Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 27.09.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: въпроснови [re: MANlMAL]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано23.10.04 13:31



Мани,
била съм на тези сайтове, но тенкс ениуей, пак ще ги разгледам.

Ама не ми е ясно:( И много се обърквам:(

На някои места чета за келти на балканите, и изводи как са или не са българи и пр., когато по това време българските племена въобще не са живели там. Т.е. имало е различни племена на балканите по различно време, и кво от това:/
На друго чета за произхода на думата Болг при Фир Болг, свързан с оная работа с торбите с пръст и т.н. Това няма нищо общо с различните версии за етимология на думата българи и многото й варианти в тюркските и другите езици.
Е, и шайените казват на козата "коза", но това не значи, че има връзка между езиците ни нали.
На друго чета, че тези фир болг, които са отишли от материка /някъде тук/ към ирландия, са дошли няколко века преди това пак от ирландия заради някаква епидемия, от която са бягали. Т.е. не са част от местен /примерно кавказки/ народ, който се е преселил, а тамошен си, който само временно е бил тук.

Изобщо обърквам се много, и не виждам къде са нормалните аргументи, а сигурно има някакви такива, щом хората така сериозно са се захванали да го чоплят.

Просто се надявах някой, който е чел повече, да му е ясно и да може да ми каже с думи прости.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: въпроснови [re: MANlMAL]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано24.10.04 18:01



Не ми казвай, че взимаш писанията на Зиези на сериозно... И да има връзка, тя далеч не е толкова очевадна и е на по-старо индоевропейско равнище. Пък и нещо единствено на лингвистични връзки не хващам вяра.

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: въпроснови [re: Umai Maia]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано24.10.04 18:12



На Фир Болг самите ирландски източници им отсъждат, че произхождат от Испания (откъдето между впрочем твърдят, че идват и самите келти - населилите Ирландия се наричат гойдели). И между другото, пак същите тези източници обявяват Фир Болг за трето преселение в Ирландия, отъждествяват ги с богове, които отгоре на всичко са и зли, родственици на Фоморите. Впоследствие са победени от Туаха де Данан, четвъртото преселение. Прародината на келтите като келти е съвременна централна Европа, откъдето са се разселили (по-горе има и карти, и информация, и обяснения) и откъдето са стигнали и до Балканите - около 280 пр. н. е., основали си кралство тук (и пак по-горе пише къде) и през 211 г. пр. н. е. били унищожени от местните тракийски и не само племена (при все, че доста им повлияли). Пак от същата тази централна Европа са се разселили навсякъде, включая британските острови и Ирландия.

И лично аз адски се дразня от тези опити да се изкара, че едва ли не от българите тръгва цялата световна история...

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: въпроснови [re: Taлиecин]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано25.10.04 11:03



Тенкс!
Можеш ли да ми дадеш линкове или имена на книги, където пише такива неща?

А как ирландските източници обясняват странните неща в подобните имена и т.н.?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Келти - история, обичаи, култура, наследствонови [re: Taлиecин]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано25.10.04 22:35



ZA!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: въпроснови [re: Umai Maia]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано25.10.04 22:51



Не ги обясняват, или поне аз не съм срещал. А и за какво им е?

Колкото до линкове, едно време ти бях пратил няколко. Виж там, защото в момента си реорганизирам буукмарковете и е пълна каша... Само че гледай ирландската част, не уелската или галската - различни са.

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: въпроснови [re: Taлиecин]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано26.10.04 19:43



Ок, ще ги погледна пак, те са ми още в букмарките, но май бяха повече за митологията, отколкото за историята.

За какво им е да ги обясняват - ами защото има разни съвпадения, които навеждат на въпроси. Когато се занимваш в някаква област, би трябвало да си задаваш въпроси. Затова си мисля, че може да са казали нещо по темата. //нещо по-смислено от това, че сме създали света, разбира се..:))//

Необходимото Ми Зло


Тема Re: въпроснови [re: Umai Maia]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано27.10.04 12:07



Не са казали нищо, или поне аз не съм срещал. Доволна?

И ми се ще най-сетне да си преодолееш егоцентризма. Защото тако нещо важи за теб, не означава, че важи и за другите. Само че надали ще го увриш някога.

No one remembers the singer. The song remains.

Редактирано от Taлиecин на 27.10.04 12:09.



Тема Re: въпроснови [re: Taлиecин]  
Автор MANlMAL (spleenchaser)
Публикувано28.10.04 16:47



Не, не вярвам сериозно, колкото и блазнещо да звучи:)))

Това,което знам като факт е присъствието на келти в Тракия, за което по-горе с теб обсъждахме вече.

Оттам нататък, нещата са въпрос на желание и тълкуване:). Категорично смятам,че източниците в сайта на зиези (или поне част от тях) са измислени...



Тема Re: въпроснови [re: MANlMAL]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано28.10.04 22:45



Аз пък най-сериозно искам да заявя, че НЕ търся конфликти. Никакви.

За келтите, треките и ранното присъствие на прабългарите се изяснихме, така е.

И да, желание и тълкуване, но когато има на базата на какво да се прави и да не е градене на въздушни кули. Това на Зиези до голяма степен е такова (отделно, че е нагледно доказателство за добрите намерения и пътя към ада...)

No one remembers the singer. The song remains.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.