Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 04.07.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: не е таканови [re: falkenbach]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.08.04 11:52



Сведенията ми са чрез трета ръка, ама първоисточник са очевидци и свидетели...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Легендинови [re: Kaнтaka]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.08.04 11:58



А ти какви езици ползваш по принцип?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Легендинови [re: Black Wolf]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано19.08.04 13:08



Хубав сайт. Благодаря!

Остава само да намеря време да изчета всичко...

The future is uncertain, and the end is always near...


Тема Приключенските романинови [re: Black Wolf]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано19.08.04 15:29



Мен те ме "зарибиха" по индианците. Колко съм ги чела и препрочитала... И все още си ги обичам, макар че някои вече ми се струват много наивни

Вие какво мислите за тези книжки? Дали дават приблизително реална представа за индианците или само един романтичен имидж?

The future is uncertain, and the end is always near...


Тема Re: Легендинови [re: Black Wolf]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано19.08.04 15:37



Основно български, но разбирам и руски, а от английския хващам само някои думи .

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Приключенските романинови [re: the_alchemist]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано19.08.04 15:57



И аз от там започнах. "Винету" беше любимата ми книга на времето. Сега книгата вече не ми е любима (дразни ме тоя Олд Шетърхенд - голям фукльо е!), но Винету остава един от любимите ми герои. Иначе зависи от автора на книжките. Според мен Майн Рид определено набляга на романтиката в "Оцеола" и не помня да съм научила нещо за индианците там. Вярно, че четох книгата само веднъж, защото се ядосах на расисткото отношение на главния герой към Оцеола (а уж му беше приятел!). Вече бях прочела "Винету" и всички индиански романи сравнявах с нея. В "Последния мохикан" мисля, че имаше повече подробности за индианците и малко по-реална представа, но с времето ми се губят подробностите. В "Синовете на Великата мечка" май беше още по-добре, но нещо книгата не ми допадна и дори не се сещам дали я прочетох до края.
Не знам дали сте чели "Наследниците на Винету"? Там има нещо, което се сбъдва донякъде: група хора се опитват да направят паметник на Винету близо до някакъв прекрасен водопад, други са против и т.н. да не разказвам книгата. Ситуацията много ми напомни спора за паметника на Лудия Кон. Май трябва да проверя кога е писана книгата, да не би Карл Май да е взел идеята от действителността. Но дори и така да е, хареса ми края на историята.

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Приключенските романинови [re: Kaнтaka]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано19.08.04 16:29



Хммм, не си спомням много как завършваше "Наследниците на Винету". Статуята май буквално пропадна? Нещо такова ми се върти

И на мен Винету ми е любим А "Синовете на Великата мечка" много ги обичам. Ако не се лъжа специално там бяха използвани реални случки от индианския бит. Разбира се може и да не е така

The future is uncertain, and the end is always near...


Тема Re: Приключенските романинови [re: the_alchemist]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано20.08.04 07:06



Да статуята пропадна в бездната - скалата не издържа тежестта й. А от "Синовете на Великата мечка" почти нищо не помня, защото само веднъж я четох и то много отдавна. Единственото, което си спомням е, че главния герой и баща му по едно време работиха в някакъв цирк (!?).

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Приключенските романинови [re: the_alchemist]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.08.04 11:31



Тези, издавани в България НЕ дават никаква реална представа. Толкова са делече от истината, че просто нямам думи...
Даже и романтичен имидж не дават...

Е, има изключения. Например книгите на Джеймс У. Шулц. Има и няколко други, които горе-долу стават.

Но ако трябва да дадем оценка по 10-бална система, напр. Карл Май е с оценка минус 1000 (по десетобална с-ма!).

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Да-а...нови [re: Kaнтaka]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.08.04 11:40



Типичната ситуация с информацията за индианците, която имат повечето хора у нас.
Не искам да ви засягам, но разберете - всички тези книги са невероятно глупави.
Карл Май - въобще не желая да говоря за него. Той просто е извън класацията... Толкова са му глупави книгите и така нямат абсолютно нищо общо с нещата, че е излишно да се приказва.
Книгите на баба Лизелота Велскапф-Хенрех (авторката на "Синовете на Великата мечка") също са много далече от нещата. Същото се отнася до Сат-Ок и пр.
Джеймс Фенимор Купър е просто добър писател (за разлика от горните; при това познава нещата на място, което си личи), но романтизма в книгите му е твърде нереалистичен.

Единствения издаван в България белетрист, който пише реалистично и вярно, е Шулц. ВУ нас са издавани и някои романи на други писатели (напр. "Томек на военната пътека" и пр.), но за тях не може да се каже също нищо хубаво...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 20.08.04 12:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.