тези от небето. До колкото знам далтонизма тръшка само нас мъжете .
Разделянето си е играчка и е досадно, ама без него ще се видиш в чудо. Почваш парче по парче, отделяш ги (на замък, небе, гора, планина ...) и да не ти пука, че някъде си сбъркала. Сега имам над 30 липсващи парчета в тая част която редя. Рано или късно ще излязат - не си струва търсенето.

Иначе върви забележително добре - първата четвърт сме я пресполовили.


Това си струва


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.