Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 02.07.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: dave - това е възможно най-погрешната логиканови [re: dave]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.01.05 13:47



Така вече звучи по-добре, но пак има неща с които не съм съгласен.
Не е един циганин който е завършил висше, просто много от тях не държат да се знае, че са цигани. Старта на тези хора не е бил по-висок, но са станали нормални граждани на българското общество.
Вярно е, че България не предлага възможностите на Германия или САЩ, но тя не ги предлага и на българите - каквото за нас такова и за тях. Те сами се поставят в ситуацията на аусайдери, по-точно техните родители го правят. Циганина праща детето да проси вместо да учи. Тяхната идеология е "нека сме добре днес, пък утре ще му мислим". Само че утре циганина се оказва без работа и без образование, което е и причината да не го искат на работа, а не някакъв имагинерен български расизъм както някои се опитват да изкарат.

Държавата дава много пари за циганите - всеки безработен мангал получава помощи под каква ли не форма, на всичкото отгоре мине не мине година и почнат някъде да им строят къщи - от луксозни по-луксозни, каквите един нормален българин не може да си позволи и цял живот да работи за това.
Това дали парите се харчат правилно отново отива в циганската общност, този път не при обикновения мангал, а при техните организации, които са не помалко подкупни от нашите политици и правят купища пари на гърба на циганската бедност.


и т.н все в тоя дух - циганите винаги да били бедни, дори в развитите страни са бедни, прости са, не искат да се променят, никой не ги обича - проблема си е в тях и е техен - да се оправят


Това си струва

Тема Re: dave - това е възможно най-погрешната логиканови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано13.01.05 14:41



Е пич, тоя път си противоречиш яко.
Как се вързва :
"Не е един циганин който е завършил висше, просто много от тях не държат да се знае, че са цигани. Старта на тези хора не е бил по-висок, но са станали нормални граждани на българското общество. " с
"циганите винаги да били бедни, дори в развитите страни са бедни, прости са, не искат да се променят, никой не ги обича - проблема си е в тях и е техен - да се оправят"
Циганина праща детето да проси вместо да учи, по простата причина, че няма работа и не може да свърже биджета. За намирането на работа говорих в предния си пост.
Идеологията им е идеологията на бедняка и клошара. И българите стигнали до това дередже имат тази идеология (май "идеология" не е правилна дума).


Аз мисля, че едва когато почнем да ги третираме като равни с нас, може да се очаква някаква промяна. Но докато се въртим в ония кръгове за който писах, тая работа няма да стане...

Next One Is Real


Тема Re: Няма смисъл от повтаряне на клубовенови [re: Morning Sun]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.01.05 16:51



Българина е патил много от цигани, а е невъзможно да различиш по физиономията циганина крадец. Вярно не е честно спрямо другия, но негова грижа е да се отличи по някакъв начин от тази престъпна общност - не е длъжен да бъде циганин.

Причината е ниската образованост. Повечето циганите не ходят на училище, а тези които ходят не учат. Качеството на едно училище зависи не само от материалната база, но и от учениците. Ако да добри нивото ще е високо - дори и най-тъпия даскал има на какво повече да ги научи. Не е случайно, че нивото на циганските училища е десетки пъти по-ниско от българските.
Ето ти и кръговрата - родителска безотговорност, необразовани деца, липса на работа, простотия и бедност, много деца, родителска безотговорност ...

Циганите са много по шумни и колоротни от всички останали. Циганина реве, че е зле един ден след като е изпил парите от социалните помощи, а както всички знаем детето което реве най-много получава най-много. От друга страна вина имат огромното количество цигански провозащитни организации водени от престъпници от сорта на Цветелин Кънчев.
И не е проблема, че им се дават помощи за безработни, а че се лансират разни идиотски скъпоструващи проекти като пловдивския Бевърли Хилс. Нещо което ако бъде направено за млади семейства от средната класа не само ще се изплати на държавата, но и ще гарантира останавето на тези така ценни данъкоплатци в България.

и аз стига толкова


Това си струва

Тема Re: dave - това е възможно най-погрешната логиканови [re: dave]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.01.05 16:59



Не си противорече - първия път става дума за изключенията, които не са толкова малко, а втория за масата или така наречения средностатистически циганин.

Това с идеологията на бедността го забрави, защото българина ще даде последните си пари за да изучи детето, докато циганина разчита на детето да му носи парите. Нещата просто са с обратен знак.

Закона ги третира като равни, но докато те се делят от нас и не искат да станат като нас няма и как да ги считаме за равни. Освен това не е зле да изоставим равенството за комунизма, там всички бяхме равни. Нормално е да се видят възможностите и образованието преди да се гледа кой колко е равен.


Това си струва

Тема Re: Доктор Чирков ма малоумницонови [re: Чиraн]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано13.01.05 17:08



Чирков е добър пример, макар да не съм убеден дали са му чак толкова заслугите, че да има паметник, но то ще си покаже след време ... освен ако не ни надживее.

Иначе интересен факт е, че като се иска пример винаги е Чирков. А я се опитай да измислиш още един? При втори опит обикновено казват Костов, който поне според мен няма нищо общо с циганите.

Една птичка пролет не прави, но лично аз няма да съм против за паметник, стига да я има птичката и разбира се да се е гътнала, защото за жив човек си е гавра.


Това си струва

Тема Re: dave - това е възможно най-погрешната логиканови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано13.01.05 18:02



Ами ето - пак зациклихме...
И докато циклим така, все така ще я бъде.
Само, че аз съм сигурен, че:
1. Циганите не са по-малко хора от нас;
2. Последното нещо което трябва да се гледа в един човек, това е расовата му принадлежност и националността му;

Когато употребих думата равенство, имах в предвид равенство като потенциал.

А твоята теза за идеологията на бедността просто не е вярна. Поне 50% от клошарите са българи. Освен това, проблема на родителите както казах е, че те нямат към какво да се стремят, защото шибаното общество не им го позволява.

Next One Is Real


Тема Re: dave - това е възможно най-погрешната логиканови [re: dave]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.01.05 12:44



Не съм броил клошарите, но дори да са по равно българи и цигани това с оглед процентното съдържение на цигани в България означава, че циганите имат много по-голям дял на глава от населението.

Не споря, че последното което трябва да се гледа на човека е расата - но това е когато става дума за личностна оценка. Когато говорим за малцинства се гледа средностатистическия циганин и как той възприема света, а именно "днес да ми е добре - утре майната му". Малкото пари се изпиват на секундата и след това пак по кофите за боклук и по чуждото.

Това което тегли циганите надолу е само и единствено техния манталитет. Защо навсякъде по света циганите са по-бедни от местното население? Защо в България етноси като турци, евреи, арменци и т.н могат да живеят ако не добре, то поне на нивото на останалите?


Това си струва

Тема Re: клуб АНТИРАСИЗЪМнови [re: coмaлийa]  
Автор Hell_girl (CRAZYSK8ORDIE)
Публикувано17.01.05 14:10



Аз само да подкрепя клуба-за съм. сори ако прекъсвам някаква дискусия



Тема ЗА!нови [re: coмaлийa]  
Автор AntiFa_BG (radical)
Публикувано20.01.05 21:41



ЗА!!!
до всички, които са против - смешни сте ми по няколко причини:
1во - доводите ви против нищо не струват
2ро - май само гледате да псувате и не казвате смислени и интересни неща, да не говорим пък нещо умно са изтърсите - абсурд!
3то - не виждам защо сте против, този клуб ще е полезен за всички - темата е безкрайно интересна и според мен актуална, има много позиции по въпроса (разбира се само една правилна :P ) и не е като да няма какво да се каже...

ТАКЪВ КЛУБ ТРЯБВА ДА ИМА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

the only good nazi is the dead one


Тема много ясно, че съм за!нови [re: coмaлийa]  
Автор i_have_no_name (непознат )
Публикувано20.01.05 21:45



хора, айде стягайте се ве - да има такова клубче е много добра идея. време беше!

за!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.