Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 10.06.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Предлагам клуб Excel  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано06.07.04 17:41



Предлагам да се създаде клуб Еxcel, тази страхотна програма има много фенове които пишат във различни клубове на dir.bg, които дават различни интересни мнения и идеи но са разсхвърляни по всички форуми. Ще бъде страхотно ако феновете на Excel се съберем в един клуб и обменяме идеите си там.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Deemer™ (Forbidden)
Публикувано06.07.04 23:55



абе чак страхотна програма едва ли...ама аз имам няколко въпроса във връзка с използването й, които смятам да задам в новосъздалия се клуб ексел.
ЗА!



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано07.07.04 09:16



И аз съм ЗА.

До момента съм попадала на тема за Excel-a само в клуб Финанси. Къде другаде се обсъжда?

Не дразнете клетката лъвът е паянтов

Редактирано от Petyata на 07.07.04 09:15.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: Petyata]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано07.07.04 10:04



аз също съм попадал на темата в клуб финанси, също така няколко неща в клуб Счетоводство и в клуб Visual Basic, където се обсъжда предимно неща сварзъни с Visual Basic for Application for Excel



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано07.07.04 13:07



Един hint:
пусни линк към тази тема във всички клубове, където си засичал да се дискутира темата.
Хората незнаят, че могат да гласуват тук.

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Авторhoofi (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 16:34



Tvardo za! 6te bade mnogo polezen!



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано07.07.04 16:44



и аз сам ЗА
само остава някой д ани обърне внимание от ДИР-а



Тема Е, крайно време бешенови [re: kibik]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.07.04 17:35



Аз също съм ЗА такъв клуб много ясно



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Vortex ( :-))
Публикувано07.07.04 17:53



Мдааа... И аз съм за!



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 18:28



За!



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: bobo]  
Автор katia~k (N/A)
Публикувано07.07.04 19:23



И аз съм много ЗА!



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: katia~k]  
Авторeee (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 19:54



И аз се присъединявам.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано07.07.04 23:08





Редактирано от [Matrix]Ghost на 07.07.04 23:09.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Kote (ягодов сладкиш)
Публикувано08.07.04 08:03



И аз съм ЗА




Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор slavy (непознат)
Публикувано08.07.04 09:55



Бройте и моя глая "ЗА"-глас

Редактирано от slavy на 08.07.04 09:58.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор ru (ot mecho pooh)
Публикувано08.07.04 11:01



Чудесна идея !



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано08.07.04 13:49



Аз покрепям идеята за създаване на клуб Excel.

NOTING'S WORST THAN BEING ORDINARY...


Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано08.07.04 14:07



Против ! (освен ако не се приеме името "Електронни таблици") Рекламата на продукти на Microsoft е в разрез със свободата на софтуера - освен това Excel (с главно Е се пише) не работи на всички популярни в момента операционни системи - например Linux, BSD, AIX, HPUX ... OpenOffice 1.1 calc има същата функционалност (даже същия външен вид) и работи навсякъде - защо да не направим клуб и на него тогава ?

Редактирано от martyr на 08.07.04 14:36.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: martyr]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано08.07.04 15:15



Ми пусни предложение за такъв клуби и провери колко хора ще го подкрепят.

Мен лично не ме вълнуват електронните таблици по принцип а ИМЕННО работата с този продукт.....което пък от друга страна не значи, че двете, трите или там колкото са продукта, не могат да се помещават под покрива на един общ клуб.

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: martyr]  
Автор enta ()
Публикувано08.07.04 15:58



ЗА



Тема ЗА: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано08.07.04 16:19



ЗА

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: martyr]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.07.04 17:24



Добре де, няма да се караме
Нека да е клуб "Електронни таблици", щом искаш. Аз лично съм работил само с Ексел, както и над 90% от хората, работещи с електронни таблици предполагам.



Тема Re: ЗА: Предлагам клуб Excelнови [re: gandalf_]  
Авторdina (Нерегистриран)
Публикувано08.07.04 21:29



За - защото така ни харесва
За - защото имаме нужда от такъв клуб
За - защото заедно можем да го направим




Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: martyr]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано09.07.04 08:03



Това дали клуба ще се казва "Excel" или "Електронни таблици" не е е от особено значение.
Част от хората подкрепили идеята да се създаде такъв клуб са икономисти(може би по голямата), затова ще ме разберат като кажа само: "Предимство на съдържанието пред формата"



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано09.07.04 10:42



естествено, че ЗА



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: f(x)dx]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано09.07.04 11:54



Не съм напълно съгласен, работил съм и със SideKick под ДОС . Има зряли хора, които харесват Excel - защото не са работили с нищо друго (пак заради рекламна пропаганда на M$) . Ако ще се прави Фундамент на Microsoft - няма да влизам там - под достойнството ми е . Повечето служители на бивши Изчислителни Центрове знаят за какво говоря .



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано09.07.04 11:56



Несъгласен !

Именно за "Предимство на съдържанието пред формата" говоря . Excel е най-рекламираната програма за електронни таблици .

StarOffice обработва повече данни и струва по-малко
OpenOffice работи по-бързо и НИЩО не струва (като пари)
има и още много ...



Тема Стига глупостинови [re: martyr]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано09.07.04 12:58



Факт е че по голямата част от хората които работят на компютър и използват електронни таблици работят именно с Excel. Никой тук не е тръгнал да рекламира един или друг продукт. Това дали клуба ще се казва Excel или Електронни таблици не мисля, че ще промени много нещата пак основното което ще се обсъжда е именно ПП Excel и това поради простата причина, че повечето хора ползват именно него и когато чуят електронна таблица първата асоциация която им изниква в съзнанието е именно Excel. Не ме разбирай погрешно не отричам съществуването и на други програми и ако някой има нужда в някакъв клуб да обсъжда каквито и да било проблеми свързани с електронните таблици, нека си обсъжда.
Нещо не мога да ти разбера логиката първоначално беше против това клуба да се казва Excel защото било реклама(въпреки че не е) след това като хората нямат нищо против това клуба да се казва Електронни таблици (което е напълно естествено, за пореден път казвам, че това не е от най голямото значение) ти пак се противопоставяш защото там щяло да се обсъжда предимно Excel. Еми естествено че ще се обсъжда след като хората работят предимно с него. Ами дай като се създаде клуба(независимо под какво наименование) да се трият всички теми свързани с Excel защото някой може да го сметне за реклама и да се говори само за останалите електронни таблици. Ако ти имаш нужда да обсъждаш останалите видове електронни таблици еми обсъждай си спокойно никой няма да ти каже - аре марш от тука, ние ще си говорим само за Excel най малкото е тъпо. Пък знае ли човек ако си представиш тезата добре може да привлечеш някой да използва и друг вид електронни таблици в което няма нищо лошо, даже напротив колкото повече знае човек толкова по добре. То това е идеята на този клуб да се давът съвети на хората, кое как защо и защо ли не с каква програма в крайна сметка да стане.
Лично аз на този етап съм седнал да се занимавам само и предимно с Excel, не че нямам желание да гледа и други неща, но просто нямам време и Excel-а за сега ми е напълно достатъчен за моите нужди.

Като тръгне да функционира клуба, то от самосебеси ще се види какви теми ще вървят и ще ги интересува хората. Така че да водим този абсолютно безсмислен спор за една или друа прогарама е напълно излишно и глупаво(защо ли се подведох и аз да пиша та ми се наложи толкоз глупости да надраскам)

относно OpenOffice - ми случи ми се да работя малко с него и ме издразни, какво да ти кажа въпрос на вкус и лични предпочитания за което не можеш да ме съдиш и не можеш да ме убедиш в противното



Тема Re: Стига глупостинови [re: alexoff]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано09.07.04 13:38



Твърде консервативно - все едно да кажеш, че клуб автомобили трябва да се казва Ауди А6, защото то другото "не били автомобили" нищо, че хората не могат да си го позволят (асоциацията е точна MSOffice =~ $400) ... но мир да има - На вкус и цвет друзья - нет !

Редактирано от martyr на 09.07.04 13:39.



Тема Re: Стига глупостинови [re: martyr]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано09.07.04 14:11



напротив аз съм много либерален човек и нямам абсолютно нищо против клуба да се казва Елекронни таблици вместо Excel и в него да се обсъждат всякакви неща свързани с електронни таблици и различни програми не само Excel. Друг е въпроса, че лично аз а и много други хора биха обсъждали именно Excel, като в никакъв случей не отхвърлям обсъждането и на други програмни продукти свързани с електронните таблици.

Само да вметна, че има отделни клубове Alfa Rome, Audi, BMW, Renault, Volvo, VW, Citroen, Daewoo, Ferrari, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, KIA, Lamborghini, Lancia, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Porshe, Peugeot, Rover, SAAB, Seat, shkoda, Subaru, Suzuki, Toyota, Лада, Москвич(ей това вече ако не е реклама, москвичите са едни от най често срещаните руски коли по пътищата в България как може такова нещо), а има и клуб Авто-мото и клуб Най-добрата кола



Тема айде стига денови [re: martyr]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано09.07.04 15:15



не си икономист, затова мислиш така

аз не познавам икономист, който да работи под Linux, да ме прощаваш ..
да води счетоводство или нещо подобно ...
вярно, че безплатните програми са си безплатни
ама и Excel-a си е Excel

нямам нищо против и Електронни таблици да се казва

айде мир да има


сега остава и някой от ДИР-а да ни обърне внимание .....



Тема Re: айде стига денови [re: kibik]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано09.07.04 15:21



Обръщането на внимание се прави посредством бележка до потребител fukla (администратор) .

Не говоря специално за Линукс . Опън и Стар офис имат отлични версии за МС Уиндоус .

По-скоро съм против ограничаването само до Excel ...



Тема Re: айде стига денови [re: martyr]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано09.07.04 15:23



Също така :



прецени дали има нещо, което липсва .



Тема Re: айде стига денови [re: martyr]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано09.07.04 17:21



добре де

Електронни таблици да се казва
само МИР да има

надявам се да идваш в новия клуб, за полезни съвети ....



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: antea]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 18:56



И аз се включвам с "ДА"



Тема Нещо като рекапитулациянови [re: kibik]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.07.04 20:07



За три дни има 20 гласа за създаването на клуб Ексел. От тях един глас е на martyr, който изрично постави изискването клубът да се казва Електронни таблици. иначе бил против и нямало да участва.
Лично аз съм от тези хора, които са работили само с Ексел и затова бях един от инициаторите за създаването на клуб с име Ексел. И аз като кибик и алексоф смятам, че по-голямата част от темите в един такъв клуб ще бъдат посветени на продукта на Майкрософт. И все пак това не е причина да отхвърляме другите продукти. Най-малкото така евентулно насърчаваме конкуренцията, което е полезно за всички.
Освен това определено съм заинтригуван от продуктите, които представи martyr и по този повод ще го помоля за повече информация. Може и на бележки или на мейла ми, за да не пускаме излишни мнения.
Предложението клубът да се казва Електронни таблици е приемливо за мен, а вярвам и за повечето взели участие в дискусията.
Но все пак трябва да се отчете фактът, че най-популярният софтуер от този тип си остава Ексел и вероятно напливът към клуба ще бъде предимно от потребители на тази програма. От опит знам, че масовият юзър не е много на ти с компютрите и вероятно за това ще търси помощ в интернет. Опасявам се, че името Електронни таблици няма да говори нищо на такива хора и затова имам следното предложение: форумът да се казва "Ексел и други електронни таблици". Така, тези които имат познания на ниво "току-що започвам" ще се ориентират по-лесно.
Предлагам да определим и някакъв срок, примерно две седмици или месец, през който да събираме мнения за такъв клуб. След това ще потърсим администраторите на Дир-а.



Тема Re: Нещо като рекапитулациянови [re: f(x)dx]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано09.07.04 20:54



Според мен е по-добре клубът да се казва "Електронни таблици" а в описанието му да пише "Excel, OpenOffice Calc и други подобни".

В този случай и аз съм за. Иначе против.

Ето ти линк за OpenOffice:


Проверка на правописа:



Тема Re: Excel/Електронни таблицинови [re: f(x)dx]  
Автор Beny (минаваща)
Публикувано10.07.04 11:44



ЗА



Тема Re: Excel/Електронни таблицинови [re: Beny]  
Автор Radis (старши експерт)
Публикувано10.07.04 19:45



да, нужен е такъв клуб, на доста хора ще ни е полезен. Подкрепям името "Електронни таблици"



Тема Re: Нещо като рекапитулациянови [re: f(x)dx]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано11.07.04 21:21



Смятам, че и наименованието Електронни таблици е приемливо, и бих приветствал всеки който може да бъде полезен независимо за коя програма става въпрос да се включва в този клуб



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор insane (negative)
Публикувано12.07.04 16:18



бройте и моят глас за "Електрическите таблици"



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано13.07.04 11:09



Пуснах бележка на fukla, прочете я вчера, но все още няма резултат доколкото виждам. Някой има ли представа колко горе долу гласове "За" са необходими за да се създаде нов клуб или е според зависи?

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема относно бележкитенови [re: Petyata]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано13.07.04 11:21



и аз пуснах преди 3-4 дни бележка на администраторите и чакам резултат от тогава или поне отговор на бележката, но за сега няма нищо. Смятам до няколко дни ако няма резултат пак да пусна бележка пък ще видим какво ще стане.
Колко гласове трябват точно не знам, но преобладаващите са ЗА, така че мисля, че няма никакви пречки пред създаването на клуба



Тема Re: относно бележкитенови [re: alexoff]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано13.07.04 11:27



А хубаво,
щото тя по принцип fukla отговаря на бележките, та реших нещо да не съм написала както трябва. Щом ти си пратил няколко със сигурност ще привлечем вниманието....някога

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема Да обобщим нещатанови [re: alexoff]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано13.07.04 15:16



До момента 25 човека са взели отношение относно създаването на новия клуб касаещ проблеми свързани с програмният продукт Excel, като естествено този клуб няма да се използва за обсъждане само и единствено на тази програма, а на всичко свързано с електронните таблици и всякакви програми в тази насока.
Инициативата за създаването на подобен клуб, трагна от няколко фена на Excel и като един от тези хора моето лично мнение е че все пак основното което ще се обсъжда в този клуб е именно Excel поради факта, че масовия потребител използва именно него. Въпреки това аз, а предполагам и останалите, които са взели отношение по този въпрос, ще се съгласим с това, че не може да се пренебрегват и останалите програмни продукти в тази сфера и е напълно естествено и нормално да се коментират и те, поради тази причина наименованието на клуба за сега се очертава да е "Електронни таблици".





Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор Члeн(1:1) (bind "Chlen1")
Публикувано14.07.04 01:19



една безценна програма с хиляди възможности и функции
подкрепям !





Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 02:59



Syglasen sym. Excel e nai-velikata programa izmislena ot microsoft



Тема Re: Да обобщим нещатанови [re: alexoff]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано14.07.04 07:33



Мен също ме пиши с особено мнение. Не съм безусловно за.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор вили (с малко "в")
Публикувано14.07.04 09:10



да. подкрепян идеята.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор killin (me)
Публикувано14.07.04 10:14



изчетох внимателно всичките мнения в темата и полемиката основно е за самото име на клуба, а не за това дали трябва да го има.

аз също съм ТВЪРДО ЗА създаването на такъв клуб, съгласен съм името да е Електронни таблици, за да може наистина да се пише и за други продукти освен Excel и на мен би ми било интересно да науча повече за другите продукти. Но също съм и съгласен че ако Excel присъства в името на клуба ще привлече повече хора, за които този продукт е наистина единственото нещо което някога са виждали като ел. таблица и такива, които си мислят че той е единствената такава. Наистина вътре може да си има теми както за Excel така и за всички немайкрософтски продукти служещи за същата цел.

В крайна сметка това е клуб който ще е за взаимопомощ на всички влизащи тук и мисля, че ще има достатъчно посещения и мнения. Пак казвам, че съм ТВЪРДО ЗА

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема MS Office предлагам да е клуба...нови [re: alexoff]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано14.07.04 12:15



иначе и аз съм за


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
АвторErida (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 12:26



И аз съм ЗА клуб "Excel и други електронни таблици".
Кръстете го както си искате, но важното е да го има.



Тема Ааааа, ненови [re: mireto:)]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.07.04 13:36



Категорично съм ПРОТИВ клубът да е "МS Office".
Електронните таблици имат коренно различно предназначение от продуктите за текстообработка, бази данни, презентации и т.н. Няма нужда да разводняваме темата. Ако има фенове на Word или Powerpoint - да си правят свой клуб. Аз не че не ги харесвам тези програми, ама в работата си използвам сто пъти повече Ексел. И не искам като влезна в клуба темите, които ме интересуват да се губят в постинги от сорта "Как да си направя текста подравнен отляво?", "Защо не ми се отпечатва номерът на първата страница?" или "Как да махна странните символи, които ми се появяват в текста, ама иначе не се отпечатват?"
Затова искам да има клуб за САМО за Ексел и за другите електронни таблици. За Аксес си има клуб Бази данни, а за Word-a и Powerpoint-a вече споменах.
Иначе по тая логика можем да го направим клуб "Компютърна грамотност"



Тема Re: MS Office предлагам да е клуба...нови [re: mireto:)]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано14.07.04 14:14



и дума не може да става клуба да се казва MS Office, мисля че всички вече се съгласихме с наименованието "Електронни таблици". Все пак това е идеята да се разискват елеткронните таблици, а не някакви други приложения. За другите приложения ако има нужда да се създаде отделен клуб, но да не се бърка с идеята за клуб свързан с Електронните таблици и в частност с Excel



Тема Re: MS Office предлагам да е клуба...нови [re: alexoff]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано14.07.04 15:03



също против MS Office

май ще трябва референдум и за точното наименование на клуба
- Електронни таблици
- Excel
- Excel & Електронни таблици
- ???

така като гледам интереса, струва ми се, че ще ГО бъде този клуб



Тема Подкрепямнови [re: alexoff]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 17:17



И нека наистина заглавието да е "Електронни таблици", защото не е само вездесъщия Excel :)



Тема Re: Ааааа, ненови [re: f(x)dx]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано14.07.04 18:21



хубу де...ти сякаш ми се караш...споко 7))
пак съм за...дано ви го напраят


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: MS Office предлагам да е клуба...нови [re: kibik]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано14.07.04 18:23



Excel & Електронни таблици само да има мир и любов плс


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Подкрепямнови [re: Philip]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано14.07.04 21:42



мисля, че вече всички се съгласихме заглавието да е "Електронни таблици"



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор viva (free) ()
Публикувано16.07.04 10:52



За

... nothing is as bad as it seems ....


Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: viva (free)]  
Авторtina (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 11:10



ДА!!!



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор MУTPA ()
Публикувано18.07.04 12:38



Се тая как се казва. Аре пускайте го клубчето де?

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: MУTPA]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано18.07.04 20:43



i nie tova vikame da se puska ama vse oshte chakame, to zavisi ot administratorite



Тема Абе до кат ги чакаме....нови [re: alexoff]  
Автор MУTPA ()
Публикувано21.07.04 19:36



..... тия от администрацията, да са натуткат с регистрацията, да зема и да питам нещо, а?

Некой може ли ма светна, как да ползвам функцията "Filter", ама примерно, като критерий да покажа цвят на клетка?

Аре пичове помагайте, щото тия от ДИРа требе да земат разрешение от Папата, за да регистрират клубчето, пък той в момента е на море.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Клуб Електронни таблицинови [re: alexoff]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано21.07.04 21:35



докато хората от dir-a се наумуват дали да го има или не клуба, вече се създаде клуб "Електронни таблици" може да го посетите на следният адрес





Тема Re: Клуб Електронни таблицинови [re: alexoff]  
Автор user888 (непознат)
Публикувано23.07.04 21:32



И аз съм за клуб Електронни таблици
Въпреки, че не съм голям фен на майкрософти ексела им е много добър, за разлика от другите работи.
Знам, че има и други програми за електронни таблици, но само съм ги виждала, свикнала съм с ексел и доста ми харесва, наистина е доста удобен

С нетърпение чакам да пуснат клуба



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Авторfuca (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 09:41



Гласувам "ЗА", защото това е настина като че ли най-използвания начин на работа. Мойта колежка даже счетоводната програма не гледа толкоз. Реплика "Чакай аз да си видя в екселската таблица"



Тема ЗА ЗА ЗАнови [re: alexoff]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано02.08.04 00:01



Батко ви е полугуру-полиглот на ексел



Тема я да питамнови [re: martyr]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано02.08.04 00:15



преди година две бях си сложил мисля точно StarOffice. Ей така от любопитство и забелязах, че в някой отношения има предимства пред ексела - създава доста по-малки файлове, използва и относителна адресация между шиитовете и др. ...
но там като няма VBA как можеш да си пишеш потребителски макроси(обработки)?



Тема и съм за "Електронни таблици"нови [re: saffin]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано02.08.04 00:34



който е неук и не знае, че Ексела спада към тях нека първо прочете некое дребно книжле от 2 лева :)

няма смисъл да помагаме на хора, които не правят разлика между шийт и шит :)

и в допълнение: дори и да не е толко заради рекламата на ексел, неудачно да се казваме "Excel" защото все някога ще излезе ПО-НОВА ПРОГРАМА (версия) която ще се казва другояче

btw: мисля че проблема на дира вече е от към ресурси - трафика е ОГРОМЕН, архива им работи много рядко, и имам чуството, че развитието на форума не е от най-важните им цели :(

Редактирано от saffin на 02.08.04 00:55.



Тема Re: Абе до кат ги чакаме....нови [re: MУTPA]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано02.08.04 00:49



можеш с VBA да проследиш цвета на активната клетка
променлива = Selection.Interior.ColorIndex

примерно
6 е жълто
3 е червено
и т.н.

не ми се е налагало и не знам как да скрия редовете, така че за сега се сещам по кофтия начин - аз бих направил проследяването на цвета автоматично да се записва в първата празна колона след таблицата (вместо 6 изписвам жълто, 3 червено) и от там да си използвам нормален филтър

самото проследяване (и запис в последната колона) може да го правиш еднократно с ръчно стартиране на макрос (примерно от бутон) или кода да е добавен в Worksheet_Change за съответната таблица



Тема Виж сеганови [re: saffin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.08.04 08:41



дай да го направим клуба за всички - леймъри и гурута.
Всеки, който иска и има нужда да пита. Който иска - да отговаря. Идеята в крайна сметка беше тези, които знаят повече, да помагат на тези, които знаят малко или нищо. Аз поне така го разбирам.



Тема VBAнови [re: saffin]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано02.08.04 10:54



като в StarOffice няма VBA ползвай си Excel



Тема Re: и съм за "Електронни таблици"нови [re: saffin]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано02.08.04 10:59



Всички вече се съгласиха с мнението, че клубът трябва да се казва Електронни таблици, в това няма спор



Тема Re: я да питамнови [re: saffin]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.08.04 11:00



Има стандарт наречен Star Basic, който не е точно VBA с което си свикнал, но е неприлично близо до него (чак малко подозрително) . В едно изказване на SUN Microsystems се подразбра, че в следващия release на Старофис ще има конвертор от VBA към Star Basic ... въпрос на време ... мисля, че просто ти е попаднала (много) стара версия на Star Office . Дотогава, ако ти се занимава с нови неща - сядаш и го заучаваш, разликите са малко, а възможностите доста .



Тема А ако гледаме стратегическинови [re: martyr]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.08.04 14:14



Може и да стигнем до извода, че когато нещо е без пари, то ще бъде предпочетено пред това, което е с пари, когато това, което в белите държави е с пари, почне да се ползва срещу пари и у нас. И тогава много малки и не чак толкова малки фирми ще предпочетат да заменят Ексел с програми като Стар Офис по простата причина, че той е без пари.



Тема Re: Абе до кат ги чакаме....нови [re: saffin]  
Автор MУTPA ()
Публикувано02.08.04 14:50



Мерси брато. В момента ползвам следния макрос:

Sub Color_Cells_Hide()
On Error Resume Next
Application.ScreenUpdating = False
For i = 1 To 1000
If Range(Cells(i, 1), Cells(i, 256)).Interior.ColorIndex = -4142 Then
Rows(i).Hidden = True
End If
Next i
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

обаче с него само крия редовете в които няма цветни клетки. Друго си е да ги филтрираш.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: А ако гледаме стратегическинови [re: f(x)dx]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.08.04 19:16



Глупости на търкалета !!! Къде прочете/чу, че StarOffice е безплатен ? Дори OpenOffice не е безплатен, когато става въпрос за лицензирано ползване (не си вършиш работата в къщи/офиса (SOHO) а вадиш дивиденти от употреба/обучение/разпространение и прочее) ... да си мислите, че един продукт се изработва заради честта и славата на програмистите е незряло и безсмислено ! Целта е да се закопае империята на чичко Уилям Гейтс 3-ти, но и да се докара по някоя и друга заплата покрай заданието !



Тема Човече,нови [re: martyr]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано03.08.04 08:42



Обвиняваш ме, че говоря глупости на търкалета. Вероятно е така, но просто останах с впечатление, че Star Office без пари. Заслуга за това има следното изказване:

StarOffice обработва повече данни и струва по-малко
OpenOffice работи по-бързо и НИЩО не струва (като пари)
има и още много ...
Ако се върнеш достатъчно назад, може би ще установиш, че това изказване е направено от теб.
Грешката ми е, че обърках StarOffice с OpenOffice, за което си поемам вината.
Обаче я дай да уточним - струва ли нещо OpenOffice или НИЩО не струва



Тема Re: Човече,нови [re: f(x)dx]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано03.08.04 09:57



Ако Star Office го ползваш с комерсиална цел ти трябва лиценз (като всяка друга програма) ... примерно ако си счетоводна къща и *произвеждаш* и продаваш счетоводни услуги с него :) ... цената не е никак ниска -

, 80 долара за малък клиент, но в сравнение с на MS продуктите (Office XP - $475-$650 в Мост компютърс) е направо евтин, а ако "твърдиш", че е с цел "обучение" му плащаш само носителя и доставката ... всичко си е на страницата ... виж .

Open Office няма да ти искат пари но си encouraged да направиш "contribution" ако използваш продукта им и си доволен :) ...



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор merry (незапознат)
Публикувано04.08.04 00:40



ЗА



дано да разбера като се създаде такъв клуб, че не съм от най редовно проверяващите новостите



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: merry]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано04.08.04 08:00



Дано да го има клуба наистина, въперки че аз вече почвам да се съмнявам в това. Преди около две седмици получих уверението на администратори от dir-a (fukla), че до няколко дни клуба ще бъде създаден, въпреки това от тогава минаха почти две седмици и все още нищо няма, та се замислям дали въобще ще има нещо подобно.



Тема Re: Абе до кат ги чакаме....нови [re: MУTPA]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано05.08.04 22:51



добре, не може ли онова
=-4142
да го смениш с
<>х
където х да приема стойност в зависимост цвета на клетките по които искаш да филтрираш (х може с inputbox да го въвеждаш)



Тема Re: Виж сеганови [re: f(x)dx]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано05.08.04 23:00



е добре де:)
поне пред леймърите да се чуствам гуру



Тема Re: я да питамнови [re: martyr]  
Автор saffin (e-statistic)
Публикувано06.08.04 00:43



за съжаление си имам достатъчно друга работа, а и едва ли предимствата са толкова съществени имайки предвид, че за частни лица офиса на майкрософт в България се намира като free



Тема Re: я да питамнови [re: saffin]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано06.08.04 12:40



Мисля, че те "разбрах" :) ... с такава употреба на "Офиса" на Майкрософт съм *съгласен* :)



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано09.08.04 15:45



а иначе вампирския клуб, бързо -бързо ГО направиха ....
че и по новинитена БТВ за нега даваха, и СПЕЦИАЛНО благодариха на fucla за отзивчивостта ...



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: kibik]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.08.04 09:59



А бе, остави се.
Все пак остава темата в клуб "Финанси"
Но Philip също направи клуб и ако дир-а продължават да се ослушват, всички ще се насочим натам. Така се губят посетители. Пък нали рекламата зависи от посещаемостта. Въобще кой каквото прави за себе си го прави.



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: f(x)dx]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано10.08.04 11:32



Да бе и аз го гледах това за клуб Вампири, срам и позор. А фуклата в отговор на една моя бележка беше писала, че клуба ще го има до няколко дни, а от тогава минаха 2-3 седмици, странно измерение за време имат някой хора, не съм писал бележка от 2 седмици, едно че нямам толкова достъп до интернет през това време, а и да не съм много нахален но след това за клуб Вампири, си мисля да напиша една много протестна бележка, но едва ли ще има ефект



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.08.04 13:31



Аз току-що пуснах една бележка. Казах и да даде някакъв отговор, за да знаем какво да правим. В крайна сметка ако Дир.бг не се кефи на идеята, има и други места в Интернет, където можем да направим такъв клуб.



Тема има си леснина :)нови [re: f(x)dx]  
Автор saffin (сгушено коте)
Публикувано11.08.04 17:52



И без това спорихме за името на клуба ...
обръщаме теоретичния (и безсмислен) клуб "Предложения за нови клубове" в "Електронни таблици" на практика - пускате си темите тука и всеки който идва да види какво е станало с гласовете му ще си влиза по excel-темите :))

да има някакъв смисъл и от този клуб ;)
не че е редно, но и това е начин



Тема Re: има си леснина :)нови [re: saffin]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано12.08.04 12:55



това и аз съм го мислил като вариант, пък да видим кога ще им писне на тия от dir-a и ще обособят най сетне клуба



Тема Re: има си леснина :)нови [re: alexoff]  
Автор MУTPA ()
Публикувано12.08.04 19:17



Ето ви един суууупер готин сйт, ама за съжаление е на немски. Ако некой знае нещо такова, моля дан си го държи само за себе си.



Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]

Тема Re: има си леснина :)нови [re: MУTPA]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.08.04 08:44



Е, то сайтове за Ексел - колкото искаш. В темата в клуб "Финанси" има доста линкове към интересни сайтове. Аз лично най-често влизам във

и
Сигурно има още стотици сайтове, посветени не само на Ексел, но и на други електронни таблици. Но няма нищо на български. За сега остава само темата в клуб "Финанси" и тази тук. Като не откриват форума, ще я караме така



Тема Проблеми с Excelнови [re: alexoff]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано15.08.04 11:07



правя формули за събиране след това трябва да ми сравни две клетки дали резултатът е еднакъв, привидно и в двете клетки имам една и съща стойност, но в клетката която трябва да ми даде резултата от сравнението ми дава грешка, т.е. отчита че стойностите в двете клетки са различни, след като копирам като числа стойностите в двете клетки се получава нещо от сорта на 2.00000000000000000009 въпреки че събирам цели числа например 1+1 и поради тази причина ми дава грешка, проблема е решим с функцията ROUND но ми е интересно защо ми дава такива стойности като ми събира цели числа, този проблем ми го е правил само на Excel 97 може и в него да е проблема, някой сблъсквал си се е с нещо подобно преди.



Тема Проверка на ЕГН, БУЛСТАТ и Данъчен номернови [re: alexoff]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано19.08.04 12:28



Ако на някого му трябва инструмент за проверка валидността на ЕГН, БУЛСТАТ или Данъчен номер може да ползва следното нещо





Тема имате и моята подкрепанови [re: alexoff]  
Автор ak1O1 (:-)
Публикувано20.08.04 23:24



ако въобще клуба се осъществи защото както е тръгнало..................



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: merry]  
Автор MУTPA ()
Публикувано21.08.04 20:25



Абе некой знае ли, да има калкулатор, с който кат му щракам по клавишите, да ми въвежда съответно формулките и в полето на Excel? Ша ми свърши прекрасна работа, кат работя на нотбука.

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: имате и моята подкрепанови [re: ak1O1]  
Авторnova4ka (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 12:37



Аз също подкрепям идеята за такъв клуб.



Тема Re: имате и моята подкрепанови [re: ak1O1]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано24.08.04 09:16



fukla в моемнта е възпрепятствана, но имам нейното уверение, че клуба ще бъде създаден, надявам се това да стане в началото на Септември



Тема Re: Проверка на ЕГН, БУЛСТАТ и Данъчен номернови [re: alexoff]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано27.08.04 18:29



Благодаря, свалих си го и бачка :)

(пък и темичката заслужава да се качи отново нагоре)

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема Клуб Електронни таблици вече съществуванови [re: alexoff]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано02.09.04 14:28



ето и адреса на новия клуб





Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: alexoff]  
Автор angala ()
Публикувано25.04.05 09:51



i az sam za, winagi se namira neshto koeto neznam :))))



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: angala]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано25.04.05 12:20



Клуба съществува от една година :)



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: martyr]  
Автор Toни (непозната)
Публикувано01.05.05 13:31



Къде по- точно е този клуб и как точно се казва?



Тема Re: Предлагам клуб Excelнови [re: Toни]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.05.05 11:14



Тук ->






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.