Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 23.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Клуб "Уикипедия"нови  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано26.11.04 15:13



Голям майтап да съм първия, който го предлага, но предлагам форум на Уикипедия. За какво става дума вижте на



и по-специално на




Има и сродни проекти, така че ако се приеме идеята за форума, той може да е посветен на всички проекти като цяло.

Ползата от такъв форум ще е двойна
1 Реклама на идеята, която ще доведе до повече участници и развиването на тези проекти. Причината да пусна това предложение са вродената ми проклетия и любовта ми към класации и статистики - аз мога и да не пиша в Уикипедия, мога да съм предубеден, но ме дразни българския вариант да е едва петнадесети по брой статии.
2 Форума може да стане място за връзка на пишещите там. Някои от тях и сега се подвизават по другите форуми на dir.bg ...



Тема ЗАнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано26.11.04 19:57



Ами каквото и да си говорим, Уикипедия (във вариантите на всички езици) стана един от най-достоверните и изчерпателни източници на информация. Ако успеем да популяризираме българоезичната Уикипедия, ще има повече посетители и => всички интернетаджии ще са облагодетелствани, тъй като ще имат достъп до безплатна и пълна информация на български!

Освен това на много хора може да не им е ясно как точно да дадат своя принос за проекта и като попитат в клуба, ще им се изясни картинката.

Трябва да се има предвид, че сме на 15-то място по брой статии, а сигурно сме на 50-то по брой редовни участници в проекта! А, и още нещо, скоро ще излезе нова класация за ноември, и може вече да сме на по-горно място.

SAY 'ELLO TO MY LITTLE FRIEND!


Тема Re: Клуб "Уикипедия"нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано26.11.04 21:31



за

The brave are always the first to die


Тема Re: Клуб "Уикипедия" - за [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор _Бopиcлaв_ ()
Публикувано28.11.04 21:01



Аз също подкрепям. Макар че и в Уикипедия има къде да се обсъждат нещата, не всеки е запознат с идеята за уикито и повечето хора дори си мислят, че заради някаква грешка в системата им е позволено да променят статиите.

Та, такъв клуб наистина би бил полезен за разпространение на идеята.

- сподели знанията си.

Тема Класацията към 01 декемвринови [re: Shankly]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано05.12.04 15:39



излезе и сме две места надолу. Но така е - като няма материал за автоматично добавяне на статии, а се разчита само на голия ентусиазъм на хората така ще е. Нищо, че броя на активните потребители расте. Явно 40 души (към 26-ти ноември -

) не стигат ...
А аз към този момент за много области не бих нарекъл информацията "точна" и "пълна" но това не ми пречи да злобея спортно на класирането. (Да ме прощават например студентите по информатика в Германия, нека първо завършат, тогава да разсъждават Delphi език ли е, среда ли е ...) Така, че продължавам да поддържам предложението си.



Тема Re: Клуб "Уикипедия"нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Roverandom3 (Кой съм аз?)
Публикувано06.12.04 11:24



Аз също съм "ЗА".



Тема Re: Клуб "Уикипедия"нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Extraordinary Petel (...)
Публикувано24.12.04 23:50



кач:)

твърда ЗА


Коледа е тук!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.