Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 21.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема предлагам клуб "цивилизации"нови  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано12.09.04 13:32



нека да бъде компромисен вариант, в който да се говори и за келти, и за индианци, че и за финикийци, вавилонци, зулуси ако щете :)

само да не я сложиш в директория "наука" - може във фен клубове, във религия и мистика, дори в "контакти"



Тема Твърдо ЗА...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано15.09.04 13:50



Пък ако не направят, може да узурпираме и прекръстим някой съществуващ и неизползван клуб

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: Твърдо ЗА...нови [re: Taлиecин]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано16.09.04 14:58



ми айде :) на мен келтите не са ми особено интересни - имам чувството, че всеки втори, който е гледал някой от безбройните филми за артур им е фен :)) само североамериканските индианци са по зле (благодарение на "винету" може би) :)

но за всички останали ще ми е безкайно интересно да си поговорим. например имаш ли някакви линкове/информация за обитателите на платото наска? гледах един много интересен филм по дискавърис за тях и ми се иска да науча подробности...



Тема Re: Твърдо ЗА...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано16.09.04 18:15



За жителите на платото Наска и моята информация е само от научнопопулярни филмчета и не особено богата. Просто не съм търсил засега, но трябва...

А за келтите бъркаш. Факт е, че ми е безкрайно интересен целия Артуриански цикъл, но това, което ни се пробутва в наши дни няма почти нищо общо с оригиналните уелски легенди (тези в Мабиногион например) и исторически източници - през твърде много сита, преработки и усъвременявания е прекарано. Безкрайно интересни са ирландските легенди и каквото е запазено като информация за континенталните племена. Пък и самият светоглед, отношение към света и хората, ако щеш моралът на келтите е интересен. И не е чак толкова популярен.

А, да - келтската музика и повлияните от нея са вълшебни.

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: Твърдо ЗА...нови [re: Taлиecин]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано16.09.04 19:16



ами не знам, на мен са ми доста по интересни скандинавските племена и легенди.

а пък индийските, китайските да не говорим...

надявам се да не се обидиш, но в сравнение с повечето древни цивилизации, митологии, предания и прочее, културата на келтите е все едно картина на пикасо сравнена с пещерни рисунки :)

малко грубо бих я обобщил в дребни племенни войнички и стълкновения и в последствие възпяване на геройските подвизи по време на празниците, което възпяване всъщност е начин за запазване чрез устната история. изобщо културният живот се върти около тези празници, на които се пие, пее и чат пат се подпалват по малко военопленници. е разбира се има ги и монолитите, дето се предполага да са съвършени астрономически машини, ама само се предполага, докато наличието на календара на маите да речен изобщо не подлежи на съмнение.

не казвам, че не са ми интересни, просто с нищо не са повече интересни от останалите. естествено ако се запозная по отблизо с факти и детайли сигурно ще бъда запленен... може би си прероден келт и затова да са ти толкова симпатични :Р :)

иначе да попитам - имаш ли някаква оригинална келтска музика? защото лорд ъф дъ денс и еня са наистина много готини и също ги харесвам и слушам, но едва ли преди 2000-3000 години са звучали подобни неща... :)



Тема Жива история,цивилизации,реенактмент,изкуства и занови [re: Cивия вятъp]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 00:21



Предлагам суперклуба с тези основни теми.Какво ще кажете ? Такъв би е имал место както за хайдути , така за индиянци , келти , римляни , българи, хората интересуващите се в реконструктивната археология , реенактори, даже хората от "Society of Creative Anachronism "(SCA).Ще има место за организаторите на турнири , или романтическите пътешествия с канутата.Хайдушката поляна или келтското селище ? Нема проблем ! Хората търсещи старите технологии или търсещи кожа за исторически костюм ? Добре дошли.Курсоже по грънчарството , направа на лъкове , ковачи , обущари - ще имат место. Дискусии на теми на древните цивилизации , историческите загатки, хората от миналото - абсолютно!!! Хайде да дрпнем заедо1 Но имам едно желание , клуба да остане винеги отворен за всички потребители , регистрирани или не....



Тема Re: Твърдо ЗА...нови [re: Cивия вятъp]  
АвторAшли (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 00:23



Лорд оф тхе данце
Келтско ли е?



Тема И аз съм ЗАнови [re: Cивия вятъp]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 10:26



И аз съм за такъв клуб. Академичната история нарочно скрива миналото на човечеството. Надявам се тука да излязат наяве много истини. Ще се получи чудесен клуб.



Тема Re: Жива история,цивилизации,реенактмент,изкуства и занови [re: Alexander]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано17.09.04 23:49



Ако това стане както го казваш, съм за.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Жива история,цивилизации,реенактмент,изкустванови [re: Alexander]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано18.09.04 00:47



Да се обединят Реенактмент и цивилизации ли предлагаш? Не е лошо като идея.

No one remembers the singer. The song remains.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.