Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 20.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Малко уточнениенови [re: Angua von Uberwald]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано27.09.04 21:02



Значи семейство Вълци няма. Вълците влизат в семейство Кучета(Canidae), които от своя страна са в разред Хищници (Carnivora). В семейство Кучета влизат Койоти, Кучета, Лисици, Чакали и Вълци.

И да се разберем от сега, кучетата дето са около нас не влизат в тази спецификация.

Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

Тема Re: Клуб "Семейство Вълци"нови [re: Black Wolf]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано27.09.04 23:35



Аргументацията ти издиша.

Не е ли ясно? Вълците като биологичен вид - има много неща за приказки. - Има си клуб Биология за целта. А отделно MichaelLeRoi каза нещо много вярно по-долу. Жалко, че не се сетих да го напиша още снощи. И е тъпо да се ограничава само за един вид - Хищници или Диви животни е по-добре като идея.

Вълците в митологията и религията на много народи - също купища интересни неща... Воините-вълци, воините-кучета... - За което пък си има клуб Митология. Да не говорим, че по тая логика някой ще вземе да си поиска и клуб Мечки, клуб Орли, клуб Змии - все са важни обекти в религиите, митологиите, ако щеш културите на безброй народи. И къде ще му излезе края? Всеки ще си иска предварително обречен клуб с кратък живот от типа на музикалните и кво ще стане - нищо... Само скрупулни бунаци като моя милост не си искат клубове по своите интереси.

Тук и твоите любими келти могат да се включат... Има доста интересни неща за кучето и вълка в келтските традиции.

А пък ти ако не набуташ индианците не може, нали? И само за протокола, има един народ, или по-скоро цивилизация, които са ми любими също толкова, ако не и повече от келтите. И те имат интересна връзка с вълците, но това не е причина, да подкрепя клуба.

Всъщност това не е категорично против. Засега...

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: Малко уточнениенови [re: MichaelLeRoi]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано27.09.04 23:38



Всъщност прави си. Семейство кучета е. Позамислих се малко, поразтърсих се малко, но блах винаги ми се е струдало много по-логично да е семейство вълци. А и не е чак толкова грешно да се каже така. Всъщност съм го срещала на адски много места.Дам, дам...голяма грешкаоф...чак сегали някой го забелязаСамо не мога да разбера защо ми посочваш английски източник. Също така по-добре е в скобичките да напишеш латинските наименования Canis Lupus, Canis Familiaris, което показва, че кучетата дето са около нас влизат. Тук вече грешиш



Тема Re: Клуб "Семейство Вълци"нови [re: Taлиecин]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано27.09.04 23:50



Всеки ще си иска предварително обречен клуб с кратък живот

Ами да си иска. Кой му пречи? Стига да има достатъчно хора, които също го искат. Нали този клуб е за това. Да се иска. Пък дали ще го получи вече е друг въпрос. Нека не ти изброявам колко излишни и умиращи според мен клубове има. Поне много по-излишни от колкото би могъл да бъде този. И какво? Има си ги, съществуват си(образно казано) какво те кара да мислиш, че този ще е кратък и обречен?




Тема Re: Малко уточнениенови [re: Angua von Uberwald]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.09.04 23:52



Семейството е Canidae, т.е. Кучета. И домашното куче влиза в него; щото не е във Fеlidае... Или в Нуаеnidае.

Всъщност, хайде да започнем обсъждането. Как мислите, коя теория е по-достоверна - че кучето произхожда само от сивия вълк или има и други предци (чакала или някой измрял вече канид)?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Малко уточнениенови [re: Angua von Uberwald]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано28.09.04 00:57



В скобите е латинското наименование както на вълците, така и на разреда. Ето още малко

в което е написано английското и латинското наименование на видове от сем. Вълци.
Моето твърдение, че кучетата около нас не се вписват в това семейство се дължи на факта, че се интересувах от сем. Котки. Никаде не открих да пише, че домашните котки влизат в семейството. Смятам, че в сем. Вълци нещата са същите. Интереса ми бе насочен в създаване на , които започнах, но вече една година нямам време да продължа (за съжаление, пак за съжаление нямам време да си оправя линка за сем. Порови)

Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

Тема Re: Малко уточнение [re: Black Wolf]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано28.09.04 01:02



Ще спорим за това че домашното куче влиза в класификацията на сем. Кучета. Аз дадох линкове които показват че го няма сред видовете. И е малко смешно да мислим, че е в сем. Котки или сем. Хиени...

Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!


Тема Re: Малко уточнение [re: Black Wolf]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано28.09.04 01:13



Ами аз до колкото знам вече твърдо си е доказано, че кучето произлиза само от вълка. Вярно е, че има и теория че кучето е произлязло от вълчеподобните чакали, но екологията и генетиката доказват, че е от вълка.
А я да почнам по- отначало.
от първите примитивни хищници-креодонтите. Те се развили в няколко посоки и от тях три основни групи кучеподобни. От тях още няколко семейства(сега не ми се мисли кои точно бяха...)
а всъщност май имаше и теория че на север кучетата са произлезли от вълците, а на юг от вълчеподобните чакали. Вие как мислите? Може ли да са произлезли от различни животни, макар и близки?
А как мислите, че е станало опитомяването на кучетата?




Тема Re: Малко уточнение [re: MichaelLeRoi]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано28.09.04 01:29



Някои неща не е необходимо да ги има написани. Като видиш нещо написано това не значи, че то е вярно. Ето и ние тук пишем. Това значи ли, че всико, което пишем е вярно? Ще кажеш, че е различно, но не е много по-различно. А това за котките за пръв път го чувам...как пък не! не се интересувам от котки, няма да споря тук(поне не сега:D), но за вълците ще си споря пък. И никой не може да ме убеди, че домашните кучетата не спадат към семейство кучета. Но има кучета, които се чудя дали не спадат към семейство коткиВие как мислите? Дали някои кучета не спадат към семейство котки? Напълно възможно е срам и позор за кучетата...
Това, че си ми дал някакви източници не значи абсолютно нищо...Мнго до скоро интензивно се занимавах с история и бях ужасена колко промиващи са учебниците в училище, а и не само...колко съвършено неверни неща пише в тях, а и колко напълно неверни неща пише къде ли не...Всяко нещо, което е написано от човешка ръка не е 100% вярно. Пък независимо от кой е написано. Няма смисъл да ти показвам източници, не че няма, просто няма смисъл. Всъщност мога да ти покажа и источници в които пише семейство вълци. Е и какво от това...нали не е вярно. Имаме глави с които можем да мислим, да се обосноваваме. Нищо не е на гоово на този свят, макар, че някои си мислят, че е...



Тема Re: Малко уточнение [re: Angua von Uberwald]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.09.04 02:13



Ами това не може да бъде, щото то е само един биолог. вид, от йоркшир-териера до тибетския мастиф...
Всъщност, доколкото си спомням, разликата с вълка генетично е с една хромозома, а с чакала - с две...
С вълците кучетата дават плодовити хибриди. С чакалите не знам.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.